Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 10:26 

Registrován: 22 črc 2009 01:52
Příspěvky: 60
jinak teda nevim komu sem nadával jen zrovna ty co maj nejvíce keců a připomínek sem se nikdy žádný odpovědi nedočkal!tak nevim za jakou radu mam být vděčnej?učený snad z nebe nespadl


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 11:33 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Já myslím, že jsem ti odpověděl k tématu, ptal ses, jaká mašinka může pomoct (odpověď třeba třetiooktávový eq) a jak na to (urvat onu frekvenci, na které to dělá) nebo si vyhrát s pozicí gramofonu, když bych to měl rozvést, jestli máš obě strany pačka od sebe vzdálené plácnu deset metrů, pak pokud to jde, neumisťuj gramofony nikam po jejich ose (nebo dokonce přesně mezi bedny, "5 metrů" od každé strany, tam se to dobře sčítá, hraje nejvíc, nejvíc vazby), ale zkus je dát trochu asymetricky oproti bednám nebo si prostě vyzkoušej, kde to v oné místnosti za bednema hraje nejmíň...
Ale taky z tvého popisu nechápu, jestli máš problém se zemní smyčkou nebo vazbou nebo čím.

jerry: já netvrdím, že jsou to idioti, ale drtivá většina djs je prostě úplně mimo co se týče ozvučovací techniky... I když výjimka potvrzuje pravidlo, teď se u mě jeden dj učí a i když jsem byl ze začátku skeptický, tak mu to vcelku jde, ještě tak deset dvacet kapel a bude myslím schopnej kroutit kapely a řešit běžné problémy sám, dokonce mám podezření, že celkem slyší.
A nemysli si, u muzikantů je to podobné, většina zpěváků taky neví, jestli zpívá na kardiodu nebo superkardiodu a jaký je mezitím rozdíl atd atd, možná je u muzikantů ten poměr o něco lepší než u djs, ale žádná sláva.

Určitě jsem se neurazil a žádný učený z nebe nespadl (taky se mám hodně co učit), souhlasím, hele, mejla, já se asi neumím moc vyjadřovat, po mě si to musíš přečíst alespoň dvakrát, měl jsem s tím ve škole vždycky hróóózné problémy 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 15:14 

Registrován: 22 črc 2009 01:52
Příspěvky: 60
moula píše:
Já myslím, že jsem ti odpověděl k tématu, ptal ses, jaká mašinka může pomoct (odpověď třeba třetiooktávový eq) a jak na to (urvat onu frekvenci, na které to dělá) nebo si vyhrát s pozicí gramofonu, když bych to měl rozvést, jestli máš obě strany pačka od sebe vzdálené plácnu deset metrů, pak pokud to jde, neumisťuj gramofony nikam po jejich ose (nebo dokonce přesně mezi bedny, "5 metrů" od každé strany, tam se to dobře sčítá, hraje nejvíc, nejvíc vazby), ale zkus je dát trochu asymetricky oproti bednám nebo si prostě vyzkoušej, kde to v oné místnosti za bednema hraje nejmíň...
Ale taky z tvého popisu nechápu, jestli máš problém se zemní smyčkou nebo vazbou nebo čím.

jerry: já netvrdím, že jsou to idioti, ale drtivá většina djs je prostě úplně mimo co se týče ozvučovací techniky... I když výjimka potvrzuje pravidlo, teď se u mě jeden dj učí a i když jsem byl ze začátku skeptický, tak mu to vcelku jde, ještě tak deset dvacet kapel a bude myslím schopnej kroutit kapely a řešit běžné problémy sám, dokonce mám podezření, že celkem slyší.
A nemysli si, u muzikantů je to podobné, většina zpěváků taky neví, jestli zpívá na kardiodu nebo superkardiodu a jaký je mezitím rozdíl atd atd, možná je u muzikantů ten poměr o něco lepší než u djs, ale žádná sláva.

Určitě jsem se neurazil a žádný učený z nebe nespadl (taky se mám hodně co učit), souhlasím, hele, mejla, já se asi neumím moc vyjadřovat, po mě si to musíš přečíst alespoň dvakrát, měl jsem s tím ve škole vždycky hróóózné problémy 8-)

ok díky tak to oskouším jak si to napsal,taky díky za radu pořídim i ten eq.ten sice mam behringer DSP2024P ale to asi nebude dostačující ikdyž tam je dvoupásmový eq,nebo?a vim že behringer,ale nám na to občasný hraní musí postačit :? jinak s tou vazbou taky sem blbě položil tu otázku třeba to není ta zpětná vazba,ale jak sem už psal víše děje se to jen když hraju na gramce tak to hrozně bručí hlavně kick na basech,ale jen pokud je přenoska na vinylech jinak ikdyž je mam zaplí tak to nedělá,takže si myslím že to bude určitě jak mi tu už radili tím špatným vypodložením,takže todle musíme dochytat,pač na gramce na akcích hraju chvíli tak to eště tak nemáme dochytaný.teď teda vymyslet jakej by byl nejvhodnější materiál.jinak díky zatim za tydle rady spň někam sme se dostali a uvidime jak to pomůže snad jo :shock:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 16:33 

Registrován: 10 čer 2010 16:46
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Středočeský
zpětná vazba u gramců se neřeší žádnou mašinkou/procesorem ... to je blbost a zbytečně vyhozený prachy...

obecně vazbu vytváří gramofony který stojej za velký smradlavý h...o, lehká konstrukce vypadá to jako technics, ale společný to s technicsem má tak možná to, že se to taky točí... pokud máš nějakou takovouhle parodii tak to rychle prodej (pokud to vubec někdo koupí) a dej na hromadu peníze + peníze na tu nesmyslnou mašinku a kup technics...

když budeš hrát na větším aparátu vem s sebou buď dva kusy betonový dlažby 40 x 40 cm a pod každej gramec dej jeden, nebo se nám i osvědčila zámková dlažba, vždy jeden kus po nožičku... případně se daj koupit takový ty nafukovací podložky (jakože hrozně proof vychytávka), ty by zastoupilo i nějaký mini lehátko do vody , princip je pořád stejnej.

potřebuješ zamezit tomu aby tvoje subbasy nerozdrnčely tvoje gramofony... pak je klid..

ps: u djs gramcu je jedno jestli jsou v zásuvce nebo zapnutý vypnutý, stačí aby to bylo připojený a jehla ležela na desce.. pokud vyzba vzniká i když máš gramec odpojedej od pa , chyba je jinde, ale to mě přijde jako sci-fi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 16:45 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
No, to nevím, jestli to k něčemu je. Vazbu poznáš tak, že to začne dělat až od určité hladiny hlasitosti, když sundáš hlasitost dejme na 1/8, už to dělat nebude, a jestli to bude dělat dál, poměr brumu nebo hluku bude stejný i na potichu, tak máš někde zem. sm., nebo poupadlou zem (kabel?,...), nebo prostě nějaké zařízení v řetězci dělá chybu. Virtualizer od Uliho je skoro k ničemu, když není nic lepšího, dá se nouzově použít, neměl bys ho mít zapojený někde přímo v cestě, ale na některém z auxů nebo v efektové smyčce nebo co máš vůbec za pult.

Jinak uliho ekvály bych nikomu nedoporučil, na můj vkus se chovají trochu podivně.

Řešit vazbu eq je tak trochu krajní řešení, když už to vazbí, máš něco blbě předtím (levný mikráky, blbý odposlechy, blbý předky, zpěvačku, co neumí zpívat, blbá akustika místnosti, příp. kombinace všeho), gramofonům nerozumím, třeba poradí někdo jiný (podklad pod gramo, správně nastavit přítlačnou sílu ramínka,...), ale problémy to nedělá, maximálně na jedné akci z deseti, leda bys ty gramce dal těsně před basovky nebo nevím kam, co jezdím s kapelou, ve který je dj, nebyl problém, tuhle bylo prťavé pódium a už se tam chudák nevešel, tak šel dopředu před Pačko a problém taky nebyl.

edit: kolega byl rychlejší, slyšíš pravdu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 17:23 

Registrován: 22 črc 2009 01:52
Příspěvky: 60
stg píše:
zpětná vazba u gramců se neřeší žádnou mašinkou/procesorem ... to je blbost a zbytečně vyhozený prachy...

obecně vazbu vytváří gramofony který stojej za velký smradlavý h...o, lehká konstrukce vypadá to jako technics, ale společný to s technicsem má tak možná to, že se to taky točí... pokud máš nějakou takovouhle parodii tak to rychle prodej (pokud to vubec někdo koupí) a dej na hromadu peníze + peníze na tu nesmyslnou mašinku a kup technics...

když budeš hrát na větším aparátu vem s sebou buď dva kusy betonový dlažby 40 x 40 cm a pod každej gramec dej jeden, nebo se nám i osvědčila zámková dlažba, vždy jeden kus po nožičku... případně se daj koupit takový ty nafukovací podložky (jakože hrozně proof vychytávka), ty by zastoupilo i nějaký mini lehátko do vody , princip je pořád stejnej.

potřebuješ zamezit tomu aby tvoje subbasy nerozdrnčely tvoje gramofony... pak je klid..

ps: u djs gramcu je jedno jestli jsou v zásuvce nebo zapnutý vypnutý, stačí aby to bylo připojený a jehla ležela na desce.. pokud vyzba vzniká i když máš gramec odpojedej od pa , chyba je jinde, ale to mě přijde jako sci-fi...

ne dělá to jen při tom hraní kdy je jehla na desce takže to bude ono skusim něco z toho co si tu psal a uvidim díky moc za radu.jinak bohužel gramce nic moc omnišrot DD5250 už se šetří na lepší je jasný,ale dělali to i Vestax PDX-2000 které také máme.takže určo tím vypodložením.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 17:32 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Mejlo nedělej si tady z toho kurník. Dostal jsi varování. Četl jsi co v něm vůbec bylo napsáno a za co jsi dostal flastr?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 27 srp 2010 13:58 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Nečetl jsem nikdy o tom, že by někomu vazbily Technicsy a to i tehdy, když měl DJ odposlech pod nohama nebo nad hlavou. Mizerné gramofony vazbí většinou na basech, tak jestli nemáš třeba přebasováno...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 28 srp 2010 17:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009 18:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Frýdek-Místek
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Měl jsem ten sám problém:

Jediné řešení:
Mramorová či betonová deska a je to OK.

Dal jsem tam dvě betonové desky a bylo po problému.
Některé gramofony vazbí víc a některé míň,ty vestaxy jsem měl pod rukou a nedoporučuju.
Sice se z nich dobře hraje ale jsou ze sprosté umělé hmoty a vazbí víc.
Co se přenosek týče doporučuju sférické přenosky Stanton.

Tak hodně štěstí,Michal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group