Poslední návštěva: Právě je 27 dub 2024 01:54


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 03 dub 2010 23:32 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
Kuci poradte mi,máme v kapele reprosoustavy Peavey UL 215H a potřebuju k tomu nějakej slušnej a spolehlivej zesilovač. Pokud možno i nějakej kousek do 20tis!
Díky moc za radu!
Odkaz na ty reprosoustavy http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 00:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Má-li se to vejít do 20 000Kč, tak se dá vybírat z Crest CPX2600 nebo CC2800, QSC RMX 2450, PLX2 1804, Mackie FRS 2800.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 08:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Asi si začnu dávat katalog Peavey pod polštář na dobrou noc. Dva středobasy s 2000/4000W krmením, to je hodně blbej vtip. Pokud by tam byly "ty nejnařvanější" reproduktory, tak by to bylo spíš tak 1200/2400, a to prosím s nějakým slušným procesorem. Jestli ho v aparátu nemáte, Tak do těch reproduktorů nedoporučuju rvát víc než kolem/do 1000W na bednu. RMXko dává kolem 700W@4Ohm, crest CC2800 skoro 1000W@4Ohm. Moc jsi nám to neulehčil. Nechceš popsat zbytek aparátu, co máš v signálové cestě za stroje, a tak podobně?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 09:01 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
Napsal jsem zvukaři, aby mě napsal přesně co tam je. Pak to sem hodím! Díky za další reakce a dobré rady!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 11:12 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
Mix Allen- heath GL 2400-24 a mezi tím procesor Behringer DEQ 2496.
Ještě by to chtělo pod ty kompakty nějaké subbasy. Co by se tam dalo dát za slušnou cenu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 11:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Je někde uvedeno jakou ty středobasy mají cívku? Od toho byl se dl odvodit příkon.

Subbasy: Napiš nějaký konkrétní čísla, slušná cena je pro každého něco jiného.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 12:13 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
nemám zdání jestli toto někde uvedeno. Ty subbasy něco navrhněte.Zvukař poletuje kolem aparátu dneska se jde zase hrát,tak to dopisování jaksi zůstalo na mě ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 12:23 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
tak k 2x15" kompaktu to chce aspoň 2x18" subbas na stranu. Aký žáner hráte? Najlepšie bude asi postaviť/kúpiť MT18 alebo klasika BR218 á la G sub. Odpovedajúci zosilňovač potom QSC RMX4050HD, 5050HD, PKN XD4000.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 12:42 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
Hrajeme rock!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 14:41 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Verzia "Low Cost"- tie 2x15" by som nechal hrať fullrange a dole(do cca 80Hz -100Hz) im pomohol jedným subom s 21". Na všetko jeden LC4004:-)),2x1000/4 na 2x15"+1x2000/8 (dva kanály v mostíku) na sub.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 16:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Mělo by tam být něco takového:
LF:
http://www.crmav.com/live_sound/67/peav ... 5_in.shtml
http://www.musiciansnews.com/live_sound ... aker.shtml
HF:
http://www.usspeaker.com/peavey%20rx22-1.htm

Takže bych počítal s reproduktory střední třidy. Cívky to má všecko docela pěkné, něco to asi i snese. Ne jako nejlevnější JBL.
BV má docela rozumný nápad, jak to udělat levně, jinak ale dvě rozumné 15"-18" basovky pod každý středobas...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 17:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Co jsem tak našel v googlu, tak RMS u UL 215H uvádějí 1000W, což by mohlo být, mají-li ty basáky 4" cívky, největším limitem bude ten 1" driver, což je málo do takové bedny.

A k těm subwooferům, chceš koupit hotovky nebo bude stavět? V případě že by jste chtěli hotovky, tak můžu nabídnout zakázkou stavbu. Na rock bych šel do MT18SUB, ty můžu postavit levněji než od Megatonu, případně A-classy, pro začátek by to chtělo alespoň jeden kus na stranu, časem druhý pár.

Do budoucna bych doporučil vyměnit ty vršky Peavey, 2x15" na středech není zrovna ideální, za nějaké slušné 2p 15+1,4". A co nejdřív se zbavit toho Behringera a dát něco lepšího.

Jestli bys měl zájem o postavení nějakých těch basovek, tak na mých stránkách www.mssound.webnode.cz je na mě telefon, tak to můžeme probrat.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 04 dub 2010 19:14 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
Kuci na tohle všechno,ale budeme muset došetřit.Ale rádi to s vámi probereme! Ještě tam máme s původního PAčka čtyři marteny jsou je to reverz a jsou v tom 250w reproduktory.Myslíte,že by to šlo k tomu prozatím připojit? My to teda dneska na čochu budeme zkoušet,tak dám vědět ,jestli to aspon k něčemu bylo. Ale to chce zkusit hlavně venku,což dneska nehrozí!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 05 dub 2010 22:29 

Registrován: 03 dub 2010 13:59
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj všichni. Jelikož jsem basista z kapely kterou trápí výběr zesilovače na ty peavey a můj bratr tady založil toto vlákno chtěl bych to nějak upřesnit. Několik dlouhých let hrajeme na klasický PA viz obr. Je to osazené b EV15B, s JBL E130, v RCF 2". Jelikož kromě čochů hrajeme v zimě i plesy a stavitelé KD mysleli, že na tancovačkách budou hrát tři muzikanti kteří po produkci zaklapnou futrál s klarinetem a odejdou a už nám není 20.
Rozhodli jsme se že ty bedny vyměníme za něco menšího a skladnějšího co by šlo použít do malého sálku jen samotný bez subbasu. Do tech Peavey jsme šli hlavně proto že už jsme tak jednou hráli na pujčené a hrálo to dost dobře. Ty bedny jsme koupili v pátek a za 3000,- nám k tomu přidal rack a konec Behringer EP 2500. Museli jsme si na ně půjčit a zbylo nám 15000,- na nějaký konec. Každej z nás má rodinu a neživí nás to takže peníze jsou dost problém.
Včera jsme tedy vyrazili na čoch s dvěma starejma martenama na každej straně a ty Peavey. Zvukař mi popsal zapojení. Z mixu do Behringra a Peavey a do vyhybky přes konec 2x400 do Martenů.
Jelikož jsem to slyšel jen z podia tak to nejsem schopnej popsat. Jediná věc čeho jsem si všimnul, že vejšky a zpěv byli čistý brilantní což nikdy nebylo a to mi potvrdila i zpěvačka že to je ve zpěvech srozumitelnější.
Zvukař se bojí psát tak jen co mi napsal: "A jak to hrálo ............... prostě dost dobře ale to víš ještě mě to bude chvilku trvat než to všechno vychytám určitý věci mě tam neseděly ale to je na dýl a blbě se to popisuje. Se starejma bednama jsem už věděl co to chce a co si mužu dovolit tady to budu ještě čásek hledat tak pob mě nemůžete chtít hned závěry. prostě to chvilku bude trvat než to doladím. Třeba se mě tam potkávaly určitý rezonance a nepřišel jsem na to co to dělalo až na konci jsem si všimnul že mě málem spadla levá bedna že na to musím přidělat gumové nohy ale nevím proč to neudělalo na druhý straně obě stály na rovině......... atd atd takže mě dejde chvilku čas abych si to vošahal".
No a teď je potřeba vyřešit konec kterým by se krmily ty Peavey a toho Behringra dáme zatím na ty Marteny. Jak psal brácha musíme prvně poplatit ty dluhy a pak uvažovat o nějakých dalších změnách. Takže se opravdu jedná spíš o to jaký konec koupit do 20 000,-. Já jsem navrhoval tento http://hudebni-nastroje.eod.cz/pa-techn ... 00s-yamaha, ale jen proto, že to je za tyhle prachy a má to rezervu výkonu aby se to dalo popřípadě použít přes nějakou vyhybku s jedním martenem.
Je to román na pokračování ale musel jsem to uves nějak na pravou míru. A dík za názory lidí co se v tomto oboru pohybují víc jak my. :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 05 dub 2010 23:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Yamaha není co bývala. Je na ní dost nedobrých referencí, a doporučoval bych pravidelně kupovat aspoň takové zesilovače, na které jsou dobré ohlasy. To že má za tu cenu vyšší výkon než ostatní zde uváděné značky za méně peněz taky o něčem svědčí. A jelikož uvádíte, že nejste z nejbohatších, tak právě proto bych koukal po něčem spolehlivém, protože už při první poruše zesilovače (na který asi nebude tak dobrý servis) jste přišli o veškeré původně "ušetřené" peníze, o zesilovač(nebo aspoň cena opravy) ale třeba i o kšeft, leckdy o bedny, a hlavně o nervy. :idea:

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 05 dub 2010 23:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Pokud vím tak zesilovače od Yamahy příliš chválené nejsou. Pozor na ty výkony, těch 2x1100W/4R je při 1% zkreslení, a váha 12kg je docela podezřelá, spínaný zdroj nemá (nebo má?), takto silný zesilovač s toroidním trafem má tak alespoň 18kg.
Crest CPX2600 a QSC RMX2450 jsou ověřený a určitě neuděláte chybu když některý z nich pořídíte, případně o něco silnější Crest CC2800. Pak tu jsou ty FRS od Macike, mají spínaný zdroj, takže jsou lehoučký, ale neprodávají se dlouho, takže nejsou zas tak dlouhodobě prověřený, jinak ohlasy byli zatím pozitivní, já mám FRS 1700, zatím jsem ho moc neprovětral, ale zatím spokojenost.
Když tak jak už jsem psal, na mých stránkách je na mě telefon, takže mi klucí klidně cinkněte a můžeme to prokonzultovat, případně i ty subwoofery do budoucna.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 07:27 

Registrován: 15 říj 2009 13:11
Příspěvky: 24
Teď se ještě zeptám já sám za sebe,jaké jsou recenze na ten PLX2 1804 ,tem zaujmul mě hned po Crest.
Jinak Martine S. díky za odpověd na ty sloupky GG12. Ještě napíšu,zkusíme něco vymyslet!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 10:13 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
pterodaktil: sorry za ot, ale vy máte přístup, to se vám nevyplatí, zvlášť když se dá zvuk a světla objednat za pár švestek, takhle s tím budete mít akorát starosti, teď se ptáte na zesilovač, za měsíc na mikrofony na zpěv a bicí a za další měsíc jak nastavit limitery na zpěvy a gejty na bicí... Mám pocit, že když jsou ceny za ozvučení a nasvícení akcí stlačené na minimum, fakt se nevyplatí s sebou tahat krámy, je s tím spoustu starostí a práce, určitě je pohodlnější přijet na kšeft jenom s nástrojovkou a začít dělat zvukovku, ne? A po akci to samé :) Sorry, ale musel jsem si rejpnout, samozřejmě nic proti člověku, který s vámi jezdí jen s rukama.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 12:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009 12:01
Příspěvky: 100
Já nechci nikomu kazit radost z koupených beden,ale s těmi Peavey to nebyl moc dobrý kup,záleží tedy za kolik byly peněz. U těchto boxů je hodně poddimenzovaný driver,navíc s vyústěním tuším 0.8" ,náhrada něčím lepším je dost problematická, musí se měnit zvukovod. Pamatuji se ,že jsem tuhle bednu někomu předělával na kombinaci s driverem 1,4" (DE610 a ME90).
PLX1804 by šel použít celkem bez problémů, pokud má bedna hrát se subbasem, jinak bych raději doporučil PLX2502,případně některou ze dříve zmíněných variant s klasickým zdrojem.
Řešení se 4kanálovým zesilovačem,které zde bylo zmínělo,je sice elegantní,ale v případě poruchy jste dohráli.
U basovek pamatujte na to,že rearetantní zvukovod u Marten boxů (pokud to tedy skutečně tento typ boxů je) výrazně zvyšuje citlivost , někam až ke 104dB (60-200Hz).Takže ve spojení s citlivým reproduktorem postačuje zesilovač s výkonem do 400W/8ohmů. V případě,že basové bedny nahradíte basreflexem budete potřebovat výrazně výkonější zesilovač.

_________________
Petr Vinš
tel.: 721 281 678


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 20:50 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
pterodaktil - zdravím krajany,

pánové, kdyby jste chtěli, tak mám výše doporučovaný CREST CPX 2600 i slabší CPX 1500. Takže se klidně můžeme domluvit, a za nějakej příspěvek na dopravu vám to přivezu do sálu a můžeme to vyzkoušet, než si je koupíte.

Jste oba z Němčic? To je 40km ke mě....


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group