Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 11:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
elyt: Docela hrubě manipuluješ, co tady bylo řečeno - nebo snad můžeš odkázat na příspěvek, kde by bylo napsáno, že tyto bedny jsou špatné? A proč jdou na dračku, to je prosté - popsal jsi to sám na sobě.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 11:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Všechny teslácký bedny jdou u nás na odbyt a jejich cena roste...z různých důvodů...nebudu tady o nich psát, abych nezakládal nějaký flame. Ale ani jeden z těch důvodů není ten, že by to byla po zvukový stránce extra třída. Já osobně bych ty peníze za ně rozhodně nedal. Obecně jsem skončil s nakupováním tesláckých věcí. Jsou už dnes předražené a krom sběratelský hodnoty nemají smysl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 13:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Xeon_sk píše:
Bol u mňa zvukový expert a hovoril o jeho nedostakoch. V jednu chvíľu priskočil k reproboxu, zakryl ARZ dlaňou a povedal: Teraz je to ono...


Jo panečku, tak to byl tedy expert :lol:


elyt píše:
Jak je tedy možné, že tyto "špatné" bedny jdou při prodeji cenově stále nahoru a prodávají se v různých inzerentních rubrikách i za tyto stoupající ceny stále velmi dobře?


Důvod je prostý - protože ty Tesly při veškeré své nedokonalosti, dané jak vlastními reproduktory tak jejich celkovým návrhem hrají mnohdy lépe než mnohé moderní sračky. Ty ač používají (mnohdy) mnohem kvalitnější reproduktory a výrobce má k dispozici prostředky, jak to odladit dobře hrají blbě jen proto, že jsou optimalizovány pro pubertální zvukové negramoty. Buď to hučí, nebo to bouchá, nebo to vříská, nebo to hraje jinak hnusně. Do dejme tomu dvaceti litrů se nedá koupit běžně v krámě žádná rozumná bedna. Někteří už na to už přišli, chtějí něco lepšího než chrastítka k PC, ale na pořádné bedny nemají. Koupit bazarové bedny této kategorie je tedy logický krok.

Znovu opakuju že se na Teslu nezlobím že to udělali jak to udělali. Měli možnosti jaké měli a´t už technologické nebo z hlediska vedení. Možná i proto se mi líbí co všechno se z těch starých repráků dá vytřískat dnes - viz ty 1PF06708. To jsou bedny, které bych v originále fakt poslouchat nechtěl. S novou výhybkou až na chybějící spodek (dáno malou ozvučnicí) je to bez problému poslouchatelné a na rovinu až na ten spodek nic co Tesla sériově vyráběla se na to nechytá. A což teprve kdyby se použily lepší reproduktory a v optimalizované ozvučnici? Nebo kdyby se alespoň udělalo totéž s origo bednami, které nějaký ten potenciál k tunningu mají - např. z ARS1038 by po výměně střeďáku (a s tím spojené převorání výhybky) mohly být velmi slušné bedny! Samozřejmě v rámci možností. Další potenciální kandidáti, kde by tunning mohl mít smysl jsou 1PF06767, ARS744, ARS944, ARS844, ARS815(816), ARS710/810. Tam všude se dá mluvit o rozumném kompromisu. S většími kompromisy, které by se mi už tolik nelíbily by teprve následovaly ostatní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS1058
PříspěvekNapsal: 15 čer 2013 17:27 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
laminat: asi tady čteme každý něco jiného, ale o nekvalitě repro a soustav Tesla se v zde napsalo hodně, takže nevím, co tady podle tebe hrubě manipuluji. Já osobně se všemi těmi plky na adresu nekvality produkce TVM souhlasím pouze částečně. Dále nevím, co myslíš tím, že jsem to popsal na sobě. ARS 1054 jsem prodal již před mnoha lety za cenu, která by dnes byla směšná. Pokud bych stál před koupí beden, tak bych nějaké internetové rady sotva použil. Řídím se pouze vlastními poslechovými zkušenostmi a ev. porovnáním s bednami, které mám naposlouchané. Já jsem zatím vždy kupoval bedny tak, že ke stávajícímu modelu jsem zakoupil bedny, které mně nějak zaujaly a pak jsem je dosti dlouho navzájem poslechově srovnával. Nakonec zůstaly doma samozřejmě ty, které se mi poslechově líbily více.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group