Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 02:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2019 20:09 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
To by tak ještě scházelo s někým jiným. To pokuta do 1000, by byla jen třešnička na dortu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2019 23:01 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Ja teda nevim, ale vzhledem k tomu co naprosto nedobrovolne statu prispivam na danich jsem hrube proti tomu aby si obce jeste timto zpusobem z obcanu delaly dojnou kravu. A to jsem z ValMezu ktere bylo jedno z prvnich mest kde na tento zpusob privydelku prisli a mame zde (docasne) vyhody typu MHD zdarma. Podotykam - opravdu se nepamatuju kdy jsem naposledy v CR pokutu za rychlost platil.
Merit rychlost ma byt ciste v kompetenci Policie a tecka. A pokud to Policie nezvlada je treba se zamyslet nad praci Policie a ne prenaset tyto kompetence jinam. Cimz rozhodne nerikam ze jezdit pres obce rychlostmi 60-80kmh je v poradku. Ale ma to resit Policie a nikdo jiny.

Hlavni problem je take to ze pak zalezi hodne na tom 'kdo to meri'. U PCR clovek vi ze na 50 budou mit radar nastaven okolo 59. Coz se neda rict o Mestskych Policiich a obcich. Tam kdyz chteji vydelavat tak neni problem treba 53.

K temto uvaham mne vedou i zkusenosti ze zahranici. Zijeme v EU a pravidla by mohly byt alespon trosku sjednoceny, at uz co se tyka rychlosti i velikosti pokut a vzhledem k tomu ze EU uz keca do kdeceho. Uvedu par prikladu:

61kmh na 50, Slovensko. Pokud se nemylim pokuta je v soucasne chvili 20 EUR.
61kmh na 50, Ceska Republika. 1000 CZK. A 2 body.
69kmh na 60, jeden z okolnich statu Ceske Republiky. Odeceteno 3kmh tolerance, cili 66kmh na 60. Pokuta 10 EUR.
74kmh na 70, take jeden z evropskych statu. Odeceteno 3kmh tolerance, cili 71kmh na 70. Pokuta 49 EUR.
A to nemluvim extremnich prikladech mimo EU typu Svycarsko nebo Norsko.

Uvedene priklady jsou v poradku asi uplne stejne jako ze si obce prispivaji do rozpoctu radary.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 01:21 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Dnes vyšel článek v MF DNES datem 6.5.2019 o městské policii
Zde vládne zákon! Kde se máte bát stražníků je to na první straně dole a na druhé straně.
Tento článek také o něčem vypovídá. To jen pro zpestření této diskuze.

A pokud budeme všude dodržovat předepsanou rychlost i třeba za pomoci tempomatu tak tady tato diskuze bude bezpředmětná.

Tady je ten článek https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mestska-policie-pokuty-pocet-penize-vybrane-straznici-prisni.A190506_111411_domaci_pmk


Naposledy upravil Jirik97 dne 07 kvě 2019 00:52, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 08:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já tedy nevím, co je na tom divnýho? Vždyť je to tak jednoduchý:
Rychlostní limit je padesát. Ne padesát plus pět. Ani padesát plus devět. Padesát.
Pokud jedeš víc než padesát, sám a dobrovolně nastavuješ struky k podojení. Opravdu v tom nic jinýho není. Jezdi do padesáti a nikdy tě nikdo nepodojí.
Opakuju, že sám limity moc nedodržuju a tak beru pokuty prostě jako přiměřené riziko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 08:54 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Problém je potom v tom, že se nikdo nikam nedostane za rozumnou dobu. Stačí, když po městě na 4km trase potkám někoho, kdo jede sotva 40km/h (50km/h na tachometru koncernovejch vozů) a v tu ránu je to o 1.2 minuty dýl. Skutenej rozdíl je ještě větčí, proptože tihle zrychlují šnečím tempem od křižovatek, když je ten benzín tak drahej. A tohle máš několikrát za den, a večer ti někde zachází půlhodina...
Minulej týden jsem absolvoval cca 40km trasu po silnici I třídy na motorce - protože jsem to vyhodnotil jako jedinou možnost, jak se tam dostat za konečnou dobu. Přiznám se, že jsem jel tak, abych se nezabil, a dosáhl jsem času 40 minut. Rychlej už by šlo o holej život. Otřesný je, že kdysi v mladších třetihorách , kdy všechno stálo za hovno, tuhle trasu za 40 minut jezdil autobus podle jízdního řádu, v reálu to bylo ještě o 5 minut míň...
Včera jsem zas absolvoval trasu z Mikulova do Pohořelic - že se opravuje hráz, je fakt, ale že se tam objevila polská k***a která po rovině nejela víc než 70km/h a č****i kvůli "bezpečnosti" všude namalovali plnou čáru, tak to mě málem hráblo. Ostatně i na té 1/43 namalovali spoustu novejch plnejch čar - zabije se tam debil, a zakážou předjíždění i ostatním? Potom lidi předjíždí přes plnou, a už netuší, kde je ta čára na nasrání řidičů a kde je fakt dobrý nepředjíždět. Fakt bída, a to je všude. Konec téhle civilzace se kvapem blíží. Jak začne váznout doprava a doprava sežere většinu prostředků, zhroutí se to samo do sebe... Ostatně firma, co její zaměstnanci jezdí dělat do toho 40km vzdálenýho Brna platí pracovníky za 8 hodin, ale oni z toho cca 3 hodiny prosedí v autě. Nehledě k tomu, že v tom Brně si kolikrát nosí vercajk a materiál víc než 100m a ještě platí za parkování. Je to normální?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 09:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
50 na tachometru koncernových vozů je 45, ne 40. Já jezdím na 55 tacho, což spolehlivě pokryje odchylku tachometru + toleranci měření a jsem v pohodě. A hlemejždě, jezdící na padesátce čtyřicet, nijak neeliminuješ. Musíš se smířit s tím, že na silnici nejsi sám ale s řidiči různých kvalit a povah. Rozhodně to nejde ošetřit tím, že necháme každého jezdit, jak sám uzná za vhodné.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 09:40 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
laminat píše:
Rozhodně to nejde ošetřit tím, že necháme každého jezdit, jak sám uzná za vhodné.

Bohuzel, u nas se jde do opacneho extremu. Kvuli par imbecilum, ktery se nekde zabijou se udela nesmyslny narizeni, ktery normalne smyslejici ridice neskutecne sere a omezuje. A ty jeste prezivsi imbecilove to stejne dal budou ignorovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 10:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já vám teda musím všem sdělit, že si tady jezdím docela v pohodě.
Kodlovy 1,2 minuty si započítám do plánu k té půlhodinové koloně, kterou stejně někde potkám a žiju.
Pet007: Mohl bys uvést příklad toho nesmyslného nařízení, které řidiče neskutečně sere a omezuje?
Ne že bych souhlasil se vším, co se na silnicích a kolem nich děje, ale vaše černé vidění světa nesdílím. Daleko více mě serou jiné oblasti života.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 10:24 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Priklad :u nas se po asi 30letech zavedlo spoustu plnych car. Jsou to silnice spojujici vesnice v okoli Hodkovic nad Mohelkou, Jablonce nad Nuisou, Frydstejn.. Jezdi tam spoustu traktoru a jinych prac. stroju. Nyni je nepredjedes ? Co se stane ? Akorat roste nervozita lidi v kolonach, ktery za nima vznikaj - vzrusta riziko pruseru. Bohuzel, ja je predjizdim i pres tu novou plnou caru, ktera tam poslednich 30 let nebyla. A za desperada sem razem i ja.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 11:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, je to blbý. Stačil by zákaz předjíždění, traktory předjíždět povoleno. Jenže ti tydýti, které zmiňuješ Ty i Kodl, stejně nejsou schopni nuance mezi zákazem předjíždění, plnou čárou a plnou čárou dvojitou rozlišit.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 12:15 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tu nervozitu si pěstujeme my sami. Za posledních cca 10 let jsem najezdil hlavně po německu a rakousku tak půl mega km hodně i po městech. Nepamatuju se, že by se mi tam někdy stalo že se na mě v obci někdo lepil. Pak se mi moc líbí že pokud je vě městě přehledný úsek je tam klidně i 70 nebo 80km/h. U nás občas taky, ale je to jen minimálně.
A pak mezi obcemi se jezdí 100 a jezdí tak všichni i stará babča.Tady že jede traktor mimo obec 60 70 je jasný,že tak ale často jezdí řidiči osobních aut zcela bez důvodu.Který pak vede kolonu která na konci jede krokem.
Občas si myslím ,že mají snad nějakou poruchu a prostě jim to nejede. Když pak vidím při předjíždění za volantem mladíka tak to nechápu. Nebo holku která píše sms a jezdí zprava do leva tak tu raději hned předjedu pokud je to možné i přes tu plnou.
A mám připravenou výmluvu, že paní při psaní sms neustále nepředvídatelně měnila směr jízdy proto jsem ji raději předjel.
Abych nebyl úplný pesimista nemám to nijak podložené, ale připadá mi že v posledních letech se celkově situace zlepšila...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019 23:13 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nějaký "lepení" taky neprovozuju, a když to někdo dělá mě, tak vyzkouší, jestli se mezera mezi autama zvětší po rozsvícení brzdovejch světel. Když ne, tak se tvářím, že mě to nejede a dotyčnýho nechám předjet, řešit pak opravu a pojišťovnu se mi nechce. Ale paní mi teď rozbila auto zaparkovaný na parkovišti. Prostě je potřeba volit správný místa na zaparkování, ne jenom ty, kde je to dovolený... Opět něco životních zkušeností.
Nemám ověřeno jestli je to v současném znění zákona, ale bylo tam, že přes plnou čáru se může odbočovat, objíždět a předjíždět, a to vozidla a ostatní překážky bránící plynulosti silničního provozu...
Ostatně proč si nepořídit pilotní průkazy a malý vrtulníky, za pár let to možná bude běžná záležitost, silnice necháme důchodcům, polákům a kamionům, koleje zarůst trávou, a jede to dál, a ve vyšším levelu.

Já bych klidně do toho velkoměsta někdy vyrazil i tím autobusem, ale díky "optimalizaci" IDS je ta historická linka, co to dávala za 40 minut zrušená, a místo ní je to se dvěma přestupy na neuvěřitelnejch místech mimo trasu, teoreticky za 1h 10minut, realita je obvykle 1h30minut, což je oproti historii víc než dvakrát taková doba, za podobnej čas se to dá projet po cyklostezce na dobrým elektrokole taky, nehledě k tomu, že když pojedem autem dva, tak ten druhej už má cestu prakticky zdarma oproti IDS...
Řešení je známý, a kdysi se používalo, za hodinovou průměrnou mzdu max. 2l benzínu, raděj jenom 1.5l, a je to zpoloviny vyřešený, cesty se zas uvolní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 14 čer 2019 13:17 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Včera...
Obrázek
Asi začnem byť poverčivý - potom mi doma ešte padla z paprče LED žiarovka. Už viem, že ich baňky nie sú z plastu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 čer 2019 18:36 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Teda jo. Snad to nebylo na přední nápravě. Nějaké další škody?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 čer 2019 18:53 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Bolo. Na prednej.
Nepoteším Ťa - žiadne iné škody.
Parkujem natesno vedľa nepoužívaného prašiaka, jeho pravú časť sused dávnejšie urezal, lebo bola polámaná no nevšimol som si, že zle. Ten trčiaci kus pri zemi som "zazrel" až kolesom, nikdy prv som si ho nevšimol. Už tam netrčí nič, malou akumulátorovou flexkou som to vyriešil.
Síce tie prené gumy mali po 8 milimetrov no stáli ma po 30 eur tak sa nepo...
V utorok poobede som objednaný v pneuservise, pôjdu obe predné nové.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 čer 2019 18:06 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
...a po pár dňoch...dodám:
Preto že sme na Slopensku - objednané Matadory iný člen v pneuservise odpredal, lebo prvý, čo som u neho objednával čosi doebal - nezapísal.
Tak som zobral najlacnejšie gumy toho rozmeru no inej značky čo mali skladom, hoci mi vedeli do nasledujúceho dňa zabezpečiť a tie pôvodne objednané - vzhľadom ku tomu, že to oni ako firma posrali mi spravili cenu - a vlastne som im vďačný. Čosi som pojazdil na tých iných. Aj pršalo, aj hodne, teda porovnávka aj na vode.
Výsledok? Nebe a dudy.
POZNANIE? Pri všetkej úcte - Matador na našich autách už nikdy...
Dedkovi čo chodí raz týždenne 5 km do KAuflandu sú dobré no ja to nechcem ani po eure kus.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 čer 2019 21:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
V devadestých letech se u nás říkalo Matadorům "černá tma" :) Nikdy jsem je neměl,ale v té době jsem měl Barum Bravuris byly katastrofální.V zatáčkách se auto chovalo jako loď, tak šly do světa.
Dnes už jsou Barumky přeci jen trochu jinde.
Časem jsem zjistil, že na gumách se rozhodně nevyplatí šetřit.
Počáteční mírně větší investice se vrátí v nájezdu.
Mé pořadí oblíbenosti.Michelin,Goodyear,Dunlop. U moto snad ještě Metzeler.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 čer 2019 21:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nejlepší jízdní vlastnosti z toho, co jsem vyzkoušel, měly Bridgestone Potenza a Prielli P Zero ale oboje se velmi rychle sjedou, protože jsou měkké. Jinak střídám k plné spokojenosti Continentaly a Micheliny, Dunkopy a Goodyeary, na levnější firemní auta kupujeme i Fuldy a Firestony, všechno lepší než lisovaná tma z Číny.
Před pár lety jsem v Rumunsku prorazil na lavóru najednou dvě gumy na Fabii (Bridgestone Turanza) a protože v daném rozměru široko - daleko neměli nic jiného, než Barum Bravuris, tak jsem je koupil a byl jsem překvapen hlučností větší, než zimní Bridgestone Blizzak.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 čer 2019 22:15 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Pirelli Cinturato jsem měl asi 2x byly dobrý, ale nájezd jestli si dobře pamatuju tak asi jen 20tis.
Tak jsem s nima skončil.
Jednou jsme v práci v rámci šetření dostali na dodávky místo vyzkoušených a vcelku spolehlivých zimních Barumek Maxxisy. Příšerný jízdní vlastnosti a navíc nikdy jsem neslyšel hlučnější gumy mezi osmdesátkou a kilem. Nakonec se ještě v zimě přezouvalo.
Čínu tady nebrat.
S A3 jsem spokojený, ale stýská se mi po Meganu coupé. Jak se s ním dali řezat zatáčky. ;)
To mi chybí.To si mužu s Audinou nechat zdát. Gumy kvílí a auto se hrne.Jinak je to ale tank.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 čer 2019 06:02 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Zimné Matadory vcelku chvália, tie letné čo som mal krátko do zátačiek priam vrčali a pocitovo nedržali stopu. Firestone Roadhawk sa javia výborné aj za mokra. Ono to môže závisieť aj od konkrétneho vozidla. Výdrž sa uvidí časom, zbytočne sa nevyvážam no len skrz prácu preveziem cca 1000 km mesačne a ďaľšie v rámci voľného času.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group