Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 15:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 22:16 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
Zdravím, můžete mi prosím poradit kde a jaké pasivní výhybky mám koupit do tohoto subwooferu?
http://vhifi.kvalitne.cz/dj/reproboxy/dexon/DEXON%20BSW%202120.htm
Na tomto odkazu je detailní popis. Jsem uplný laik a při čistění této reprobedny jsem zjistil že nemá výhybky. Asi dva měsíce jsem do této bedny pouštěl basy i středy. Jsem kokot( respektivě na mém starším zesíku lze regulovat pouze treble a bass).
Díky za radu všem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 22:24 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
vačšina subwooferov nepoužíva pasívne výhybky, pretože znižujú výkon a sú neekonomické, pri tej deličke ti totiž vyjde neúmerne veľká cievka, často z jadrom, ktorá bude dosť drahá :-/ ... lepšie je použiť aktívnu výhybku, ktorá sa zapája pred výkonový zosilňovač...taká umožňuje často nastaviť presnú deliacu frekvenciu pre subbáč a satelity, fázu a pod. reproduktor sa potom napojí priamo na zosilňovač ktorý už sám o sebe do neho púšťa tie správne kmitočty..

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 23:13 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
aha to jsem nevěděl, dík moc, no a kolik prosím tě taková aktivní výhybka stojí? Provozovat asi tento subwoofer bez tý výhybky je asi šptatný že? A nemohl by jsi mi speciálně pro tuto bednu nějakou výhybku doporučit. Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009 03:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Nejdřív popiš co nejpřesněji jak to máš zapojené teď. Jestli k tomu máš vůbec nějaký samostatný zesilovač. Na takovouto koncepci totiž potřebuješ 3 kanály zesilovače (2 na stereo + 1 na suba) a mě by právě zajímalo jak to máš teď.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009 16:59 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
No používám právě ten tesláckej zesík(mixpult), kterej má docela dobrej výkon. Má 2 kanály na výstupu, buďto 2x4ohmy nebo to lze taky zapojit 4x8omů. Takže na každej kanál 2 repro. Já to mám právě zapojené, na jeden kanál 2x třípásmové repro omnitronic, a na druhej kanál mam zapojenej ten Dexon. Takže na oba repra toho wooferu vedou kabely(2x speakon) pro ujasnění pošlu foto jestly se mi to povede


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009 17:10 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
Tady je zesík ze zadu, 2 kanály pro 4 repro(speakony) ty svorky jsou napojeny paralerně pro stav nouze, kdyby nebyl speakon


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil andrew27 dne 05 lis 2009 17:17, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009 17:13 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
zde je zesík zepředu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009 17:14 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
a poslední foto-repro


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2009 01:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No to máš právě blbě.

Za prvé ti to tak jak to máš zapojené hraje mono když máš na jednom kanálu suba a na druhém Omnišroty.
Za druhé Omnišrotu se tak neříká na darmo - je to šrot. Chápu že na něčem se začínat musí ale abys to věděl.
Za třetí existují jen dvě řešení. Jedno dobré a jedno špatné, z čehoš to špatné je možné použít jen za určitého předpokladu. Ten předpoklad je že sub i satelity budou mít stejnou citlivost. Pak by to šlo řešit pasivní výhybkou ale to se prostě v PA technice nedělá pro celou řadu nevýhod (technické i finanční). Obvykle se to ale řeší samostatným zesilovačem a aktivní výhybkou. To není zrovna levná sranda. Máš na to vůbec peníze?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2009 08:59 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
S těmi omnišroty souhlasím :D , jsou to moje první repro za pár kaček. Mají citlivost 95dB a ten Dexon má 99dB. Ale je tu ještě jedna možnost, mám ještě též historii zesík, tesla azs 223 kterej spolehlivě ty omnišrotáky utáhne. Ale stále nevím jestly to řešit pasivní výhybkou když budu mít toho dexona na zvlášt zesíku. Aktivní výhybky sem koukal že jsou pěkně drahý. No a právě finance jsou to co mi omezuje :(

co třeba tahle výhybka za přijatelnou cenu-
http://www.svet-nakupu.cz/aktivni-vyhybka-subsat/f-50-s-50-dp-92063/

a nebo tahle pasivní dexon, pro každej repro toho wooferu koupit jednu-
http://www.azobchod.cz/cgi-bin/model.pl?ok=tn&fw=250&kk=zzzzzz&st=cu&km=40014


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2009 14:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Na AZS223 zapomeň. Ten zesilovač je na takové použití NAPROSTO nevhodný.
Potřebuješ zesilovač z úplně jiné kategorie.

A těch pasivních výhybkách si přečti o thread vedle
viewtopic.php?f=11&t=616

A zajímalo by mě proč je tohle téma v sekci Hi-Fi a ne PA když se evidentně jedná o PA aparát. Nebo sis to pořídil snad domů k TV?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2009 17:42 

Registrován: 15 zář 2009 13:16
Příspěvky: 16
Ty omnišroty jsem hnal asi 2 roky na tej azs 223 a uplně v pohodě. Já vim že vy tady máte nějaké kritéria a standardy, ale prostě za ty dva roky mi to plně vyhovovalo. Nejde mi uplně o grandiózní zvuk vyladěnej se vším všudy, ani o to hrát někde profesionálně na akcích. Jdem mi jen prostě o to aby to normálně hrálo,na normálních akcích doma, aniž bych ten dexon odjebal. Repráky používam doma na garážové akce.
Špatně sem to fórum založil, mam to smáznout nebo někam přesunout.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká výhybka pro reprobox Dexon BSW-2120?
PříspěvekNapsal: 07 lis 2009 05:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Nemusíš to mazat ani překládat. Ale když si zkusíš tady na foru vyhledat tu AZS223 tak se o tom zesilovači leccos dozvíš a zjistíš proč je nevhodný. Tím že ho oužíváš trápíš jak ten zesilovač tak ty bedny a to kupodivu mnohem více než kdybys použil mnohem silnější zesilovač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group