Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 00:09


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 12:31 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Díky.
Ale je to velký na mě,když jsem koukal na plánek :(
Spíše bych asi šel do stavby nějakého 15" woferu.
Potřebuji hlavně tlak a aby to bylo kompaktní.
Neporadil by mi někdo ,co je asi nejbasovější konstrukce a osazení 15"?
Například ClassA mi přišlo takové ideální a líbil se mi zvuk.
Použití bude hlavně v interierech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 13:28 

Registrován: 12 led 2009 15:17
Příspěvky: 128
Bydliště: Kostelní Lhota
Kraj: ČR - Středočeský
Jestli můžu doporučit něco s 15" tak ND215 na to jak je to "velký" spíše malý to hraje opravdu příjemný a nízký bas bavil jsem se o nich s jedním člověkem a ten ted hodlá prodávat všech 6 MT18Xsub a nahradí je ND215-kama

_________________
http://tpsound.webnode.cz/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 14:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jenže na ND215 plánek nikde není, takže bys jedině musel mít tu bednu pod rukama a naměřit si rozměry.

Grossen: Co si představuješ pod pojmem nejbasovější? IMHO by Ti mohla vyhovět SBF15, tlačí dost a rozměr jsou myslím vcelku kompaktní (710x470x516).

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 14:55 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Tak si hlavně rozmysli co cheš.

ND je sice o kus menší, ale stejně je to dvouchlapovka jako X1.

Jestli chceš aby to tlačilo a zároveň hrálo "měký" a nízký basy, velké kysně se stejně nevyhneš a bandpass je jediný rozumný řešení.

Jestli stačí to "kopnutí", ale nízký bas nic moc, nebo vůbec, pak je lepší asi nějaká ta classA, MT18, horn. Vyjde to pak na menší kysnu při stejný hlasitosti.

X1 hraje fakt hodně a to hodně nízko, je to pak samozřejmě zase na úkor něčeho jiného-kmitočtů nad 80/100Hz. Možná i na úkor té správné impulové odezvy pro tvůj účel....netuším.
Aby to pak bylo plusminus univerzální, potřebuješ dobrej satelit, kterej zahraje nízko(což by 151mohla ale být:).

Problém je, že skoro nikde nenajdeš u těch subů naměřený kmitočtový charakteristiky a impulsovou odezvu. Proto se vždycky musí vybírat výhradně podle osobních zkušenností, jinak jdeš naslepo.

Ono vždycky jde zahrát s každou bassbednou cokoliv, záleží jen na počtu kusů :lol:.....MT 18 musíš mít tak 3 aby zahrály to co X1 okolo 30/40Hz, naopak X1 musíš mít 2 aby zahrály to co třeba MT18 na 150Hz.....musíš teda hodně pečlivě rozmyslet, na co to vlastně budeš převážně používat, pokud ovšem nevlastníš bezednou kasičku:).

Nejuniverzálnější je přímovyzařující bassreflex, ale pak jich musíš mít holt víc. Na velký akce je to ale, troufám si říct, nepoužitelná bedna, protože to bys jich pak musel mít opravdu hodně moc.

Možná si zkus poslechnout i třeba tu EM15 bass. Nevěř moc tomu, že to hraje dobře jen venku. Slyšel jsem ji v 1dnom kuse v místnosti cca 150m3 a hrála ok. Příšerně totiž záleží na rozměrech prostoru kde to hraje. Rozdíly v poslechu jsou proto, že třeba jedna bedna hraje nejúčinněji v pásmu, kde vznikají v té konrétní místnosti a při tom konkrétním uspořádání zrovna jak na potvoru různý kmitavý módy který způsoběj třeba tzv. bučení nad 100Hz a zároveň tlumí nejhlubší bas v místě kde ho potřebuješ, to pak ve spojení s klasickou hornou dá samozřejmě katastrofální výsledek. Když tam pak dáš třeba bandpass kterej sám moc nehraje nad těmi 100Hz a naopak dost přidá na 40Hz, bude se ti zdát, že to hraje oproti předchozímu řešení nádherně a z toho špatně vyvodíš, že ta horna stojí za prd.

Proto je asi nejuniverzálnějš řešení bassreflex, kterej má nejvyrovnanější charateristiku-snadno přidáš/ubereš potřebné pásmo(100Hz bučení-např.) aniž by jsi tím ještě bednu udělal nevýhodnou. Pokud ubereš to samé pásmo na horně, kde hraje nejvíc a nejlíp, a zároveň přidáš na hlubších kmitočtech kde hraje už dost málo, stává se pak horna logicky totálně nevýhodnou bednou protože příkon na nižších kmitočtech, který ty zrovna potřebuješ, má hodně omezenej.
Zrovna tak bandpass na vyšších.

Ale zase všechny produkční uzavřené prostory jsou dost podobné-tvar, rozměry, objem.....takže můžou mít i dost podobné vlastnosti a proto třeba ta EM15bass opravdu většinou hraje všude dost stejně(stejně blbě). A třeba zrovna ten případ kde jsem ji slyšel já je světlá výjmka. Dost možná i je, tvar místnosti je totiž dost neobvyklý-vysoký obdélník, namísto klasiky-dlouhý obdélník.

Tohle je ale můj soukromej názor, takže je to možná úplně blbě :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 16:33 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Děkuji za příspěvky.
Martine : myslel jsem tím,že bych chtěl sub,který zabasuje v celým spodním kmitočtovým pásmu
nejlépe (cca 40hz až 80hz) a nebude to velká bedna se kterou sám nehnu.Proto jsem 18" zavrh.
MS SBF 15 vypadá mocně,ale neslyšel jsem ještě tento sub.
Jak hluboko zahraje?
Jak hraje na styl dance,Dnb,Jungle,Tekk,elektro v uzavřeném prostoru?
Jinak díky moc Ondro za tvůj rozsáhlý příspěvek.
Podle tvého příspěvku jsem došel,že nejrozumější by byla X1,protože v elektro muzice se často vyskytují frekvence pod 40hz.
škoda že ta X1 není s 15" měničem.Byla by menší a hrala dosti dole.
Kdyby tak byl někde plánek na bandpass podobný X1 (ale menší) třeba s 1 RCF LF15G401.
To asi možná neexistuje,nebo není plánek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 17:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Tady máš simulaci SBF15 z Hornrespu. Je laděné aby to především hrálo hodně, když budeš mít více kusů a nějakou rezervu ve výkonu tak se dá dole něco přidat, ale rozhodně nečekej že z toho dostaneš 35Hz. Ono každá malá basovka kolem 40Hz už moc hrát nebude.
Dáš-li k sobě 4ks SBF15 tak Ti na 40Hz dají trvalý akustický tlak 132dB, od 50Hz nahoru 140dB, podotýkám že to jsou čísla z hornrespu a reálně to bude zřejmě méně.
S 15" bassreflexem kolem těch 40Hz budeš možná o něco lépe, ale rozhodně o dost hůře nad 50Hz.
Pokud si ke mě uděláš výlet, tak si je můžeš poslechnout.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 18:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nevím nevím – zas přidám trošku kontrastní názor, aby bylo vidět, jak moc záleží na posluchači. Mne zas MT18SUB přišla basovější než ND215. Dolu tahne pěkně, akorát je mi na ucho měkkčí a slabší než ND215. ND215 je hodně vydařená bedna, kterou bych jako dvoupatnáctkové řešení bral asi nejvíce z toho co jsem kdy viděl.
Jak již bylo řečeno – chceš toho opravdu hodně, a pokud opravdu potřebuješ hluboký bas, nevyhneš se konstrukcím minimálně s 18“. Já zas slyšel v přímém porovnání v jedné neidentifikované místnosti MT18SUB/PZB a EM15Bass/PD.158, a EM15Bass si při tomto porovnání spíš uřízlo ostudu. Bylo skoro v celém pásmu nejméně o 6db slabší. Prostě to nehrálo. Tady vidíš jak nelehké to rozhodování může být. Každopádně se přimluvím za větší konstrukce a i bandpass konstrukce. Ty umí v relativně nejkompaktnějších rozměrech to co potřebuješ.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 19:41 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Obávám se, že právě mezi 40-80Hz. Nic malýho neseženeš a ve výsledku budeš muset dát těch beden hodně.
Na DnB i Jungle si myslim stačí bedna typu MT18, nebo ta SBF. Několikrát jsem slyšel přímo MT18 s nějakým lepším PD a taky musim říct že hraje dobře i tam dolejc(cca 60Hz) kde ti to hýbe s vnitřnostmi:). Ale úplně to plnohodnotné spodní pásmo prostě nedá. Nicméně sestava s 4ks MT18 a 2ks 15" satelitů v místnosti 200m2-klasické klubové rozměry, hrála mnohem lépe než kdejaká vyhlášená diskotéka, ovšem MT18 živeny až RMX5050HD, ne ničim horším. Taky jsem je kdysi dávno slyšel venku na rockovém koncertě(plac cca 400m2) a tam teda nic moc, přesně chybělo takové to typické tlačení. Ve stejné sestavě(krom zesilovače).

Chápu že nechceš být na nikom závislý s dopravou aparátu, ale v tom případě musíš udělat silnější kompromis. Stejně aby to aspoň trošku hrálo dole, bude ta bedna vážit min. 40kg, pokud ji vůbec sám někam vyneseš, vezmeš, uneseš, uděláš to jednou/dvakrát, a na další budeš stejně muset někoho poprosit o pomoc.

Ale zkus se podívat na mikesound. Ten to řeší hromadou malých bedýnek....ovšem nastěhovat to sám, musí bejt stejně fuška.

Otázka pak taky je, jestli je takový velký mínus trochu holt oželit to co je pod 50Hz. Mě osobně by to vadilo, Lidi(posluchači) mají zase rádi spíš těch 60 a víc a pokud to hraje zároveň dobře i pod 50, tak na to čumí jak vyvoraný myši a berou to jako něco navíc....

Radim ti-buď realista a nehledej supr univerzální bednu, dobrou ve všech ohledech. Taková neexistuje. Zvol kompromis.
Když už máš ty EM151, ty si myslim že ty zahrajou i trochu níž, tak je docela blbost k nim kupovat něco co hraje nejlíp někde nad 100Hz-to si obstarají ony, a ty by ses měl soustředit spíš na nějaký ten hluboko hrající bandpass.

Trochu mimo už toto téma koukám:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 19:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
MT18SUB se ještě zastanu. Je to bedna laděná na 40-42Hz, takže pokud se osadí reproduktorem který snese velký příkon, a nahulí se tomu 3-4db do plusu někde kolem těch 45Hz, tak tam taky ještě docela hraje, až zalejhaj uši. To mám s jedním kusem vyzkoušené. ClassA je o kousek horší, ale o to průraznější, a SBF15 ještě více – tedy méně basová, ale mnohem víc kope až “praští”. Vybrat si musí každý sám.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 21:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ondra píše:
Radim ti-buď realista a nehledej supr univerzální bednu, dobrou ve všech ohledech. Taková neexistuje. Zvol kompromis.

Ale existuje taková bedna, jediná nevýhoda je že je velká, jinak ve všech ohledech vyhoví - EAW BH760. Umí zahrát 25Hz i řádně kopnout.
Pravda, že finančně je to už v jiném světě...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010 23:02 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
No je velká-hodně těžká, a finančně hodně náročná-to jsou hned dva ohledy ve kterých je na tom špatně. Navíc je to 4ohm. A nevim nevim jak je to s tou citlivostí-jestli si taky nepomohli tim že ji měří při stejným napětí jako pro 8ohm, nebo jestli je to skutečně pro 4ohm. To se v manuálu nepíše.

Nicméně je pravda, že na tu hodnotu max. ak. tlaku v 1m je celkem malá. Otázkou ovšem je, kolik lze naměřit v praxi.

Takže si dovolím tvrdit ještě jednou-neexistuje ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 03:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ano finančně je to jinde a bohužel je velká a těžká, ale kdo bude mít peníze na několik takových beden, tak rozměry a váha to trápit nebude, nicméně co se týká zvuku je to nekompromisní bedna, pokud jsi jí ještě neslyšel, tak nevíš o čem mluvím a mazej si jí někam poslechnout, stojí to fakt za to.
A že je 4 Ohmová a co má být? Jsou tam dvě vysokozdvižný 12". Ten kdo na ty bedny prachy má, tak bude mít i na potřebné zesilovače, a že má 4Ohmy ho trápit nebude.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 11:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009 12:01
Příspěvky: 100
Použití BH760 ,zejména v počtu jeden kus a v uzavřené prostoře ,je dost dikutabilní. Reproduktory jsou tam s poměrně nízkým zdvihem. Podle všeho Eminence ,samozřejmě zákaznická a podobná vzhledem Kappě Pro 12A.
Kdyby byl o bashorny zájem, docela bych se do jejich výroby pustil,ale pochybuju ,že by si ji někdo za ty peníze koupil.
Nechal jsem se o BH760 poučit p.Sekerou a následně se vyptal zvukařů co na tuhle bednu už hráli a názory se dost různí.
Naprostá většina lidí zde na fóru má jeden limit a to je zesilovač.Z toho plyne i snaha při vlastní konstrukci basovek mačkat maximální výkon laděním rezonátorů dost vysoko a dělat co nejmenší skelety.To co pak bedna produkuje je spíš bouchání na 60Hz a naprosto schází měký spodek.To vede ke snaze dotlačit spodní frekvence synteticky pomocí PEQ,jenže takto naladěné boxy nelze ekvalizovat níž než 40-45Hz a stejně je výsledek dost tristní.
Neberte to jako nějakou kritiku,protože kdo je ochoten/schopen si koupit zesilovač za mnoho desítek tisíc korun,přepravovat větší reprobox?
Mám udělaný prototyp reproboxu 2x21" , bandapss, rozměr 100x90x60cm, prostě půlkubíková kysna.Pohon obstarává LAB Gruppen FP14000 nebo zmůstkovaná PL380.Je to takový můj megalomanský koncept. Tři bedny na stranu a na to 4x KF650 nebo lajna před stage, po dvou kusech na sebe:-)).

_________________
Petr Vinš
tel.: 721 281 678


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 11:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Petr V.: Možná jsem špatně poslouchal, ale mám takový dojem že p. Hrůza povídal že tam jsou vysokozdvižný 12". Z fotek se mi taky zdálo že je to nějaká Eminence, ale za tu cenu bych raději viděl už tedy nějaké RCF či BC...

Ten Tvůj 21" bandpass se mi líbil, docela bych si ho poslechl ve větším počtu. To 21" BC v bassreflexu hrálo taky hezky, ale na můj vkus to mělo dost měkký zvuk. BP hrálo o něco tvrději, ale nebylo rozehrané, takže otázkou o kolik změkne. Ale pro mě příliš veliké, raději zůstanu u svých SBF15 tedy malého 15" vysokoladěného hornflexu :-) Když je potřeba tak ho unesu sám.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 14:41 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Je to naopak, tak jak píše Petr V., velký akustický tlak, malá výchylka (když do toho nebudeš valit 15 Hz) a malé zkreslení (je-li bedna udělaná dobře, a to nemyslím jenom konstrukčně). Zajímavé je si porovnat třeba tyhle eawečka a k nim v protikladu 18" od martenů , někam mezi ně by se daly s trochou fantazie zařadit teslácké 15" basovky (které jsou ale na dnešní dobu trochu blbě udělané), zde jsou vidět odlišné přístupy konstruktérů k podobné věci, a řekl bych, že u eaw to vykoumali dobře, 2*12 se mi zdá jako chytré a efektivní řešení, hlavně v protikladu k 18, nebo třeba 2*18 tak, jak je dělají u turbosoundu, ale tam jsou 18" zase na kratších zvukovodech a hraje to trochu jinak. No, dá se to dělat různými způsoby, ale souhlasil bych s názorem, že to nejsou jednoduché konstrukce a nic pro začátečníky.
Ani nevím, kdo s podobnejma potvorama jezdí, s otočky mě napadá již zmíněný pan Sekera z ForSoundu a pak ještě Bertík ze Sound Factory a pak už nevím, která další z větších firem, spíše to vypadá, že bassreflexy a bandpassy přaválcovaly šneky :)

Martin S.: díval jsem se na tvůj web, ty máš zmenšenou kramperovku s rovným čelem? Jak to hraje, porovnával jsi ji někdy s 18 originálem? Hraje to méně/více, hloub/výš? Jen pro zajímavost, kam ses dostal s hmotností?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 15:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
moula: To je ta SBF15 o které tu byla už řeč, inspiroval jsem se MT18SUBem. V přímém porovnání jsem to nezkoušel, co mám MT18SUB naposlouchanej z místního bigbítu, tak bych řekl že je to zvukově podobné, jen SBF15 nejde tak nízko. Zase se s ním dá hrát výš, v pohodě se dá dělit na 120Hz. Citlivostí, dle simulace, by na tom měl být stejně jako MT18SUB. Na váhu jsem to nedával, mohlo by to být tak 35Kg, osazené je to LF15G401. Když budeš mít cestu kolem, tak se klidně zastav a můžeš si je poslechnout.

Ještě k té BH760. Marteny ani Turbosound jsem sice neslyšel, takže nemůžu porovnat. Jak já ty horny zrovna nemusím, tak tohle se klukům z EAW opravdu povedlo, protože taková bedýnka by mě fakt neurazila.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crest Performance CPX 1500
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 23:31 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj.
Děkuji velice za vaše odborné příspěvky.Jste fakt dobrý.
Jak už bylo řeceno,že velké konstrukci se nevyhnu,když chci nízké basy.
Jdu do konstrukce X1 s měničem RCF 18G401 s kolečkama na zadní straně bedny,kvůli snadnému stěhování.Snad do měsíce vyrobím bednu.
Prostě někoho na pomoc při stěhování si budu muset pořešit.Sám to neutáhnu.
Myslím,že nebudu toho litovat,až uslyším...
Ještě jednou díky.
Jaké byste doporučovali dělení kmitočtu s těmito reprosoustavy?
Crossover RANE.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group