Poslední návštěva: Právě je 05 kvě 2024 01:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 24 črc 2011 15:53 

Registrován: 27 kvě 2010 08:47
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zdravím,
z nějakého důvodu mi vypověděl službu koncový stupeň zesilovače takže mám v plánu koupit dva moduly s TDA 729x a zarazilo mě, že téměř stejné moduly prodává GME i TIPA, jen s tím rozdílem že TIPA ho má skoro o polovinu levnější... nevíte někdo v čem je háček?

http://www.gme.cz/cz/f-kf301-p761-365.html
http://www.tipa.eu/cz/pt002b-zesilovac- ... a/d-83548/

Výkonově by pro mě byla lepší stavebnice 2x150W, ale nenašel jsem žádnou jinou než tu s TDA7250 od GME, ale tenhle IO není zrovna vychvalovaný... Nevíte o nějaké spolehlivější stavebnici s podobným výkonem

Pokud nevíte o lepší stavebnici ani důvod proč je ta od TIPY o tolik levnější, pak koupím toto:

http://www.tipa.eu/cz/pt006-zesilovac-2 ... a/d-86223/

Díky za názory


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 24 črc 2011 17:17 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Rozdíl cen souvisí s kvalitou součástek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 24 črc 2011 21:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Podľa fotografií to veľmi nevyzerá na oboch sú čínske kondenzátory a integráče od STI čiže tie by mali byť OK. Pozerám že sú tam použité keramické kondenzátory tie by som asi vymanil za fóliové - MKT...nemám s nimi v zosilňovačoch dobré skúsenosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 10:49 

Registrován: 21 úno 2011 23:26
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Ústecký
Kup si tu stavebnici s TDA7293 a všechny součástky nech tak jak jsou (radši). Beztak to z tipy bude sračka a integráče nebudou originál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 19:31 

Registrován: 11 kvě 2009 18:13
Příspěvky: 23
Tohle já mám nejradši...když do toho kafraj lidi co o tom ví prd. Kolik stavebnic z Tipy jste si pánové koupili a postavili? A kolik vám jich vyhořelo? To co tu píšete je samozřejmě naprostá blbost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 20:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
martyy:
1)několik
2)všechny....
Ne vždy za to mohla nekvalita stavebnice, ale takový byl úděl bastliče, který neznal ty fígle a zádrhele.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:42 

Registrován: 21 úno 2011 23:26
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Ústecký
Koupil jsem si tam blbou ochranu reproduktorů do nenáročného zesilovače a ani ta nefungovala jak měla, kmital stabilizátor. Nedělal jsem s tím nic, jen jsem sehnal originál stábl a všechno zázračně fungovalo jak mělo... A to už není poprvé. Od tý doby od nich nechci nic, ikdyby to byla blbá 1N4007. Toť moje zkušenost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 02 srp 2011 12:21 

Registrován: 11 kvě 2009 18:13
Příspěvky: 23
No zajímavé zkušenosti. Ono je taky třeba rozlišit stavebnice dovážené odněkud z Polska, svého času prodávané Tipou (možná ještě nějaké zbytky doprodávají) a stavebnice z jejich vlastního vývoje (s označením PT). Ve druhém případě se jedná o kvalitní, dostatečně testované stavebnice s celobarevným podrobným návodem (mj. volně dostupným na internetu) a především s fungující technickou podporou skrze fórum, mail nebo telefon. To ezk či gme ani zdaleka nenabízí.
A použitá TDAčka jsou 100% originály :-)

Jestli moderátoři uznají tenhle příspěvek příliš reklamním, tak ho můžou klidně smazat, ale myslím že k tématu rozhodně je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 02 srp 2011 14:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to už nějakou dobu, co jsem z tipy nekoupil nic poté co mě "okradli". Třeba už jsou na tom některé produkty lépe, to nehodlám popírat.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 07 srp 2011 17:25 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
U Tipy je prostě ten problém, že jednak se snaží z minima vyvařit maximum a druhý problém jsou jisté vazby na Polsko, resp. TME, takže ve 100% případů čínské pajcy značkových součástek. V Tipě prakticky neuděláte chybu, když si v doprodeji koupíte český potenciometr nebo český kondenzátor, ale jakmile si objednáte jakýkoliv polovodič, tak v případě českých výkonových polovodičů je téměř jisté, že dostanete něco na dolní hranici katalogových parametrů, v případě "japonských" polovodičů téměř jistě dostanete pajc z druhovýroby, něco od ISC, PMC, CDIL a podobných darebáků, originál se v Tipě teoreticky ani prakticky koupit nedá. Asi před dvěma lety jsem tam objednával pár vcelku běžných "japonců" a přišly do jednoho všechno nepoužitelný pajcy, tak obyčejný tranzistory do videozesilovačů, jako jsou třeba 2SC3503 přišly od CDIL a měly Uceo kolem 100V místo garantovaných 300V...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač s TDA 7294
PříspěvekNapsal: 07 srp 2011 17:30 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Zcela záměrně to napíšu jako další příspěvek, aby to bylo dobře vidět:
klidně si stavebnici s TDA7294 v Tipě kupte, ale po zakoupení TDAčka zahoďte do kýblu a kupte si v EZK TDA7293V, uštípněte nohu 5 a 11 a zapájejte místo TDA7294. Rovněž neznačkové elektrolyty rovnou zahoďte a nahraďte aspoň značkou Samwha, Jamicon radši už ne, protože Jamicon se co do kvality strašně pokazil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group