Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 19 dub 2016 09:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jelikož jsem naznal,že moje kytara z roku 1963 (Cremona, Luby)za tehdejších 170 totalitních Kč i po odborné
opravě se již opravdu nedá poslouchat,rozhodl jsem zakoupit jinou.Tímto se Vás ptám na nějaké zkušenosti.
Včera jsem byl v kytary.cz a vyzkoušel cca 15ks a zjistil,že když to má hrát tak to stojí od 10t výš.Výjimky se mohou najít.Ale první zkušenost je že čím lacinější tak tím plechovější zvuk.Kolem 10t a výš už je to jen o barvě
zvuku,výraznějších basech,nebo výškách ,popř. zvuku pod dekou nebo otevřeném.Do některé je třeba říznout,
aby zazněl,jiná hraje i potichu vše.Připomíná mi to vlastně když se shání,kupují reprobedny.
Takže doporučení a nápady sem!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 23 dub 2016 08:31 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Nazdar,
spomínaš otvorený zvuk, tak predpokladám, že máš záujem o akustickú gitaru tvaru španielka. Výber je pri týchto gitarách pomerne komplikovaný pre určitý rozptyl vo vyhotovení a tým pádom aj v ladení-nemajú kompenzáciu dĺžky struny. Veľkosť tela má významný vplyv na hlboké tóny a hlasitosť-to sa dosť ťažko odhaduje pri internetovom obchode. Potom je ešte v hre celkové remeselné spracovanie nástroja. Zvuk je daný nielen telom ale v značnej miere aj vlastnosťami strún. Keď som sa o tieto gitary zaujímal, tak som zistil, že od 2000.- Kč je už možné vybrať uspokojivú gitaru. Celkom zaujímavá je napr.:
http://www.muziker.sk/fender-squier-sa-105-natural

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 23 dub 2016 09:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hlavně nekupuj nástroj podle obrázku a popisu bez toho, že by sis zahrál.

Kamarád (muzkant) dělával obchoďáka v hradeckém Petrofu. Jednou dostali za něco zaplaceno kontejnerem kytar. Pěkný černý jumba, v nákupce kolem 3-4 tisíc. Bejvalka tou dobou chtěla kytaru, tak se kamarád odpoledne zavřel do skladu a zkoušel, zkoušel, zkoušel, až vybral kus kterej dokonale ladil a se zvukem jak víno. Ale dalo to práci a čas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 23 dub 2016 10:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak pokud koukáš nejen po kvalitě a solidním zvuku, máš na výběr například Korejskou Cort Earth 70, což je polomasiv a je dost známá vynikajícím poměrem cena/kvalita, nebo z řady americké Washburn VD7, což jsou taky vynikající kytary.
Já na tom byl úplně stejně jako ty (Cremona z 80-tých let) a pořídil jsem si od ne moc známého českého výrobce v Hodoníně B&CH kytaru Superjumbo za velmi dobrej peníz, a jsem spokojenej.
http://www.bachmusik.com/bach-433gts-super-jumbo_p901
Ty superjumba mají mohutnej a krásnej zvuk. Na to samozřejmě taky jejich struny s nano potahem, který patří k nejlepším na trhu
http://www.bachmusik.com/aprc1152bs-fosfor-bronz-round-core_p2315


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 23 dub 2016 19:33 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tyjo, fešná! Fakt vyráběj v CZ? Jak širokej to má hmatník, jako španěla nebo zúženej?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 23 dub 2016 23:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Na tý fotce nic moc, ve skutečnosti je ještě krásnější, a díky Jasanu není jen krásná, ale má jasnej zvuk s vynikajícím sustainem, díky velkýmu objemu mohutnej. Krk má klasickej jako všechny westerny a jumba, tedy 43mm na nulťáku. Musíš ale počítat s tím, že v týhle ceně jsou na tom ty neobyčejnější struny. Já hned dokoupil dvoje ty Black Smith s nanopotahem (stejná technologie jako u legendárních strun Elixír) na jejichž vývoji se kluci z B&CH music taky podílejí. Kdybys struny měnil, krk je nastavenej na 11 struny, ale má štelovací výstuhu, takže jde poštelovat i na jiný.
Nejlepší je si k nim do Hodonína zajet, ale pokud bys nemohl, tak ti ji pošlou na prodejnu Kubamusic v Brně Lidická 24.
A ano, vyrábí se v CZ- na Jižní Moravě, a není to jediný výrobce na Jižní Moravě- ještě Furch, ale u těhle kytar si k této ceně ještě tak dvacku přičti :shock:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 10:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pánové díky za komentáře a doporučení.Zatím jsem si vzal domů na vyzkoušení tuto slovenku
http://kytary.cz/dowina-puella-d-s/HN143097/ .Docela mne zaujala svým vyváženým zvukem,ale nultý pražec
mi moc nevyhovuje.Jsem zvyklý na 45 a rozdíl dvou mm je docela znát.Nemluvě o tvrdším dohmatu.V poslední
době jsem moc nehrál,takže to má také vliv.Tak zkouším a opakuji.
Jo předtím jsem zkoušel Recording King 16 Ros,kterou jsem si nechal poslat z Prahy.Jenže poslali jinou,sice podobnou ale ta Dowina je o třídu výš.V Kytary cz. maj dostat v květnu http://kytary.cz/dowina-rustica-d-s/HN158235/ s 45 mm v 0 pražci.Tak si na ni asi počkám.Nebo si zvyknu...
To superjumbo bych si docela poslechl i když namašlený kytary mne moc neuchvacujou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou koupit kytaru,akustiku
PříspěvekNapsal: 23 čer 2017 14:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak abych toto téma uzavřel.Nakonec jsem tu první Dowinu vrátil a připlatil si 45mm pražec..A spokojenost.
Musím souhlasit s názorem,že koupi je dobré neuspěchat.Kytaru si vyzkoušet.Na zvuk mají vliv i struny o
akustice prostoru ani nemluvě.Co se mé zkušenosti týče pěkný zvuk začíná na 10tisících i když výjimky se
mohou najít.Je dobré si poslechnout někoho kdo umí slušně hrát.Tak jako prodejce v K....Co nakonec vymáčkl
z té levnější Dowiny,až jsem byl na vážkách,zda si ji nenechat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group