Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 12:06


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 09:30 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Citace:
Norma dovoluje minimální impedanci o 40% menší než je jmenovitá impedance

Platná norma hovorí, že impedancia na žiadnom kmitočte nesmie klesnúť pod 80% menovitej, takže pre 8ohm všetko pod 6,4ohm impedancie je mimo normy.. Taký reproduktor pomaly ani nenájdete.Výrobcovia reproduktorov si takto pomáhajú k peknému údaju citlivosti pre 2,83V/1m, že to nie je pre 1W už je fuk..


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 10:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Hmm, tak buď to bylo z nějaké staré normy, nebo tam byla nějaká chyba...
Pokud to má být 20% tak to +/- neprojde skoro žádný reproduktor...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 10:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to jistě trošku zavádějící, a proto je dobré správně uvádět charakteristickou citlivost jak jí známe - tedy unifikovanou a standarizovanou na 1W/1m. Mnoho výrobců to nedělá, a proto je potřeba se mít trochu na pozoru, na co vlastně koukáme, a co vlastně kupujeme. Nejen ohledně citlivosti. Nicméně RCF vypadá na porušení i té benevolentnější Martinovy normy, i když jde jen o Re, a ne impedanci.
Ono nebude podstatné, kolik procent to má být, ale kolik procent vydrží to Tapco. Jelikož takový provoz nevydrží občas ani RMX2450...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 10:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Teďka jsem vyhrabal měření impedance LF15G401 v bassreflexech (MS SB115), 2 bedny paralelně, tak impedanční min. dokonce 2,9R.

Nicméně Tapco na spodky ještě k tomu na LF18G400... Alespoň toho Cresta CPX2600, Lukyss ho v e-shopu má za docela pěknou cenu...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 12:09 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
BVa: Přesně tohle mě včera napadlo :evil: - že si takhle pomáhají s citlivostí.
Ono by bylo asi dobré úplně upustit od matoucí jednotky W/m....žádný skutečný W/m to přece není.
2,828V/m je určitě min. pro začínající lidi v týhle branži lepší, protože pak mají hned odzačátku jasno v pojmech a neplácají později nesmysly.
Jinak s tou impedancí pozor! Ono záleží za jakých podmínek se měří. Jiná je bez ozvučnice a jiná s ozvučnicí. Záleží i na okolním prostředí a okolním šumu.

Osobně pořád třeba moc nechápu proč se nepřechází se zvětšováním zatížítelnosti repráků spíš na 4ohm, než pořád těch blbejch 8. Většinu i dobrejch zesů(z běžnýho světa, né od 50k nahoru) stejně musíte zapojovat do mostu aby se využil reprák, naopak málo jich už potom zvládá 2 tyto repráky při můstku spolehlivě. Pak máme na jednu bednu jeden zes a ten je zase né moc využitý. Ve 4ohm a stereu by většina současných repro a zesů byla tak nějak optimálně využita. A trochu tlustší kabel? rozhodně menší problém, nebo spíš téměř žádnej problém.
Vlastně chápu-víc prodanejch zesilovačů:) a nakonec i zničených repro :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 12:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ondro, copak ty nechceš jednoduché jasné číslo? Právě proto, že těch 2.83V dá každému reproduktoru jiný příkon, začátečníky to mate, a ti co to už pochopili, musí naprosto zbytečně počítat. Takže jasno může být v pojmech, nikoli však v opravdové citlivosti reproduktoru, a jeho absolutním výsledku.

Těch 8Ohm je naprosto přirozených, a jsem rád že zůstaly a zůstanou.
Řeší to plno věcí. Odstup signál od šumu, vedení nejen kabeláže, ale i uvnitř zesilovače, menší zátěž součástek, ale i parametry jako je DF, které s malou impedancí zkrátka nelze udržet na vysokých hodnotách, takže první co by šlo srát, by bylo celé Hi-Fi. V PA by to sice signálově a výkonově (nikoli kvalitativně) dobře zvládli, ale proč tahat v zesilovači o kila mědi víc (Ano, ať už je tam trafo nebo spínák, je potřeba mít všechno tlustší a fortelnější, ten převod z 230V NENÍ ZADARMO, a čím větší bude, tím méně účinný a náročnější na materiály bude). To samé pak kabeláž. Už takhle je to tlusté a těžké jak prase. Tedy můžeš také zavolat do ČEZU, jestli nám zase nevrátěj zpátky těch 100V, co jsme tu mívali. Bylo by to přeci tak lepší....
Zkrátka změnou impedance neřešíš ten problém. Jen ho přesouváš tam kam se ti to líbí. Kdybys to dělal sám naživo, jistě bys to zase honem vrátil zpátky. Takhle na "papír" se to mele a poroučí skvěle (nic ve zlém, no flame). Nejradši bych kvůli tobě nechal na bedny montovat nějaký "useless switch 4-8Ohm" aby měla dušička pokoj :-)
Taky bych připomenul, že opravdová impedance NENÍ dvojnásobná, jak by se podle čísla jmenovité impedance mohlo zdáti. Rozdíl není tak moc velký.

Každý máme pocit o využití jinak. Zesilovač který jede podle předpisů "na krev" není využítý, ale zneužitý. Kdyby byl živej, jistě by z něj při použití některých jedinců opravdu ta krev chcala.
:lol: Také jezdíš se svým autem pořád 180, a nebo alespon nejvyšší kvalt řadíš pouze trojku?
S tím zesilovačem je to stejné, jen tolik neřve, když mu šlapeš na krk, jak tomu autu. Otázka by se dala otočit i na tvou peněženku - tedy proč nepořídíš jednoduše takový zesilovač, který v rozumné pracovní "úrovni" ukojí potřeby reproduktoru? Na 100% by se to rozhodně hnát nemělo.

O těch zničených reproduktorech jsi uplně vedle. Třeba B&C má poruchovost naprosto mizivou, v některých modelech v čechách i NULOVOU. A že se na nich povozí blbců. Chtěl bych to samé vidět u hifi, nebo u auto-hifi. Tam to dotáhli do dokonalosti, jedou už i na 0.5Ohmu.
Přesto se to na forech co týden hemží dotazy typu "co se smradem spáleného reproduktoru v autě", jak opravit spálený reproduktor, kdo převine, existuje recone? a tak dále...

// a ještě jednou editnu citaci od Huberta Mašina z PD:
"8ohmové reproduktory bývají pravidelně lepší a citlivější než jejich 4ohmové variace, rozhodně se nedá říct, že by "potřebovaly větší výkon", pouze je to tak, že obvyklé zesilovače se snaží chovat jako zdroje napětí a proto při snižování zatěžovací impedance stoupá až do určité hodnoty výkon do zátěže, ovšem spolu s tím také obvykle dost klesá účinnost a všechno v zesilovači dostává víc a víc zabrat, takže to zase tak žádoucí stav není. Proto se skoro všechno vyrábí v 8ohmech a máloco jen ve 4ohmech a část sortimentu v obojím."

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 14:38 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Pánové, moje RCF L18S800 s impedancí 8Ohm, mají změřeno Re=4,9 Ohm....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 14:51 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Právě že jde o ten 1W, žádnej 1W tam "neteče", a ani 1VA. 1W je blbost, ale zažitá. To by museli dělat výrobci tak že na každý frekvenci si změří úhel mezi U a I, a příslušně vždy změní budící napětí na svorkách repra tak, aby tam šel právě 1W, což silně pochybuju, že to tak někdo dělá. Ale budiž jak píšu-je to už zažitý. Oni tam namísto toho perou ustálených 2,828V v celém fr. pásmu....si myslim.

Srovnání se 100V není na místě-u rozvodu se jedná o ztrátu výkonu na vedení, v PA ne:)

S tim zničením to myslim tak, že v mostu musíš mohem víc hlídat max. vybuzení(třeba pošahaný djs a jejich mikrofony co produkujou neskutečnej humus) co do výchylky membrány-zde je k dispozici větší rozkmit napětí, než jaký je zdrávo k repru a okolnostem mít:)

Zesilovač je stavěn na 4 i 2ohm, tak nevim proč by měl dostávat víc zabrat-to je podle mě jako říct že se víc opotřebovává, nebo dokonce ničí. A taky nevim proč další kila mědi navíc-když by se zůstalo u stávajícího minima-2ohm. Navíc se stejně většina zesů(aby byly využity) tahá do 4 do mostu a to je tedy jako do 2 do sterea.

To že možná jsou 8ohm o chlup lepší než 4 ohm-jak píše Hubert, je jen a jen tím, že se 4 ohm nevěnuje taková pozornost jako 8. Nic víc.

Pozor! Účinnost zesu s klesající připojenou impedancí neklesá-nevim kde na to Hubert přišel!!!

Ale jo, všechno je otázka přizpůsobení věcí navzájem. Je blbost si myslet že se kvůli lepším reprům přehodnotí hned celý apm's průmysl. Takhle prostě dáme do zesu víc kondíků do zdroje a uděláme nějaké složitější řízení-Hčko a tím to končí:), nemusíme vymejšlet lepší 4ohm repra než 8ohm:). Jinak s těma kabelama-na jedno repro s tebou souhlasim, ale v praxi stejně při paralelním řazení beden vedeš kabel od bedny k bedně, ale od zesu vede pořád ten samej jako kdybys tam připojoval jen jednu bednu, takže prdlajs že bys musel tahat těžší kabely:)-jen výmluva.
Nemá cenu to ale rozebírat, jen mě to tak napadlo.

4,9 :mrgreen: tak že by přecejen nenápadné klesání směrem ke 4 :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 15:04 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Citace:
Pozor! Účinnost zesu s klesající připojenou impedancí neklesá-nevim kde na to Hubert přišel!!!

Neviem kde si prišiel na to, že to nie je tak.. Vyššie pracovné prúdy, klesá H21e koncov, nutné vyššie budiace prúdy, vyššie úbytky na Re , na vodičoch vnútri a kábloch, rovnako na usmerňovačoch, trafo sýtené nadoraz (aj za.).. To všetko znižuje účinnosť.
Kalkulovať so 4 ks boxov paralene na kanál (využije sa zosilňovač, však to má 2ohmy..) je dosť naivné.
A je dobré nemýliť si Re a impedanciu..


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 17:44 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Však to já si to nemýlim BVa:).
Jo tak to mě nenapadlo brát tyto drobnosti, dobře no klesá vlivem neideálností všeho možného máš pravdu. Já myslel spíš jako princip fce klasiky ve třídě plus minus B/AB-aby si někdo nemyslel že třeba snížením impedance na polovinu klesne i účinnost na polovinu-tak to není, ze zjednodušenýho rozboru fce toho zesu ti vyleze vztah pro účinnost, kde se ti Rz ve zlomku pokrátí. Rozuměj.

A s tim poklesem zesílení proudu máš pravdu jen napůl-stačí se podívat na grafy-a uzříš, že nejdřív stoupá a pak klesá až při velkejch proudech....čili záleží co je to za trand a kolik jich je tam paralelně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 17:53 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Však si to skús zmerať, plný výkon/príkon do 4ohm a to isté do 2ohm, či to stojí za to..


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 20:28 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Však já se nepřu ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010 20:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jen to rozeberem pokud ti to nevadí, Ondro. Snad se tu bavíme o technice, a snad se něčeho i ve slušnosti doberem. O to tu snad jde, jinak by nemělo cenu ten sloh sepisovat.

- to máš jistě pravdu, ale pořád to nutí dost počítat. Plno lidí tady je rádo, že si spočte U*I, byly jistě doby kdy jsem to neuměl ani já, ale to nevyvrací to co tvrdím – slušnost a správné absolutní číslo by mělo být na straně výrobce, pokud je potřeba snížit nároky kompetence nakupujícího, což je dneska potřeba zhusta, protože to jací idioti jsou dnes používání k nákupu součástek a technických zařízení, je až neuvěřitelné.... Bohužel. Proto bych takové zjednodušení pro uživatele uvítal.

Proč v PA nejde o ztrátu výkonu v mědi trafa? Myslíš si snad, že když na sekundár navineš tři závity třicítky drátu, že dostaneš 2V@500A???? Omyl. Je potřeba optimalizace kvůli ztrátám.

Proč má napětí vliv na výchylku reproduktoru? Myslíš si, že snad ty s nižší impedancí mají nižší výchylku? Tohle jsem opravdu nepochopil. To napětí u nižší impedance se musí sice snížit, ale dohnat proudem! A výsledek musí být obdobný. Napětí nemá na nějaké počínání DJs opravdu vliv. Maximálně snad, že v drátech k reproduktorům jde při 8Ohm něco kolem 100V, což je nebezpečné na dotyk....
Ano, zesilovači je víceméně jedno, jestli jede 4Ohm bridged, nebo 2x2Ohm mono/stereo. Potud ano. Takhle se ale standartně nejede, takhle jedou jen chudáci co nemají na pořádný výkonný zesilovač! (ano, hrdě se přihlásím, patřím tam i já). Takže ty dva 8Ohm reproduktory v můstku jsou naprosto totožná „prasárna“. Bohužel, chudá klientela si dnes žádá. Nic naplat.

Účinnost zesilovače může klesnout, jak už tu bylo řečeno, kvůli poměru impedancí, a následných úbytcích napětí na a v zesilovači. To trafo už jsem zmiňoval.... Ano, třída H je krom vysoké impedance přesně ten případ, kdy je potřeba utíkat od ztrát, a hrabat každé procento účinnosti. Ubrat „stupeň“ pracovní třídy, sundat impedanci všeho, a dostaneš se tím tak akorát do toho autohifi, kde slušné cajky (zesilovače a reproduruktory) stojí ne 5000 a 20 000, ale 20 000 a 40 000....
Myslím že v PA právě nikdo nemá zájem rejžovat na něčem co nefunguje. Oni umí dost rejžovat na tom co funguje, a kdyby jim to nefungovalo, tak je konkurence ihned rozdrtí na prach. Kdyby byly 4Ohm reproduktory opravdu leší, jistě by vývoj nových reproduktorů probíhal ve 4Ohm verzi.
Ono se tak opravdu i děje. B@C opravdu ty největší a nejsilnější reproduktory vyrábí primárně (možná POUZE) ve 4Ohm, Bude to opravdu kvůli příkonu. Má to ale háček – nikdo tam neřeší tu reálnou účinnost. Zatímco já se svým aparátem i světly, grilem na prase, lednicí a bůhví čím ještě na 1mm prodlužce s 16A jističem nakonci odehraju venkovní akci s dostatečnou hlasitostí, tento JEDINÝ reproduktor potřebuje 2,5-4kW příkonu zesilovačů. Budu rád, když s tím ten jistič vůbec nahodím. Ten reproduktor má jistě své přednosti, ale nevěř tomu, že by snad ve stejné velikosti měniče přehrál hlasitostně dvě ClassA. O tom je ta účinnost!

Nevím jak to kdo s kabely dělá, ale já musím za sebe zas nesouhlasit – dvě basovky paralelně jsem donedávna tahal dvěma kabely, a když jsem to natáhl jedním, opticky jsem zpozoroval zvýšenou a nežádoucí výchylku reprodutkorů. Věřte nevěřte. Víš co následovalo? Zkátil jsem délku toho kabelu o 40%, a zvýšil subsonic o 2Hz, aby to bylo zase „vpořádku“. Takže to samé to z mého hlediska vůbec není, a nebudu to tak „standartně“ konat. Není to dobře. Jedině, že bych pořídil kabel s větším průřezem vodičů, což už ale není třeba. Zjistil jsem, že basovky nepotřebují být pod satelity víceméně nikdy, proto jsem se rozhod pro umístění vedle sebe, či na sebe, a spojením přes ten zmíněný jediný kabel. Bezezměny se to ale neobešlo. Toť z mé chatrné malé praxe.

A ještě se omluvím za takto šíleně dlouhý "literát"....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 13 črc 2010 02:41 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Asi je to tim teplým počasím-čtu to ale moc nerozumim:). Tvým příspěvkům jsem vlastně nikdy příliš nerozuměl. Myslim že tohle by bylo spíš na přímou diskusi než psát. Občas mám pocit že oba myslíme totéž ale každej tomu říká jinak a já si pak myslim, že ty myslíš něco jiného-kousek vedle a blbě :roll: a ono to třeba tak vůbec není :?: Snad to časem bude lepší.

Ale hlavní věc bych řekl, že je výhodnější(pro ty co si sotva spočtou U*I-jak píšeš) abychom tu teda rozebírali problematiku vhodně zredukovaně, jinak se člověk neřešitelně zamotá do podrobností jako je vliv úbytku na usměrňovači na celkovou účinnost, ale hlavní princip uniká, rovněž uvažovat nějaké poklesy h21 nebo co já vim proudy budičů apod. to už je totální guláš.

Docela postrádám nějakou sekci kde jsou popsány základní funkce, principy atd. všeho možného-spíš fizikálně a obvodařsky a tak, aby to bylo přístupné začátečníkům a aby se na to mohli spolehnout. Třeba by to pomohlo zvýšit úroveň nás "dráteníků" a odpadly by neřešitelné zdlouhavé diskuse kde jedné věci říká každý jinak, někdo ji chápe dobře jiný blbě.... a ve výsledku se nikdo nic nedoví. Rád bych se podílel na nějakým tvoření tohoto, jelikož diskuse s některými neznalými jedinci je fakt o nervy. Co říkáš Petře?

Vím že to sem asi nepatří, ale zakládat téma kvůli tomu nebudu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 13 črc 2010 08:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, jelikož mám takový podobný pocit jako ty, tak ti dám zapravdu. Nedovedu si ale představit to řešení, a co by se pro to mělo udělat. Ona je sranda někoho nasměrovat na technickou literaturu o elektronice, jenže ta ho vživotě nenaučí důležité souvislosti. Když to připodobním k sobě - slušně znám a ovládám drtivou většinu elektronických součástek, a i pár běžnějších jednoduchých obvodů, a opravuji nějakou elektroniku. Vživotě bych ale za stávající situace nedokázal navrhnout a postavit nějaký slušný diskrétní zesilovač. Tohle nikde napsané není a nebude. Chce to u toho mocmoc myslet.
Reproduktor má "odpor", zesilovač má taky "odpor" To se dočteš. Už se ale nedočteš co kde udělá poměr těch odporů. Je to v principu, ne v hardware "skillech". A jelikož jsem v tomhle také sopel začátečník, nemám co bych rozumného psal. Tady jsem zkrátka "dojel, skončil"... a musí začít jiní.
Ono se to ani nedá. Nikdo to zadarmo dělat nebude, nejen proto, že je na to potřeba vysoké odbornosti, a je to strašně moc hodin a dní práce, ale protože to stejně každý odmítne, jelikož to je o vědomostech + dedukci. Stejně to celé musíš naučit uplně sám. Budeš trávit dny a hodiny prohledáváním slepých uliček. Lze ti dát slušnou injekci informací, ale elektroniku tě nikdo nenaučí. Stejně tak jako já nemůžu být automechanikem, když se kouknu na schéma auta i s návodem na rozebrání a složení (ne, ani pak to nedám dohromady), tak ani ty nemůžeš být elektronikem přečtením nějakých pár báchorek z knih a z fóra. Takhle to naučit nejde. Je potřeba to dělat, a z toho se učit.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 13 črc 2010 11:51 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Tak tomuhle cos napsal naopak rozumim zcela:). Máš pravdu ve všem souhlasim.
Taky jsem si před několika málo roky nedovedl představit návrh ampu, a hle už je první na světě a zatim ho úspěšně používám na suby(DF cca 600/8ohm, SR cca 90V/uS-bez vstupního R-C, +- 90V napájení, abych se taky pochlubil:), nicméně bylo to víc jak rok práce a roky hledání těch souvislostí. Teď bych chtěl zkonstruovat, jako diplomku, spínanej napájecí zdroj k němu-no uvidíme jak to dopadne:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 23 črc 2010 04:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Není těch 90V/us nějak moc? I při zcela stabilní činnosti do silně komplexní zátěže? ;) Ukaž nějaké oscilogramy, schema, foto. Nerad hledám mouchy ale ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAP VISION-1600, QSA 1000
PříspěvekNapsal: 23 črc 2010 13:32 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Máš pravdu že je to moc. Taky jsou patrné na osciloskopu menší překmity při plném buzení obdélníkem od cca 10kHz(jestli si dobře pamatuju), nicméně v limitaci se chová celkem slušně.
Všechno to při 1W na odporu.
Při testování na reprobednách to zatim chodí skvěle. I na starších satelitech to bylo ok a vejšky to nepálilo(avšak naplno to nešlo pustit, to by nevydržely bedny celkově). První dojem z hudby prostě za 1-takovej "plnej zvuk" např. oproti LM3886. Takže se pomalu chystám na druhej kousek pro nové satelity. A SR zatím rozhodně snižovat nehodlám!!!

Na jiná měření nebyl absolutně v té době čas(a dnes už zase není, nejspíš za rok to pořádně doměřim a případně doladim).
Jediná věc se kterou byl problém, byla ochrana proti zkratu na výstupu a přetížení. Ta totiž ze začátku reagovala moc citlivě a tak jsem ji několikrát předělával(pak jsem zjistil že jsem ji blbě spočítal :lol: ).
Měřeno to bylo jen na analogovém osciloskopu-takže přibližné obrázky jen ze simulace a jedno měření ruční-frekvenční char. Druhý obr. je SR ze simulace(potvrzeno i na osciloskopu) a první obr. je frekvenčka pro plné vybuzení(cca +-55V) opět pro 1W.Simulace pro +-70V, frekvenčka měřená při +-60. Ve skutečnosti jej napájím +-90V, tak nevim jak moc by se změnily parametry při přeměření při těchto 90V.

DSP jsem předělával asi tak 5tkrát, a sestává se ze dvou kusů:) což je pro mě výhodné-do skříně ji mohu ohnout do rohu a šetřím tak hromadu místa:).

Schéma ti neukážu:) strávil jsem nad tím 100ky hodin a nedám to jen tak mezi lidi ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group