Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 03:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: QSA 1000 vs stavebnice
PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 21:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2009 07:28
Příspěvky: 122
Hojte,

vlastním QSA 1000. Není to žádná sláva ale na odposlechy popřípadně EM 151 postačí.
Bohužel tyto zesilovače nejsou zrovna spolehlivé. Přemýšlel jsem nad výměnou za stavebnici.
Na aukru jsem našel stavebnici ( http://aukro.cz/item1366844272_koncovy_zesilovac_2x250w.html ) s LM 4702 která má dodávat 2 x 240W. Obsahuje 4tranzistory na kanál, 15000uF/63V a toroid 500VA. Qsa je na tom stejně jen filtrace je pouze 9400uF/80V.

Vyrovnala by se tato stavebnice tomu QSA. Polepšil by jsem si ?
(Samozdřejmě by se museli provést určité úpravy.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSA 1000 vs stavebnice
PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 22:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Až na to nepochopitelny chlazení z boku to vypadá celkem dobře. Akorát na ten budič bych dal větší chladič a ten toroid je taky na hraně. Optimální by bylo tak 800-1000VA (když vememe v potaz účinnost třídy AB 50%, 2x2x250=1000)

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSA 1000 vs stavebnice
PříspěvekNapsal: 14 pro 2010 21:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2009 07:28
Příspěvky: 122
Jak jsou na tom zesilovače značky MISON ? Přesněji typ A2300


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSA 1000 vs stavebnice
PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 00:34 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Já si naopak myslim, že trafo 500VA stačí, 1000VA by bylo už plýtvání materiálem.
Větší kapacita je určitě dobrá. Otázka je, z čeho dostaneš v reálu skutečně vyšší hlasitost/lepší zvuk QSA/stavebka. Stavebka vypadá sice lépe, je však napájena nižším napětím, ale zase má vyšší kapacitu a typnul bych i lepší zvuk a bude asi i spolehlivá, chtělo by to však vyzkoušet.

Stavebka vypadá mechanicky výborně. Dimenzovaný je to všechno tak akorát, protizkratovou ochranu jsem tam nějak zahlédl, odpojovací relé taky, teplotní vazba tam taky je, jen by se možná ještě hodila tepelná ochrana-tu jsem nenašel, ale asi tam taky bude:) někde schovaná.

Ovšem s tím výkonem je to použitelný jen pro slabší 8ohmový satelity tak 10". EM151 s tim sice taky bude pěkně hrát, ale bude dost nevyužitá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: QSA 1000 vs stavebnice
PříspěvekNapsal: 24 pro 2010 10:42 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Koncové zesilovače s integrovanými budiči se v PA vůbec nosvědčily ani neprosadily, je to módní výstřelek Alana Krause, který se zhlédl v poměrně slušných parametrech toho budiče. Nicméně žádná známější světová firma integrované budiče v koncových zesilovačích nepoužívá, není to z důvodů cenových, nebo jejich setrvačnosti, ale ve velké poruchovosti budičů při mírném přetížení konce, kterému se v praktickém provozu téměř nelze vyhnout. Firma LEM kdysi používala ve svých menších PA zesilovačích hybridní obvody Sanyo STK4050VI a po jedné sérii /nevím, kolik kusů čítala/ to museli stáhnout kvůli obrovské poruchovosti, protože to nemělo limitér a zhusta to používali muzikanti do menších barů a na odposlechy. Sám jsem několik těchto zesilovačů opravoval, resp. rekonstruoval vestavbou modulů Aldax SPV250, protože STK4050 PA provoz prostě nevydrží, i když má udávaný výkon poměrně velký /200W-4ohm/ a v konci dva a dva paralelní výkonové čipy. Přestupová chladicí plocha toho hybridu je prostě pro takový výkon nedostačující a zesilovače LEM se tak vždy doslova upekly.
Proto bych raději doporučil tu QSA1000, pokud je ovšem v dokonalém stavu. Některé opravované kusy měly tendenci zakmitávat a pálit výškové a středové reproduktory.
O zesilovači QSA1000 se hodně dozvíš, když napíšeš uživateli frantik/Franta Hrubý-Vracov/ na webu zvukarina.cz. Ten, pokud vím, jednu QSA1000 po takové neodborné opravě rekonstruoval do použitelného stavu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group