Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 04:25


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 17:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Nemáte někdo zkušenosti s tímhle crossoverem? Jak to hraje. Životnost. Mouchy. Srovnání s podobnými produkty.. atd?

Použito to bude na dělení satelity/sub. Nepotřebuji nic super, ale behringer se mi kupovat nechce.

http://www.audiotek.cz/product-10513-dbx-223xl

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 19:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Zkušenost nemám, ale udělám reklamu Buntovi. Jukni na Digisynthetic (DS34). Je to komplet DSP, a ujde. Krmil jsem s tím 15NDL76+DE500 na RMX2450 na techno do clipu, a reproduktory přežily, tak to asi i pracuje jak má. Zvuk oproti Ulišrotu je jinde, jde tam toho nastavit dost, cena pod 5000Kč, jen si nejsem jist spolehlivostí. Přecijen je to čína.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 19:24 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Malinko jsem hledal na internetu recenze DBX 233, ale najít skutečné názory byl problém. Jednu mini recenzi z ciziny jsem našel, majitel si ho poměrně chválí ale nějak se mu nelíbil napájecí konektor, ale to je nic nevypovídající :(. Pak tam někdo v diskuzi doporučil jako alternativu "SAMSON S. 2 way - crossover ", ten stojí 4000kč, ale vůbec netuším co je ta značka zač.

Od DBX jsou proslulé zejména speaker managmenty "dbx DRIVERACK". A sem tam používají zvukaři ekvalizéry DBX. Takže kvality bych se nebál, je možné že to bude na podobné úrovni jako RANE.

Jinak 5.000kč za samostatnej crossover je docela dost, nebylo by lepší si rovnou připlatit a koupit si DSP. Nabídka na trhu je velká, například LEM DX....to je můj kandidát.

Pokud chceš levnej crossover a Behringeru se chceš vyhnout, tak v nabídce má něco i firma PEAVEY (Peavey PV 23XO za necelý 3000kč). Případně pokud chceš hodně šetřit, mám tu asi navíc obyč. crossover od firmy ACES, koupil jsem ho jako bazarovej před několika lety, ale ještě jsem ho nepotřeboval, tak ani nevím zda funguje, on má totiž pětikolíkový konektory, takže by se to muselo předělat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 20:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 kvě 2009 12:03
Příspěvky: 107
Bydliště: Topoľčany
Kraj: SR - Nitrianský
Ja používam tiež DSP od p.Buntu DS214A je o malinko drahší ako DS34 ale zato má kvalitnejšie prevodníky.A na zvuk čo z neho lezie sa sťažovať nemôžem ;) ale musím priznať že DS34 som naživo nepočul hrať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 21:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Já si zas vůbec nemyslím, že dát 5000Kč za kvalitní cross je moc. Já vysolil desítku za Rane. Koukal bych třeba po nějakém bazarovém Rane. Teď se mi velmi líbí ty analogové crossy od Ashley.
Tomu LEMu bych moc nevěřil a digitál od DBX se mi také moc nelíbí. Když digitál, tak bych šel do Rane, za ty prachy je naprosto bezkonkurenční, bazarový jde sehnat i za 10 000Kč.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 21:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Souhlas. Nebylo by od věci napsat, co s tím vlastně hodláš krmit, a co je to adekvátní cena. K RHsoundu je to všecko až až, ke čtyřem PD1850 hornám tahaným PL3 je to zas pro smích a nemá cenu šetřit na blbém (vlastně velmi důležitém) místě.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 21:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Já ti dám RH :D . Vrchy EM151. Spodky 15" banpass od Petra V. (ten co se tady řešil). Časem chci vrchy předělat na 2x12 BC a spodky se zdvojí (možná i zčtyřnásobí), takže nechci kupovat šrot cross, aby mi pak kurvil zvuk. Krmeno je to TAPCEM 2500 a CAZ 2500. Na Buntu jsem úplně zapoměl. Asi to zkusím. Petře ty ho máš a jede ti bez problémů že? Během akce do nastavení nebudu hrabat, takže toho co to dělalo tobě se nebojím. Hlavně aby z ničeho nic nezatuhl a nepřestal hrát.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 21:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nejde ani tak o kurvení zvuku, pokud je to jedinej špatnej prvek v aparátu, ale o tu spolehlivost v nastavení a bezpečnost reproduktorů, které to můžou odsat, pokud z toho přístroje poleze hodně špatný signál. Jo, mě to jede bez problémů, pokud se to nastavuje z PC, je to v klídečku, i když SW je hodně jednoduše dělanej. Trochu nedodělanej, méně kompatibilní, nebo jak to ještě rozumně nazvat. DSP ještě nezaváhalo ani jednou. Myslím, že se na něj dá spolehnout dokud neskončí jeho životnost, nebo s tím někdo nepraští o zem.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 20 bře 2011 22:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Ano, jde o bezpečnost dělení frekvencí (behrigner při nastavování děličky na subu lítá v celym pásmu). Taky ale záleží jaký z toho leze výsledný zvuk. Je sice krásné, že to bude dělit jak má, ale zvuk může být jak pod deklem od kanálu.

Už jsem psal panu Buntovi, tak jsem zvědav.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 14:13 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Nebo si postav za pár korun ten rane:)

http://www.zosilnovace.eu/Rane_AC_22_B.htm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 15:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Tyvole :D. Dost dobry. Ale ted nemám čas se s tím drbat. Nicméně už to mám všechno staženy a časem do toho půjdu :). Teď asi objednám od Bunty.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 16:35 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Ja mam DBX234. Je doma asi týždeň a zatiaľ som to nemal čas ani dobre napočúvať, ale za tú chvílu som nenašiel nejake zjavné nedostatky. Používam ju na doma - aktívne delené trojpásmo. V porovnaní s iným crossoverom DPX223 (p. Dudek) mam pocit dunivejších basov. Šumové vlastnosti podľa mna vyhovujúce aj na doma, kde sa počúva pri menších výkonoch ako v PA.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 22 bře 2011 06:43 

Registrován: 21 bře 2010 17:28
Příspěvky: 29
Kraj: ČR - Středočeský
DBX jsem neslyšel, ale mám doma dokonce dva Uliho výrobky, DEQ a DCX
Obrázek
a po tuningu DCX a pečlivém nastavení obou jsem nesmírně spokojen.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 22 bře 2011 23:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 lis 2009 19:04
Příspěvky: 90
Bydliště: Púchov
Kraj: SR - Trenčianský
Dnes sme DBX223XL porovnávali u Drima s jeho LEM DX 24 aj s Uli CX3400. Ten Uli je asi vydarenejší kúsok, pretože zaťiaľ chodí tak ako má. Ale ku tomu DBX223XL, je to vinikajúci analogový cross, udávané hodnoty sedia, keď sme na Drimovom DSP nastavili rovnaké hodnoty ako na DBX tak bol zvuk prakticky totožný, jedine ten nešťastný HPF (low-cut filter) na 40Hz/12dB. Ak máš HPF na 30Hz na zosiku alebo inde v ceste, tak máš vystarané, ja bohužiaľ žiaden iný nemám, musím to riešiť ďalšou hračkou v ceste.

_________________
1x DSP 4/8, 2x Gisen DSP 4.21, 1x the t.amp D4-500
2xRCF MB15N405+DE820TN+HF94(P.Vinš), 6x1kW BR 18" RCF, 2xRCF ART 710A-mk4, 1x DB SUB 15H


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 10:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Neberte to jako offtopic, ale říkal jsem si, že to přilepím sem. Chci se zeptat hlavně Martina na to, jak mu chodí ten cross Rane na jeho hornflexech. Já jsem momentálně venku "větral" hornflex MT18sub s RCF LF18X400 v jednom kuse na zmůstkovaném zesilovači Crest CPX2600 a krmil jsem to ze stejné výhybky Rane, jakou má Martin. Poznatek si odnáším takový, že není nad to mít v záloze pořádný výkon ke krmení takového reproduktoru. Vůbec to na něj nebylo moc, i když jsem do klipu pokusně zajel jen na pár vteřin. Protože jsem aparát ladil jen tak na ucho, chci se zeptat, jestli máte někdo šajn o tom, zda stupnice dělící frekvence na knobu crossoveru odpovídá plus minus reálu. Asi jsem moc náročnej, ale nejlépe mi seděla dělička někde kolem 75Hz na stupnici. Je mi líto, že se mi nelíbí zvuk o trochu výše (standartně těch 90 - 110), protože se tím skorem připravuju o možnost provozovat tehle sub s 12ctkovými satelity, jak jsem měl v plánu. Navíc tam má ten hornflex poměrně velkou účinnost, o kterou se tím ochuzuju. Leze z toho podle mého ucha takovej zvuk, jako když mlátíte klackem do barelu od oleje. Není to ten zvukovej problém, na který si ztěžoval u těhle hornflexů i Petr Vinš? Nazval to tuším ale "bučením". Neberte to to jako tragickou zpověď, ale spíš jako poučení. Chtěl jsem si ještě přisadit s negativní recenzí na Selenium D220Ti. Vůbec se mi nelíbí v mých satelitech s AROčkama. Skorem bych řekl, že kurví zvuk. A to prosím podotýkám, že v EM 151 s Deltou 15 je to ještě horší. Prostě jsem asi tak náročnej, že z toho chytám depréze :lol: Nezbývá mi než zopakovat tolik citovanou větu "kupte si radši jednou něco pořádného než 2 krát šunty" Fuj to jsem se rozkecal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 11:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Sice jsem to neměřil, ale nemám absolutně pochyb, že by ty frekvence neseděli. Na tyhle repráky to chce fakt 1500-2000W a pokud možno nezmůstkovaný zesilovač, ale to jsou zesilovače na které peníze nemáme... Ty moje LF15G401 berou plnej příkon z CPX2600 taky naprosto v pohodě.
U nás na bigbítu používají MT18SUBy ve 2ks na stranu a dělené je to myslím na těch 75Hz, nad tím je 2x12"+10"+1,4". Zkus si dát k sobě 2ks, jak to bude hrát. Nebo zkus na ekvalizéru něco nad těch 80Hz ubrat, nebo podnimi přidat, třeba se Ti to povede naštelovat, tak aby se Ti to líbilo. Já ty moje hornflexy dělil na 120Hz, zvuk myslím naprosto v pohodě, ani kritik Petr neměl skoro žádnou připomínku, jednou jsme je provozovali s Petrovými satelity s 15NDL76 a děličku jsme dávali myslím kolem 100Hz, bylo to o něco málo lepší, ale ať se vyjádří i Petr.
Jinak s D220Ti s Tebou musím souhlasit, a úplně nejhorší je to v bedně od DANu TAURUS 152-1, to tak příšerně řeže do uší, že se to nedá poslouchat, prostě plašidlo na myši. Ale na vině je i výhybka, která je odladěná úplně na prd, spíš bych řekl neodladěná, je tam tak cca 7dB převýšení na driveru mezi 4 až 15kHz.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 11:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
No jo Martine, pěkně jsi mě s tím neustálým odsuzováním Selenia prudil, ale vidím, že se opravdu nedá nic jiného dělat, přidám se na Tvou stranu a budu do něj šťourat "co se dá". S těma zesákama máš taky bohužel pravdu, ale kdo na to má brát prachy. Vem si kolik zesilovačů dovede dodat 2 kilowaty do 8 ohmů ve stereu - to jsme v děsných cenových relacích. Ty máš asi taky dva páry basů na jeden zmůstkovanej zesák, ne? Nebo jedeš ve stereu? Já jsem nešťastnej ze svejch hifistickejch návyků, který mi u Pačka dost překážej. Ku příkladu se mi moc nelíbí to řešení 2 x 12 + 1,4, pokud to není vyloženě 2,5 pásmo. Tomu se dá dost věcí odpustit a věřím, že ani těch 75Hz dělení nebude takovej průser, i když s odřenýma ušima. Na jednu dvanáctku mi to příde jako řešení úplně na hraně v součinnosti s 18ctkovým basem. Věřím, že v případě Tvých hornflexů máš s děličkou kolem těch 100 - 120Hz mnohem menší problémy. Prostě bych si potřeboval ještě spoustu věcí v klidu poslechnout. Třeba by mi ani nevadilo něco na způsob těch Petrových satelitů s BC15NDL76. Jak se znám, tak bych ale zase pošilhával po silnějším 1,4 driveru, což by se dost prodražilo. Ještě jedna věc - jak jsem sledoval měření z Prodance, tak je velmi málo sestav, kde by dělička mezi středobasem a driverem v případě 1,4 palce byla výrazně níž než u dobrých 1palců. Není to škoda? A na závěr něco úplné otevřenosti. Nejradši bych viděl řešení 2x hornflex 18, 15palcovej basreflex středobas a nad tím 8palec na horně s 1palcovou hornou - a buch jsme u třípásma :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 11:55 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
Môžem potvrdiť že MT18 delený nad 80-90Hz neznie dobre. Vikhor to popísal pomerne dobre, je to ako keby trieskal do sudu. Mne sa oprimálne zdalo delenie 88Hz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 12:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Drime, nepřepsal jses s těma 88Hz? Nemyslel jsi náhodou 78? Protože pak bys popřel to svoje tvrzení, že mezi 80 -90 Hz to nezní dobře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: dbx 233XL
PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 15:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nuže, MT18SUB je oproti jiným známým basovkám mdlejší a nepřesnější. Záleží na použití. Na Disco je to snad lepší, na Bigboš to je ucházející, a na hifi poslech už je to špatný. Každý box má své kompromisy, a ty je potřeba naposlouchat. Kdo to neudělá a nakoupí, zle pořídí.

Martinův hornflex má podobný problém, který se ale narozdíl od MT18SUB projevuje víceméně mimo použitelné pásmo (nad 100Hz), tímpádem uteče tomu problému, a hraje to příjemněji, naucho přesněji. Problém taky způsobuje to, že na těch 120Hz má bedna oproti zbytku ohromnou účinnost, a tak je tam toho zvuku prostě víc než je zdrávo, a je potřeba chťa nechťa tlumit. Daň je, že tam dole zas něco schází. Je to ale menší a citlivější bedna, proto po ní není možné chtít, aby snad na 40Hz přehrála MT18SUB. Pokud jde o provedení, velikost i cenu, rád na to kývnu. Sám ale koukám na obyčejný bassreflex nebo nějaký speciál.

D210/D220Ti má hodně ostrej zvuk. Vždy mi to připomene velký RCF ND3030, který taky nemusím. Zlatý BíSíčka s nekovovou membránou, nebo DE250/DE400TN....

S těma wattama pozor. Někdy to jde, jindy to je jistá smrt. Stejně jako auto nebo bouchačka - musí se to umět použít...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group