Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 12 srp 2018 21:17 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
mě pálí žáha po kynutejch buchtách... rada lékaře: "tak už je nejez, když ti nedělají dobře"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 02:33 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
paulus33 píše:
Pivo zbožňujem. Ale v poslednej dobe mám problém. Po pive ma dosť páli záha. Dnes v noci sme sa vrátili z chorvátska a po 9 dňoch pitia ich jačmenných pív, sa to ešte zhoršilo. Dnes si idem napraviť chuť, pozvali nás kamaráti na čapované a po dlhej dobe sa fakt neteším...
Nemáte niekto nejaký samodomo recept na podobné problémy.

U mňa je to pravdepodobne stres a únava po dvoj ročnej oprave domu a veci s tým spojených...

Překyselení žaludku ... skutečně může být od stresu.
Léčba: vyser se na honění se, namlouvání si, jak je to či ono důležité ... NENÍ. Jez málo a často, odpočívej a nestresuj se. Nejez cca 4-5 hodin před spaním. U postele hlava výše (podlož nohy postele, tam co je hlava) ...
V nouzi si zajdi na gastro ... ta diagnostická hadička se spolknut dá (není to problém) a je to chvilku. Budeš přesně vědět, na čem jsi.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 13:27 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
kodl píše:
mě pálí žáha po kynutejch buchtách... rada lékaře: "tak už je nejez, když ti nedělají dobře"

aj mňa páli záha po babkiných kysnutých buchtách, ale iba vtedy ak ich preložím dedkovou domácou slivovicou :D

Akusta píše:
V nouzi si zajdi na gastro ... ta diagnostická hadička se spolknut dá (není to problém) a je to chvilku. Budeš přesně vědět, na čem jsi.

Hadičku som absolvoval už 3x, v pohode, nikdy nič nenašli. Dokonca jeden čas mali aj iné podozrenie, tak ma presvedčili na kolonoskopiu. Všetko ok, akurát pritom asistoval môj dobrý kamarát-doktor, s ktorým som chodil do krčmy na VŠ a ktorý začal vyšetrenie so slovami: "no vidíte pán inžinier, keby ste neboli fajčili a chlastali na vysokej, nemuseli ste tu teraz ležať". Pamätám si to ako keby to bolo včera, napriek tej "oblbovačke" pred vyšetrením...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 17:30 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Absolvoval som oboje "hadice".
Fajčím, občas si vypijem.
Záha ma nepáli. Keď ma občas v minulosti - stačilo na večeru rybičky s chlebom, cibuľou - Sóda Bicarbona (Hydrouhličitan sodný) s rozumom.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 16 zář 2018 08:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kupoval jsem do foroty Wago svorky a mají zase akci - ke každé krabičce plechovku jedenáctky Kozla. Nejdřív jsem dělal scény, že dřív dávali Plzeň. Pak jsem s povzdechem plechovky přijal a utěšoval se, že by jedenáctka nemusela být úplně hnusná.
Ale je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 23 zář 2018 20:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
https://www.dedoles.cz/tricko-s-kratkym-rukavem-pivo


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 24 zář 2018 13:46 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Minulý týždeň som neodolal v lidli a kúpil som si 3x plechovku svijanský máz. Prvú som si dal ešte na opravovanom dome pred robotou a po tom, čo som zjedol rybacie "pepřenky". Čudnú chuť som pripisoval rybám. Zvyšné dve plechovky som si dal večer doma pred spaním. No už dávno som nemal tak veľký problém dopiť druhú plechovku, ako teraz.
Svijany sme píjavali s jedným kamarátom cca pred 7rokmi, v jednej pibárni v Ke a to bola iná káva...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 24 zář 2018 14:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zo Svijan brať už len pivá na 12% p.m. - nižšie stupňovitosti sú varené technológiou HGB so známymi efektami liehového "ocasu".

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 21:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dnes jsem ochutnal točený 11° Klášter. Na to bych se asi fakt nenaučil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 27 zář 2018 11:10 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Všimol som si v jednom potravinovom reťazci fľašový LITOVEL CLASSIC 10°, ako vám chutí, skúsenosti?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 27 zář 2018 12:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Moja skúsenosť je nulová, desiatky nepijem. Ak už musím pod tlakom okolností piť nealkoholické pivo, uprednostňujem Birell pomelo-grep.
Ako som už v tejto téme zmienil, pijem Plzeň, Augustiner Edelstoff a pivá z malých pivovarov ale len ležiaky, nemám rád horne kvasené pivá.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 09:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Po delší době jsem zase padnul na točený plzeňský Master. Jak tmavý ani silný nemusím, tak tahle černá osmnáctka je fakt mňamka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 22 říj 2018 20:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
O víkendu v ZOO Dvůr Králové jsem musel ochutnat "Rhino White - světlý ležák plzeňského typu", z místního minipivovaru. Chutnalo to jako překvašený oslí chcanky s krutě hořkým, až svíravým ocasem. Tak snad jedině že by to bylo ustátý v trubkách vlivem malé návštěvnosti, v tom případě by se to mohlo větší výtočí trochu srovnat. Ale dost o tom pochybuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 04 lis 2018 10:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
KONEČNĚ!
https://ekonomika.idnes.cz/pivo-znaceni ... 6_test_rts


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 09 lis 2020 22:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zvláštní.
Chtěl jsem si koupit nějakou lacinou močku, abych mohl prolejvat chřtán při zedničině. Vzal jsem si nazdařbůh balík Podkováň Lager v 1,5 litrových PETkách po 25Kč. S tím, že ho v nejhorším použiju na rozdělání štuku a sádry, případně na fládrování. Ale ono je to dobrý! Nasládlý (a to, prosím, upřednostňuju hořkost), ale fakt dobrý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 10 lis 2020 09:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
Koukám, že ten pivovar má slušnou historii. Mě překvapilo třeba pivo Dudák ze Strakonic.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 10 lis 2020 15:49 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Dudák mě velmi příjemně překvapil taky, koupil jsem krabici ve firemní prodejně, když jsme ve Strakonicích vraceli lodě. A od té doby ho občas v Globusu beru. Podkováň jsem kupoval cestou s bývalou přítelkyní k nim na chatu, léta už jsem ho nepil, až ho někde zahlídnu, dám test.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 11 lis 2020 01:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
A co teprve Domažlický: Vypij Nektar, posereš hektar!

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: 19 čer 2021 11:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koupil jsem si SodaStream. Vodu máme v Náchodě skvělou, bublinky to má, z lednice to je aj správně studený... Zatím jsem vylemtal prvního půldruhého hektolitru. Je to lehké, v těle plné s nepatrným dozníváním, dobře pitelné, nenadýmá. Vůně mírná po ionizaci, neobtěžující, se stopou ozónu. Pěna sedá téměř okamžitě. Nekroužkuje, ale zase není potřeba vymývat použité sklenice. Nejdou na to vosy (na druhou stranu, bohužel, na to nejdou ani lapat slimáci). Ani po jedenácti kouscích vypitých během dvou hodin nic nenadejchám. V práci nemusím flašku schovávat - kolega to nepije a bezpečákům to kupodivu nevadí. Jedna bezpečačka dokonce přiznala, že to doma pije taky a dokonce prej to dovolí i dětem.
Piju výhradně čistou světlou. Jednou jsem zkusil řezanou (přibalená esence Cola), ale skoro jsem se poblil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group