Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 05:28


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 17:12 

Registrován: 20 zář 2010 17:10
Příspěvky: 8
Kraj: SR - Nitrianský
Zdravím ... chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s tímito zosilňovačmi ... ak hej dajte vedieť čo si myslíte o nich. Poprosím seriózne názory osobne mám 3 tieto zosilovače ale chcem vedieť názor ostatných.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 17:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Seriózní jako pravdivý, nebo lichotivý? Pravda je, že to jsou levné verky, se kterými by se půlka zdejšího osazenstva bála hrát, a mají takovou pověst. Na technické a mechanické vlastnosti by mohl odpovědět nejlépe Sinclair když ho osobně poprosíš, měl to jistě několikrát pod rukou v servise, a asi to nebude též nic dobrého.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 18:41 

Registrován: 20 zář 2010 17:10
Příspěvky: 8
Kraj: SR - Nitrianský
aha.. ja s nimi hrám už 3 roky zatiaľ som spokojný .. noc chcel by som prejsť na niečo spolahlivejšie a asi aj výkonejšie ... čo by si/ste mi mohol poradiť ? a prečo ak sa smiem spýtať su to lacné shity ? pretože lacné moc niesu .. tak ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 19:34 

Registrován: 24 kvě 2010 09:43
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Tohle je asi novější řada,může být lepší, vzhledem k tomu, že stojí skoro 2x tolik než to co jsem viděl. Ale, měl jsem kuchlou QSA400, viděl jsem schéma QSA1000 a udělal jsem si o těchto zesilovačích obrázek takovej, že na to můžeš pověsit jen bedny, který nechceš... Začíná to poddymenzovanym trafem, přes kondy SUNTAN ve zdroji s rezervou 3V, jedna dvojice koncových trandů a na závěr DC ochrana řešená pojistkou. Takže já osobně ke QSA moc důvěry nemám. Jestli se alespoň trochu polepšili, tak by v tom Tvém měly být slyšet alespoň relátka po zapnutí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 19:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Záleží na každém kusu, na to jak je používáš, a jak moc slyšíš nebo ne. Jistě se najdou spokojení zákazníci uplně každého produktu, a snad jim ani nelze nadávat. Je to souhra náhod. Já zas dostal "vadný" QSC už z výroby, ale neřeknu o něm že je to šmejd, protože ten přístroj je papírově i fyzicky lepší. V QSA jsou zkrátka použity méně kvalitní součástky a komponenty. Možná to až příliš generalizujem.
Cena je také osobní preferencí. Mě se zdá, že to drahé není, přestože na to třeba z peněženky zrovna nemám. Je potřeba koukat zas objektivněji, ne podle své vlastní peněženky. Tu má každý svou, stejně jako dvě ušiska a pocit z výsledku...

Zas tak moc lidí, kteří slyšeli plno značek zesilovačů, tu není, aby mohli fundovaně odpovědět kterou značku a model doporučí nejvíc - stejně dosud nevíme k čemu to budeš připojovat. Obecně tu jsou dobré reference právě na QSC a Crest Audio.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 21:26 

Registrován: 20 zář 2010 17:10
Příspěvky: 8
Kraj: SR - Nitrianský
no relátka jasné sú tam :) i keď viem nieje najkvalitnejší ... kúpil som ich pred 3ma rokmi a už vtedy mali dalšie dva ... takže moje QSA C1200 majú asi jeden 4 a druhý 5 rokov. do clipu ich nedávam , starám sa o ne, pravidelne prečistujem, nepreťažujem, a buď idú na stredovýšky nejak 250W na kanál 8ohm alebo do bridge na 1 x 900W bass a snažím sa taktiež nepreťažovať .. Zatiaľ som spokojný no podľa toho čo som aj inde čítal sa pripravujem na problémy ... i keď možno mám dobré kusy :D .. no neviem uvidím ale i tak rozmýšlam nad kúpou nejakej kvality preto som sa pýtal.

ps: ak by ste tu niekto , kto má taktiež zosíky od QSA, mali nejaké skúsenosti alebo potiaže , privítam takže píšte :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 03 říj 2010 14:00 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
QSA 1200 jsem kdysi měl, nekolik let ,,spolehlivě,, sloužil a nakonec zahořel+vzal s sebou do pekel 4 repráky :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 15 říj 2010 22:55 

Registrován: 16 zář 2010 01:36
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Žilinský
Mne ťahala QSA 1200 cca 5.rokov Beymy 15K 200 (2x 300W/R8) v hornoch bez akych koľvek problemov.Momentálne bez využitia v skúšobni.Jeden čas bol problem s rozbehom chlad. ventilátora. po ustaveni v racku o.k.Tento typ ma lepšiu frekvenčku, rýchlosť a nepatrne vyšší výkon. Všeobecne plati a ja sa podľa toho držim , že netreba veci ťahať na doraz a potom je to v poriadku . Ja som nikdy nehral do clipu a bola pohoda.Ani 300 koňový motor auta sa netočí na doraz ale poskytuje úplne iný komfort jazdy a rezervu v extremných situaciach. Mimochodom spoťahlivou prevenciou proti vyhoreniu akehokoľvek takéhoto zariadenia je občasné poriadné vyčistenie


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 15 říj 2010 23:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jak to tak pozoruji, tak jsou dva tábory, jedněm QSA odchází velice rychle, druhým drží dlouhá léta. Osobně myslím že bude rozumnější se QSA vyhnout, zesilovač musí být schopen bezpečně fungovat i když se honí naplno do klipu, samozřejmě rozumně, ne aby pořád svítila červená ledka, ale jen občas problikla. Málo kdo má takovou rezervu aby mu ta ledka neproblikla, tzn.: je běžné zesilovače používat až do clipu. A slušný zesilovač takový provoz musí zvládat bez problémů.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 16 říj 2010 10:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2008 23:54
Příspěvky: 164
Bydliště: Tlumačov - u Zlína
Kraj: ČR - Zlínský
Martin S. píše:
zesilovač musí být schopen bezpečně fungovat i když se honí naplno do klipu, samozřejmě rozumně, ne aby pořád svítila červená ledka, ale jen občas problikla. Málo kdo má takovou rezervu aby mu ta ledka neproblikla, .


To jsi mi připomněl tuhletu fotku z nějaké techno akce :D
Obrázek

Já jsem měl zesilovač QSA 1200 no a to bylo něco.
Přijel jsem na akci, zapojím zesilovač na satelity a zapnu, pustím hudbu a ticho. Po prozkoumání kde může být chyba jsem žádnou nenašel, tak jsem nasraně do zesilovače z vrchu buchnul a naráz začal hrát :D, to se mi pak běžně začalo stávat i doma. Nj studenáky :(

Udělal jsem nějaké fotky vnitřku.
http://www.ulozto.cz/6209157/qsa-1200-rar
nebo jiný server
http://leteckaposta.cz/651753263


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 20:56 

Registrován: 03 čer 2009 17:48
Příspěvky: 72
Bydliště: SR-vrutky
qsa zosilnovače su horšie ako integrovane obvody su to jednoducho sračky dobre akorat do šrotu tam maju vetši užitok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 15 dub 2012 21:18 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
já mám 1200 běhal několik let na diskotéce na SW do clipu a mám ho do dnes bez jediné chyby funguje ....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 15 dub 2012 21:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Sinclair o některých zesilovačích psal, že jakmile se týraj do clipu, a stavidla jdou věčně do plnejch, tak je to pro ty zesilovače někdy lepší, asi protože jsou konce pořád plně saturované, nejsou na nich takový úbytky jako když jsou přivřený, tímpádem méně tepla, a delší životnost. Nechci ale jeho jméno brát do huby nadarmo :-D

Jsou věci který bych už ani nenechal osamotě zapojené do zásuvky. u PC to s drahým zdrojem risknu. Viděl jsem hořet samovolně leccos, a něco ne. Nebudu ale předpokládat, že to taky nemůže chytnout, když je to nemlich ten samej šmejd.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 15 dub 2012 22:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2011 18:07
Příspěvky: 137
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kraj: ČR - Jihomoravský
Má osobní skušenost je tak ani ryba ani rak , měl jsem ho a jediné co jsem mu mohl vytknout , tak debilně vymyslené chlazení a poddimenzované trafo , když jsem mu dával sadu , tak jsem si před ním mohl ohřívat bagety :lol: a po rozdělání vrchu jsem zjistil že se hřeje víc trafo než samej konec a to jsem ho drhnul jen do 4R , ale nikdy nezklamal , nyní mám jeho konkurenci QSC1310 a to je zbytečné pro znalce komentovat ( stará posctivá konstrukce ) . P.S. znám horší sračky na které tady někteří fungují a chrochtají :mrgreen: Prostě u mě celkem obstál na menší akce .

_________________
Vlastním :
Žádné zesilovače , nýbrž svářečky . Žádné reproduktory , nýbrž masážní monstra .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 06:08 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Jsou to zesilovače, ke kterým bych se bál připojit i bedny s Eminencemi..
Ano, opravoval jsem jich hodně, jak 600, tak 1000 i 1200. Kluci neblbněte a kupte si NORMÁLNÍ zesilovače, ne na kost ohlodané šmejdy, které když odejdou, tak sebou vezmou do řiti někdy i poměrně drahé repráky - jednoduše proto, že jsou v koncovém stupni totálně poddimenzované a je tam absolutně nevhodný relé, které při průrazu konců nejsou schopny roztrhnout hořící oblouk a tak v podstatě jedna polovina napájecího napětí letí přes plazmu oblouku do reproduktorů, které to samozřejmě nepoberou.
Neberu je do opravy i proto, že spousta lidí není ani schopna ani ochotna zaplatit přeosazení konců, budičů, výměnu relé za vhodnější a práci s tím spojenou. Radši to strčí do pazourů nějakému mladému smradovi, který do toho nacpe stejný čínský šmejd, jako tam byl, ani nevymění ohořelé výstupní relé, takto to odevzdají zákazníkovi, kterému to do týdne odpráskne další sadu reprobeden. Ale ušetřili na opravě, ne? :-)

PS Petr Berka: napsals pravdu-buď plnej kotel do clipu, nebo nic. Ovšem ten plnej kotel jenom za předpokladu, že to snese trafo, to totiž u těchhle osekaných šmejdů hoří jako první.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 09 čer 2013 12:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2012 15:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Zuberec
Kraj: SR - Žilinský
raz som opravoval QSA600 a bolo tiež vyhorené trafo tak som rozmýšľal čím ho nahradiť ale keď som videl že na konci je len jeden pár 2SC5200 a 2SA1943 tak som mu radšej o trochu znížil napájanie aby to dávalo tak 2x100W/4R a koniec fičí bez poruchy už niekoľko rokov :D
Jednoducho total šuvix, nechcel by som to ani zadarmo

_________________
Martin audio F15,F10,F8,,4x Cubo 18 (18sound), 8x BC 18 SUB
t amp D3400 mk2,3x Martin audio MA900,Ecler DPA1000(amic) EV DC ONE,ashly protea 4.8sp
F.A.L. Scan 1200 HMI, Atomic 3000DMX, Glp Scan operator FX,Chamsys MQ80


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 03 črc 2013 21:39 

Registrován: 21 črc 2009 00:24
Příspěvky: 43
Zdar chlapi, ako su na tom zosilnovace Mison. Mam ponuku na B1000, 4 kanal so zabudovanym crossoverom, 2x200W vrchy a 600W na subb. Paci sa mi, ze je to v jednej bedni vsetko, ale aby to nebol ties "na kost ohlodany smejd"

diki


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilovač QSA C1200
PříspěvekNapsal: 04 črc 2013 10:52 

Registrován: 24 úno 2009 10:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Liberec
Kraj: ČR - Liberecký
Jedním slovem: blbě. Ten samý problém jako u QSA plus spínací trandy na konci (ale to mívají QSA taky).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group