Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 16 bře 2011 22:25 

Registrován: 23 úno 2011 16:32
Příspěvky: 186
Bydliště: Ježov
Kraj: ČR - Jihomoravský
Poraďte prosím vhodnou výhybku pro tyto reproduktory. ARX je konkrétně 23/8, ARN 23/4 Mám doma tuto: http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni ... hybka.html myslíte, že zvládne takové zatížení? Jinak by vyhovovala...díky za rady

_________________
www.PKmusic.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 13:29 

Registrován: 11 úno 2011 15:11
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Liberecký
zdravim take budu stavet 3pasmo take schanim vyhybku a navrh ozvucnice mnenice budou tyto arv 104/8, arx 150/8,arn 226/05/04 nevis o nejakem navrhu??dekuji moc


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 13:53 

Registrován: 25 říj 2008 16:39
Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Chlapci,dejte si práci a hledejte.Dozvíte se,že žádná univerzální vyhybka neexistuje,alespoň u poctivých prodejců.
Zřejmě už to omrzelo i moderátory, stále dokola to opakovat.
Vyhybka se musí naladit na konkrétní reproduktory a na jiné je nepřenosná.
Potom ale samozřejmě nestojí dvě stovky,navíc elyty nemají ve vyhybce co dělat.

Ona ta Vámi deklarovaná vyhybka dělit bude,ale pokud s tou bednou pak přijedete,ZADARMO ji změřím a výslednou charakteristiku sem vystavím jako odstrašující příklad.

Jestli to bude dobré,veřejně se omluvím ,zahodím Clio i s celým měřícím šamcajkem a koupím si včely.

S pozdravem Jirka

_________________
www.jklsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 14:03 

Registrován: 11 úno 2011 15:11
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Liberecký
chapu ze to nebude super ale je to ma prvni bedna kterou se budu snazit udelat ,hledal sem tady i ted hledam ale marne ,co sem nasel tak to je jen ze tyto komponenty sou spatne ,nebo ze sou dobre ale zas bedna je spatna ,ale nikde sem nenasel navrch ozvucnice vyhybka tu sem nasel v http://www.bsacoustic.cz/vyhybky/cn-03-3-124/ koukam ze mas zkusenosti co nam muzes doporucit ,rozmer bedny a tuto vyhybku?? a promin pokud te to rozcily ;) ale ja sem zacatecnik a nenecham se odradit , :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 15:42 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Jirko, tohle mě dokáže naštvat! Ty mu napíšeš, že kdyby si dal práci s hledáním, tak by se takhle blbě neptal. Přitom nevim kde na netu najdeš kvalitní materiál ohledně návrhu výhybek? V češtině? Snad trošku ten seriál od Sýkory, i když ani to tě nespasí, a po přečtení výhybku stejně nenavrhneš.

I ty sám máš na stránkách odkaz na problematiku návrhu na forum Prodance. Tam bude chudák hledat mezi tisíci příspěvky a promiň, ale jestli to považuješ za kvalitní literaturu, tak jsem asi spadnul z višně. To forum není ani použitelný. Navíc když se tam zeptá, tak ho většina pošle dopryč se stejným argumentem-hledej....ale ono není co.

Měl bys bejt rád, že se ještě najdou mladý kluci, co se chtěj něco naučit. A od toho je taky tohle fórum. Kde jinde by se měl na něco zeptat. Ty víš že tady jsou ty informace někde možná zakopaný, ale když sem příjde novej člen, tak nemá tušení, kde to je, ba co víc, on hlavně ani neví co by měl hledat. Proto se zeptá!!! Platí zlatý pravidlo, když něco nevim, zeptám se!!! Od toho mi huba narostla.

Každej začínal, začíná a bude začínat úplně stejně. Každej si na to musí přijít sám, jinak se to nenaučí. Počáteční investice do mizerných věcí je prostě nutnost a nijak se nedá obejít!!! Je to investice, ne ztráta peněz. Lidi, co píší, ať si dotyčný začátečník nechá tzv. poradit od nich zkušených a nevyhazuje peníze, jsou naivní a v podstatě kazí duševní rozvoj toho člověka. Pak by si totiž mohl rovnou koupit něco hotovýho, nenechat na tom ani kousek svý tvůrčí schopnosti, nic se nenaučit, dál jen přenášet zažitý bludy (a že jich teda koluje pěkná hromada) a jenom podporovat dál přesun mozků a výroby na východ.

Tohle je jedna z blbejch vlastností Čechů. Začíná to už ve škole. Když se někdo na něco zeptá, tak to pěkně od spolužáků schytá. Nevim proč, ale je to tak. Pak to dopadá tak, že na různých prezentacích a přednáškách se Češi až na výjmky projistotu na nic nezeptaj, aby nevipadali jako blbci, a celou dobu je trapný ticho. To vygraduje často v extrémy, kdy to prezentující vycítí a zeptá se: máte dotaz....ticho, tak nějaký námitky?....ticho, tak kdo se chce na něco zeptat?...ticho a kdo se nechce na nic zeptat (usmívá se)......taky ticho. Tohle je hodně závažnej společenskej problém a funguje alespoň podle mé zkušenosti min. v celým středočeským kraji. Přitom většinou má člověk hodně dotazů, ale cítí se trapně, když by se měl na něco před ostatními zeptat. Sám s timhle často bojuju, a když se zeptám, většina lidí mi to taky potvrdí. Nejvíc se ptaj cizinci a zejména amící. Češi se zeptat prostě bojí. A ty timhle tvým v podstatě posláním do....to ještě přiživuješ.

Tak prosim, nepokračuj Jirko v dalším kažení morálky.

Jen ať se dotyčný zeptá. Místo to nežere, tak co.

Opakování je matka moudrosti. Musíš si uvědomit, že stále přicházej nový lidi, kteří toho ví stejně jako ty, když jsi začínal, stejně jako ty, když jsi rozebral první dřevěnou Teslu-rozhlas po drátu. Oni maj taky právo se učit.

Tak nelamentuj, není to namístě.

brasel: Správně, nenech se odradit ani znechutit podobnými neadekvátními řečmi. Jeď podle svýho rozumu a výsledky se časem dostaví.

Výhybka ani rozměry bedny se nedoporučujou, ty se počítaj. Můžeš si stáhnout simulační programy, nebo zkusit to ručnně:). Je to fizika, nic víc, nic míň. Kup si hlavně nějakou literaturu. Teoretičtější, i praktickou. Čti a zkoušej a to furt dokola-sláva bastlení. A klidně se tu ptej, myslim, že pokud to bude Lukášovi nějak vadit, určitě se včas ozve:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 15:56 

Registrován: 11 úno 2011 15:11
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Liberecký
no tak to cumim smekam tohle bych nedokazal napsat ale souhlasim stebou ,snazim se pochopit veci ohledne 3pasem jak to vse funguje procitam tady nazory jinich snad postavim bednu ktera mne bude vyhovovat a budu hrdy na to ze sem to postavil jinak moc dekuji za nazor pokusim se to vypocitat snad to dokazu jeste jednou moc dekuji ales


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 17:04 

Registrován: 25 říj 2008 16:39
Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ondro,odpovím velice stručně,stačilo by hledat ZDE na tomto foru,bylo to tu mnohokrát řečeno.

Tak že ještě jednou:
Univerzální vyhybka neexistuje,musí se naladit v reálu na jednu sadu reproduktorů.
Je to opravdu hodně dobře míněná rada.

A ta BS je zase jenom univerzální,nikde neni napsáno,na jaké konkrétní reproduktory je určena.

Nikoho nestírám,neřvu,neodrazuju,nezakazuju bastlení.

Nevím co je na tom nemorálního,když někomu řeknu pravdu.

Jirka

_________________
www.jklsound.cz


Naposledy upravil JKL dne 20 bře 2011 17:15, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 17:12 

Registrován: 11 úno 2011 15:11
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Liberecký
zdravim a kcemu pak sou vyhybky ktere prodava dexon atd treba tato http://www.bsacoustic.cz/vyhybky/cn-03-3-124/ chtel sem ji koupit a pak popripade dat jine kondiky s programem na vypocet bohuzel neumim i presto ze sem to zkousel podle toho co tady pisou tak ty repra znaji ,myslesem si ze treba poradi na co si dat pozor atd dik moc


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 17:35 

Registrován: 25 říj 2008 16:39
Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pozor je třeba si dávat právě na takovéto výrobky.
Ber to jako fakt.
Přiznávám se,že nemám sílu stále dokola vysvětlovat proč.

Než jsem si koupil první model vrtulníku,ležel jsem půl roku na netu kuli informacím.
Dalších půl roku mi trvalo,než jsem obstojně odstartoval a přistál.

A opravdu by mě nenapadlo pustit se do někoho na modelářském foru za to,že mi nechce poradit jak mám tedy lítat,když už to tam všichni uměj.

Jirka

_________________
www.jklsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 17:48 

Registrován: 11 úno 2011 15:11
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Liberecký
dobre tak moc dik za rady budu si davat pozor snad az to dodelam budu spokojeny a nebo ne a pak se pustim do neceho jineho zatim jdu do tech 3pas


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 21:23 

Registrován: 03 kvě 2011 20:21
Příspěvky: 434
Bydliště: Bartošovice na Moravě
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Kurňa na speakershopu maji dobre vyhybky PEKRA ale je posledni jeden ku ale doporučil bych tyhle protože tady sem je koupil pro arn-312,arx150,arv104 a nic jineho než krásný čistý zvik jsou tam bipolary TESLA ale to vubec nevadí ale ja bych to od BS ACOUSTICU nekupoval podivej se na cívky špatně namotané a ktomu ještě nedoladěne tyhle jsem měl a prodal jsem je protoze ty třipasma co mam když jsem to vtom měl tak to bylo hrozne a když jsem to vyměnil za pekru tak nadherny a čistý zvuk za tu cenu je to dobré ale klidně bych dal za jednu pekru 1000kč kdyby tam byly svitkové kondenzátory :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
2x LF18SW1200/8P, 2x HF3/500/4, SEAK PA810, ELMET D2000 :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 21:45 

Registrován: 23 úno 2011 16:32
Příspěvky: 186
Bydliště: Ježov
Kraj: ČR - Jihomoravský
ale tj bohužel 4 ohm :)

_________________
www.PKmusic.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 22:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak si kluci postavte třípásma s jakoukoli univerzální výhybkou. Opravdu s jakoukoli, pokud je na správnou impedanci. Nebude vás to stát moc a udělá vám to radost. Repráky vám to oddělí, takže nebude hrozit jejich zničení. Budete mít radost z pěkných beden. Na první poslech se vám bude určitě líbit, jak hrajou. Časem možná (možná) zjistíte, že "to není úplně ono" a pak teprve nastane čas přehodnotit přístup a začít zkoumat, proč "to není ono".

Univerzální výhybka se stará jen o rozdělení pásem do ideální zátěže. Reálné reproduktory ale potřebují víc. Začnu basovým: Basáky TVM mají někde od 300 Hz stoupající charakteristiku. Do basové větve výhybky je proto vhodné dát mnohem větší tlumivku, než jaká by odpovídala dělicímu kmitočtu - ten bude kolem 600-800Hz. Ta tenhle jev potlačí. Teprve na dělícím kmitočtu se pak k tlumivce přidá účinek paralelního kondenzátoru. Bude tam ale jiný fázový posun, než u obyčejné výhybky, takže nastane potřeba úplně jiného fázového navázání na středový reproduktor. Takže se začne upravovat horní propust pro střeďák. Taky se ale sníží citlivost basáku v oblasti dělicího kmitočtu - to znamená, že bude potřeba zatlumit středy (a následně i výšky) o pár dB. Přibývají tedy odporové děliče a výhybka se začíná komplikovat... Mám pokračovat? Nic z toho univerzální výhybky neřeší a kupodivu to neřeší ani výhybky prodávané "k reproduktorům TVM". Výsledkem jejich použití je protivný ostrý zvuk celé sestavy. Když k tomu připočtu protivný zvuk samotných reproduktorů, který je docela problém umravnit, výsledek vám nejspíš přinese zklamání. Ale jak jsem předeslal - třeba budete spokojení i tak. Jenomže s klidným svědomím vám tohle řešení nikdo zkušenější nemůže doporučit.

Takže když to shrnu: Univerzální a levné výhybky jsou natolik nevhodné, že vám nikdo neřekne, kterou z nich máte použít. Proto použijte kteroukoli. Jestli zjistíte, že chcete něco lepšího, s klidem ty univerzály prodejte na Aukru a zainvestujte do vyladěné výhybky třeba za 1000 Kč kus. Vyplatí se to - takto pojaté soustavy nakonec hrají často lépe než stejně osazené tovární. U dobrých beden se dá počítat s náklady na reproduktory/truhlařinu/výhybky stejným dílem!


Naposledy upravil ransom dne 22 kvě 2011 13:25, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 23:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když koukám na tu Pekru, tak to v podstatě odpovídá mému popisu - citlivost s uvedenými reproduktory přesně sedí na to zatlumení...
Neudělali by to i v 8-Ohm verzi?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 23:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jinak ty výhybky od Dexonu znám. Z blbosti jsem je taky kdysi koupil. Vyhodil jsem je z beden asi po měsíci pokusů jako nepoužitelné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 06:24 

Registrován: 03 kvě 2011 20:21
Příspěvky: 434
Bydliště: Bartošovice na Moravě
Kraj: ČR - Moravskoslezský
V podstatě ono ti to bude hrát i na 4ohm ale to se da doma upravit vyměn rezistory 4,7ohm za 8,2ohm ale to ti bude hrat tak jak tak ono povětšinou to vydrží ja jsem koupil pro ten arn-312,arx-150,arv-104 mam to zapojene na 8 ohm a nic se ještě nestalo ale je problem ty potřebuješ 2ks a v eshopu je poslední jeden to je ten problém ale od BS ACOUSTICU ti to nedoporučuji je to nevyladěný bastl a co se týče cívek tak jsou špatně navinuty ja sem jim na to před dvěma lety naletěl ale jak mi to přišlo tak to bylo špatně navinuté a k tomu tam byly elektrolitycké kondíky

_________________
2x LF18SW1200/8P, 2x HF3/500/4, SEAK PA810, ELMET D2000 :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 21:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
KURVA UŽ !!!!!
http://blog.zdenekvecera.cz/item/piste- ... su-on-line

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2011 00:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kurva se neřiká...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2011 07:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Asi další "chatař" a nebo má klávesnici bez tečky - pak reklamovat. :lol: Sakra to je takovej problém psát normálně, dyť se to nedá číst.

Ad výhybky - univerzály jsou dobry max. na to, aby to nějak hrálo a nepoškodily se repráky, výsledek je, že to hraje povětšinou blbě (první poslech je to spíše nadšení, ale tomu, kdo není hluchej to opravdu později začne vadit). Pokud má něco hrát slušně, je to třeba odměřit nebo okopčit dle odměřeného originálu - odladěných projektů nejen s Teslama je už řekl bych víc, než dost. Jasně, že ne všechny budou free, taky nikdo není povinen svůj projekt vystavovat zadarmo - snad není takový problém napsat dotyčnému maila a zaplatit mu za schéma, DPS, popř. za výhybku, pokud je ochoten ji znovu sestavit... Když už nic, tak to chce alespoň starou metodou, prostě si porovnat grafy daných repro, zvolit si děličky - jaké součástky použít se dá vyčíst např. z tabulek nebo prográmek Hellish a zbytek pak doladit podle ucha. Není to košér řešení, spousta podstatných věcí se bez měření prostě nedá vyřešit, ale výsledek bývá i přesto mnohem lepší, než s UNI výhybkou.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka pro arv 104/8, arx 150/8, 2x arn 226/4
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2011 13:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pro srandu jsem tu lacinou vyhybku z Dexonu - viz první příspěvek nahoře - vyhrabal, zakreslil a odměřil součásti. Nějak mi tam některé hodnoty nesedí k deklarovaným dělícím kmitočtům (podle shodného pólování reproduktorů hádám na Linkwitze...).
Co na to zkušení ladiči? Podotýkám, že jde o lacinou výhybku univerzální.
K původnímu dotazu ještě dodám: 1500Hz je dost nevhodný dělící kmitočet pro ta ARN-ka.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group