Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 18:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 00:09 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Moc díky za rady. Jaký výškový reproduktor by byl tedy vhodný k těm ostatním reproduktorům? A kde by se dala pak ta vyhybka odladit,dělá to tady někdo z Vás zkušenějších? Vůbec nevím,co je k tomu potřeba,nebo jak to probíhá. Děkuju moc za rady. ;) Musím zkusit zjistit,jestli ty vyhybky dělá někdo od Brna,neznáte někoho?Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 00:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zkus se domluvit s Unicornem nebo Godzem. Udělal by sis výlet do Trenčína a z Moravy bys to neměl daleko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 00:45 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Jestli bys měl zájem, můžu ti repráky odměřit (frekvenčka, směrovky, impedance, T-S) a podle toho zvolit vhodné dělící kmitočty (můžeme nasimulovat) a pustit to a uvidíš sám. Jsem od Přerova


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 01:12 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Moc díky za rady. Ještě k tomu výškovému reproduktoru,za co ho tedy vyměnit,abych nekoupil něco,co by se k těm ostatním nehodilo. Jinak do Trenčína to daleko není,dokonce k nám jezdí z Trenčína zákazník-kamarád.JMALYSKA-zájem bych určitě měl. Bylo by potřeba dovézt celou bednu(je to docela váha),nebo by stačilo poslat nebo dovézt jen reproduktory? Díky moc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 01:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Musíš celou bednu.

Jen pokud vím tak Malyška (nic proti němu) je spíš na ty PA bedny a HiFi je něco drobátko jiného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 11:56 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ještě ohledně toho výškového reproduktoru,našel jsem tento Dexon IRT 10/80/01,8. Tento by byl vhodnější? Děkuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 12:09 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Není jedno co měřím? Repro jako repro :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 15:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
V zásadě to jedno je co měříš, ale já počítal s tím že bys mu tu výhybku i navrhnul a přeci jen u PA panují trochu jiné zvyklosti než u HiFi. A zvyk je železná košile. Pokud mu to ale změříš a data poskytneš někomu třeba vzdálenějšímu k návrhu ve smyslu HiFi tak tam žádný problém nevidím.


No, ne že by tam to IRT nešlo, ale uměl bych si k tomu 6,5" představit přeci jen něco vhodnějšího. Například by se mi tam líbil třeba takový Monacor DT-254. Je to střední cenová kategorie (přibližně 37€), textilní kalota se svým charakterem zvuku bude ke zbytku hodit, technicky i esteticky vypadá pěkně. Má jedinou vadu a to že ve výhybce budou dvě RLCčka navíc (tipuju kvůli rezonanci mezi membránou a tou mřížkou) ale to není nic co by člověka zruinovalo.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 19:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
to jako i ta mřížka udělá pěknou paseku? to jsem nevěděl :shock:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 04 led 2013 20:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak paseku bych přímo netvrdil, ale jistý vliv mít bude. Nemusí to být ale nic hrozného. Prostě tam jen může docházet k určité rezonanci, která pokud je moc velká tak se prostě zatlumí a je klid. Páskáče to mají stejné. Je to ale jen má domněnka podle toho pidiobrázku cháry co k tomu Monacor poskytuje. Je tam vidět nějaký hrbík mezi 4 a 5KHz a další pak mezi 8 a 10KHz a další nepodstatné zvlnění na cca 16KHz. Tak prostě jen tak tipuju že to první bude rezonance a pak 2. a 3. harmonická. Ale fakt to není nic co by člověka mělo nějak trápit nebo nějak snižovalo hodnotu toho repráku.


Hele tenhle člověk dumá nad prodejem - třeba ti udělá cenu. Za zeptání nic nedáš.
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=17309

Jinak docela ti s tím projektem fandím protože už kolikrát se tu někdo ptal po nějakém projektu s ARN860x a vždycky se akorát vymyslela nějaká stoletá blbost nebo to dojelo na tom že se cena adekvátních repro zdála moc vysoká. Ty už tam rozumný "střeďák" máš takže už zbývá jen ta výška, odladit a konečně bude k vidění něco rozumného. Hurá! Jen to nezpizdit a fakt to nezpizdit. Zkus ukecat Godze nebo Unicorna ať si s tím pohraje. Stojí to za to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 05 led 2013 00:01 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ještě jednou,moc díky za rady a návrhy. S Godzem jsem už v kontaktu,tak uvidím jestli bude ochotný mě s tím pomoci,zatím se zdá že ano. Ještě zkusím pořešit ten výškáč. Díky. Je fakt,že v tomto oboru hifi,jsem laik a nechám si raději poradit od zkušenějších,vím,že někdy mám i hloupé otázky,ale jak říkám raději se ptám. Moc díky za trpělivost. :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 05 led 2013 15:56 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jen tak,zcela nezávazně jsem oslovil firmu AC akustika s žádostí o návrh vyhybky. Sdělil jsem jim tipy reproduktorů které mám k dispozici a velikost ozvučnice. Dneska mi napsali meila. Doporučujeme ARN 8608-100hz-6db/okt 10mh basreflex průměr 10cm,délka 15cm. Středy-100mz-6db/okt do 3hz 6db/okt s vlastním objemem 8-10l. Výšky od 3khz-18db/okt. S tím,že by se musel upravit basový reproduktor 1500kč 1ks a stavba vyhybky 1800kč 1ks. Pro mě naprosto nereálné,musel bych postavit nové ozvučnice,ted ještě ty vyhybky a ůprava basových reproduktorů,finančně by to bylo pro mě naprosto nereálné. S mím platem,platem manželky,dcera na škole....boužel.To bych mohl koupit raději něco hotového a byl by klid. Doufám,že se Godz ozve a bude o něco levnější :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 05 led 2013 17:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Na to se vykašli - jak mohou bez měření provést seriozní návrh výhybky? :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak zapojit vyhybku?
PříspěvekNapsal: 05 led 2013 19:20 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jasně,do toho nejdu. Dnes jsem znovu oslovil Godzu,tak uvidím jestli mi bude ochoten poradit a pomoct.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5, Google [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group