Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 07:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 02:29 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
Jake zvolit delici kmitocty ci nejaka osvedcena konstrukce?? reprosoustava ma cisty objem 90L pro basak, 5l pro stredak, tlumena je volne lozenym molitanem (prouzky 3x1x50cm) repro je urceny pro nenarocny domaci poslech, zivim to zesilovacem kjd5702 od ezk (2x300W sinus). ostatni bedny maj na zesiku nadhernej zvuk, ale tyhle maj takovej protivnej, basy se lip jevy pri otevreni ozvucnice. a dale, potreboval bych poradit jak vyrobit prevodni transformatorek pro to ART 481, nyni ho mam pripojen na pres odpor 4ohm a kondik, zvuk na takovej akorat, ale nemuzu do toho dostat nejak stredak, ten jakoby vsechno prerve. dik za kazdou radu, jsou to moje prvni trojpasmy, dvojpasmy uz mam nejak zmakly ale s timhle si nevim rady. obrazek: http://mira559.hostuju.cz/bordel/repro/DSC00063.jpg


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 04:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zkusíme to vzít po bodech:

- basáky nejsou ARN8604 nýbrž ARN312 ale v tom není zas až tak podstatný rozdíl protože jsou si docela podobné. Doporučuju ale zmenšit objem ozvučnice o 15 až 20 litrů. 90 litrů je moc a má pak takový plandavý zvuk - není to ono.

- ARE4604 se obávám že se k tomu basáku poněkud nehodí. Je moc malý a ten basák je docela líný a nehodí se to moc k sobě. To ARNko nemůžeš honit moc vysoko a když ten elip´ták budeš tahat moc dolů tak zabude kreslit nejen dole ale v celém svém pásmu. Navíc je dosti citlivý (ale to se dá zatlumit). Lépe by vyhověl (když už jsme u těch elipťáků) větší typ ARE5804 nebo ARE589 které se dají snadno sehnat a objem který si pro střeďák udělal vyhoví. Jen bys zvětšil díru. Také lépe vyhoví citlivostí (nebylo by potřeba zbytečně tolik elektricky tlumit).

- ART481 v absolutně žádném případě nezapojovat bez převodního transformátorku!!! (tři vykřičníky a podtrženo červeně). Za prvé ho zničíš a už se nedá opravit a za druhé tím velice namáháš svůj zesilovač. O návodu na výrobu převodního transformátorku vím ale je otázka zda se podaří sehnat na něj vhodný materiál. Obávám se že nikoliv. Dále je tento reproduktor dosti specifický a má určité nároky na výhybku. Dosti těsně a dost kompromisně by šel napasovat na ten ARE4x0x verze s minikopulkou - ne se sítkem (protože vyžaduje velmi vysokou děličku) ale ARE řady 5xx tomu nevyhoví tak aby to za něco stálo. Doporučuju ART prodat a pořídit jiný výškáč se kterým se ti bude pracovat lépe a výhybka bude snadnější. Jaký výškáč to záleží jaké máš nároky a kolik bys byl ochotný do toho vrazit. jak jsem koukal na bednu předělat to půjde. Kdyžtak to ještě probereme.

Teprve až se tohle všechno vyřeší můžeme se bavit o výhybce.

A rozepiš se trošku o tom co to máš všechno v té tvé sestavičce co jsem viděl na fotce :o)

To EZKčko by snad i šlo cos psal. Už jsem se lekal že je to ta sračka s TDAčkem ale naštěstí je to s LMkem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 04:51 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Pokud se nepodaří sehnat starší transformátorek pro ART481, dá se vyrobit /viz. příloha.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 18:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já mám někde jiný návod na trafo. Problém, je že to nic nemění na tom že ten střeďák a basák se k sobě nehodí a střeďák s výškáčem ano pokud je to ta verze s minikopulkou ale i tak je to o držku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 18:46 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
No, vali se mi doma jeste per aro667, myslis ze ty by byly lepsi? V knize reproduktory a reproduktorove soustavy je v kombinaci s art pouzivali a to za delicich kmitoctu 1000hz a 6000hz. Myslis ze by to byla stastnejsi kombinace? Jinak ty art bych rad zachoval. Ted pisu z mobilu, o sestavie se trochu rozepisu vecer. Dik za kazdou radu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 02:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já vím že to tehdy tak používali. Jenže je to kravina ho kombinovat s ART481. Mám všechny tyhle kombinace vyzkoušený a vím že to je prostě blbost a nebude to nikdy hrát pořádně. Když se ho pokusíš dělit nízko a bude kreslit, mít nízkou zatížitelnost a vůbec dostávat po prdeli. Když ho budeš zase dělit výš abys vyhověl ART tak zas to ARO hnusně řve a je to ukrutně směrové a naplno se projeví všechny neduhy ARO667. Jediná cesta ven z toho je použít ARO667 který by s patřičným zatlumením seděl celkem dobře k ARN312, ale jedině za předpokladu že k němu použiješ nějakou pokud možno nízkodělitelnou výšku. Pak to dohromady půjde. Pokud si na tom s penězi fakt prachbídně pak můžeš zkusit cokoliv z těch starých Tesla papíráků ARV161, ARV081, nebo ARV165, ARV167 (ty by se ti ale blbě montovaly) případně novější náhradu za ARV161 ARV089 který se dodnes prodává. Někomu se zvuk těchto papíráků líbí ale mě moc ne (je to otázka osobního vkusu). Jedinou výhodou je že se dají sehnat levně a není to větší problém. Kdyby sis to mohl dovolit zkus se kouknout po nějakých větších zahraničních vejškách. Například tady profláknutý Monacor DT-99 za 278Kč by jistě vyhověl (dá se sehnat i levněji) http://www.monacor.cz/catalogue-product ... SubKtg=514

Jo a dostal si můj mail?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 05 lis 2008 01:08 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
artcka bych zachoval, co pouzit to art jeste s tim ARV?? samotny to papirovy arv nechci to hraje vejsky nic moc, ve vsech bednach co sem je mel sem je prehazel za arv104, ty hrajou o poznani lip. takze pak by to bylo art481 - arv161 - ARE 4604 - ARN 8604.
jo jinak na foto v tej bedne je arn 312, ale ty pujdou pryc, vymenim je za ARN 8604, protoze ty arn 312 sou 8ohm, a ja potrebuju 4ohm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 05 lis 2008 01:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To by sice šlo ale uvědom si jakou hroznou práci dá taková sestava odladit. To už máš v podstatě 4pásmo a s tím se nechce někodo kromě top guru zabývat, prodraží se ti to na výhybce (a to jako že dost) a hlavně zrovna v tomhle případě bys lepšího výsledku a mnohem jednodušeji a levněji dosáhnul jedním pořádným výškáčem. Mrkni na ty Monacotory, ty by ti měly vyhovět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 08 lis 2008 21:40 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
tak sem dneska laboroval s tim basakem a ozvucnici, sousel sem ty petflasky, ruzny civky do vyhybky, 6db, 12db vschno mozny a furt to nejni ono. v porvnani s ars 830kou to hraje basy nic moc. zkousel sem to s odpojenyma stredama a vejska u obou beden a furt to nehraje jak ma. bez tlumeni a bez zadniho vika hraje bedna subjektivne asi nejlip. nenapada vas co bych moh jeste skusit?? jinak s pridavanim pete je zezacatku zvuk stejnej, pak se zacina snizovat vychylka repra a zvuk se zacina ochuzovat o nejnisi kmitocty. diky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 09 lis 2008 04:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Chtělo by to odměřit a odsimulovat. Nic jiného pro seriozní radu nezbývá. Otevřenou ozvučnici pro tento typ reproduktoru zcela jistě ne stejně jako příliš velikou uzavřenou. tam pak repro plandá a snižuje se mu aztížitelnost. Mám podezření že ty bys chtěl hrb jak kráva protože si na něj zvyklý z jiných typů beden. Což o to - šlo by to i když to nebude optimální. Mám ale pocit že tě navádím k lidí 98 otanového benzínu do motoru který na to není stavěný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 09 lis 2008 12:31 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
je to mozny, ze sem zvyklej na bedny o dost mensim objemu, kde ty basy dohaneli jinak. asi bude nejlepsi to zkusit odmerit a pak se uvidi. tak snad sezenu nejakej mikrak s krivkou


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 09 lis 2008 14:47 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Míro, to zkoušíš v té uzavřené bedně o čistém vnitřním objemu 90 litrů pro ARN8604? Ještě bych se Tě zeptal, z jak silného materiálu jsou stěny ozvučnice.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 09 lis 2008 15:41 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
predni stena je z preklizky co se delaj podlahy do kamionu a to o sile 20mm, vsechny osatni steny, vcetne zadni sou z 22mm drevotrisky. jinak zatim zkousim s tim arn 312, arn 8604 mi prijdou az v pondeli. ale ty by meli byt vicemene shodny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 09 lis 2008 22:19 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Hmm . . . materiál je v pořádku. V tom trochu větším objemu by to mělo taky hrát, sice tak trochu "líně", ale hluboko. Ještě mě teď napadlo, že Tvůj problém může být způsoben nevhodným umístěním, koukal jsem že máš bednu jako stojan na monitor. Zkus zkušebně dát ozvučnici do rohu místnosti, zda se to zlepší (umístění bedny v rohu místnosti může přidat citelně na basech). Pokud ani toto nepomůže, tak bych zkusil snížit objem na 60-70 litrů čistýho, a dát bassreflex s naladěním na 35-40 Hz.

Třeba to je všechno jen pro to, že zvuk z ARN8604 Ti prostě nesedl a čekal jsi od toho něco jiného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 10 lis 2008 01:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
A nebo to může být také nevhodným zesilovačem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 10 lis 2008 15:50 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
dobre, vyzkousim nejaky jiny a uvidime

Tak sem zkousel teslackej tuner 2X15W, pak zesik s TDA1514, zesik do auta, pak zesik z kotoucaku B116, a zaver je takovej, ze s tim kjd5702, hraje nejlip. Nemuze bej problem v tom ze nemam tlumici material pevne uchycenej na stenach, ale je tam proste nacpana hromada prouzku 3x1x50cm z molitanu? jinak koukal sem na parametry tech arn226 se kteryma to porovnavam, a arn ma spodku hrb s vetsi citlivosti, jestli to nejni tim, ze hraje basy subjektivne lip. jinak na art sem navinul ten transformatorek, do serie k nemu kondik 6uF a najednou zacal pekne hrat.
A jeste jeden dotazek , a to ohledne cinitele tlumeni u zesiku, co vlastne presne ta hodnota udava?? jak se vlastne meri??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 09 led 2009 03:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
6uF kund je na ART moc! To chce tak polovinu!

Činitel tlumení udává poměr vnitřního odporu zesilovače ku jmenovité zátěži. Čím je vnitřní odpor zesilovače menší tím lépe dokáže kontrolovat pohyb membrány reproduktoru což je samozřejmě +

Bodejď by ten zesilovač nehrál nejlépe když si ho porovnával s takovýma totálníma plečkama. To musíš porovnávat s něčím lepším.

Ty proužky nevadí. Není jich tam ale zbytečně moc stylem "co se tam dá narvat" že ne?

Ty ARN se ti zdají lepší proto že jsou menší a živější. ARN860x je sice celkem prima reprák ale musí se s ním přiměřeně zacházet. je totiž poněkud línější. To má vliv i na to jaký k němu vybereš střeďák a výškáč. Jestliže je líný tak to znamená ho dělit níže a nad něj dát nějaký vhodný středobas který to dožene. Jenže k tomu se zas nehodí ten ART. To ARE4604 není vhodné ani náhodou. To je tak těsně na hranici použitelnosti s tím ART ale na ten basák nedosáhne tak aby celkově bedna neměla líný projev. (Hmm - co mi tohle jen připomíná?)
Máš tedy několik možností. Buď se s tím smíříš nebo necháš středovýšky a dáš jiné basy (např 2x ARN6618 nebo 2xARN226 nejlépe ve verzi -07 8ohm) nebo vyhodíš středovýšky a necháš basy. Nebo si koupíš zbytečně drahej střeďák/širokáč který bude schopný ustát nějak ty podmínky které bys mu vnutil použitím basáku a výškáče s tím že nebude pracovat v optimální oblasti a podle toho to bude vypadat) ale pořád o dost lepší než teď. Ale stejně je to na houbelec pokud nedokážeš odladit výhybku.

Mě to tak trochu připadá jako když Pejsek a Kočička vařili dost. Vzali prima věci které mají rádi a zamíchali to všechno dohromady. A jak to dopadlo? Blbě. Proč? Protože se to k sobě prostě nehodilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 18 lis 2009 15:41 

Registrován: 03 lis 2008 02:18
Příspěvky: 45
Bydliště: klec , jizni cechy
Tak jsem vyzkoušel různé kombinace všeho možného, art připojen , bez transformátoru, ale přes odpor 10ohm a kondík 2uF. co se týče těch nejvyšších výšek tak je to v pohodě. ale ted přichází ta zajímavos, kteru nevím jak vyhodnotit - Výhybku mám zkusmo z malých beden který byly se 165mm basákem ARN5604 modrý koš 165mm a výškácčem 168. na basovou část mám řipojený ARN8604, na výškovou část připojenou připojen ARN 5604 palalerně s arv 168. hraje to perfektně, ale přijde mi to jako hrozná prasečina. co s tím?? jinak na tvém rady a spoustu škoušek sem už ty ARE středáky zavrhnul, byly moc zvukově protivný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 18 lis 2009 17:25 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Správne to chápem, že ten ART si dal teraz bokom a na výhybku z tej malej dvojpásmovky si zapojil:
1) na basovú vetvu ARN 8604
2) na výškovú vetvu ARN 5604 + ARV 168? Takto sa ti to páči?
Nebudem tomu dávať žiadne prívlastky, len skonštatujem, čo je na tom divné. Tá dvojpásmová výhybka môže byť delená povedzme okolo 2 000 Hz. ARN 8604 má na týchto vyšších stredných kmitočtoch hrb a pravdepodobne tam dosť výrazne vrieska. ARN 8 vôbec nemá čo hľadať v dvojpásme.
ARV 168 je v tej dvojpásmovej sústave pôvodný alebo tam bol predtým 4 ohmový ARV 161, ktorý niekto uškvaril? Ak je pôvodný a bol tam 8 ohmový kvôli utlmeniu citlivosti, tak pripojením reproduktora s inou impedanciou sa zmení pôvodný deliaci kmitočet (ak sa zmení vo výškovej vetve 8 ohm za 4 ohm tak sa zvýši) - úplne sa to rozladí.
ARN 5604 píšeš, že máš modrý. No, tie pôvodné modráky ešte na vyšších kmitočtoch natoľko nejačali ako novšie a ojedinele sa dali vidieť aj zapojené bez výhybky - ale zapojiť stredobasový ARN na výškovú vetvu je principiálny nezmysel. Možno si náhodou vymákol nejaké skreslenie, ktoré znie na prvé počutie príjemne, v žiadnom prípade to však nie je dobre.
Vráťme sa na začiatok: máš veľký basový ARN 8604, ktorý treba deliť nízko. Potom máš tlakový ART 481, ktorý treba deliť vysoko. Medzi nimi je veľký priestor. Ak to nebudeme komplikovať a deliť na ďalšie dve pásma (to by bolo fakt neúnosné), tak tam musí byť niečo so širokým rozsahom, čo znesie byť delené nízko, ale zároveň to vytiahne do vysokých kmitočtov. Teda primerane veľký a citlivý širokopásmak. Mne z toho po porovnaní citlivostí všetkých zúčastnených reproduktorov vychádza ARE 5604 alebo 589, aj keď budú v tejto zostave najzraniteľnejšie. Môžeš bližšie opísať, čo konkrétne znamená "moc zvukově protivný"?

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhybka pro kombinaci ARN8604 - ARE 4604 - ART 481
PříspěvekNapsal: 20 lis 2009 03:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ciplox má pravdu až na to že tak je to napsané je to znouze ctnost. Aby to tak jak popisuje hrálo fakt nějak rozumně musel by se použít širokáč z úplně jiné ligy než je ARE5604 (kdyby alespoň novější 5624 který bude mít hádám hliníkový former a měl by být blbuvzdornější). jenže to už by byla drahá sranda a výsledek by nebyl zcela odpovídající. Já navrhuju ten ART481 v této sestavě vůbec nepoužívat i přes jeho příjemný zvuk. Nevýhody v tomto případě zcela nepochybně převažují nad nevýhodami. To by šlo v případě 4pásma a nebo fakt extrémně kvalitního širokáče ve třípásmu (například Fostex FE-206E se kterým mám vyzkoušené že to uhraje ale stojí přes dva litry). Navíc zde nevidím jakýkoliv pokus o seriozní odladění výhybky. Doporučuji tedy obšlehnout osazení i výhybku z ARS1054. Není to ani náhodou optimální ale v tomto případě se mi to jeví jako nejmenší zlo. Kdyby tu byla snaha odladit výhybku dooručil bych zkusit například pořídit nějaký 8" širokáč - z dostupných např Visaton BG20 za cca 600Kč nebo kolik stojí který to výkonově i frekvenčně dole unese (je dosti poddajný a snáší velkou výchylku ale nahoře není nic moc), ufiknout mu difuzor a nad to nějakou velikou klasickou kalotu. Vznikne tak modernizovaný koncept ARS844 a o tom víme že v rámci svých možností hrál velmi dobře. Ale naráží to na tu výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group