Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 18:11


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 16:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2009 07:28
Příspěvky: 122
Hojte,

chtěl jsem koupit 2x tapco 2500 ale bohužel již se nevyrábějí.
Prodance místo něj prodavají "EAW CAZ 2500" ale ten se mi moc nezamlouvá.
Do oka mi padl "PSA 31500", našel jsem ho za nádhernou cenu necelých 9000,-.

Jak je to s poruchovostí u PSA ? Není TAPCO a PSA naprosto stejné ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 16:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
EAW CAZ je dobrej použitelnej stroj. Srovnatelnej s tapcem. Můžu dodat fotky obojího zevnitř. Není to k rozeznání ani po součástkové stránce. Ve své cenové kategorii špička, ale je dělanej pro instalace. Ne pro touring. Proto má absenci výstupních speakonů, ktery se ale při namontování v racku daj vytáhnout na samostatnou lištu drátama a nemusíš furt šroubovat jak ocas.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 21:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2009 07:28
Příspěvky: 122
Pls hod´ sem fotky pajšlu ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 20 říj 2010 16:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2009 20:37
Příspěvky: 190
Bydliště: Ersekjurvar
Kraj: SR - Nitrianský
Na PSA sa vyser z vysoka.

Tu máš názorný príklad čoho sa dočkalo :) http://www.youtube.com/user/DJdrobek#p/u/6/NDCHVL0AirU

Je to hrôza stroj. Máme ho v skúšobni. Každú chvíľu vypadáva prehrieva sa a to s ním budím len 2x 150w 8ohm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 20 říj 2010 20:26 

Registrován: 09 úno 2010 22:35
Příspěvky: 84
Kraj: ČR - Jihočeský
Má poddimenzované trafo,nekvalitní součástky,Ten výkon,co k němu píšou je dosti přehnaný nebo jen krátkodobý.Abych řekl,tak bych se bál k němu připojit bedny.Občas takové zesy při poruše berou do hrobu i repráky :( Tapco je proti PSA super mašina.Behringer mi příde taky furt lepší než ten PSA,tedy pokud se k tomu chováš jako člověk.
Edit:napiš co chceš budit za repráky.Bude se lépe radit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 20 říj 2010 21:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Tady je ten pajšl CAZu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 20:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
Vlastnim 5 kousku Tapco zesiku :-) nemužu si stěžovat, jsem 100 % spokojeny..Takže jen doporučuji :D ale už je seženeš jen v bazaru..
Fotka (chyby mi tam ještě dva zesilovače. )
http://droobek.rajce.idnes.cz/Zesilovac ... C11789.JPG

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 21:48 

Registrován: 11 kvě 2009 18:13
Příspěvky: 23
Ten CAZ vypadá zevnitř STEJNĚ jako PSA, včetně značky kondů a dalších detailů, myslím že na tom něco bude...
A taky myslím, že mezi těma kopiema RMX2450 žádný velký rozdíly nebudou. Sinclair dokonce kdesi (tušímže na fóru prodance) psal, že to PSA je z nich nejpovedenější. Já mám zkušenosti právě s Tapcem (jednorázově použito dokonce ve 4ohm můstek na basy techna celou noc - žádné vypínání přehřátím ani jiné patologické jevy se nekonaly, jinak ale používáno vždy a pouze do 8ohm) a naprosto bez problému.
Jiný použití než na 8 ohmový vrchy se ale z dlouhodobýho pohledu u těhle kopií nejspíš doporučit nedá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 01:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ano ano, vypadá... To je to podstatné. Komu nezáleží na opravdových vlastnostech součástek i samotného PCB před osazením, na sestavení a oživení, tak proč ne :-)
Takže následuje malý výcuc z prodance...

Mezi sinclairovými hláškami jsou i takové peprnější, jako třeba:
"T-Ampy jsou ještě horší šrot, než PSA."
"Vím o pár lidech, kteří PSA31500 mají už dlouho /koupili je za ty šílené peníze od Hrdiny/ a dodneška jim to chodí.
Na druhé straně jsem jich ale tolik opravoval, že to procento porouchaných lehce smázne počet ještě chodících. "

A jiné srandy:
"Při opravě zesilovače PSA31500 jsem zjistil svod na kostru z napájecího napětí.Až po rozpojení celého primáru jsem zjistil,že soudruzi v Číně vytvořily nový druh plastu,který použily pro výrobu panelového napájecího konektoru.Věřte nebo ne ale ten plast vedl.Měl odpor kolíků proti venkovnímu okraji 80 až100Mohm.Podotýkám,že konektor nejevil absolutně žádné známky zuhelnatění.Jen ta umělá hmota byla vodivá."

Ale i taky špetku pozitivního myšlení:
"Pravděpodobně nejméně poruchové / a teď se do mě klidně pusťte/ jsou v tomto nejnižším cenovém segmentu zřejmě PSA31500 a zároveň mají nejlepší zvuk, ale nikomu neradím tyhle zesilovače kupovat, protože jsou jednak předražené a jednak mají naprosto zoufale zajištěný záruční a pozáruční servis."

"Mezi Omnitronic, American Audio, Sound Blaster, Hollywood, Dexon DAP, Fidek, Moser a další "značky" se dá v klidu položit rovnítko, je to všechno jeden hnůj, kterému se lehce vymyká jen Behringer, PSA31500 a tuším Tapco J2500."

Osobně bych zbytečně neriskoval kvůli pár málo tisícovkám, někdy ani to ne, abych si pak odvařil satelity za dvacet-třicet litrů. Opravdu ne.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 10:32 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Cože? 100 Mohmů je snad dost slušný izolační odpor, ne? Rád se nechám poučit, jak to s tím je.

Novak & spol: Základním problémem všech těchto zesilovačů je, že jsou to kopie QSC RMX - těch 2U variant, a dá se říci, že už originály nehrají nijak výrazně (alespoň jsou v této cenové kategorii relativně spolehlivé), a všechny ty kopie prostě lépe hrát nebudou, bude to +- stejné jako originál, jen s horší spolehlivostí.

kalvoj: to, že zesilovač nemá speakony, neznamená, že není pro ježdění, většinou stejně nezapojuješ konektory od beden přímo do zesilovačů, můžeš se lehce splést a driverům by se to nemuselo líbit, opotřebováváš si konektory v zesilovačích a není to moc pohodlné. Osobně se mi svorky líbí mnohem víc než speakony :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 10:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Když si představím, že to je plastová odporová plocha, a 80mOhm naměřil na jehlách sondy, nedivil bych se, kdyby celá plocha měla už jenom několik set kOhm nebo MOhm... Není to nic, co by mělo vyhodit proudový chránič, ale ta představa, že se takhle pravděpodobně postavili k celému zesilovači mě nutí ne to hájit, ale přemýšlet nad tím, zda mi je život drahý.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 11:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Proti normálním šroubovacím svorkám co zašroubuješ rukou nic nemám. Ale tohle je normální svorkovnice. Než na tom přehodíš dráty tak strávíš minimálně 15 minut.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSA 31500
PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 12:40 

Registrován: 11 kvě 2009 18:13
Příspěvky: 23
Ono s těmahle zesilovačema je to trochu složitější, nejdřív bylo Tapco totéž co PSA, jen s jinak nabarvenou kastlí, to v době kdy to prodance ještě neprodával (nechtěl prodávat). Pak soudruzi z Tapca udělali vylepšení se kterýma dosáhli vyšší spolehlivosti - zároveň se změnil vzhled - to je ten model co u nás prodával prodance. Pak ale tytéž změny okopírovalo PSA, jen vzhled se nezměnil.
Každopádně ty zesilovače mají nákupní cenu včetně dopravy z číny podobnou, jako je u nás cena samotného kvalitního toroidu, takže už z principu to NEMŮŽE být osazeno špičkovým materiálem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group