Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 192  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 28 bře 2021 11:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
jozy píše:
Ransom: Vedel by si ukazat fotku tych dveri, sivych aj bielych, celkom ma to zaujima.

Fotka nic neukáže. Mohl bych ti poslat ty dveře, pokud mi je v pořádku vrátíš.
TheLastUnicorn píše:
No...až na ten RAL 7035 dobrý. :lol:

To je tak: Obklady světle šedé. Podlaha břidlicová. Tahle barva se k tomu překvapivě dobře hodí. Přinesl jsem si nejprve dveře z rozvaděče, abych se ujistil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 08:30 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Poslední čtvrtrok jsem zasvětil CNC navíječce. Svařoval jsem stůl, vyráběl navíjecí trn, vodící kladky pro drát a hlavně programoval a kalibroval navíječku pro konkrétní dráty a kostry (což bylo opravdu hodně náročný, protože se hraje i na tisíciny mm, a drát není po celé délce neměnný co se týče průměru). Už to vše funguje a navíjení je radost :-)

Bohužel cena mědi roste, už k nějakému zdražení letos došlo a za měsíc se prý očekává další zdražení. Tak budu muset navýšit úměrně i ceny cívek :cry:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 10:23 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ještě si pořiď navíječku na toroidy, a měl bych pro tebe práci, ale potřebuju od vnitřního průměru 17mm po 8kW trafa, takže asi dva strojky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 10:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
LuKyss:
ježiš to je krásný.....jak já ti tu mašinku závidím :)
Kdybys viděl ten paskvil který jsem si před lety "na zkoušku" a narychlo zbastlil abych zkusil namotat první cívku, asi by ses potrhal smíchy. No a jak už to tak bývá...motám s tím dodnes :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 12:09 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
kodl: takovou navíječku už několik let se snaží prodat http://www.elso-ostrava.cz na bazoši https://stroje.bazos.cz/inzerat/1343642 ... -civek.php

paf: já měl SOMET NV165, minulý týden si ji někdo z Vysočiny odvezl. Překvapilo mě, že za 7000Kč o ni byl takový zájem, měl jsem během dvou týdnů 4 vážný zájemce.
Základ je počítadlo, a nějaká poháněná hřídel, když je to pár cívek za život, dá se vodit drát rukou :-) u toho SOMETA jsem taky vodil drát ručně, tam to mechanické nastavení bylo peklo a když se střídají 4 typy drátů a 4 typy koster, tak se to nedalo automatizovat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 16:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já se přiznám, že jsem nikdy nepochopil, jak se dá taková toroidní cívka navinout.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 17:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to jednoduchý. Toroidem prochází rotační dělený člunek tvaru byciklového ráfku. V prvni fázi se na něj navine odměřené množství drátu. Ve druhé fázi se drát odvine na jádro.
https://youtu.be/Ry0CEEH7u8g


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 bře 2021 17:56 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
já už si připravil ten dělenej ráfek z dětskýho kola, držák, nějaký kladky, ale nejsem schopen to finalizovat. Už Víc než rok mi to zavazí na stole. Při navíjení z toho ráfku na jádro se drát jakoby shazuje do boku z ráfku a ten otáčením proti směru ten drát napíná. Moje představa je, že drát navinu na ráfek motorem, a trafo pak namotám víceméně z ruky, ta další mechanika mi přijde dost složitá...
tady je to celý, https://www.youtube.com/watch?v=dCYvQPHJX2E rusák to usochal doma. Já mám hotovou tu první polovinu, to ozubený kolo už ne...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 02 dub 2021 11:39 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak hotovo. https://scarabeo.rajce.idnes.cz/male_ko ... o_PDD_265/
Už teď je jasné, že by si projekt zasloužil kvalitnější provedení skeletů.
Stál jsem před rozhodnutím hrát za měsíce nebo do měsíce...
Hodnocení je v nadpisu. ;)
Jinak tleskám Unicornovi k úpravě vláken k jeho projektům.
Pamatuju jak bylo někdy obtížné najít v tématu třeba nákres kompenzované výhybky.
Tolik hezkých fotek URS 3100 jsem do teď neviděl. Tož palec hore. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 02 dub 2021 12:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hezké. Takže za nějakých pět - šest týdnů budou na prodej?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 02 dub 2021 21:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Tak to bych si je předem zarezervoval :lol: Jsou fakt pěkný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 02 dub 2021 22:48 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Zatím prodej neplánuju, ale kdoví co se tu nového objeví...
Ještě čílko líznout lakem. Zatím jsem to nechal zvažoval jsem černou, ale asi to tak nechám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 03 dub 2021 20:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já se teď musím bohužel bavit s rozvaděčem a elektrikou do baráku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 03 dub 2021 23:03 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Co vsetko bude mat to PLC na starosti?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 03 dub 2021 23:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Kúrenie, zčasti osvetlenie a nejaké prkotiny ako fontána atď. Zas nemienim z toho mať barák, kde keď ľahne PLC, tak bude blackout.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 04 dub 2021 09:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A proč bohužel?
PLC považuju za mnohem lepší volbu než modulový chytrý dům, dá se s tím mnohem víc kouzlit. Ale je to jenom pro toho, kdo si to dovede programovat podle potřeby sám.
Ve stylu: Pokud je od nedělního do čtvrtečního večera mezi 21:00 a 6:30 venku míň jak 10 lx, manželka má již zhasnutou lampičku na nočním stolku a já dvakrát krátce stisknu vypínač u svého nočního stolku, rozsvítí se na chodbě a v hale ob jedno světlo na 30% a na záchodě se deaktivuje automatické zhasnutí, bo chci na velkou. Přidržením vypínače si osvětlení přidám na 50%, abych si cestou vybral čtení. Stisknu-li vypínač za stejných podmínek jen jednou...
Nějak tak?

Když už PLC: Chtěl jsem původně použít trofejní DL06, se kterým dělám, jenomže to je na daný účel mnohonásobný overkill. Objednal jsem si tedy před týdnem z Aliexpressu mini PLC a prokousávám se DX Developerem. Pokud budu míít čas na takové blbiny, bude řídit trochu sofistikovanější přepínač repráků na srazy (na povel odpojit repráky, přepnout útlum na lince, připojit jiný pár).Tedy pokud lockdownův syndrom jednou dovolí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 04 dub 2021 09:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Velkou nevýhodou průmyslových automatů je cena. I když je pravda, že i tento starý Compact Logix řady 1769 je proti těm modulovým domovním krabičkám něco jako rozdíl mezi kalkulačkou a laptopem. Bohužel jsem napsal jen proto, že tomu musím věnovat čas. A rozvaděčů mám dost ze zaměstnání, takže doma to pak už člověk dělá vyloženě s odporem. PLC jsem si vybral Rockwell hlavně proto, že jsem s tím léta dělal a programuje se mi líp, než třeba Mitsubishi nebo Siemens.
Ta krabička z ali vypadá zajímavě...škoda, že nemá ETH/IP.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 04 dub 2021 14:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale máš to hezké. Bude k tomu v každé místnosti aspoň 10" HMI?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 dub 2021 19:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kopie zázemí vývojářskýho zaměstnání.
Dneska dorazily Marsky skříňky, přemejšlim kterej materiál na zimu dávat domů. Konektory, kondíky, poťáky, a zbytek může zůstat v mraze?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 22:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nepracuju na ničem. Akorát jsem konečně dodělal přestavbu milovaného zesilovače mojí manželky.
Nordmende PA-1100 v černé barvě je designově krásný, leč obvodově nic moc. Takže z něj zůstala jen ta krásná kisna s budíkama. Vnitřnosti jsou vyvržené, nový zadní panel, uvnitř toroid a diskrétní konec 2*50W. výstupní ochrany, tepelná pojistka. Bude fungovat jako koncák k preampu s bluetooth a s dálkou. Takže všecky čudlíky krom vypínače a hlasitosti zůstaly jen pro parádu. Hlasitost je s lineárním potenciometrem, vlastně jen jako nastavení citlivosti v rozsahu cca 20dB (respektive jako omezení maxima, co půjde regulovat dálkou).
Příloha:
IMG_20210430_200259120.jpg
Příloha:
IMG_20210430_195256907.jpg
Příloha:
IMG_20210430_195251719.jpg

Ono by se to vešlo do poloviční skříňky, ale požadavek zněl jasně. Bude na ozdobu.
Ještě mi zbejvá dodělat preamp ku gramofónu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 192  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group