Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 22:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 15:31 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Ahojte

Kto ma prehlad o repro, poradte prosim nejaky reprak do subu.
Je uplne jedno, ci PA alebo Hifi, dolezity je vysledok. Cena strop cca 200€.

Dolezity je akusticky tlak a tiez to ma hrat hlboko, tzn. je vhodna zatazitelnost 300W a viac.
Pravdepodobne to bude zivit zabudovany monoblok (kto ma prehlad o slusnom zose, moze tiez pridat skusenost, min. 300Wrms az 700Wrms).

Vzhladom na to, ze to bude najskor konstrukcia BP6 (alebo 2x ladeny BR), parametre by mali byt priblizne nasledovne:
Qts: 0.28-0.42, Vas 40-100L, Fs 27-42Hz.

Zatial je volba: Lab12 (ma dost nizku citlivost), Visaton TIW300, nejake BC a RCF, dokonca KAPPALITE 3012LF vyzera schodne alebo PDN.12SB40 8/ohm


Naposledy upravil KomarD-Jeay dne 27 zář 2013 23:50, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 15:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ahoj. To není sranda. Tvé požadavky jsou málo specifické na to, aby se dal vybírat reproduktor nějak víc. Labinu bych do BP nedával, ale v nějakém větším by asi jela taky.
Otázkou je, zda to má šlapat od 30Hz, od 40Hz, od 50Hz, jaký maximální akustický tlak, jaký bude opravdu ten zesilovač, jak bude moci být velká ozvučnice, a s čím to veskutečnosti bude spolupracovat (vrchy)...

Mám tu zánovní, pouze vyzkoušený B&C 12PS100, který jsem jako nedostatečný při návrhu vystřídal modelem 15PS100, mohl bych ho dát zcela jistě levněji z ruky.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 15:52 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Vrchy su 8" poloPA.
Sub bude primarne k nim,ale mozno sa bude vlacit aj inde.
Zosik netusim, mal by to byt nejaky zabudovany monoblok.
Slapat to ma co mozno najnizsie, idealne tych 30. 50Hz je uz prilis vysoko.
Akusticky tlak maximum, co pojde so zachovanim spodneho pasma - ako som uz pisal.
Este som zabudol - samozrejme, Xmax musi mat vyssiu hodnotu, tzn. 8 a viac mm.

To BC ma aku vadu, ze bolo nevhodne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 19:22 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Na co chceš takový akustický výkon na basech, že to musí být BP, když nahoře jsou polo-PA 8"? Dá se udělat minibudka BR s 40l jedoucí na plnou citlivost (90dB/W/m @ 2PI) od 42Hz cca (f3~40Hz),zatížitelná plně 700W, a určo by to znělo líp než ten BP...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 21:05 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Je to urcene do radia, kde su daktori nahluchli, 8" su cca 92-93dB/W 200Wrms, tzn ten sub musi mat bud 94-95dB/W na basoch a 200W alebo 91-92dB/W a 400W.
Nakoniec vraj bude len tym bedniam, takze bude stacit asi aj BR.

Zosik bude nakoniec asi tento, http://monacor.sk/product/show/8941/SAM-300D
tym padom reproduktor musi byt 4ohm.


Po miernom opozerani, moznosti su:
18S 12LW1400, len tu neviem dostupnost 4ohm, ci sa vobec robi
18S 12NW530, detto, http://www.1111.sk/18-sound-12nw530-repro-8ohm.html ,
BC 12TBX100 4ohm http://eshop.prodance.cz/12tbx100-4-ohm/d-82773/
BMS12S330L, detto, dostupnost 4ohm neznama, http://eshop.prodance.cz/bms12s330l-8-ohm/d-94064/
Kappalite 12LF http://eshop.prodance.cz/kappalite-3012lf/d-93935/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013 09:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
ten tvuj ,, monoblok" je pekna sracka... vsak taky aby ne za 158 E nemluvě o dělění ..... ta 12 ps100 je max a to by musela bejt ještě 4 ohm ... tohle dopadně špatně ;)
edit : na 12 tbx podobný zvířátka zapoměň ty chtej min kilowat a ne 300 z monacoru :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013 10:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
KomarD-Jeay:

To máš tedy všechno dost na štíru. Buď se nevejdeš do citlivosti, nebo do frekvenčního rozsahu, nebo do velikosti a ceny. Máš vesměs ten samej problém co já - Totiž stavím naprosto to samé. Monacor SP8/150PRO, DE12 a basovku. Aby to bylo udělané opravdu pořádně, nejen funkční, tak taková 2.1 sestavička nakonec vyleze snadno hodně přes 30 000Kč, a když se bude rozumně šetřit, tak asi na 25 000Kč. Míň to fakt nejde, a pokud to bude, zákonitě tam bude něco strašně, ale hrozně ojebané. Nechci Ti to rozmlouvat, ale opravdu popřemýšlej co a jak.

Prvně jsem na to při vývoji pořídil 12PS100. Bylo to hezky malé, ale na venkovní "přikouření a taneček opilců" s plnými basy to není ještě ono. Obzvlášťě, když jsem zvyklý na plnohodnotné 18" PA krmené po kilowattě.. Musel by se udělat právě bandpass, a to jsem striktně odmítnul. Pokud se zvuk line ze dvou pasivních rezonátorů, nesouhlasím s jeho kvalitou. Takže jsem přesedlal na větší model. Můžu si dovolit udělat cca 100l budku, a tak bude 100l bassreflex, kde se pak dá dosáhnout jak akustický tlak, tak požadovaná charakteristika, tak požadovaný charakter zvuku.
Tomu reproduktoru tedy nic není, jen mi nestačí. Před ním jsem měl i 12TBX100,a toho už bych do basů pod 50Hz nepokoušel ani omylem. Než z toho reproduktoru vůbec budeš moci využít to cos za něj zaplatil, tak mnohem dřív narazíš na omezení výchylkou. Zkrátka není to na definitivní řešení basů vhodný model. A jelikož má silný pohon, padá v basech jak šutr. Kope to, ale basů málo, dokud se nezatíží pořádnou akustickou impedancí - "utaženým" bandpassem nebo delší hornou. U pořádných basů pod 50Hz zapomeň na nějaké silné "rychlé" reproduktory, vysoké citlivosti a malé budky. Nejde to k sobě. Traspik to popsal dost barvitě, ale má víceméně pravdu.

U basů pod 60Hz taky zapomeň na nějaké ojebané levné zesilovače. Na tom Dčku to není tolik poznat, co je zač, ale vždy je někde potřeba slušná nízkoimpedanční filtrace o velké kapacitě, jinak není, kde by se ten výkon pro bas vzal. Že to má 300W RMS je hezké, ale na 30Hz už to nemusí být pravda ani trochu.

To 12PS100 je osmi ohmové, což je docela nevýhoda, pokud lovíš ze zesilovače ten poslední watt, nadruhou stranu by to bylo v malém bandpassu akurátní malé slušné řešení.
I tak Tě ale chci nabádat spíš k 15" v bassreflexu. Když už to stavíš...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013 19:33 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Hihihihahahaa, srackovy zosik, srackovy zosik... no asi sme v materskej skolke.

Napisal som, poprosil som poradte zosik za slusne peniaze a v danom vykone; uz sa opakujem, a teda dufam, ze naposledy.
Viem, ze nejde o ziadnu erste klasse, ale ucel za dany obnos plni. Nemam zaujem tahat Dayton z USA a uz vonkoncom nic pajkovat.

Aby som upresnil, kde to bude hrat - miestnost primarneho vyuzitia je cca 3.5x6m. Eventuelne to pojde niekde do vacsej, ak bude treba, nebojim sa, ze nebude vladat.

Spodneho pasma sa nebojim, to si vydolujem; potrebujem akurat vhodny repron a podla moznosti realne skusenosti . Tie nerealne od papiera si nasimulujem sam.
Z BC 8", ktore ma Fs 73Hz som vydoloval cca 60Hz f-3 (kto pocul, vie), takze z repra, ktore ma Fs 50, viem spustit na cca 38-40Hz. Basreflex to nebude klasicky, ale dvojito ladeny.
Dobry BP6 tiez nie je problem vymysliet, uz som nejake postavil.

Fakt mi ide o repros...a sekundarne o lepsi zosik.

Este na margo; mam skutocne rad tie autohificke dristy, ze reprak, ktory ma povoleny prikon 1kW nebude hrat na 300W.... to su totalne nezmysly. Ked tie repraky maju rovnaku ucinnost a porovnatelne parametre, BUDU hrat rovnako hlasno. Iba ten silnejsi s mensou tepelnou kompresiou a potencialom vydolovat vyssi akust. tlak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013 20:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
S reprodukory tu zkušenosti reálné máme. Já zvukově na B&C nedám dopustit, prošlo mi rukama hodně modelů, ale 12" v bandpassu laděném na charaktreristiku od 30-35Hz tu asi nedělal nikdo.
Skušné zesíky dělá třeba Joži - JPA.
Co se příkonu týká, nemyslím, že by tu někdo prezentoval to, cos tu vyvracel. Jde o to, že pokud kupuješ nový 12TBX100, a nemáš pro něj těch 800W až kilowatt, tak pořizuješ nevhodný overkill. To, že někam v simulaci reproduktor naladíš ještě neznamená, že tam taky dohraje.To je třeba ten případ TBX.
Za tu cenu je však k sehnání 15" v dost jiné lize.
Osobně bych volil následovně:

1) LAB15 v potřebné ozvučnici (Bassreflex)
2) 15PS100 v potřebné ozvučnici (Bassreflex)
3) 2x 12PS100 v potřebných ozvučnicích. (Bassreflex nebo Bandpass)
4) 1x 12PS100 v Bandpassu
5) Nějaký zajímavý autohifi reproduktor (třeba Helix DB12 a podobně)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013 23:48 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
15ku vyslovene nie, to bude len vacsie a to nie je dobre ani potrebne. 12ka musi dve 8cky utiahnut.
O.i. v profi sfere sa robia aj suby s 2*8 ci s 1x10kou a hra to a stoji to strasne peniaze. Konkretne mi nenapadaju, ale 12ke je bezna vec u RCF, EV, Renkus, Nexo http://nexo-sa.com/en/products/23/ls400-r2/ http://www.rcf.it/en_US/products/instal ... ries/s4012 atd... A dokonca aj zazraky sa deju - od 40Hz a dokonca az 97dB/W@halfspace http://electrovoice.com/product.php?id=125 Neviem ako to dokazali.
Moja predstava je prave takto konstruovany sub, ako z profi sfery.
Uplny masakrista je v tomto samozrejme DanleyLabs, nepoznam ineho vyrobcu, co dokaze to, co on. http://www.danleysoundlabs.com/products ... subs/cs30/

Autohifi urcite nie, dobry reprak bude drahsi ako PAcko.

So simulaciou nie je problem, tam kde som naladil 2xBR, tam presne to hralo, dokonca aj impedancka sedela na +-1Hz presne.

Jozi robi aj plate amp - zabudovatelny monoblok s vyhybkou??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 06:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ten RCF sub jsem slyšel. Zvuk vydává mocný, ale úplně zapomeň na ten frekvenční rozsah ke 30Hz.
Ano, jsou reproduktory, které se dají dotlačit dál, ale to prozměnu nezaplatíš (když jsme viděli odkaz na onen zesilovač), a to jsi ještě Danleymu nekoukal na rozměry toho subu. 61x57x38 čísel je malej sub? Spíš dostávám pocit, že víš papírově co bys rád, ale skutečnost Ti ujíždí, a proto se neshodnem tak lehko.
Dobrý autohifi reproduktor nebude dražší nežli PA, už z toho důvodu, že PA se jednoduše v téhle velikosti nehodí na frekvence ke 30Hz, dokud to není nějaká velikánská horna. Danley tam taky přirozeně nedává čistokrevné PA, a není to tím, že by nevěděl, že to jsou parametricky silnější a lepší reproduktory. Kaviár není vždy lepší než řízek, a obzvláště ne k bramborovému salátu... :-)

Ano, Joži umí vyrobit kompletní řešení. Já jsem od něj bral jen zesilovač, komplet modul 1x600W+2x200W jsem nebyl ochoten zaplatit. Za kvalitu se platí....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 08:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
promiň ten zesik je sračkoidní třeba v porovnání stim TBX ale pokud by měl živit něco ruzmějšího tk to asi použitelné bude , ta místnustka je hodne malinká asi bych na to bandpasu nijak netrval mě by třeba nevyhovoval pro nějaký poslech na střední a nižší hlasitosti (toť muj nazor) bandpas s 12 bude na tom velikostně stejně jako BR s 15 ...

pokud by se trvalo na tom monacoru tk k němu taky ale měnič ze stejné urovně mě osobně se libi představa polo pa vrchy tk k nim polo pa sub a to s LAB12 má sice nižší citlivost ale kluci ve studiu přece nepotřebujou aby ji ten subik pod stolem drtil kolena , opravdu pěkné parametry vysoká Q vysoká výchylka zatižitelnost 450W co že je tak si akorat ,a nebo pak levnější varinta s 12PS100 težko dal nějak radit museli by bejt nějaký simulace


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 11:24 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Ano, LABina je kandidat, ale nikdy som to nepocul a neviem co od toho cakat. Ci to nieje nejaky bucak. Co sa mi na nom nezda je fakt, ze simulaciou sa hodi do 55L BR boxu, ale kazdy to pcha do 80-100L a tam je nieco zle.

Autohifi skutocne nie; viem co su zac, kolko stoja, mal som niekolko a jeden dokonca za MOC 1000€, takze prehlad mam.
Napr. toto je drahsie ako PA a je to smejd http://www.autodax.sk/eshop/subwoofery- ... -1461.html
Iste, Morel Ultimo by bol OK, lenze 400€ zanho nie je OK.

Ano, Danley ma trochu vacsie boxy, niektore maju 250kg, ale zase aj vystupy su o inom. Ale to bol len priklad. Moja velkost by mohla byt do tych 80-90L vonkajsieho objemu.

Dobre v simulacii vyzera TIW 300, len uz cenou uteka mimo pasmo.
Ciel nie je sub za 600€, taky uz nemusim stavat, ale sa moze rovno kupit.

To BMS na gume niekto pozna? v porovnani s LAB12, co je vhodnejsie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 12:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
KomarD-Jeay

Nevím, zda linkované GZ dostálo svým parametrům i fyzicky, ale takto nějak vypadal jak vzhledově tak parametricky ten Helix DB, a myslím že ve 12" verzi stál u některých prodejců 1200-1500Kč, cože je adekvátní až velmi dobrá cena, za to co poskytoval. Že to někde někdo prodává za 5700Kč, joo, za to už nemůžem.

Co je s tou Labinou špatně? Má trošku vyšší GD, obzvláště tam dole pod 30Hz, ale tam už je to skoro jedno. Nemá tak velký SPLmax, ale to by na normální poslech nemuselo vadit. Je rozumné dělat kompromis v tomhle, než někde jinde. Pokud seženeš dobrý subwoofer pod 600 éček, tak snad ani nemá cenu se s tím stavět.

O tom BMS mám jen hodně načteno a nasimulováno, a nemyslím si, že by byl zajímavější. Už vůbec ne do větších objemů, ale záleži od typu. Kdyby to opravdu mělo znamenat řešení "kompaktní basové otázky", už ho dávno mám....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 13:07 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
komar: nez zacnes "měnit repráky", tak si nejdřív odpověz na WFT...co vlastně chceš. pak třeba zjistíš, že některý požadavky jsou overkill a něco nesplnitelnej požadavek, např. ty citlivosti v tak malym objemu nikdy z BR nedáš, z bandpassu nevím, ten jsem nikdy neřešil tam se mi nelíbí zvuk ani papírově rozsah..
-pokud je to do tak malé místnosti, tak musí stačit BR a relativně málo výkonu, klidně labina, podle toho co chtěj za hlasitost/rozsah, resp. jde to udělat řádově líp než 1x sub, pokud je to do rádia, záleží jaké jsou nároky na hudbu, sweet spot atd.
-Petr Berka pravdu dí,já se budu jen opakovat. ve finále to malý je drahý, spíš taková machrovinka :)
-12PS100 vychází v BR už hůř, má moc silnej pohon, takže vzrůstá citlivost směrem k vyšším basům, takže pro BR leda EQ nebo malý objem vysoké lazení (nevyhovuje)
-krásně vychází 15PS100 ve 100l, imho nepřekonatelná kombinace cena vs. velikost vs. rozsah, dá se najít i 15" vhodná pod 80ltr, jdoucí relativně nízko na velké citlivosti vzhledem k objemu, ale zase, drahý...
-co jsem zatím našel tak do kompatních beden se mi nejvíc pozdává relativně už drahej 12BG100.
-BMS chci zkusit (N), je teda taky dost drahej a výsledek bude mít nižší rozsah i hlasitost než to BCčko, ale je lehčí a bedna o pisl kompaktnější
-ad electrovoice rohový sub, to je jasný, 40Hz @ -10dB, to asi umim taky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 13:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Zorg: Jojo, je to jak říkáš, tak už mám po 12PS100 právě 15PS100, a v testovací budce byla spokojenost. S procesorovou regulací jde v místnosti s druhou rezonancí asi 33Hz vykouzlit príma výsledek. Jsou lepší adepti, ale v násobcích ceny. 15BG100 musí bejt "žrádlo", ale nese to ssebou použití adekvárního zesilovače, aby to nebyla velká budka co málo hraje, a i ten optimální objem, blížící se spíš dvěstě litrů, což je už dost hnus. :-)
U malé budky co málo hraje se to přecejen dá trošku omluvit. Že je drahá přece nikdo ušima nezjistí...

12PS100 musí přirozeně vyjít hůř, když je citlivější a sluší tomu objem kolem 45l. Kdepak by se taková konstrukce na labinu v osmdesáti-devadesáti litrech chytala jinde, než v akustickém tlaku dost nad 40Hz... TBXko je ještě o kousek horší, a v takových objemech prostě slušně pracovat nebude, a tuplem ne, když se bude ladit hluboko pod 50Hz, nehledě na to, co mají nakreslíno za graf přímo v B&C. To je vyzkoušený. Za reproduktory mě to stálo přes deset litrů, a nikomu to nemůžu doporučit. Kdo si nenechá říci, jeho boj...

Jedinej důvod, proč jsem do návrhu to PSko tlačil byla požadovaná kompaktnost a relativně nízká cena asi 2500Kč za bazarový zánovní kus, takže tomu reproduktoru zůstal jediný kompromis v podobě frekvenční cháry. Pokud jde o opravdové řešení, tak by to LABinou mělo ZAČÍNAT, přestože peněženka i oči při pohledu na tu "almaru" budou brečet. Ale jak bylo řečeno, už se jen opakujem.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 14:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
Tak tak něco budeš muset objetovat v tomhle případě asi celkovou hlasitost pro ten nižší bass , s tou 15ps100 chápu že na nekoho je prostě 15 moc velká do interiéru , od ty labny bych ten bass čekal fakt měkoučkej takovej nerušivej


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 14:09 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
petr berka: počkej, to snad i bez procesoru ne? :)
15bg100 bych spíš porovnával takhle: jede rozsahově stejně jako 18PS100 (tj.f3 29Hz), navíc v o 100l menší bedně, samozřejmě na nižší citlivosti ale aspoň to neroste směrem k vyšším basům a nemusí se na to šahat (což teda 18PS100 taky)

btw, zkuste si někdo v simulaci 12PS100 a třeba tu labinu, ve stejným objemu i lazení, to PSko nahoře kuchnout LP nebo adekvatně eq aby nerostla tolik citlivost a schválně jestli poznáte výsledek ;)


Naposledy upravil Zorg dne 29 zář 2013 14:28, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013 14:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Traspik: všechno otázka chuti a místnosti. Ono to není také dvakrát příjemné, když to nonstop dusá až ke 20Hz, nehledě na to zda výsledek takový má být, nebo nemá.

zorg: Bez procesoru ne. Opravdu je potřeba s tím na některých místech/frekvencích v místnosti hodně strmě zacvičit, a to analogem nejde. Buď PC nebo samostatné DSP. Tedy, pokud to člověk chce opravdu řešit, ne jen koupit a pouštět jak to leží a běží, a rozplývat se nad tím, jak mocně to bouchá.

Samozřejmě, že jsem celé dny a týdny porovnával desítky reproduktorů s obouma Labinama, a když se některým reproduktorům dá nadměrný objem a nižší ladění, ukáže se, že jsou ty reproduktory vysoce konkurenční (člověk snadno oželí ta pásma pod 35Hz), a dostane za to odměnou třeba dva-tři decibely citlivosti na vrch, ale to je právě jen v tom SPL grafu. Naskočí plno jiných průšvihů, a je to i slyšet. Není to dobrý zvuk. Například omýlaný parametr GD není jen o absolutní hodnotě, o relativní hodnotě, ale třeba i o frekvenci, ve které se ona hodnota vyskytuje. Mírně vyšší GD na 80Hz není až takový problém, jako třeba na 45Hz (pokud tam reproduktor dohraje tzv "pod plnym"), a na 25Hz už to zase není tak tragické, protože to už je skoro jen subsonický bordel, ve kterém necvičené ucho neshledává potřebu rozlišovat tolik detailu.
Proto přestože i 12PS100 a 12TBX100 mají co nabídnout třeba i oproti Labině, má to své neduhy, a nelze to doporučit někomu jen tak, dokud přesně neví, co dělá. A možná by to ani nepoznal a líbilo by se mu to, jenže takhle tady nefungujem. Alespoň já ne. Nemůžu někomu dát něco, co se ani mě nelíbí. Nemám na to pajšl.... PSko dobrý do 45l 45-50Hz, TBXko 36l 55Hz, ber nebo nech bejt....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12" do kompaktneho bandpass subwooferu
PříspěvekNapsal: 30 zář 2013 02:09 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Trochu sa vyjasnuju podmienky pre zosik.
V sekcii bazar som nasiel toto, moze to zivit vrchy aj sub viewtopic.php?f=18&t=5031
alebo vyzera to tak, ze sub pojde na Leach monoblok 450Wrms/8 z radia.

Trochu som sa pohral s odladenim 12PS100 a vyzera to nadejne aj pre 2x ladeny BR s celkovym cistym objemom 58L; tu proti klasickemu BR rovnakeho objemu ziskam bud takmer 2dB na citlivosti alebo 3Hz na spodku. Proti klasickemu ladeniu s 47L a 45Hz ziskam az 5Hz hlbsi rozsah a necely 1dB nad 50Hz.
Malo by to hrat 37Hz f-3, 30Hz f-10. Myslim, ze postacujuce.
Mat to vhodnejsie parametre, tak by slo z neho vydolovat este viac.
BP6 je pre tento reprak nevhodny, ma prilis nizske Qts a na dobre spodky vychadza az 80L box a tam uz GD lieta neprijemne vysoko.
V uvode som spominal Qts do 0,42 prave kvoli vhodnosti pre BP6.

58L cisteho objemu je dobra velkost, cca 80L vonkajsi. Do tohto ziadna 15" nevojde, vysledok je vyhovujuci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group