Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 03:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010 14:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
25Kg je blbost, to je možná přepravní váha, má tak 20Kg.
Docela často se v bazaru na prodance objevují RMX2450 za 10000Kč. Nebo Cresty CPX jsou teďka za docela zajímavé peníze.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010 18:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Dnes to QSC snad ukecáš I za méně, (mám ho, nemusel jsem ani ukecávat, Kocík projevil dobrou vůli a smiloval se nad kolegou audiocvokem), a kdyby ne, asi bych téže spíš šáhnul pro Tapco.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010 20:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Chce to chytit příležitost za pačesy... No až bude cash tak se pustím do luxování bazarů :) pokud nebude na novej stroj :)

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2010 19:10 

Registrován: 24 bře 2010 14:20
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Jako ta gx5ka je fakt v pohodě na ty mé bedny je dostačující ale na basy bych ji určitě taky nepoužil.Pokud ji seženeš za dobrou cenu neváhej ;) Taky jsem luxoval bazary pěkně dlouho a když jsem to nejmíň čekal tak jsem na ní narazil :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 15:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Chlapi, v bazaru na Prodance máte Cresta CPX1500 za 7000Kč, takže kdo chcete slušnej zesilovač za dobrý peníz, tak skočte po tom.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 18:37 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Taky jsem si ho tam všiml. :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 23:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Už jsem se rozhodl pro tlapco J-2500, dva roky jistá záruka, cena příjemná, výkon taky a recenze nemá taky marny.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 22:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009 18:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Frýdek-Místek
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ahoj,
odpovídám sice na staré příspěvky ale...

Musím pochválit Tapco J2500,taky jsem se rozhodoval a naštěstí koupil to tapco.
Jede 2,5 roku bez problému,na basy je supr.
Kámoš má to GX zkoušel jsem ho s říkám že to je schit!Maximálně na nějaké výšky ale jinak do kotle...
Tapco je taková nejvěrnější kopie RMX 2450,škoda že je přestaly vyrábět a škoda že nejsou silnější modely,myslím že zájem by byl veliký,toť můj názor.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 12:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Vyrábať ho až tak celkom neprestali teraz ho predavajú pod značkou EAW CAZ 2500... vnútri je úplne to isté až na konektory...
Kondíky v zdroji su Jamicon čiže také značkovejšie akurát výkonová rezistory pri trandoch sú tie lacné a nie tie drahé ako používa QSC čo by nemalo mať veľký vplyv. Trafo takisto vyzerá byť podobne veľké ako u QSC RMX v Behringeroch EP je podstatne menšie... Fiáltracia 2*24mF/kanál je tiež OK


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 11:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009 18:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Frýdek-Místek
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Aha,tak to jsem nevěděl ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 12:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak tak. Řada EAW CAZ je taktéž řada kopií jako tapco JUICE J800,1400,2500, Ůplně totožná, akorát je vhodnější spíš na instalace. Nemá výstupní speakony, ale svorky a na vstup má combo konektory neznámého původu, a svorky, takže paralelní spřažení více zesilovačů je možné pouze přes šroubovací svorky, nebo patch panel.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 23:54 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
QSC GX3 i GX5 jsou až na kost ohlodané sráče, je v nich jen to nejnutnější, aby to ještě jakžtakž hrálo. Schválně si zjistěte, co je v GXkách za koncové tranzistory...Opravoval jsem GX5 už asi patnáct, skoro všecky se stejnou závadou-rozstřelený konce.
Na opravdu nenáročné akce /mluvené slovo, sem tam nějaká muzika, ale nikdy do clipu/ to jakžtakž vyhoví, zvuk to má jak z prdele a troufám si říct, že srovnatelný Omnitronic, ačkoliv vevnitř vypadá o dost hůř, hraje o dvě délky lépe. QSC se prostě s krizí muselo přizpůsobit prázdným peněženkám mladých zákazníků a tak vzniklo tohle.

V bazarech a aukcích se Cresty téměř neobjevují. Je to dáno tím, že jsou to velmi spolehlivé zesilovače s výborným zvukem a kdo si je už jednou koupí, nezbavuje se jich.
Speciálně třeba na řadu CA a P od Crestu nenarazíte ani na ebay, jsou to totiž silně předimenzované a navíc riderové mašiny, na které ale stejně řada z Vás /včetně mě/ nemá peníze. Protože jsou velmi drahé, tak pokud se náááhodou vyskytne nějaký na ebay, vydraží se za téměř nákupní cenu.
I Crest se chtěnechtě musel přizpůsobit peněženkám zákazníků a proto vznikla řada CC. Měl jsem rozebraný CC1800, měřil jsem jej a mohu Vám sdělit, že QSCčka řady GX tomu nesahají ani po kolena.
Ze své třicetileté praxe Vám můžu jen poradit, abyste se vysrali na levné řady QSCček /RMX, GX/ a raději se poohlédli po jiných značkách.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 06:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To není tak docela přesné. Totiž za cenu RMX(mluvím jen o tom nejschopnějším 1850HD a 4050HD) už to není taková sranda vybírat. Cena je zkrátka příliš nízká na to, aby sis koupil lepší Crest. Je jednoduše dražší. s CPX2600 vs RMX1850HD hrál nedávno martin na grilovačce, a můj osobní názor byl, že to nebylo lepší než s 1850HD na druhé straně. Dost jsem to ale štěloval a obcházel, a zjistil jsem následující:

RMX má příjemnější limitér Z crestu lezou hrozné pazvuky.
s RMX jsem měl pocit, že to hraje krapet níž a rozhodně né méně než z Crestu.
RMX s 1800Watty(papírově) při stejném nastavení gainu neclipuje nijak dříve.

vs

Na straně RMXka to víc hýbalo membránami reproduktorů
Na straně RMXka byl zvuk méně přesný - asi jsem pochopil tu "rozbahněnost" o které jsi mluvil.
QSC na RMXkách asi začíná šulit výrobu...

Jsou to jenom osobní preference, ale když kouknu na cenu, nevidím, proč by se mi mělo vysloveně vyplatit jít po Crestu. Není na něm pro uživatele nižší třídy snad nic zajímavějšího - pokud ho nezkusíš použít i na Výšky. Tam to teprve začne bejt fičák, a RMXka to asi pěkně proserou :-)

Každopádně pokud se někdo rozhoupe někam do střední třídy, k zesilovačům řady CC/CD nebo snad jiné lepší, kde se stále může podobat cenou vyšším modelům QSC RMX, tak souhlasím, že QSC nebude mít snad ani smysl kupovat....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 09:24 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Neporovnávej neporovnatelné. HD modely nejsou ekvivalentní CPXům, HD jsou speciálně upravené modely. Porovnej si RMX2450 a CPX2600, to je srovnatelná třída.
A nemel sračky a neblbni těmi svými nablblými teoriemi lidem hlavy. Já Cresty používám, měl jsem možnost několikrát hrát i na RMX2450 a nechtěl bych to ani za polovinu, jaká je to ojebávka. Nic na tom nezmění ani fakt, že Prodance museli do reklamy na QSC vrazit strašné peníze, jinak by si toho tady nikdo ani nevšiml a šel by třeba po Crownech, Peavey a Crestech. Crowny XTi mají certifikaci THX, takže to budou zesilovače jak se sluší a patří. Série Crown Macrotech a Microtech jsou už dneska legendy a riderové zboží.
No a o tom levném zbytku, jako je Omnitronic, Skytec, RH, American Sound, T-Amp, Behringer se snad nemá cenu ani bavit, to je na průser na jakékoliv akci. Hasiči na bále ti možná prominou, že ti chcípne půlka subbasů, ale jakmile přijede hvězda s vlastním riderem /úplně stačí Tři sestry, těch jsem měl plné zuby/, tak jsi se sráčema v prdeli. Zkus komplet Behringerem nazvučit Lucii Bílou a její manažer už ti vysvětlí, jak by měl vypadat zvuk a co jseš za vola. Měl jsem tu čest a jakžtakž obstál se ctí i se starým dobrým Focusem. Jinak Bílá k hubě nedá nic horšího, než je Beyerdynamic s vložkou Neumann, takže ani v této části by nikdo z amatérů se svými čínskými sračkami neuspěl. Neuspěl jsem ani já se Sennheiserem, takže to skončilo na drátě Betou 58.
Co vím, už několikrát se stalo, že přijela, na povel manažera se otočila jako na obrtlíku a nevystoupila.
Ty bys jako úspěšný manažer velké firmy taky nejezdil ve Favoritu, leda tak z recese.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 10:08 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
To jste objevili Ameriku, rmxka jsou trochu mrtvý, zvlášť ty menší modely. Není 1000 W jako 1000 W. Nezapomenu, když jsem jel poprvé s rmx a dal jsem ji na basy, kopák nikde, jenom na mě blikaly clipy, tak jsem po zvukovce zapojil místo toho osvědčeného elmeta. Asi jsem od toho chtěl moc, ale když už to kurva stálo přes třicet papouchů (nebo 40 tenkrát?), proč to nehraje :) Ale zase jsou spolehlivý. Na druhou stranu jejich modely z řady PL hrají velmi slušně.

Kdo jezdí touring alespoň na určité úrovni, asi si rozmyslí, jestli bude kupovat klasické zesilovače s trafem nebo půjde do spínaných zdrojů, myslím, že tahle volba už je pár let vyřešena.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 10:25 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
ad porovnání CPX vs. QSC HD. Zkus si to HDčko zapojit na satelity, co z něho bude lízt za středovýškové pásmo :D

Měl jsem tu opravdu už řadu zesilovačů z podobné kategorie, YAMAHA P1500, QSC RMX 1450, Tapco J1400, ale Crest CPX 1500 a CPX 2600 mám dodnes, prostě obstály nejlépe. Mé zvukové porovnání QSC RMX1450 vs. CPX1500 bylo velice úsměvné, QSC se samo vypínalo (tepelná ochrana? ventilátor neuchladil?) a zvuku něco dost chybělo. Porovnání bylo jak na 18" BR subech, tak na satelitech. Nechci tu vyzvedávat jen Crest, určitě i Crown a další značky poskytnou dost slušný zvuk, ale ještě jsem neměl možnost je vyzkoušet, natož je prodávat. Kdo má možnost srovnání, třeba aspoň pár modelů jako já, stačí pár podobných zesilovačů, tak si již jistě úsudek udělal, a někdo jinej třeba naletěl masivní reklamě...sám jsem podlehl před pár lety a RMX1450 koupil s tím, že to bude zázrak a že už nikdy nebudu měnit ten zesilovač, a po roce už šlo RMXko z domu :) a jak jsem jásal, že se prodalo.

Porovnávat porovnatelné a o to mají Cresty CPX navrch, protože jsou značně univerzálnější, dodnes nevím, jak se to tej firmě povedlo skloubit zesilovač, kterej zahraje pěkné čisté výšky a na basech je hutnej, silnej, dynamickej. Můžeš je použít na subbasy, na satelity, jak chceš, samozřejmě pouze v menších aparátech, kde budou dostačovat výkonem. Na můj pidi aparát jsou CPX přesně tím, co jsem léta hledal.

Teď Cresty CPX, CC, CD zrovna včera podražily o několik tisícovek, takže šetřílci budou o to víc kupovat a prodávat QSC...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 12:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ty jsi teda hubatej :P
Žádná teorie, byl jsem si to poslechnout na basech, a to byl můj osobní pocit z praktického poslechu. Mnoha zákazníkům je buřt, jaká je to kvalitativní třída. I HDčka jsou spíš low-end, a mnohem důležitější bude cena. Pokud Crest neumí vyrobit zesilovač o stejné nebo vyšší třídě za stejnou cenu jako QSC, tak prostě není důvod aby si to někdo kupoval. Není to tolik fér, ale lidé to tak dělají, a naběhnul sis na to sám. Nevím jakej magor si může dovolit jít s Behringerem zvučit nějakou známější kapelu/skupinu. To je jednoduše ztráta soudnosti. Takovej nejsem…. RMX protlačili kvůli ceně a dobré podpoře. Reklama s tím nemá tolika co do činění. Je to prostě levné, a zatímco drahé věci mohou být dobré, levné věci NEMŮŽOU… Ale je to jen Cena, cena, cena….


Lukáši, s tím nemám problem a souhlasím. Jen je potřeba porovnávat konkrétní modely, třeba I na konkrétní použití, jinak se nedododnem.
Mám RMX2450, a zvuk na satelitech je takový ostrý, nelíbivý, když se tomu vytne. Martinovo Mackie mě udivilo, jak pěkně hraje, a to jsem to ani nemusel porovnávat.¨
Já jen tvrdím, že RMX řady HD jsou NĚKDE schopné slušné konkurence, za hezčí cenu.
Když to nechceš využít, jistě se to pro tebe stává nevýhodným a drahým. To je normální.
Naprosto jsem třeba zíral, když Phonic (asi XP3000) naprosto brutálně “rozdrtil” 1850HD v SPL, která na poslech byla minimálně o 3db větší, spíš víc.A stejně na něj lidi nadávají, asi zas z jiných důvodů. Chtělo by to (I z mé strany) nevnucovat OZNAMOVÁNÍM ostatním co je nelepší, ale jen doporučovat, a hlavně si to poslechnout svýma ušima.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2010 11:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009 18:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Frýdek-Místek
Kraj: ČR - Moravskoslezský
sinclair: Mám stejný názor. Chci se zeptat,máš nějakou zkušenost se zesilovači RAM AUDIO?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 21 srp 2010 09:40 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Ne, RAM Audio jsem ještě ani neměřil, ani neopravoval, ani je nepoužívám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSC GX5 ano či ne?
PříspěvekNapsal: 21 srp 2010 11:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Petr Berka píše:
RMX má příjemnější limitér Z crestu lezou hrozné pazvuky.


S jistotou můžu tvrdit naprostý opak, přidal jsem lehce na basech, RMX šlo do clipu a z repráků se ozvala šílená rána.

Sinclair: Když jsme u těch Crestů, co CPX vs CC?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group