Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:38


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 10:33 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Za posledné mesiace sa čoraz častejšie pozastavujem nad tým (a nielen ja), čo za stvorenia sa to začalo objavovať na diskusných fórach. Majú viacero spoločných ukazoveteľov, ktoré tu postupne rozoberiem. Ono by nebolo nič zlé na tom, že sú na fóre, ale katastrofa začína, keď začnú niečo riešiť. Kúpa reprosústav, výroba, prerábka. K tomu sa pripočíta eskalácia negatívnych vlastností a problém je na svete.
Uvediem zopár reálnych príkladov.

Chcem si kúpiť reprosústavy, mám takýto obnos peňazí. Páčia sa mi jedny odladené z bazáru.
Dobrá voľba, za svoje peniaze dostaneš oveľa viac, ako keby si si kúpil novú spotrebnú elektroniku.
Ako to myslíte?
Nové reprosústavy mávajú len pár súčiastok vo výhybke, aby sa ušetrilo. Nie sú po technickej stránke dotiahnuté, reproduktory tiež bývajú nekvalitné. Nebude to hrať dobre.
Dobre, tak to skúsim. Ale viete čo? Kamarát mi doporučil domáce kino za 85€. On má také už 10 rokov. Idem to objednať.
Tak načo sem lezieš a niečo sa pýtaš, keď si spravíš po svojom?

Vyhadzovanie peňazí za nekvalitný výrobok, ktorý zvykne pár mesiacov po záruke vypovedať "poslušnosť". O nejakej kvalite zvuku sa už vôbec nedá hovoriť.

Výmena reproduktorov:
Mám takéto trojpásma, ale stredy jačia a výšky režú do uší. Chcem tam vymeniť reproduktory. Poraďte, čo s tým?
Ale k tomu bude nutné odladiť novú výhybku.
Ale ja nechcem novú výhybku, dám tam univerzálnu trojpásmovú.
Univerzálna výhybka len oddelí jednotlivé pásma, ale nezohľadňuje vlastnosti každého reproduktora. Bude nutné zmerať nové reproduktory v ozvučnici a navrhnúť tomu novú výhybku.
Mne to nevadí, mne to bude stačiť.
Tak načo sem lezieš a niečo sa pýtaš, keď si spravíš po svojom?

Výroba reprosústav:
Mám staršie reproduktory a chcem ich použiť.
Aké sú to reproduktory?
ARN312, ARP150, ARV104.
Tie reproduktory sú oničom a vyrábať z nich niečo je mrhanie prostriedkami a časom. Boli zlé už v čase vzniku. Predaj ich, kúp niečo novšie a postav nejaký odladený projekt.
Ale ja ich mám a chcem ich použiť. Dám k tomu univerzálnu výhybku, keď mi nechcete poradiť. Majte sa.

Obdoba: kúpil som si reproduktory, o ktorých som nevedel, že sú nevhodné, ale chcem ich použiť a vy mi musíte poradiť, čo s nimi. A keď poradíte a mne sa to nebude páčiť, presuniem sa na iné fórum, kde nie sú takí nevzdelaní a neochotní ľudia, tam mi istotne poradia.

A toto je tiež taký fenomén.
Keď ma na jednom fóre odbili a nechcú mi schváliť môj výmysel - nezmysel. Napíšem na obdobné fórum a budem čakať, kým ma tam niekto pochváli a schváli mi tento nezmysel.

Ľudia, uvedomte si, že na fórach sa ešte vyskytujú aj osoby, ktoré sa danej problematike venujú roky a rozumejú tomu. Keď chcete vymeniť reproduktor v reprosústave, je nutné nové meranie a úprava výhybky. Každý reproduktor je svojím spôsobom jedinečný. Nikto súdny vám nepovie, že kľudne to spravte a nedostanete od neho požehnanie. Ak už idete na fórum so žiadosťou o pomoc, či radu a dostanete ju, nie je namieste, aby ste urazili svoju ješitnosť a presunuli sa na iné fórum, keď táto rada nekorešponduje s vašimi domnienkami a presvedčením. Potom stráca zmysel akékoľvek diskusné fórum s jeho členmi a dobre mienenými radami od skúsenejších. Niektorých ľudí už prestáva baviť hádzať hrach na stenu, keď niekto príde po radu a odchádza urazený, lebo nedostal takú radu, akú by chcel.

A takto by sa dalo pokračovať. Ľudia čakajú všetko na zlatom podnose a očakávajú, že im ostatní schvália všetko, čo si vymysleli. Ale tak to bohužiaľ nechodí. Alebo skôr našťastie?

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 10:39 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Taky jsem si toho všiml, Na druhou stranu, před pár lety jsem nevěděl skoro nic a taky se kolikrát blbě vyptával. Tohle jsou spíš jedinci, kteří už jsou na FB a pod profláklí, tj nikdo na ně neraguje, a teď, (díky zničujícím opatřením vlád po celým světě)
sedí doma, nemají co dělat tak se snaží naštvat aspoň někoho... První oběť TLU, a brzo asi i ty a možná další, původně dobráci, co by třeba i poradili trochu fundovaně někomu, kdo by o to stál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 10:41 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
S TLU sme sa zhodli na tom, čo si napísal. Ľudia sedia doma na zadkoch a nevedia, čo od dobroty, tak vymýšľajú, špekulujú...a nasierajú ľudí na internete.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 10:56 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Když to víš, je dobrý to trochu filtrovat, už kdysi dávno na vojně jsem si uvědomil, že většina populace jsou debilové, a podle toho je potřeba se zařídit. Největší problém debila je, že si myslí že je chytrej, a neví, že je debil, naopak ti co nejsou debilové, si o sobě kolikrát myslí, že zrovna oni jsou debilové - sem se do toho nějak zamotal, jestli já nejsem debil :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 11:43 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Platí jedno staré a často opomíjené pravidlo: blbcovi nikdy nevysvětlíš, že je blbec...
Je však velmi těžké bez osobního kontaktu blbce "diagnostikovat". Osobně obdivuji
entuziasmus Vás všech, kteří se zde na fóru snažíte šířit osvětu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 13:06 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ano taky mi připadá, že se nejedná často jen o nevědomost, ale že se tím ti lidé baví jak dají debilní dotaz a jak smějí tomu jak jim to v dobré víře chtějí ostaní vysvětlit.
Musím ale říct, že se to dá opravdu jen těžko poznat.
Teď jsem prodal zesilovač a celou dobu jsem potencionálního zájemce podezříval, že si ze mně tak jako spousta jimých dělá jen prču!
K mému překvapení zesilovač zakoupil a následovali další dotazy ohledně toho jestli ke staršímu Dualu který má perosvorky budou dostačující drahé kabely zakončené pozcacenýmí banány? A pak taky jestli půjde připojit Pream?
Není to přesný. ale jak pravý jedno japonské přísloví: Jestliže máte deštník v prdeli neotvírejte ho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 13:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já tohle všechno, co tady odznělo v podstatě jenom podepisuji. Dodat mohu snad tolik, že si o to víc vážím lidi, co se k problému opravdu postaví s rozumem, něco si nastudují a sečtou 2+2. Spolupráce s takovýma lidma je zas naopak radost. Nejde o to, aby někdo plnil do poslední věty všechno, co se mu od odborníků dostane. Ale aby si skutečně reálně vzal za své, že ta Země bude skutečně asi kulatá a že nemá smysl vyšlapávat ty slepý, nikamnevedoucí cesty znova a znova.
A pro ty, co jen chtějí to pověstný poplácání po rameni za jejich nesmysl:
Dělejte si, co chcete. Jsou to vaše peníze, váš čas, vaše uši. Pokud máte radost ze stavby, nebo nakupování haraburdí...ok, mějte si to a buďte šťastni. Ale neopruzujte s tím všude možně, neplýtvejte kvůli tomu časem a energií ostatních. Nikdo nikomu nebude bránit koupit si 5.1 Genius, ani postavit 15L bassreflexovou bednu se 4xARN6608, ARP150, ARV3608 a univerzální výhybkou. Ale skutečně nechtějte po ostatních, aby vám poradili, jak takovou kravinu udělat dobře. Protože to dobře udělat nejde a nikdo příčetný ze znalých si pak nevezme na triko pomluvy po internetu, že jsme něco poradili a stejně to hraje na pikatchu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 13:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Stačí si vygůglit Dunning-Kruger (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dunning%C ... %AFv_efekt). Je to vědecky prokázané. Čím je někdo větší debil, tím více si o sobě myslí, že je letadlo. Bohužel tím, jak má dneska přes internety a všalijaké ty Fejsbůky každý možnost vystavit svou debilitu v plné nahotě, tak to vypadá hůř. V reálu tihle debilové byli vždycky ale obšťastňovali svými moudry jen svůj stůl v hospodě.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 14:07 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak ono je to už dokonce tak hezký definováno. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 17:23 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
No ale...keď si spomeniem, ako blbý som sem pred pár rokmi zavítal ja ...
Dnes mám už aspoň fialový šajn - a o to väčší obdiv k tým, ktorí "skutočne vedia".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 19:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vidíte, mně ani nepřijde, že by se tyhle případy nějak výrazně množily. Mám dojem, že se to opakuje furt. A samozřejmě nejen tady.

Jenom se chci přimluvit: Chápu, že vás sere odpovídat pořád dokola na stejně vymaštěné otázky. Ale i tak počkejte vždycky chvíli než vystartujete nebo odseknete, když se objeví se stejnou kravinou zase někdo další. Aby vůbec stihlo vyjít najevo, jestli je to nějaký neznalý nešťastník bez slovní zásoby, nebo opravdu debil k nakopání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 19:58 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Napíšem to obrazne:
Ak človek nevie, kam kráča, je jedno, ktorou cestou sa vyberie a kedy tam príde.
Len by nemal očakávať, že ho tam niekto privedie.
To naozaj nikto nie je povinný, ak sa v určitom rozumnom čase "nezachytí".
Kto má internet, chuť (a najmä) potrebu, mohol by sa aspoň zčasti zorientovať sám.
Čakať, že mi niekto poradí, presnejšie rozhodne za mňa, ak vôbec neviem, čo chcem je - no minimálne nedospelé.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 20:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bez určitých základních znalostí nemá nikdo šanci zorientovat se v tom odborně se tvářícím balastu na inretnetu.
Já si tedy beru za úkol třeba i pomoci lidem pochopit co chtějí, pokud to sami nevědí. Nevadí mi to, dělám to tak vždycky i ve své profesi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 20:34 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Obdivujem (nie len) Tvoju trpezlivosť (a prístup). Ja občas rezignujem. Nemám na všetko čas, sily a občas ani chuť. Viem a rád pomôžem (v čomkoľvek) tomu, kto chce. Kto "ma chce vodiť hore-dolu" - na to nejak nemám (...čas, chuť, sily...).
Prišiel som na toto fórum s kopou zlých predstáv, informácií z dávnej minulosti. Na začiatku som mudroval, protirečil, robil si srandu (s ľudí, ktorým som vo vedomostiach a poznaní okolo audia nesiahal ani zlomok toho mála po ktoré dovidím teraz - aj vďaka nim). Ale - dostal som ponuku prísť, vypočuť - pochopiť. Takmer som ju zmeškal. Po prečítaní (nie preštudovaní) viacerých materiálov ... som pochopil, že v tomto živote nemám čas a sily obsiahnuť celú problematiku. Chápem a veľmi dobre ľudí, ktorí to dokázali, ponúkajú (ponúkali) výsledky svojho dlhoročného úsilia "na zlatej tácke" a nájdu sa stále noví a stále viacerí. ktorí funngujú v štýle hlášky: Vyliezlo si hovno na policu a myslelo si, že je lekvár. Tým nemyslím začiatočníkov, pýátajúcich sa aj blbo. Myslím tých, "čo zjedli múdrosť sveta" ...
Som presvedčený, že tak je to a čoraz viac vo všetkych oblastiach života - čoraz viac balastu, nezmyselných "právd" - neteší ma to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 21:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Je třeba trochu trpělivost, pak může nebožák skončit v hificimře, nebo ještě hůř, na konci háje.
Nešťastníků je tam docela dost...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 21:24 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Volal mi - dosť sme pokecali - prezentoval som svoj názor - teda názory, že...
JA - schválne dve veľké písmená - chem počuť čím bližšie tomu, čo autori vložili.
On - má právo počuť to, čo sa jemu páči.
Perlička na záver - má meno a priezvisko zhodné s mojim vzdialeným kolegom, tak som sa o...
No fandím mu v hľadaní jeho spokojnosti - hehe


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 21:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
ransom :Neboj, už to nebude trvat tak dlouho (doufám) a přestanu zde vrčet úplně. Protože mně stejně nepomáhá, že neodepíšu hned...klidně tomu můžu nechat několik hodin, ale pak si to znovu přečtu a jsem tam, kde jsem byl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 03 úno 2021 23:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Klid, je to všechno pro radost. Hudba je pro radost, vykutit si něco vlastního je dneska taky hlavně pro radost. Dřív se kutilo, protože věci nebyly dostupné, dneska se v komerční nabídce neznalý člověk úplně ztratí. Když si někdo chce vykutit trojpásmo ze starých Tesel, je to z racionálního pohledu samozřejmě úplný nesmysl, ztráta času i vynaložených peněz. Ale když mu to udělá radost, a stačí mu jak to hraje, tak proč to odsuzovat? Samozřejmě - sluší se poradit, upozornit, že se to nevyplatí a že to bude stát za starou belu, ale nechat právo na vlastní cestu. A zbytečně se kvůli tomu nerozčilovat, i když se to vrací pořád dokola. Já vaše fórum sleduju trochu zpovzdálí, vážím si toho, co děláte a jak věcem rozumíte, je to obdivuhodný! A byla by škoda, kdybyste se nechali otrávit.

Takže, jak říkal Ivan Martin Jirous: Hlavně, aby nezmizela radost!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 09:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nikdo nikomu radost nebere a nikdo nikomu nic nezakazuje. Ale pokud si chce někdo jen tak dělat něco pro radost a vlastně vůbec nemíní poslouchat ostatní, ať s tím ty ostatní neobtěžuje. O tom se tady celou dobu píše. Tihle vysírači ve mne zabili poslední zbytky mého smyslu pro dobročinnost a odteď už nic od mne nebude jen tak, z dobré vůle.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debilizmus v online priestore
PříspěvekNapsal: 04 úno 2021 09:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
No zřejmě ti někdo pěkně hnul žlučí, jak to čtu. Takže tady ty dotázky, to už je asi jen třešnička na dortu. :-)
Po tom všem, co jsi tady tomu dal to chápu. Bylo by fajn, kdyby "ostrostřelci" víc studovali, četli a pak se až ptali... Bylo by na těch fórech líp. Já to tady nějak neprožívám, nechat se vytočit v digitálním prostředí mi přijde jako úlet, ale je fakt, že nedávno se mi to tu trochu přihodilo s pet007, ale to bylo pouze nedorozumění. :-D

ransom>
Cením si tvýho přístupu, snažím se taky tak. V rámci rozumných mezí.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group