Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 07:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 16:09 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
Napísal som to správne, písal som že nad 80-90Hz, dosť záleží na strmosti a žánri hudby. 88Hz mi prišlo ešte v pohode.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 20:12 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Souhlas, DE400TN má pěknej zvuk. Měl jsem před ním ty mršky podobné ATP s látkovou membránou ještě od Dexonu a nebyli špatný, ale tohle je lepší, takový živější zvuk to má, rozsah naprosto perfektní, a s hlasitostí je to ještě o kus jinde. Nadruhou stranu jsem nikdy ty selenia neslyšel, nebo o tom nevim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XLn
PříspěvekNapsal: 16 dub 2011 13:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jo já už nasral lidí svým názorem, ale většina z nich pak přišla na to, že jsem měl pravdu. D220Ti je levný a výkoný driver, což úplně nejde dohromady, takže někde musí být zákonitě háček.
dvoubasákový satelity jsou zvukově horší, to není nic nového, 2,5 pásmo ten problém částečně vyřeší, ale 3pásmo je 3pásmo.
Hornflexy hold nejsou dokonalé, nejlépe je asi vyřešené ClassA, to má poměrně složitý zvukovod. Problém bych řekl je ten, že se ten zvukovod částečně chová jako hodně účinný bassreflex a částečně jako zvukovod zvukovod. Pak může být nějaký problém ve správném fázovém součtu zvuku z předku membrány a ze zvukovodu, což může být někde kolem těch 80Hz. Co jsem tak vypozoroval, tak právě většina zvuku jde ze zvukovodu a až vyšší frekvence přímo z repráku. Impedančně se chová jako BP 6. řádu. MT18SUB je dole laděný na cca 42Hz a horní ladění (alespoň podle simulace) vychází kolem 120Hz a to je právě to co tam dělá ty problémy, je tam docela slušný peak. U mých hornflexů tohle horní ladění vychází na 180Hz.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 16 dub 2011 14:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
EM151 je naladěny rovně a záleží na gustu posluchače. Někdo rovné bedny nesnáší a někdo je má rád. Myslím, že D220ti je tam docla v pořádku, obecně bych ho neodsuzoval. Nějaké extrémní hrby na charce nejsou a záleží také na stylu co se hraje a kdo to jak nakroutí. Cokoli se dá doekvalizovat. Trendem dneška jsou aktivky, kde jsou všechny neduhy reproduktorů dohnány ekvalizací a tak i z totálně hrbaté charakteristiky uděláte přímku.


D220ti má podle mě největší průser v tom, že zvuk zní docela kovově (což může být nepřímo způsobeny vlastnosmi titanu) přecejenom mylarový závěs membrány je poddajnější a nezpůsobuje žádné pazvuky. To je ale jenom moje nepodložená teorie.

Vemte v potaz, ale kolik ten driver stojí a jak hraje. Myslím, že za ty prachy je to ještě dobrej driver, kterej rozhodně má svoje uplatnění.

Jinak co se týče MT18, tak se mi jeho zvuk vůbec, ale vůbec nelíbí. Na spodku nic moc a začíná to fungovat až u 80Hz, kde to jede nahoru nad 100Hz, což je pro mě dost nepříjemná a hlavně v interiérech nežádoucí a dost rušivá frekvence (na main EQ stabilně na -6 až -9). Martinův SB15 jsem neslyšel. Hodně povedený je např ND215, nebo BH760 :twisted: .

///Sorry za OT

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 16 dub 2011 15:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Řekl bych, že to je přímo způsobeno vlastnostmi titanu, akorát u dražších měničů (a to ještě ne u všech) se to daří úspěšně eliminovat vhodnější a dražší konstrukcí. oblíbený DE400TN hraje opravdu moc pěkně a relativně měkkce.

Když jsem slyšel hrát MT18SUB, nezdálo se mi, že by to snad hrálo málo.... Každopádně ND215 je jinde. Jakby ne, když tam jsou oproti jednomu reproduktoru dva, a navíc s lehčí membránou, protože jsou menší...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 16 dub 2011 16:26 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Já bych si MT18 určitě nepořídil, venku jsem to slyšel hrát na bigboši, 2ks na stranu. Zvuk byl takovej dutej, téměř vůbec to netlačilo. Je ale pravda, že to bylo na pódiu-cca 1m nad zemí. Prostor tak 15*15 m. A kdo ví čím to bylo napájeno :?: Pak jsem to ale taky slyšel ve dvou kusech ve sklepě cca 6*5 m, strop 2-2,5 m na dnb, a tam to hrálo parádně. Jenže se nelze spoléhat na vlastní kmitočty prostoru že:). Navíc se mě ta bedna vůbec nelíbí, ale to není to podstatný. Spíš bych bral EM15, než tohle.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 17 dub 2011 00:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Co mě ale pak má donutit pořídit všude silně protěžovanej MT18, když je to harmara jak prase, kterou 2x15kovej BP přehraje na plné čáře? Asi jenom ta cena tovární bedny, ale tady jde spíš o zvuk.

No to je jedno. Aby jsme se dostali k tématu. Zatím stagnuji a čekám na peníze. Zatím váhám který DSP od Bunty pořídit, nebo pořpípadě počkat úplně a koupit driverack.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 17 dub 2011 11:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
To že by MT18 pořádně fungoval od 80Hz je blbost, hraje dost i na 40Hz. Jo otevřený BPčka hrajou pěkně a hodně. Já si našel zalíbení v tapped hornech, mají příjemný zvuk, vůbec se to nepodobná zvuku klasických basových horen, je to řekl bych takový hornflexový zvuk, ale čistější. A ze všech konstrukcí, které využívají vyzařování obou stran membrány, mají snad nejdokonalejší součet vyzářených energií, protože vše, co vyzáří, je ve fázi. I průběh fáze je mnohem klidnější, a dá se říct že je skoro rovný, v hornflexu se to točí jako kolotoč, ale pokud má sklopenou přední stěnu, tak je zase průběh o dost klidnější. Vycházím sice jen ze simulací, ale něco na tom jistě bude.

Ještě k té D220Ti, jak už jsem napsal je to levný a výkonný driver, což jsou dvě vlastnosti, které k sobě tak úplně nejdou, takže někde to prostě musí být horší. Má takový nakřáplý zvuk, nesváděl bych to přímo na ten titan, nicméně pravda že s mylarem by to mohlo být lepší, s titanem je asi třeba si více pohrát, titanové BC nebo RCF hrajou naprosto v pohodě. Pro toho kdo nemá moc peněz a velké nároky na zvuk tak je D220Ti ok, ale mě prostě nesedí, je pro mé ucho nepříjemný, naprosto kritické pásmo pro mě je 2-3kHz a tam to D220Ti pro mé ucho naprosto nezvládá.

A ještě k té MT18SUB u nás na bigbítu je živěj PL380 a tlačí to kurva hodně.

Kalvoj: když už chceš pořádnej procesor, tak si počkej až bude v bazaru nějaká RPM-26 od Rane, před nějakým měsícem jsem viděl ten starší model za 10 litrů.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 22 dub 2011 22:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dík za obšírné reakce. Dneska jsem Martina volal a během telefonu na jiné téma mě upozornil na absenci tlumení u mých MT18. Přestože jsem si o nich dost četl, zapomněl jsem na něj jak na smrt. Určitě pak budu tu bednu posuzovat zase jinak, i když zázraky od ní nečekám. Spoustu lidí si chválí, co koupili, ale já jsem k sobě spravedlivej a tvrdím, že ta D220Ti stojí za prd, i když ji vlastním. Chára podle mého soudu není úplně všechno (i když podle měření taky nic moc). Pak je tam ještě jakési zabarvení, které nebude sedět ani po ekvalizaci. Třeba u hudebních nástrojů jsou to různé modální frekvence. Na něco je prostě lidské ucho necitlivé a někde může slyšet nuance, které se blbě měří.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 22 dub 2011 23:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Hubert na fóru PD napsal následující:"Co se týká nakřáplosti, tak D220TI jede hodně vysoko a tak je z něj slyšet i to, co jinde milosrdně utlumí driver, například špatná nahrávka nebo jiný digitální průser. Je zvukově trochu "plechový", ale mně DE250 zase připadá v porovnání s drivery, co hrají přes 20kHz poněkud tupý, něco tam nahoře prostě není. A to je mi tolik, že bych měl slyšet tak do 12kHz max. :-)"

Toš tak. Já si nestěžuji, ale na druhou stranu nevychvaluji D220ti nade vše. Je to dle mého názoru za ty prachy slušnej driver a navíc každému se líbí něco jiného. Sám ale chci časem EM151 překopat na odposlechy a jako vršky udělat 2x12"+1,4" (2").

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 23 dub 2011 02:24 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Digitální průser. To se mě líbí, větší blbost jsem už dlouho neslyšel :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 23 dub 2011 06:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Na tom není nic divného, a digitální průser opravdu lze slyšet. Že by to ale bylo možné jen na D210/220Ti, to zcela jistě ne. Na tom driveru je něco, co odporuje příjemnému zvuku, a basta fidli :-D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 23 dub 2011 08:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo basta :evil: Jo a mimochodem mi nepřipadá, že by nad 20kilo bylo v hudbě něco zajímavého. Ten průser u Selenia je ve slyšitelném pásmu lidí a ne netopýrů :).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group