Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 02:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 08:44 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Dobrý den.Koupil jsem si k subwoferu BC15PS76 tento zesilovač.

Linky na zes a repro:
http://kytary.cz/behringer-ep2500/HN018188/
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82904

Chtěl jsem ho využívat tak na poloviční až třičvrtěční výkon na subwoofer v můstku.
Mám problém,že když zapojím zesilovač do můstku,tak při ani ne polovičním výkonu zesilovače
se rozsvítí clipy diody a začne repro divně vrnet.Uberu buzení a svítí clip dale,až po restartě
nebo vybuzení vstupu se clip vypne a hraje to dál,ale boužel tak ani ne do půl vybuzení.
Na stereo to hraje normalně a lépe nežli na můstek.
Nezničil jsem něco,kdyz jsem to 4X dostal do clipu?
Neví někdo proč se to děje a nezná řešení jak to rozchodit?
Prosím pomoc.Jsem z toho zoufalý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 10:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
Nezničil.Mam Bráchu TAPCO J-2500 při BRIDGE dělá to stejný..
Nevim proč zesilovač zapojuješ do Bridge,2500w pro dvě 550w repra je moc..(1100w) i když potáky daš na kolik chceš % tak vždy tak jde při špičkách vic.. (myslím W..) repraky by měly přežít i 1 kW..
mělo by ti pomoct vypnout CLIP LIMITER zezadu jak jsou ty cuplíky...Nebo to napoj normálně do sterea..

doufám že ty suby máš dva. :)

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 10:56 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Máš to správně naswitchovaný? 1 on; 2 30; 3 on; 6,7,8 on; 9 30; 10 on
Poťák prvního kanálu reguluje zisk, dvojka je stažená, repro se zapojuje do svorek, tak, jak je to naznačeno na krytu zesilovače nebo do spíkonu jedna mezi 1+ a 2+.

Jak ho chceš využít na ten poloviční výkon až 3/4 výkon? To by mě zajímalo...
Když to hraje ve stereu lépe než v můstku, tak co řešíš, ani se u podobného zesilovače nedivím, tak to používej ve stereu a máš po problému.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 12:00 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Děkuji pánové.To repro mam jen 1. Jelikož zesilovač dodává 2X450 watů do 8 ohmu,tak jsem chtěl používat můstek 1.2kw(asi) do 8ohmu a využívat 70% výkonu.Jelikoš tento zesik není moc na basy,tak jsem chtěl můstek,aby mi vydržel déle.Ale z toho co jsem si přečetl,tak jsem pochopil,že to asi ve špičkách neuhlídám a hrozilo by spálení reproduktoru.Takže můstek nebudu využívat a budu využívat jen 1 konec a 2 bude nezatížen.
Opravdu jsem nemohl tomu reproduktoru ublížit?
Zachránily to ty limitery?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 12:31 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
To nevím, ale před týdnem jsem dělal nějaký hardcoráky z rakovníka a klipy moc nezhasínaly celej jejich koncert... Na druhou stranu pár reproduktorů už se mi povedlo spálit, aniž bych se vůbec k limitaci zesilovač přiblížil, je to trochu individuální, dle případu, ale rozepisovat se a otravovat tě s tím nebudu. Reproduktor se nezničí tím, že má psáno 550 W a ty do něj pustíš na minutu 552 W nebo na deset sekund kilowattu (pokud to nebude stejnosměrný signál, haha) - to přece musí vydržet.
V můstku do osmi by s tím neměl být žádný problém. Možná ti nedokážu poradit, ale píšeš: "Mám problém,že když zapojím zesilovač do můstku,tak při ani ne polovičním výkonu zesilovače
se rozsvítí clipy diody a začne repro divně vrnet" - jak poznáš, že je to při ani ne polovičním výkonu? Ty jsi měřil napětí na svorkách? Není cívka repráku spečená a nemá stejnosměrný odpor třeba tři ohmy? Jak vrní repro? Není ten reprák náhodou mechanicky (a příp. i tepelně) přetížený a prostě začne zkreslovat?
Vysvětli mi prosím tě, jak to budeš používat na 70% výkonu a jak poznáš, že je to 70% a ne třeba 80% nebo 60%, jak vůbec takové nuance poznáš? Myslím to vážně, docela mě to zajímá.
A ještě prosím napiš, k čemu to máš.

edit: jinak já s myslím: jeden odpálený reproduktor je lepší (zkušenost) než deset dotazů na internetovém fóru :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 13:47 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Stejnosměrný odpor je 6ohm na 4metry dlouhém silném kabelu.
Je to v porádku?
Mám akorát postavenej indikator výkonu,který je nastaven na 350W do 8ohm..
To znamená,že do můstku do bude kolem 700W 8ohm.
Ale nepomohl mi vyvarovat se špiček signálu a naslednej clip.
Podle tohoto jsem odhadoval uroven vykonu.
Repro se zdá,že hraje 1 kanál dobře a čistě.
Použito to bude doma a sem tam na akce tipu:garden party,grill party,akce v prostorách....
Stil:Disco,metal,dance,trance,taneční......

EDITT:Inspirace na použití můstku: http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10203&p=2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 15:07 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
To je v normě. Můstek do 8 je ekvivalentem sterea do 4, takže ti bude indikovat zhruba 3 větší výkon, je to tak nebo se pletu? Nevím, kde a jak máš ten indikátor zapojený (vstup, výstup), a ani mě to nezajímá. Klidně se řiď tím indikátorem na zesilovači (jestli tam ještě máš ten původní), zjednodušeně ve stereu v tvém případě může clip občas problikávat, případně s dynamickým signálem pulzovat s kopákem, v můstku by se při vybuzení do clipu (možná i bez něj, v případě nepříliš profi obsluhy) a více komprimovaném signálu mohl reprodukor poškodit, takže jestli se ti to nechce tak hlídat, nech zesilovač ve stereu a máš téměř po starostech, prostě se smiř s limitem své sestavy nebo postav další kusy. Nečekej, že můstek ti v tvém případě razantně zvýší hlasitost, to ne, dejme tomu 2 dB - jen o kousek, plus se zlepší dynamika, ale pro dosažení většího akustického tlaku na basech bys musel postavit další basovku (basovky).

Na nějaká odhadování výkonu se vykašli, je to na nic, nikoho to nezajímá a navíc výkon je v čase proměnný, teď tam teče 60 W, za chvíli 600 W, pak 379, pak 100, pak 700 a takhle se to pořád mele, hrozně rychle, ty bys měl jen zařídit, aby tam nelezli ošklivé signály (15 Hz, hnusně zkreslený signál z předchozího zařízení) a aby se střední hodnota pohybovala pod dlouhodobým povoleným příkonem (čím níže, tím menší zkreslení, tím větší životnost,...).

musím se pochválit, to jsem se zas překonal, takhle dlouhé příspěvky, pro dnešek končím

p.s. ty jo, garden party, grill party, hned mám na něco chuť. na to se vykašli, nech tam praskat dřívka v ohni a poslouchej řeči rozveselených kamarádů, tomu říkám zvuk


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 15:43 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Díky za vysvětlení:) použiju stereo a časem doukoupím ještě 1 repro a to už bude hukot:)
Indikator mužeš zapojit na výstup reproduktoru.
Ale nesmí se zapojit na zesilovač do můstku na výstupy (+a-)=hrozí skrat.
může se zapojit pouze mezi + a zem na výstupu,a to sníma polovinu výkonu do můstku.

jo souhlas takový klobás na ohýnku bych si dal s kamošema a par piv a holek:)
Možna už k tomu bude už počasí:)
Ale přátelé si rádí zatancuji,kdyz sou "v náladě",takže nebudou chybět ani akce na chatičce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 00:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ked svieti clip tak ten zosil tam ten vykon dava bez ohladu na polohu potenciometrov. Neje to ktovieaka znacka ale v mostiku do 8 ohm dava seriozne daco cez kilowat, co je na ten repro co mas cez hlavu dost...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer EP-2500 můstek-->clip
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 13:40 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj chlapy.Měl bych ještě dotaz ohledně chování zesilovače při vypínání.Používám pouze 1 kanál zesilovače,takže switche mam nastavené na stereo a budim jen ten konec co používám.
Když zesilovač vypnu,tak začne blikat clip na nepoužívaném kanalu a z repra je slyšet slabé praskání,pak praskání ustane a začne svitit clip.Za moment začne svítit i clip na používaném kanalu,až do vybití kondíků.Pak už nic.Je to normální?Prosím o radu.
Děkuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group