Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H265)
PříspěvekNapsal: 28 říj 2019 11:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vlastním ´´chytrou´´LG 39LB 650V-ZN ,která T2 nezvládá a nechce se mi kupovat jinou.Přechod tedy musím řešit pomocí set-top-boxu.Není mi jasné zda po jeho zakoupení mi bude fungovat
i-vysílání přes wifi(červené tlačítko).Levnější nabízené s-t-b tuto funkci nemají a jiné,dražší, pokud mají tak musí mít připojení přes kabel k pevné lince-LAN.A nejdražší mají i wifi.
Nejvíc mne se..,že zas bude u tv další krám s kabely a dalším ovladačem,jakoby výrobci neuměli vymyslet nějakou kartu,která by se někam zastrčila a bylo by vystaráno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 28 říj 2019 12:55 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
uměli, ale prodali by míň novejch TV, ostatně plánovaná životnost značkovejch TV je 3-5 let...
wifi nemá nic společnýho s příjmem přes anténu, takže bude fungovat, když přívod od antény vytrhneš a hodíš z okna, to můžeš udělat hned, a možná se ti uleví :) protože přijdeš o nesmysly, co ta TV šíří ve zprávách. Naopak na I vysílání jsou v archivu celkem hodnotný pořady, teda aspoň některý. Zrovna včera na mě juklo tohle:
od cca 20 té minuty jsou takový sračky, že to svět neviděl. Dotyčnej si namíchá maltu jak medvědí hovno, a pak namáčí cihly. A že by to nějak zavázal do té původní zdi, tak taky nic. To by se jako zedník neuživil, navíc by měl během jedné směny rozmočený prsty bez kůže... A na to se dívají lidi, a myslí si, že to tak má být. Fakt hnus. Krom vazby, kterou má na 30cm zdi jakž takž, tak ostatní jsou nesmysly. Místo toho, aby ukázali klenby, https://www.youtube.com/watch?v=ODeQ6wWEr-M parketovou vazbu u kantky nebo 15cm zdi která výrazně zvýší pevnost a dalších vychytávek, co už dnes nikdo nezná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 28 říj 2019 13:08 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
U satelitu se to řeší výměnnou karty ve sloutu a nazdar i když nejde tedy o frekvenční pásmo ale spíš o systém kodování. Takže tohle by se snad dalo taky řešit jen výměnnou tuneru - modulu. Až si všichni koupí dvojky tak přijdou na řadu trojky a čtyřky zase se bude pásmo pro někoho ovolňovat. Nechápu proč mobily nemůžou používat druhé pásmo celé a tv zůstat v prvním.
Jenže oni potřebují prodávat televize. Na mě si nepřijdou proto zůstanu raději u satu a 02.
Hlavně, že chtějí pořád šetřit životní prostředí. Tak se bude pořád plýtvat.
Opravdu by mě zajímala možnost výměny tuneru přímo v TV?...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 28 říj 2019 15:59 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To není o tuneru, teda jenom částečně. protože je jiná jak modulace ( tuším QPSK oproti QAM), tj tuner, tak kódování signálu (h.264 oproti h.265), a to je o signálovým procesoru v televizi. Takže takhle ne.
Ostatně měl někdo rozdělanou televizi z posledních let? krom obvodů v zobrazovacím panelu je tam jenom malá desky, která obsahuje ponejvíc konektory a procesor, a deska zdroje. A proč by běkdo dělal třeba i jenom jinou tu základní desku na starou TV, když "řízením jakkosti" dokázal (u LG) to, že odejde podsvícení a oprava je náročná jak na zručnost, tak není úplně levná a do poslední chvíle není jistý, jestli zobrazovací panel nepraskne při zpětné montáži...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 28 říj 2019 20:36 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dík za vysvětlení. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 29 říj 2019 20:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Takže to vypadá,že se koupi set-boxu nevyhnu.A při koupi levného,jestli to dobře chápu,by mi mělo
fungovat´´červené tlačítko´´-zpětná projekce již odvysílaných pořadů-přes wifi z televize.Kdyby
aspoň ta skříňka u toho boxu měla´´hifi ´rozměry jako video,nebo cd přehravač!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 29 říj 2019 22:04 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Ak ten program na TV nenaladíš, tak červené tlačítko fungovať nebude. Preto je to hybridná televízia, lebo potrebuješ kombináciu terestriálneho signálu a internetu.

Ak by bol problém len s kodekom terestriálneho vysielania (H265) a tuner by to naladil, tak by to teoreticky aj mohlo fungovať. Chýbal by obraz, takže by to bolo nepraktické, ale po stlačení červeného tlačítka by sa HBB mohlo aktivovať. Lenže nebude aj internetový stream po prechode na T2 s rovnakým kodekom, teda H265?

Pokiaľ je problém len s Wi-Fi pripojením, tak stačí blízko STB umiestniť Wi-Fi router, alebo access point, ktorý sa dá nastaviť do režimu klienta. STB prepojíš káblom len s Wi-Fi klientom a cez neho bude mať prístup do domácej Wi-Fi siete.

Ešte by sa dalo uvažovať aj o "Combo" satelitnom prijímači. HBBTV je však tiež dostupné len vo vyšších cenových kategóriách, mnohé však umožňujú cez USB pripojiť Wi-Fi adaptér. Výhodou sú aj lepšie prepracované PVR funkcie.

Možno však stačí len počkať, snáď sa s rozšírením na trhu niečo vhodné objaví. Sám sa čudujem, ako je táto užitočná funkcia podceňovaná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 29 říj 2019 22:23 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já měl na mysli využívání I-vysílání čt, na což stačí wifi a webovej prohlížeč v TV, co je hbbtv fakt ani nevím, ale když je na to furt reklama, tak to asi bude k ničemu. Na dobrý věci reklama není, třeba na uzenej nebo pečenej bůček...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 30 říj 2019 09:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hybridní vysílání. Bere to obsah z netu, ale odkaz na ten obsah je v živým vysílání z éteru. Třeba odkaz na archiv aktuálně běžícího pořadu bez vyhledávání. Co jsem koukal, tak pro mě osobně to je bez významu. Krom ČT to nikdo nevyužívá tak aby to dávalo smysl. Nebudu kvůli tomu kupovat dvakrat tak drahej settop box a už vůbec ne novou televizi.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 30 říj 2019 21:14 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Výhodou HbbTV je rýchly prístup a jednoduché ovládanie pomocou DO.
Je pravda, že najväčší význam má archív a ten je dostupný aj cez webovú schránku. Kto má vhodný smart TV, ten môže využiť webový prehliadač, ako spomína kodl. Problém však je, že nie každý smart TV má prehliadač, ktorý dokáže prehrávať videá priamo z prehliadača. Ani videá na YouTube neprehrá bez špecifickej aplikácie.

Riešením by mohol byť aj nejaký "sieťový prehrávač", ktorý má kvalitný webový prehliadač. Možno aj niečo s Androidom, alebo Raspberry Pi. Možností je veľa.
To by však už bola "trojkombinácia" - TV, STB a "prehrávač".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 31 říj 2019 23:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Připadám si dost zajímavě když pročítám toto téma, já osobně nemám pořádně vyřešeno ani dvb-t 1, jednoduše dám VHS do Thomsona VPH 6990 a přes teslu C416 kterou mám mimo jiné propojenou přes převodník s PC a mám jasno. Odpověď je sice úplně mimo mísu ale musel jsem si rýpnout.

Zdravím komunitu po letech, Venca. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 01 lis 2019 10:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:13
Příspěvky: 114
Bydliště: Orlová
Kraj: ČR - Moravskoslezský
venouš píše:
VHS do Thomsona VPH 6990 a přes teslu C416


ty kokos, tak to je hodně retro :D dřevěná telka...pamatuju z dětských let :)

_________________
DENON AVR-3311,Sony TA-F690ES,Sony CDP-X229ES, Dayton Audio EMM-6, Audioprobe Spartan A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 01 lis 2019 11:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Venouš: A kde ses vlastně coural?


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 01 lis 2019 15:05 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
asi se zbláznil z těch psychedelickejch barevnejch fleků, co mu malovala ta TV s vakuovou obrazovkou připojená k VHS :lol:
Ale kdysi jsem to měli všichni, ale podle mě už to bude minimálně čtvrtstoletí. Tehdy jsem si říkal, že na těch televizích už není co vymysle, a ejhle, každej rok nový a lepší modely, větší a větší obrazovky a rozlišení. A já pořád hůř a hůř vidím, a to péčko ve full hd je nechutně detailní, barevný fleky z VHS aspoň podporujou obrazovou představivost :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 01 lis 2019 17:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Venouši, ty si připadáš zajímavě protože zajímavej jsi!
Ale má ´´chytrá´´tv po připojení na set-tob box zblbne a červené tlačítko z ovladače mohu vyrvat
kombinačkama...
Leda že? Bych dotáhl z chalupy staré rtv a připojil podle návodu.Pc nemám,VHS to je asi video-to dosud vlastním a hmm převodník-ne.Pošli blokové schema!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 03 lis 2019 11:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Nějak jsem neměl potřebu tu o něčem diskutovat, nebyl na to moc čas a když už byl čas něco tvořit a vyrábět tak jsem se spoléhal na své subjektivní pocity :D jinak teď už jsou prachy a vlastní doprava a ukoristil jsem ty bedny s kterými vůbec nevím co budu dělat tak vymýšlím co s nimi budu dělat. Asi zase skončí na půdě u zbytku :D

Jinak zas se musím lehce obhájit, když je dobrá páska a kvalitní nahrávka tak i výsledná nahravka i na tak velké baňce neurazí. Na druhé straně jsem si nahrával partičku a všichni mají okolo sebe jakysi obrys a fleky se taky dějí :P já jsem ale na toto prostě úchyl, teď mi kleklo auto tak jsem šel do formana :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 17:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak na přechod na T2 mám měsíc a půl.Pak vypnouT1 a bude klid.
Vyzkoušel už někdo něco?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 11 úno 2020 14:43 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Pardon za OT...
Dlouhodobě zkoušímm O2TV a SAT. Tam se nic nemění. I když vlastně nedávno mě O2 taky donutila vyměnit modem. Už jsem si zvykl na sledování TV s časovým posunem a tím i bez reklam.Výborný obraz a zvuk posílám do Dacu a do beden.Luxus. ;)
Z malé TV na rameni v kuchyni je mrtvola. Asi tam zavedu za killo měsíčně taky 02TV.
Přechod na DVBT 1,2,3,4 a tak dál mě vůbec nezajímá. ;)Nechci to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 11 úno 2020 16:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
No jo Scarabeo.O2 linku mám taky,ale nechci do něj cpát další prachy,když už povinně platím státu.
Takže vyčkám a ono to nějak dopadne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ´´Chytrá ´´televize,blbý majitel a přechod na DVBT-2(H26
PříspěvekNapsal: 11 úno 2020 18:32 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"plánovaná životnost značkovejch TV je 3-5 let..."
Čo je to za blbosť - máme LED TV Philips deviaty rok - denne pri nej moja spí a telka ide stále...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group