Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 21:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opět dotaz na "bedny", nemůžu si pomoct.
PříspěvekNapsal: 27 zář 2023 11:09 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj. Už se stydím se ptát, tak mne prosím tolerujte. Dík.
Kdysi jsem si koupil v akci 1ks Heco Victa Prime 702. Váhám, jestli mám dokoupit druhý kus. Ve větší místnosti to hraje OK, v menší se mi to zdá trochu rozplizlé. Ano, malá místnost...
1. Co vznikne za odchylku v naladění reprobedny, když u třípásma se dvěma paralelními basáky nahradím jeden rezistorem?
Taky jsem si hrál s projektem: https://www.visaton.de/de/produkte/hifi ... en/alto-ii, ale částečně jsem blbě nakoupil repráky.
2. Co bude, když jeden W 170S/4 zapojím jako dva W 170S/8 Ohm paralelně? Kromě malého objemu. Mám totiž celkem dva 8 a jeden 4 Ohm. Zatím nemám kupce, abych jednu variantu prodal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opět dotaz na "bedny", nemůžu si pomoct.
PříspěvekNapsal: 27 zář 2023 12:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
občan píše:
1. Co vznikne za odchylku v naladění reprobedny, když u třípásma se dvěma paralelními basáky nahradím jeden rezistorem?

Obecně dojde k posunu dělícího kmitočtu, protože se zmenší nárůst impedance basové sekce k vyšším kmitočtům. Zároveň se posune fáze, protože bude výhybka zatížená impedancí s větší činnou složkou. Sníží se citlivost na basech o 6dB. Pokud zůstane zachovaný původní objem, tak se u uzavřenky trochu sníží rezonanční kmitočet a zvýší výchylka s rizikem nárůstu zkreslení. Sníží se impedance kolem rezonance. U basreflexu dojde k rozladění.
V konkrétních případech pak přestanou správně fungovat kompenzační členy, pokud byly ve výhybce použité.
Summa sumárum dojde k celkovému rozházení zvuku. Pokud bedny za něco stály, tak už nebudou.
občan píše:
Co bude, když jeden W 170S/4 zapojím jako dva W 170S/8 Ohm paralelně? Kromě malého objemu.

Někdy jsou elektrické parametry osmiohmového repráku natolik podobné čtyřohmové verzi, že při použití dvou osmiohmových paralelně může dát výhybka stejný elektrický průběh jako s jedním čtyřohmovým. Někdy ale neznamená vždycky.
Přesto to nebude hrát stejně. Dva osmiohmové repráky paralelně dají o 3dB vyšší citlivost než jeden čtyřohmový. S veškerými důsledky na naladění soustavy, navázání sousedních pásem atd. A ve stereu se ti zdeformuje prostor, pokud bude každá bedna jiná.

Všechny tyhle pokusy by se daly přirovnat ke snaze použít na autě jedno kolo jiných rozměrů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opět dotaz na "bedny", nemůžu si pomoct.
PříspěvekNapsal: 10 říj 2023 12:12 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Moc dík. Příště mi napište do závorky, že se hrající reprobedny nedají dělat s pájkou na okapy a vadaskou. Ale zajímá mne to teoreticko-prakticky, skoro bohužel...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opět dotaz na "bedny", nemůžu si pomoct.
PříspěvekNapsal: 10 říj 2023 17:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dají. Jak myslíš že je dělám já?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opět dotaz na "bedny", nemůžu si pomoct.
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 22:15 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Citace:
Všechny tyhle pokusy by se daly přirovnat ke snaze použít na autě jedno kolo jiných rozměrů.

tos ještě nekoupil auto v nejmenovaným velkým autobazaru. 3ks disky R14, jeden R15, ale na všech byly nasazený plastový poklice stejnýho designu. Když jsem to tehdy viděl, tak jsem tomu ani nechtěl uvěřit, že to takhle vyšlo z věhlasnýho megabazaru... A že by si ten, co tam roubopval v bazazru ty poklice nevšiml? asi těžko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group