Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 18:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 led 2013 19:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2013 21:49
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
To je celkem dost. a mohl bych použít pro dobrý výsledek použít některou s těchto výhybek?
http://www.ame.cz/Vyhybka-SAL-HV316A-tr ... 10699.aspx
http://hudebniny.tymos.cz/index.php?mai ... ts_id=3131
http://www.aaaudio.cz/product/hifi-vyhy ... -128-4457/
http://www.aaaudio.cz/product/hifi-vyhy ... -128-4456/
nebo by to s podobnými výhybkami hrálo znatelně špatně?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 led 2013 20:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
S takovými výhybkami to bude hrát hůř, než origo ARS1058...to je úplně nepoužitelná věc. Ono i origo výhybka z ARS1058 vyjde stejně draho jak jsem i psal, pokud budeš mít cívky na míru a kvalitní MKT nebo MKP kondíky. Koukni se zde třeba na schéma výhybky pro ARS1038 (podobná je i v ARS1058), pak do reproobchodu na ceny součástek a máš jednoduchý výpočet.
Já když to ohlodal úplně na kost - tzn., že v sérii s basákem a paralelně se středem jsem použil feritovou cívku (to je už dost velká prasárna), ostatní vzduchový, kondíky v sérii svitkové a paralelní bipoláry - tak mi vyšlo 602Kč/ks pro ARS1038. U 1058 to bude ještě víc, protože tam budou cívky větších hodnot.
Tím jsem Ti chtěl říct, že cena součástek je cca stejná, ať postavíš výhybku vypočtenou, okopírovanou, nebo odladěnou.
Počítej tedy 2500Kč repráky, 2000Kč výhybka, bižuterie (šrouby, terminály, kabely, tlumení) tak 500Kč...no a a samozřejmě poměrně velký skelety - jestli si je budeš dělat sám a materiál máš, tak Tě to bude stát skoro nic...a výsledek je 5000Kč. Pokud materiál musíš koupit, případně nechat nařezat, tak to bude dalších 1000-3000Kč (záleží jaký materiál a jaká povrchovka)....no a pokud je dáš někomu hezky udělat i s povrchovkou (dýha, lak), tak to bude 10kKč.
Sečteno a podtrženo:
Tyhle soustavy Tě mohou stát od 5000 do 15000 Kč. Právě proto kupř. nemá smysl šetřit nějakých 500Kč ne měničích, protože to je jenom malý zlomek nákladů. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 led 2013 20:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2013 21:49
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ok nechám si tedy po vyhotovení bedny výhybku odladit a budu počítat tak s těma 2000 Kč, to se ještě dá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 12:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2013 21:49
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ještě bych se chtěl zeptat, jak velký objem ozvučnice by jste doporučovali k těm středům Monacor SPH-170?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 20:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Když dáš 10L, bude to naprosto OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 20:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2013 21:49
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
ok, děkuju ;-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 10 čer 2013 09:48 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Chlapci, kde najdu čitelné schéma originální výhybky pro ARS1054/1058? Měl jsem celý manuál i se schématem, ale při stěhování se to někam zašantročilo a já bych rád ty elyty a hovna z té výhybky vyházel. Mám už v ES Ostrava ve výprodeji domluvené nějaké festovní MKPčka, tak by se to mohlo zvukově posunout kousek dopředu.
A nechci slyšet blbý kecy na střeďák ARZ4608 - ti, kteří si stěžovali na nadměrné zkreslení tohoto výborného střeďáku, měli teplem či sluníčkem smrštěný horní pogumovaný závěs, tím pádem reproduktor rozstředěný s příslušným zkreslením. Já je mám v pořádku a nehodlám na nich nic měnit-je pravda, že jsem ony střeďáky měl rozlepené, do mezery dostaly ferrofluid, znovu vystředěny a zalepeny, testovány příkonem 100W/5min bez sebemenší úhony.
Amatérské bastly s ARXem na místě ARZ neberu. Tu bednu navrhoval, pokud to nevíte, VÚRT pod vedením RNDr. Sýkory a jak ho znám, vždycky si dokázal pohlídat, co z tohoto ústavu leze.
To, že tam potom ve ValMezu začali prát elyty místo svitků je už věc druhá, související s ekonomikou výroby.
Budu moc rád, když sem někdo dá link na schéma originální výhybky. Moc díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 10 čer 2013 09:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak se zeptej BigBoBa, co si o ARZ 460x myslí...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 10 čer 2013 10:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo a schéma ARS 1058 tady, je staženo z audiowebu z tématu, ve kterém jsi intenzivně diskutoval :-).
Příloha:
ars1058vyhax2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 10 čer 2013 12:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Sinclaire nezlob se ale zásadně s tebou nesouhlasím. Pokud ti ARZtka na středech vyhovují tak fajn, ale já za sebe si o těch reproduktorech myslím své a měření poslechové zkušenosti jen potvrzují. Bavím se o reproduktorech ve výborné fyzické kondici. Se zhoršujícím se stavem se ty problémy jen prohloubí. Zejména v kombinaci s reproduktory, použitými v ARS105x je to pak katastrofa. Kdo na tom tehdy pracoval na tom nic nemění. Vývojářům to nevyčítám, měli možnosti takové jaké měli

Jediné s čím s tebou souhlasím je že bezhlavá náhrada za ARX130-20 bez následných úprav k optimálním výsledkům rozhodně nevede.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 11 čer 2013 23:58 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Laminate, nemusíš být jedovatý, já se s Vámi chlapci nechci hádat, nemám na to už sílu a navíc mnozí z Vás rozumí měničům a výhybkám daleko víc, než já - mojí doménou je jiný obor a o soustavy se zajímám pouze okrajově, takže zcela jistě nebudeme ve sporu.
Uznávám, že teplem poškozené, či rozstředěné ARZ460x mají otřesné zkreslení a jsou skutečně zralé na výměnu či repasi. Já jsem jejich repasi a drobné vylepšení provedl, soustavy u mne slyšelo mnoho lidí /mám velmi mnoho přátel mezi profesionálními muzikanty/ a nikdo z nich neměl vůči zvuku soustav sebemenší námitky, spíše naopak-a to jsem je měl jen v kuchyni, v obýváku byly ARS641, tedy diametrálně odlišné soustavy.
V první polovině osmdesátých let jsem tyto svoje ARS1058 skládal z tzv. amatérské stavebnice. Abych vysvětlil, jak to tehdy bylo: V Uh.Brodě, v prodejně tzv. druhé jakosti na Moravské 98 byly za pár korun k dostání kompletně hotové skelety pro tyto soustavy, které ale zřejmě nevyhovovaly některými ukazateli výstupní kontrole ve ValMezu a proto šly do druhé jakosti. Později jsem na to přišel-spojovací spáry a odstíny dýhy vykazovaly nepřípustné rozdíly, což šlo poměrně lehce napravit Duvilaxem a bukovými trámečky v rozích. Práce jako pro vrahy, ale šlo to. Rozdíly v odstínu dýhy jsem jednoduše vyřešil přestříkáním celých soustav černou matnou barvou v místní stolárně a jejich stříkacím boxu. V běžné prodejně Tesly Eltos Uh.Brod na Moravské 92 byly pro tyto soustavy běžně k dostání jak sady reproduktorů, tak výhybky. Koupil jsem pouze reproduktory, výhybky jsem si vyrobil sám podle dodávané dokumentace /známosti, jinak dokumentace byla pouze k výhybce/, kde bylo přesně uvedeno, kolik má která cívka mít závitů, na jaké kostře a jakým drátem, kondenzátory šly běžně koupit, stejně jako smaltovaný drát jakéhokoli průměru na váhu v každé navijárně/opravně motorů - jinak řečeno, tyhle soustavy, prodávané v I. jakosti za pěkný balík, mě přišly ani ne na čtvrtinu ceny.
Omlouvám se, tímto jsem trochu /hodně/ odběhl od otázky a tématu, které jsem chtěl položit:

Chlapci, v té době, kdy tyto soustavy vznikaly a byly vyráběny, ještě VÚRT zcela normálně fungoval. Jádro pudla je zde : v té době už byly vyráběny ve ValMezu vynikající reproduktory ARO4504/4508 a jejich méně účinnější bráškové ARO4554/ARO4558, víceméně předchůdci pozdějších, pouze přeznačených ARXů. Speciálně typ ARO4504 byl vynikající reproduktor s dobrou účinností, které jsem tehdy s běžně zakoupitelnými mřížkami montoval do všech čtyř dveří Škodovek a prvních Favoritů, kde s autorádii s koncovými stupni v můstku byly tyto reproduktory schopny bez problému zaplnit mizerný vůz /i přes velmi hlučné motory/ poměrně kvalitním a také velmi hlasitým zvukem. Byly to výborné širokopásmové reproduktory s mizivým zkreslením, jejichž přímým nástupcem pak byl stíněný televizní ARN4708.
Chci se Vás, dozajista větších odborníků na tuto problematiku zeptat na jednu jedinou věc:
Jestliže VÚRT věděl, že ARZ4608 není žádná sláva a měli po ruce dozajista kvalitnější ARO4508 /notabene o dost levnější/, proč jej tam nedali? Drobná úprava výhybky by byla pro machry z VÚRTu otázkou jedné pracovní směny včetně měření v mrtvé komoře a následujícím odesláním upravené dokumentace do ValMezu? Proč se tak nestalo a až do konce výroby ARS1054/1058 /cca 1989/ byly montovány "mizerné" ARZ460x?
Odpoví mi na tohle někdo? Mockrát děkuji za Váš čas při čtení mých otravně dlouhých příspěvků.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 12 čer 2013 12:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Sinclaire, vůbec jsem nemínil být jedovatý, vzpomněl jsem si na nějaké rozhovory s BigBoBem, kdy říkal, že ValMez nikdy nebyl schopen udělat byť jen drobné prospěšné úpravy na reprákách, že si musel nechat repra upravovat u Cimbaly až to pak vzdal a přešel na civilizované značky reproduktorů.
Důvod setrvání u nevyhovujícího ARZ 460x - tipoval bych to na přítomnost kyblíku a na to, že se prostě rozjetá výroba ARZ 460x musela někde udat a nástorje amortizovat - ze stejného důvodu musela Fóbie I mít až do samého konce malé pravé zrcátko - všichni věděli, že je na hovno, u Kokty i všech Folksvágnů se vrátilo velké ale forma se musela využít a odnasla to Fóbie.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 12 čer 2013 18:16 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
No, nevím, nakolik byli Cimbalové senior i junior schopni profesionální a reprodukovatelné práce, ale většina běžných smrtelníků s nimi má téměř výhradně negativní zkušenosti, včetně mě. Udávané naprosto nesmyslné příkony a s tím nepřímo spojená mizerná charakteristická citlivost, nebo např. u upravovaných 13" ARO835 obrovský hrb až 8dB kolem 2kHz, což prakticky vylučovalo jej použít do pódiového monitoru apod. Mám tu ještě jako "památku" na práci pana Cimbaly seniora, jsou to dvě relativně povedené K9 s udávaným příkonem 600W, impedancí 4R a Hubertem Mašínem změřenou citlivostí 97dB/W/m, což není až tak zlé. Ale i tak se jich za nějakou rozumnou částku rád zbavím.

Nicméně uznávám, že pokud pan Cimbala senior upravoval větší sérii shodných typů měničů, dařilo se mu držet vzájemné tolerance ve velmi rozumných mezích.
Což mi připomíná, že mám ještě v garáži 8ks tweeterů GDWT9/80, které dělal ještě pan Cimbala senior, které jsou upravené na 15 ohm a s ferrofluidem v mezeře, takže toho i výkonově dosti vydrží. Pokud by je někdo chtěl, dejte vědět do SZ.
I já zcela jistě, pakliže se toho dožiju, budu postaven před problém, čím nahradit zdegradované ARZ460x. Prosím, pokud existuje změřené zapojení upravené výhybky na jiný, vhodnější reproduktor a samozřejmě měření soustavy jako celku, dejte mi prosím vědět. Děkuji mnohokráte, pánové.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 12 čer 2013 18:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Taky jsem se divil, proč BigBoBo spoléhal zrovna na Cimbaly a vysvětlil jsem si to tak, že úpravy si BoBo stanovil sám a Cimbalové museli jen dodržovat postupy.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 13 čer 2013 01:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Sinclaire myslím že odpověď znáš sám. V podstatě všechny bedny Tesla (a následně i TVM) byly a jsou vždy nějakým kompromisem. Pokud mám k dispozici mizernou součástkovou základnu a k tomu navíc dobové postupy je to kompromis ještě daleko větší než by si kdy kdo chtěl představit. ARS105x ač osazeně v té době moderními reproduktory (v rámci výroby Tesly) jsou toho jasným důkazem. Ale konkrétně k věci - ARZ460x byly místo ARO455xx použity protože:

- Jsou citlivější takže tam jsou větší rezervy v zatížitelnosti.
- Mají kýblíček, což přinášelo zjednodušení a úspory při výrobě skeletů.
- Když se rozhodovali jestli osadit reproduktor, který je vhodnější více k negativním vlastnostem výškáče, nebo reproduktor, který se hodí více k basáku (protože jeden který by splňoval oba požadavky současně neměli) tak si celkem logicky vybrali první variantu jelikož ta měla pozitivní dopad i na odolnost těch reproduktorů, kdežto ta druhá jen na zvuk.

Prostě si mohli vybrat mezi špatnou volbou a ještě o fous špatnější volbou. Ono ty AROčka a ARXka sice nehrají zle, ale samospasitelná prostě nejsou.

Jedinou možností jak smysluplně upgradovat ARS105x přes tuzemské reproduktory nevede. Nemůže za to jen to ARZtko, může za to celá ta sestava reproduktorů. I s dobře vybraným moderním zahraničním reproduktorem to pořád bude kompromis jednoduše proto, že by to znamenalo dělat ty samé volby jako dělali oni kdysi, jen s o několik levelů lepším materiálem. Když vyberu reproduktor, který sedne k tomu výškáči (požadavek na vysokou děličku) nebude sedět k basáku. Když bude sedět k basáku nebude sedět k výškáči. Reproduktor který zvládne obojí beze ztráty kytičky neexistuje. S každým z těch reproduktorů lze vyrobit rozumnou soustavu pokud dostane co potřebuje ale tady ne. Pokud se člověk smíří s kompromisem pak by i nějaký běžný dostupný slušnější reprák typu něco z řady Monacor SPH-135 (nejlépe asi verze KEP nebo C) posunul bedny výrazně vpřed. Podmínkou je samozřejmě výhybka. Komplikuje to ale složitější mechanika. Už jsem to dělal a znova už by mě do toho nikdo jen tak nedonutil. Už jen proto že středová komora zmenšuje už tak malý objem pro basák. Ale jde to když se někdo nudí :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 13 čer 2013 10:55 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Díky za objasnění, Thalete.
Zatím je nechám tak, pouze, jak už jsem říkal, vyházím ty elyty za MKPčka. Mně se jejich zvuk poměrně líbí a protože neposlouchám ani klasiku, ani elektropopové sračky, ale starý dobrý poctivý hardrock a metal /včetně gothicu ze severu/, tak mi to vcelku vyhovuje. Betaron je starý protřelý muzikant, vůbec ne hluchý a když jsem mu na nich pustil album Perfect Strangers od D.P., málem se posral radostí, jak se mu to líbilo. Takže ono na tom něco bude, znáš to sám, není nic černobílého a na určitý žánr jsou ty soustavy jak dělané. Dokonce bych si troufl říct, že na ARS641 hraje prakticky všechno dobře, ale hardrock, a to i v analogu, na nich zdaleka tak dobře nevyzní, jako na ARS1058.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 13 čer 2013 11:07 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
To Sinclair. Leoš, tesláckych reproňov mi prešlo cez ruky dosť a mám ich aj pomerané (nielen ts parametre, čo zvládne skoro každý). Tie repráky sú konštrukčne slabé a zodpovedajú technickej úrovni výroby v rozvinutom reálnom socializme. Nie nehovorím o tom, že by valmezáci neboli schopní vyrobiť niečo lepšie, ale ide o to čo im plánovacia komisia v konečnom dôsledku určila. Súdruhovia sa v prvom rade dívali na nejaké abstraktné čísla a príliš ich nezaujímalo, že to čo sa vyrába nikto nechce kupovať. A to samozrejme neplatilo len o elektronike. No ale to je iná kapitola. Pokiaľ máš tie meniče, tak ich zrepasuj a zapoj v originálnej výhybke, ale dobrý zvuk z toho nepolezie, bude to len retro. Ja som kedysi meral a aj simuloval takúto výhybku, avšak aby to bolo čo len trocha použiteľné, výhybka by musela byť strašne zložitá a jej cena niekoľkonásobne presiahla hodnotu meničov (vychádzam z ceny ARV 360x 125 Kčs, ARZ 460x 125 Kčs, ARN 860x 620 Kčs, prípadne ARN 660x 120 Kčs). Ďalšia vec s ktorou sa stretám je strašný rozptyl parametrov. A to znamená, že keď je výhybka optimalizovaná pre niektoré meniče podľa meraných parametrov, jej reprodukovateľnosť bude značne obmedzená. Keď sa k tomu pripočíta nevyhnutný faktor starnutia meničov, budeme ešte niekde inde. Leoš možno ti vyhovujú staré Tesly na reprodukcia hardrocku, ale verná reprodukcia to určite nie je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 08:21 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Berme to tak: kdo a kolik z nás má ideální zesilovač, ideální poslechovou místnost, ideální umístění soustav a nakonec absolutní sluch. Takových jedinců je možná pár desítek a zbytek jsou větší či menší kompromisy.
K čemu jsou mi velmi drahé reprosoustavy se superměniči, s charkou +/-3dB jak když střelí, musím-li je kvůli ostatnímu nábytku, manželce a příp. dětem umístit naprosto neideálně...Asi bych to nějak radikálně nelámal přes koleno...
Tím jsem samozřejmě nechtěl říct ono staré české "to je dobrý, to stačí" - to rozhodně ne, jen jsem tím chtěl naznačit, že za určitých neideálních podmínek /finančních, stavebních, rodinných/ nemá valného smyslu investovat 100k do špičkových reprosoustav, pakliže naprosto stejnou službu prokáží soustavy za desetinu, jsou-li ovšem v pořádku.
A teď do mě :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 09:30 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Nazdar,
počúvam hudbu už hodne dlho a podobne ako uvádzaš to vnímam aj ja. Dobrú posluchovú miestnosť a potrebný kľud na počúvanie nemá skoro nikto. Je tu aj otázka samotného prístupu k hudbe. Sú základné dve skupiny ľudí: jedni púšťajú hudbu a druhí počúvajú hudbu. Ja sa snažím hudbu počúvať a vnímať ju ako emocionálny odkaz autora. Prostriedkami toho sú intonácia, harmónia, rytmus, kompozícia, zvuk, atmosféra skladby. Zvuk musí byť samozrejme dobrý, vyvážený, nezkreslený. Ale fakt je ten, že si dobrú hudbu dokážem vypočuť a vychutnať aj v menej kvalitnej podobe napr. v aute. Jednotlivé sústavy majú svoj zvukový prejav a pokiaľ sa citeľne neodchyľujú od skúseností poslucháča (nekazia to) je ťažké niektorú a priori zavrhnúť. Treba tiež uvažovať s tým, že ľudský sluch je hodne nedokonalý, nie je tu priestor na podrobnosti, stačí keď si vezmeme tolerančné pole DIN 45 500 pre reproduktorové sústavy pre vernú reprodukciu.
Zhodou okolností mám aj 1PF ako je ARS 1058, ARZ 4604 s jedný šikmým pásikom (Volvo). Bol u mňa zvukový expert a hovoril o jeho nedostakoch. V jednu chvíľu priskočil k reproboxu, zakryl ARZ dlaňou a povedal: Teraz je to ono...

_________________
Sony TC-129


Naposledy upravil Xeon_sk dne 15 čer 2013 15:14, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 10:34 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jak je tedy možné, že tyto "špatné" bedny jdou při prodeji cenově stále nahoru a prodávají se v různých inzerentních rubrikách i za tyto stoupající ceny stále velmi dobře? Kdybych se měl před koupí řídit tím, co se zde píše a neměl možnost si je někde poslechnout, tak bych je na základě těchto názorů asi nekoupil. Pravdou je ale opak - jdou na dračku - tak teď nevím jestli je mezi kupujícími tolik nostalgiků, anebo tak málo čtenářů tohoto fóra, anebo spekulantů, kteří čekají že cena ještě dále poroste.
Vlastnil jsem kdysi jak ARS 1054, tak jejich obdobu z výroby Elektroniky Praha (ty se mi jevily lépe), ale po koupi ruských beden Radiotehnika 35AS212 (S90) byly oboje prodány, jelikož se mi pak již jejich zvukový projev tolik nezamlouval, ale přitom všem je zcela nezavrhuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group