Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:19


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 09:30 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Ja by som to trochu zhrnul, aj keď to tu už zaznelo.

Komu niet vzájomnej rady, tomu niet hospodárskej pomoci.

Alebo inak...Keď si blbý, plať.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 10:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TLU: To s tou radostí ale platilo i pro tebe, nenech se otrávit a nenech si tu radost vzít! Přeju hezký den.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 11:06 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Jedna vec je niečo tvoriť, vyrábať a mať z toho radosť. Ale hádzať perly sviniam, to človeka omrzí.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 16:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
penjo: naprostej souhlas.

Hezká diskuse. A je to takový stereotyp. Blbců se víc nelíhne, ale jsou teď víc aktivní.

Z modelářského fora:
Tazatel: Ahoj, sháním letadlo na létání. Mám na to 2000Kč.
Líbí se mi model XYZ za 1690. Doporučíte ho?
User1: To nekupuj, nelétá to.
User2 Nekupuj to, nelétá to, a rozbíjí se to.
User3: Kup radši model ZZZ za 2800Kč. Létá to, jsou na to náhradní díly, postupně dokoupíš příslušenství, a je tu na to tady na foru hodně diskusí a podpora.
Tazatel: Tak jsem koupil letadlo XYZ, a nelétá to. Motor nějak škube a upadla páčka od dálkového ovládání. Co mám dělat?
User3: Di do prdele....

:mrgreen:

Ano, a bývá to horší. Tazatel nejdřív přijde, ale pak začne bejt asertivní a doslova hulvát na ty co se snažili pomoci.
Od té doby nepomáhám zadarmo. A to nemyslím peníze. Může to znít jako projev ega, ale není. Pokud ten člověk nepřijde pokorně přímo zamnou, a dělâ cokoli jiného, než že s prosíkem a poděkováním hltá informace, tak nemá nárok. Samozřejmě až na výjímky, nebo když z diskuse usoudim, že je dobrej.

Jinak na bazoši se rozjela dobrá vlna kriplovství v podobě scalpingu a podvodů.
Myslel jsem si, že si kupuju grafickou kartu, a prodejce volal, že chce poštovné předem, a něco navíc, jako třeba referenci, peníze, cokoli, protože lidi už nepřebíraj balíky na dobírku ani se zaplacením poštovného předem.
Well, poslal jsem mu tři kila obratem, a už jsem o něm neslyšel. :mrgreen:

To bylo ještě levné poučení, ale tímto je pro mě jakýkoli bazar kompletní mrtvola. Lidi jsou víteco....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 16:44 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Bazošová skúsenosť - mám napísané výlučne osobný odber a...prosím, pošlite, nebojte sa - určite zásielku preberiem... Dám vyhľadať číslo a hľadalo ho už 26 ľudí predo mnou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 18:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Penjo, Unicorn:
Přiznávám bez mučení, že jste mě rozesmáli. Jako ne že bych z toho měl prdel, ale já se v tom docela poznal. Mám to úplně stejně, jenom v jiných oblastech. Já si třeba nedovedu představit, že bych znovu žil na dohled a na doslech školy nebo školky. A je jedno, že tam neučím. Prostě mě ta havěť sere. Právě tak nevydržím mlčet u některých témat společenských. Když potkám nějakého debila, čuně, drzouna nebo nevychovance, mám strašnou chuť ho zabít jen kvůli jeho ksichtu (tady cituju jednoho našeho politologa). Takže vůbec nechci polemizovat. Já mám jen kliku, že zrovna vůči těm konkrétním podobám blbosti, co se vyskytují tady, jsem relativně imunní.
Nenapadá mě asi žádný funkční způsob jak hloupost filtrovat. Dělat s každým nově příchozím nějakej test, s čím vlastně přichází? Dávat bany za mentální opožděnost?
Možná založit rubriku Hvězdná pěchota nebo Lavice hlupáků, a po odignorovaném upozornění na hloupé příspěvky to rovnou přesunovat tam. Kdyby každý byl na tu možnost předem upozorněn, nemohl by pak frflat.
Já ale už nejakou dobu matně tuším, že stejně pomalu míříte někam na vyšší level se solidnějším publikem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 20:58 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Trochu ťa poopravím...žiadny háj, ani end sa nekoná, ani sa konať nebude.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Naposledy upravil penjo dne 04 úno 2021 22:10, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 21:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přesně takto jsem to myslel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 03:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Hm, kedysi som bol dosť aktívny na fórach, či už tu, na audiowebe, svetelektre a podobne. Prišiel ale nejaký bod, kedy som mal dosť svojej roboty, a na fóra nazriem raz za čas. Asi to bude aj tými stále rovnakými dotazmi ARN, ARZ, ARV a podobný hnoj. Už ma takéto veci prestali baviť. Výsledok je ten, že napíšem dva príspevky za rok na fórum, inak si vystačím so správami alebo telefónom keď dačo potrebujem od niekoho. Hotové. Tqak nejak je to u mňa.
Možno by to chcelo nejaké FAQ, nejaký všeobecný návod pre nových? Na debilný dotaz napíšem link, a nech si to preberie, buď pochopí alebo dovi dopo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 06:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Takhle forum nefunguje - kdo si má pamatovat všechny ty zdroje, kdo má vyrábět knihovny takových faq odpovědí a kdo to má číst? :mrgreen:
Noob user "potřebuje" support 1:1.
To radši ať si to hledá sám úplně kompletně, vždyť Tě nikdo nenutí odpovídat. Viz teď nové téma tu, ohledně poškození reproduktorů.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 10:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
No, ono někdy není lehké ani vyhledávání, když dám vyhledat kombinaci těch slavných Tesel, tak získám spoustu starých odkazů, kde je dost chválí (vystřízlivění se dostavilo později), a dohledat v té spoustě nějakou informaci je pro laika celkem těžké. Ale nejjednodušší/nejlepší je na kraviny neodpovídat.
Taky není nejlepší přístup, zdupat nového uživatele na tři doby, pak na fórech brečí, nemáme nové členy....bla, bla...

S tím modelářem jsi pobavil, dlouho jsem na modelářských fórech nebyl, je to holt všude stejné...
U modelářů je potěšující, že nikdo neřeší cenu letadla (aparátu).

Neberte to prosím nikdo jako nějakou kritiku, práce všech aktivních členů si moc vážím, sám nejsem nijak extrémně aktivní, pokud můžu, snažím se odpovědět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 10:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já pomalu začínám sepisovat několik příspěvků právě s takovými FAQ. Že bych to dal k dispozici a podobné dotazy by se přesměrovávaly: Přečti si nejdřív tohle. Trochu problém je, že píšu sice pomalu, dvěma prsty a namáhavě, ale rád se rozkecám. A mám furt málo času. Nesmí to být dlouhé, musí to být srozumitelné a nesmí to být moc odborné. Když se podívám na historické články z rubriky Teorie, tak některé jsou dost zastaralé a řekl bych i zavádějící, nebo prostě jen špatně napsané.
Nevím, jak dlouho mi to bude trvat a jestli u toho vůbec vydržím. Formu by to mělo mít přibližně takovou:
https://ulozto.cz/file/3VMdYQcRRqnU/pro-blbe-1-uvod-pdf
https://ulozto.cz/file/PPAsQ1nkyGBx/pro ... ucnice-pdf

Lad2000: Zdupat na tři doby je někdy nakonec stejně nutné. Aktuálně svou dávku mojí trpělivosti vyčerpal další nešťastník. Jenomže když se podíváš do jeho pětileté historie a na posloupnost jeho příspěvků... A to se tady sám podobných zastávám!

Tesla, to je takový fenomén. Repromania byl původně skoro takový fanklub Tesly. Ciploxovy příspěvky třeba, to jsou přímo skvosty. Ale je nezbytné nejdřív posoudit, kdo se vlastně rady dožaduje: Sentimentální sběratel, který si chce zrestaurovat staré bedny jako stylový doplněk nebo na výstavku? (Rádi poradíme). Někdo, kdo je našel v kontejneru nebo zdědil po dědečkovi a chce je zkusit používat? (Nečekej zázraky, ale asi by to nějak šlo, kdybys zainvestoval pár kaček). Nešťastník, který si z neznalosti koupil na Aukru (ideálně od JardyK44) předraženou legendu a neví co s ní? (Ježišmarjá, další...). Tvrdohlavý moula, který za každou cenu chce postavit perfektní bedny s osazením ARS1034 "a vy mi s tím musíte poradit"? (Víš co? Jdi otravovat Hoďase).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 11:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Jasně, ve všem s Tebou souhlasím, taky jsem byl "fanda" Tesly, ale doba výrazně pokročila, a dnešní konstrukce, hlavně ty vyladěné strčí 30let a více staré repro s přehledem do kapsy. Do práce si taky předělávám 1 PF 067 33, cestou nejmenšího odporu, s Visatonem. Takže některé věci ještě mají pořád smysl, a něco bohužel ne.
Hlavně ať to tady žije. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 19:05 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
ransom Výborný nápad.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021 20:35 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Zdupat na tři doby" - no možo aj na prvú.
Ale...keby to boli tak spravili miestni, keď som sem vpadol (ako úplný hlupák) - nemal by som to "audio", čo dnes mám - a ako rád som tomu, že ho mám.
Ono je to zložité...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group