Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:07


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 22:43 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Citace:
Řešení se 4kanálovým zesilovačem,které zde bylo zmínělo,je sice elegantní,ale v případě poruchy jste dohráli.

Ani náhodou ;) , vždy dva kanály majú úplne nezávislý samostatný zdroj a konce na jednej DPS. Sú to vlastne dva samostané dvojkanály v jednej krabici, spoločný je len Powercon. Takže pri poruche je to úplne to isté, ako s dvomi koncami. Len je to podstatne menšie a ľahšie a lacnejšie (aj s jednoduchým, ale funkčným crossoverom) ako "klasické" riešenie


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 23:35 

Registrován: 03 dub 2010 13:59
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Pardubický
Všem dík za cenné rady. Moc si toho vážim.
Chtěl bych jen okomentovat názor mouly. Nevím co je pro tebe pár švestek, ale tady na dědině se hraje bratru čoch za 10 a pokud je to víc tak si moc nezahraješ. A to, že se tady ptám ještě neznamená, že jsem uplnej trotl každej umí a zná to svoje. Až se bude někdo ptát jak se ukončuje na 30m stožáru obaleným námrazou lano AlFe 120mm2 v noci při -20° tak mu taky poradím to co jsem si vyzkoušel a funguje mi to. Sorry.
Díky za ten návrh s tou zkouškou těch konců. Nejsme z Němčic ale z Trpína. Ale nabidku zvážíme a když tak ti napíšu SZ. Hrajeme teď až v červnu tak je čas. Já bych to viděl na Crest CC2800 zvukař na CPX2600 nebo QSC PLX2 1804.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 07 dub 2010 01:07 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Promiň, ale nechtěl jsem, aby to vyznělo tak, že jsi trotl. Taky jezdím okresní ligu a vím, jak je to s financemi. Sám píšeš, že další akce máte až červnu, pokud nehrajte často, případně neuživíte aparát i jinde, tak se vám to přece nevyplatí kupovat, ale na těch deset až dvacet akcí do roka si zvukaře zaplatit. Je to mnohem komfortnější a zaběhlý zvukař/firma to zvládne efektivněji.

Abych přispěl k tématu, pokud mají bedny RMS 1kW, 2 kW program, pro optimální využití bys měl mít zesilovač s dlouhodobým výkonem cca 1,5-2 kW na kanál do oné impedance (je-li tedy údaj výrobce opravdu seriózní), pokud je to sestava 2*15+1, tak asi limitem bude ten 1. Za 20 můžeš koupit rmx 2450 nový nebo skoro 4050/5050 v bazaru nebo něco se spínaným zdrojem, jak už tady radili. Nebo, kdybys chtěl být stylový, sežeň si v bazaru peavey, ty staré řady, za 20 000,- bys asi koupil hned dva, jsou to hard and heavy 3U mašiny, můžeš je pak dát na basy, kde s přehledem přehrají behringry (a behringera přesuneš na vrchy).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 07 dub 2010 17:38 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
pterodaktil - aha, já si tipl podle popisku pod fotkou. Tak do Trpína to je 55km. Tak se pak klidně ozvěte. Co bych za to já dal dříve, nezávisle porovnat QSC RMX, TAPCO J, CREST CPX bez toho, aniž bych si je musel všechny koupit (což jsem udělal, ale v časovém horizontu 1-2 roky)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 08 dub 2010 20:36 

Registrován: 03 dub 2010 13:59
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj hodím tady ještě dotaz asi poslední, co tenhle konec Peavey - PV-2600 ? Není to z mé hlavy ale jste skušenější. Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 08 dub 2010 20:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Crest spadá pod Peavey, CPX a PV se vyrábí v jedné fabrice, takže PV je to stejné co CPX.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 20:26 

Registrován: 31 kvě 2010 20:13
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - Liberecký
ZDAR HUDEBNÍCI A MUZIKANTI CO SE TÝČE VÝBĚRU KONC ZESIKU VŽDY JE JEDNA DŮLEŽITÁ ZÁSADNÍ VĚC -- POKUD JE PSANÝ VÝKON NAPŘ 2*1500W JE JASNÉ TO ŽE PŘÍKON NEMUŽE BÝT ZE SÍTĚ 230V 8A NEBOŤ STAČÍ SI VYNÁSOBIT NAPĚTÍ KRÁT PROUD COŽ JE V TOMTO PŘÍPADĚ NĚJAKÝCH 1840W JE TEDY ABSOLUTNÍ BLBOST ŽE DÁ VEN 2*1500W NEBO MONO BRIDGE 3000W VYBÍRÁM TEDY TŘEBA PSA-21500 KTERÝ MÁ PŘI 4 OHMECH 2*1150W ALE PŘÍKON MUŽE BÝT AŽ 5000W PŘI 230V TO JE JIŠTĚNÍ CCA 21,7A TAKŽE TO NEMUSÍ VYDRŽET ANI KLASICKÁ ZÁSUVKA !!! HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI VÝBĚRU ! DJ-FERRY-LIBEREC :)

//Petr Berka Piš normální text bez CapsLock. Je to hůře čitelné, k ničemu důležitému to momentálně neslouží, a odporuje to dobrým mravům, které jsou určitě zaneseny v pravidlech fora.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 20:55 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
:D Tak po prvé klasická zásuvka má písané 230V/16A a pri dobrom rozvode sa dá s nej dá ťahať aj viac podľa stavu istenia, lebo klasický istič nereaguje na nadprúd, ale na skratový prúd(viď charakteristika ističa) . Keď si dáš do rozvádzača 20A istič charakteristiky B alebo C a z tej potiahneš aj tých 5kW. Podotýkam pri slušnom rozvode.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 22:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To zase brr. Jen do určité, dost omezené míry. Jinak by snad bylo skoro jedno, kdo jaký kam dává jistič...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem zesilovače
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 23:21 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
DJ-FERRY-LBC: A proč by nemohl? Pravděpodobně bude ještě menší, hudební signál je totiž v čase proměnný, a kromě toho, podívej se na střední příkony moderních zesilovačů s koncema ve třídě H nebo D na běžný hudební signál, budeš jistě překvapen malými hodnotami. Taky mám ve svém vybavení konec, který má u IEC konektoru hodnotu 1050 W (oproti 5000 W např. u psa, no to bych chtěl těch 5 kW vidět, to je asi hodnota, při které už začne hořet trafo, ne) a mimochodem, o rok později jsem si koupil ten samý model zesilovače, nic se na něm nezměnilo kromě toho, že má u konektoru napsáno 2000 W. Co tam je napsáno za hodnotu opravdu není důležité, některý výrobci tam píšou právě onen střední příkon při hudebním vybuzení, někdo tam může napsat maximální možný příkon, netuším,co říkají normy, ale dnes na to asi každý kašle, takže oním údajem se nenech zmást, podívej se na fotky zadních stran třeba nových qsc - řada pl3, taky tam nenajdeš ohromná čísla, ale zkus si porovnat pl340 nebo 380 s psačkem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group