Poslední návštěva: Právě je 27 dub 2024 04:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 13:23 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Dobrý den.Mám doma tento zesilovač a při krátké limitaci v můstku ( změřeno cca 1660W do
6ohm) mi vypadává jistič na zadní straně zesilovače.(Breaker 8 AMP) Zkoušel jsem to zatížit
a měřit na osciloskopu a chvalo se to stejně.A při tom jsem měřil i možné podpětí v síti a to bylo normal.
Otázka je zda je to normální?
Když to vypadává už při 1700w,tak jak to může dát do 4 ohmů 2500W?(že by to byl výkon špičkový a jistič citlivý i na malé přetížení?) Trafo je v tom celkem malé na takový výkon se mi zdá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 17:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Těch 2500W by mělo být špičkových, a jistič by to měl vcelku překlenout. Bude záležet, zda jde o nový kus nebo ne. Neodhalené výrobní vady jsou vcelku běžné, mne zas nevypínala ochrana při zátěži 4Ohm Bridge na RMX1850HD. Pokud se tato vada začala na zesilovači projevovat postupně časem, a záruka už není, pečlivě bych sledoval zejména vstupní(síťové) napětí (kolísání při zatížení), - nebo lépe, zkoušel zesilovač provozovat nachvíli jinde, zkontrolovat vizuelně zda jsou součástky zesilovače vpořádku, a také třeba skouknout, zda není poškozený transformátor (mezizávitový zkrat), výstupní napětí sekundárů, a nepřehřívá se. Občasné vypadnutí jističe může v extrémních podmínkách nastat, je to u téhle třídy zesilovačů poměrně běžné, pokud se to ale děje několikrát v hodinovém úseku, bude něco špatně. Zkušenější by jistě poradili víc, ale to jen tak do začátku...Transformátory v těchto zesilovačích jsou opravdu dost malé. Jistě tam bude nějaký kompromis mezi reálným výstupním výkonem a kvalitou, ale ono se také nepočítá, že by ten transformátor měl opravdu neustále dodávat 2500W. Spíš polovic, néli ještě méně, a to už pak sedí.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 08:03 

Registrován: 11 kvě 2009 10:42
Příspěvky: 59
Zdravim,

A vypadává to při buzení reálným signálem (pak by mě zajímal detailnější popis toho jak jsi to měřil), nebo při buzení sinusovkou(tady by mě zajímala frekvence).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 10:14 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Díky pánové za reakce.Při buzení reálným signálem jsem to měřil multimetrem na výstupu.A zpočítal podle ohmova zákona.A při buzení sinusovkou 1KHz (základ) a potom 100Hz.Chování bylo podobné.Jakmile se rozsvítí CLIP nebo ani nemusí,tak vylítne jistič.Zesilovač je 15 měsícú starý a budil slabší satelity.Ted budí silnější bedny do můstku a vylitává jistič.Trafo se nějak extrémě nezahřívá.A součástky vypadají vyzuálně v pořádku.Mám podezření na vadný,nebo slabý jistič,jelikož jsem měřil ještě proud sítě při zatížení a ten nepřesáhl 7 ampér a vylítl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 18:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to velmi možné, že půjde o výrobní vadu toho jističe. Nic divného, Ale zamrzí.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 07 čer 2010 08:58 

Registrován: 11 kvě 2009 10:42
Příspěvky: 59
Měřit při buzení reálným signálem na výstupu multimetrem? To má hodně daleko i do orientačního měření. Korektní je pouze to měření sunusovkou. Tam bych to vyhazování při clipu celkem čekal.

To je takový problém drapsnout zesík pod pažu a strčit do zásuvky někde jinde?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 13:54 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Odskoušeno jinde a furt to samé.Nakonec jsem zjistil,že to je nejspíše moje chyba.Pouštěl jsem signál ze zesu v můstku do 4 ohmů a to je asi dost málo.Ted to mám to 8 ohmů a je to v pohodě.
Ani se tolik zesilovač nehřeje jako předtím.
Co dodat:sem lama...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 14:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
NO je fakt že ten zosilňovač v mostíku na 4 ohmi hrá na hranici svojich možností...preto to vypadáva skôr ako pri 8 ohm záťaži.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 15:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ne, nejsi lama, jen jsis koupil levný verk. To je celé. RMX1850HD s tím nemá nejmenší problém, RMX2450 to zvládá "naštíru", a cokoli horšího to už nemusí zvládnout při plném vytížení vůbec. Holt jsme se všichni něčemu naučili, a Ty jsi se ještě k tomu poučil :-)
I tak bych byl svině, a zkusil reklamaci. Jenže to bys musel dodat třeba i kabely a bedny - jestli ty tvé mají třeba o půl ohmu nižší impedanci než obvykle, tak je to víceméně jasný, obzvládtě pro takto levný zesilovač. Pokud je tomu naopak, o záruku bych se zkusil přít. Je to zadarmo....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 09 čer 2010 13:44 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Díky za reakce.Prosím,nezná někdo bezpečný způsob,jak vyskoušet ochranu proti stejnosměrnému napětí na výstupu? Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 09 čer 2010 16:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Rozpojiť kábel medzi ochranou a koncakom, priložiť k ochrane (kde boli káble s koncaku) 1,5-4,5V baterku a malo by vypadnúť relé a zasvietiť kontrolka...malo by reagovať na oba polarity...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 09 čer 2010 22:41 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Tak to radšej neskúšaj nemuselo by to dopadnúť dobre!!! Keď nevieš ako je tam robená ochrana neraď. U EP2500 je riešená ochrana cez triak a poistku, čiže keď sa objaví na výstupe jednosmerné napätie zopne triak a prepáli sa poistka. Ešte k tomu zosíku, mal som aj e1500 aj 2500 žiadne problémy s nimi neboli, ale boli hrané len do 8R. Do mostíku na 4R by som to ani neskúšal zväčšuje sa tu možnosť poruchy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Behringer ep-2500 vypadávání jističe
PříspěvekNapsal: 10 čer 2010 10:08 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Děkuji.Radši to nechám být,snad to funguje.Mám ještě 1 prozbu.Jak se dá změřit výkon zesilovače buzeným reálným signálem.(myslím i výkonové špičky)Existuje nějaký rychlý indikátor na tento výkon?Děkuji za případné odpovědi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group