Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 15:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 15:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009 12:01
Příspěvky: 100
Co tam odešlo nevím a i kdybych věděl ,tak nemá cenu o tom diskutovat.Každy kdo dělal servis ví,že zničená součástka vůbec nemusí být příčinou poruchy,ale klidně to může být způsobené rozptylem parametrů jiné komponenty a při určitém stavu provozu došlo k poruše. Navíc nic to nevypovídá, nevím kolik kusů se prodalo.

_________________
Petr Vinš
tel.: 721 281 678


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 21:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009 21:08
Příspěvky: 22
Bydliště: Letohrad
Zdravím pánové, koukám jak se to tady rozjelo :)
S PKN mám od června odehráno přes 60 kšeftů, z toho tři byly takříkajíc technařské (Techno, Minimal, DnB a pod.). PA budím až 4 ks XE6000, při live hraní se teplota drží v rozmezí od 40°C do 55°C. Při akci DnB se v jedné dlouhé téměř „sinusové“ pasáži vyšplhala teplota na 65°C a více nerostla, žádný pokles výkonu se nekonal a vyšší teploty zesilovačů jsem zatím nikdy nedosáhl. Na odposlechy používám XD2500 a jsou také bez problémů.
Konstrukce chlazení je podle mého názoru na velmi dobré úrovni. Vstupní větrací kanály předního panelu jsou nasměrovány přímo na žebra chladičů, okolo nich je minimální mezírka, takže veškerý nasávaný vzduch musí projít přes chladič. Použité ventilátory mají kuličková ložiska a při plném výkonu dokáží vyvinout průtok 78m³/h (3x26m³/h)
Co se hlučnosti ventilátorů týče, mám pocit, že v klidovém stavu kdy mají 10-20% otáček podle teploty, je nižší než u EP2500.
Po přečtení předchozích příspěvků je zřejmé, že většina diskutujících žádné zkušenosti z vlastního provozu zesilovačů PKN nemá, je to spíš jako že „jedna bába povídala“. Objektivnější by bylo, kdyby alespoň některé příspěvky patřily majitelům nebo provozovatelům těchto zesilovačů.
Jarda Mikyska.

_________________
Jarda Mikyska


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 21:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jen mě Mike napráskej. Nemusíš nenápadně naznačovat. Tady se totiž nikdo zlobit nebude. Rád bych po čase zjistil jak moc se mýlím, ale po zkušenostech s DSP a způsobu prezentace BV jsem nabyl dojmu, že není všecko zlato co se třpytí, i když to (zaklepu, zatím) pracuje. Co jsem koukal, tak to máš hodně předymenzované, a krmíš to spíš s lehkou rukou na gainu (analogicky s lehkou nohou na plynu).
Rád bych sem dotáhl všechny majitele těchto zesilovačů k diskusi. Právě ti rozhodnou o koupi. Ne já... Bohužel se nenašel prakticky "nikdo".

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 23:13 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Nechcel som reagovať, ale musím, ked tu P.Berka hovorí o "zkušenostech s DSP a způsobu prezentace BV "..
Nakoniec to bude asi ako s tým PFC obvodom, že je to všetko celkom inak.O akých skúsenostiach hovoríme? Že sa to nedá ovládať z PC, že to tuhne a brumí, že PEQ nemajú vplyv na zvuk a podobne konštatovania,a nakoniec bola chyba medzi stoličkou a klávesnicou? Že spájkovanie nie je dosť estetické, že sú tam lacné súčiastky? A čo tam má byť za 175EURo?? Nippony, pozlátené Neutriky a 4 vrstvová hrubo zlátená DPS a potenciometre od Penny&Giles??
A ide z toho DSP aj taký "lacný" zvuk? Funguje to spoľahlivo, nepadá to, robí to bez problémov všetko, čo výrobca deklaruje a zvukovo je to (podľa názoru mnohých užívateľov, ktorí majü aj iné DSP) zrovnateľné s výrazne drahšími strojmi. Či to vydrží 1 alebo 5 alebo 10 rokov sa uvidí. A napr. LEMy fungujú úplne spoľahlivo,bez problémov, alebo Ulišrot ;) ?
Rovnako aj konce PKN, chápem že sú niekomu trnom v zadku..Sú relatívne lacné, malé, výkonné ,majú dosť slušný zvuk a poruchovosť nie je určite vyššia, ako pri "renomovaných" značkách. Že ich je (zatiaľ) menej v prevádzke a je preto menej skúseností? Rýchlo pribúdajú. Okrem dvoch prípadov uvedených tu neviem o žiadnej závade, a nakoniec pri dostatočnej "snahe" sa dá zlikvidovať všetko, nič nie je "bombenundidiotensicher".
Chladenie je tam také, že v normálnej prevádzke ( nie pod 4ohm a nie sinus do limitu ) s hudobným signálom nie je šanca aby boli problémy to uchladiť, nakoniec test so sinusom do limitu si skúste na iných dig. koncoch s podobným výkonom a budete sa asi diviť.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 00:57 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Mě teda nepříjde že by se BVa prezentoval nějak špatně. Když jsem chtěl poradit nějaké info o procesorech, tak bez problémů všechno napsal, žádné zbytečné reklamní kecy vychvalování ani nic podobného. A tady taky argumentuje věcně a víceméně s nim souhlasim.

Test sinusového výkonu je fakt jiná věc než reálnej provoz. A že to tam snižuje výkon není nic trestuhodnýho. Záleží taky jak moc. Všechno je otázka kompromisu.

Sice bych bral raději větší rezervu v chlazení-2U krabici, ale to může být jen zdání. Třeba to fakt v reálu je naprosto v pohodě-oni ti konstruktéři nejsou přece pitomci co dokokážou vymyslet takovejhle digitál ale už neuměj správně chladit. To asi fakt ne. Nadruhou stranu do toho mluví cena a marketing-malý je lákavější.

Celkem chápu že se lidi co to maj bráněj, zavání to tu totiž vznikem další neopodstatněný fámy. A je to přesně jak psal Mike-kecaj do toho ti, kteří s tim nemají žádnou zkušenost. Vždyť ani nevíme jakou to má účinnost při plným výkonu:).

Chtěl bych vidět jak pojede třeba RMX5050 na 5kW do 4 do mostu třeba půl hodiny nebo dýl. Sice má 2 pěkný trafa ale nepříjde mi, že jedno dává trvale bez potíží okolo 3-3,5 kW.

Ale zase proč to tu neprobírat.....:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 02:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Já do toho nekecám, spíš se snažím sehnat informace o těch zesilovačích, protože do budoucna o nich uvažuji.
BV, prozradíš nám kolik zesilovačů PKN se prodalo a kolik jich bylo reklamováno a o jaké závady se jednalo?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 07:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Když už, tak 4050HD....
Já pane Bunta nic nechci. Živě si ale pamatuju to Vaše srovnání s drahými přístroji, jak jste se dušoval, že to osazují stejnými komponenty a je to stejně tak kvalitní. Problém si na vlastní kůži vyzkoušel i Martin S. Můžete nás oba nazvat hlupáky, asi nám to neuškodí. Dělat je ale z dalších zájemců na tomto foru už docela ano.
Dále mě mrzí, že mažete své příspěvky. Proč to děláte? Máte máslo na hlavě?
Toto se prostě nedělá:
viewtopic.php?f=37&t=1486&start=20
viewtopic.php?f=40&t=1167&start=20
(témata jsem zálohoval)
Završilo by to už jen, kdybyste dodal, že otevřením přístroje jsem ztratil záruku.
Ještě, že mě tato zjištění stála tak málo.
Máúcta....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 08:24 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Citace:
Dále mě mrzí, že mažete své příspěvky. Proč to děláte?

Pre toto, viewtopic.php?p=20429#p20429 ,aby som nebol obviňovaný z inzercie potom, čo som dal info o dostupnosti a odkaz o novom výrobku.
Citace:
Problém si na vlastní kůži vyzkoušel i Martin S.

Jediný, kto mal takýto "problém" ste bol Vy , pán Berka, všetkým ostaným to fungovalo . A po vysvetlení postupu ovládania váš problém naraz "záhadne" zmizol.. Uznávam, že návod nie je najzrozumiteľnejší.
Citace:
že to osazují stejnými komponenty a je to stejně tak kvalitní

Ak máte zálohu, tak ukážte, kde som tvrdil to podtrhnuté. A kvalita sa meria aj tým, ako (spoľahlivo) to plní deklarované funkcie, nie tým či poznáte značku alebo výrobcu. Iné je namáhanie napr.elytu v zdroji konca, iné v zdroji +-12V s odberom 100mA.Ak chcete hodnotiť aj "umelecký" dojem, sorry, dajte si to krabice od "značkového", len mierne nefunkčného stroja..
Citace:
Máte máslo na hlavě?Toto se prostě nedělá:

Ja?? Ano, to čo predvádzate , sa skutočne nerobí, napr. diskrétne mlčanie o tom, ako to bolo s tými "problémami".
Citace:
BV, prozradíš nám kolik zesilovačů PKN se prodalo a kolik jich bylo reklamováno a o jaké závady se jednalo?

To je otázka na výrobcu, ja ich nevyrábam. Osobne som sa nestretol ani s jediným problémom (až na odlepené logo..)pri cca 50 predaných kusoch. A dosť informácií (skúseností užívateľov) je aj na webe, predávajú sa po celom svete. O problémoch s chladením alebo o poruchách som doteraz nenašiel nič. Tým samozrejme netvrdím , že sa nemôžu pokaziť. Ale videl som už pokazené aj Crowny, QSC, Cresty, aj iné stroje.Takže? Schválne, skúste si ten test trvalým sinusovým výkonom s niektorým z nich s výkonom 4-6kW!


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 08:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ale notak. Byl jste právem upozorněn na přímou inzerci mimo vyhrazenou sekci. Místo odstranění závadného tématu jste odstranil všechny svoje příspěvky týkající se vašich produktů. Když se někdo na nějaký produkt zeptá, je právem každého na otázku odpovědět. Nepište, že jste to nevěděl nebo vás to nenapadlo. Bylo byla by to hloupá lež.
Rád si ale zaprotiřečím. Totiž stejně jako na prodance jste neměl na práci nic jiného než přispěchat diskutovat pouze o svých produktech (jak jinak než v nejlepším světle), ale pomoci někomu v komunitě, to ne....

O Problému nikdo nemlčí.
Problém měl i Martin, který si to sám zkusil. Problém mohl zmizet i v průběhu práce s DSP, to už se nedozvím. Nevylučuju, že jsme oba něco dělali špatně. Opravdu bez návodu nebylo možné ovládnout ani nejjednodušší funkce.
Navíc si každý mnou linknuté téma může přečít. Nejednou jsem připoměl, že už to funguje, a omluvil se. Nyní si přestávám být jist, co je pravda.

Zálohoval jsem až ty editované příspěvky, aby nedošlo k dalšímu mazání. Dovedu si představit další machinace, a nestydím se za to… To je totiž to jediné, co máte na obranu. Smutné je, že se tím mnoho témat znehodnotilo, a bude potřeba je upravit nebo odklidit, neb už jde díky vašemu mazání jen o monology.

Nejde tu o umělecký dojem. Jestli myslíte, že vzhled pájení nemá nic společného s životností přístroje, nebo že nekvalitní ovládací prvky jsou srovnatelné s těmi kvalitními, včetně způsobu provedení, tak jste na omylu. Ano, kvalita se měří I spolehlivostí. Ale jde tam o to “I” – je to jeden z mnoha ukazatelů. Není samojediný. Ostatní jsou neméně podstatné.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 12:26 

Registrován: 11 kvě 2009 18:13
Příspěvky: 23
Tak koukám, že se tu (lehce OT) rozjela i diskuze o DS34 od p. Bunty. I já jsem jeden z jeho vlastníků, koupil jsem ho částečně také na základě konzultací s Petrem Berkou a p. Buntou. Je celkem pochopitelné, že prodejce své zboží chválí do nebes, kdyby tomu bylo jinak, byla by asi někde chyba. Trochu nefér se mi však zdá srovnání s několikanásobně dražšími výrobky, jako je Driverack 260 (cca. 23tis Kč) který podle p. Bunty není zvukově horší, i když se na první pohled jedná o uplně jinou kategorii.

O jinou kategorii se však jedná i na pohled druhý, stačí sundat kryt. Když pomminu kvalitu komponent a zpraconání, která se zde už řešila, tak i obvodové řešení je odlišné. V DS34 je použit jeden čip AD1954 (s vybroušeným označením, výrobce asi ví proč), což je relativně zastaralý čip (má náhradu) s integrovanými DA převodníky (ty jsou jen 3, proto jsou v DS34 jen 2 výstupy napřímo z DSP a další 2 přes externí kodek) a je určený především pro 2.1 systémy, domácí kina a další multimediální aplikace, cena je pod 8USD.

Oproti tomu "drahá konkurence" (ale také třeba i ten jen o málo dražší Uli DCX) používá obvykle samostatné "profi" DSP čip(y) Sharc, které jsou několikanásobně dražší (desítky USD), vyžadují externí převodníky a externí paměti.

Podobné je to s ovládáním, špatné reakce inkrementálních trimrů nejsou dány jen jejich (ne)kvalitou, ale z části i jejich zapojením (diodová logika, asi z důvodu úspory vývodů procesoru při nechuti použít větší model - mj. také s vybroušeným označením). Také ovládací program vypadá spíše jako nějaký studentský semestrální projekt s nepříliš dobrou přizpůsobivostí rozlišení obrazovky.

Ano, můžete namítnout, že osazení dává pouze předpoklady, ale proč by tedy v procesorech za 20 a více tisíc Kč používali drahé DSP, které kolem sebe navíc potřebují hejno dalších nelevných součástek, když by na TOTÉŽ použití v TÉŽE kvalitě stačil "spotřebkový"(neříkám nekvalitní!) čip za necelých 8 dolarů?

Sepsal jsem tady pouze fakta, nikde netvrdím, že DS34 je zvukově horší než ten Driverack.
Tady by pomohl pouze nezávislý srovnávací test a měření podobných zařízení, který jsem měl v plánu, ale nakonec se na to nenašel (a v nejbližší době ani nenajde) čas.
Rozhodně ale neříkám, že je to výrobek nepoužitelný, sám ho úspěšně používám a můžu ho doporučit. Pouze jeho užitná hodnota plně odpovídá ceně a to je myslím v pořádku :-)

Sorry za OT ;-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 12:56 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Citace:
Trochu nefér se mi však zdá srovnání s několikanásobně dražšími výrobky, jako je Driverack 260 (cca. 23tis Kč) který podle p. Bunty není zvukově horší, i když se na první pohled jedná o uplně jinou kategorii.

Citace:
, nikde netvrdím, že DS34 je zvukově horší než ten Driverack.

Tak kde je rozpor?
Citace:
ale proč by tedy v procesorech za 20 a více tisíc Kč používali drahé DSP, které kolem sebe navíc potřebují hejno dalších nelevných součástek, když by na TOTÉŽ použití v TÉŽE kvalitě stačil "spotřebkový"(neříkám nekvalitní!) čip za necelých 8 dolarů?
To je otázka na výrobcov, prečo idú často s kanónom na vrabcov, prečo aj napriek použitiu lepších súčiastok to je často nestabilné, pri využití viac funkcií súčasne to často "mrzne" a robí všelijaké psie kusy.. Je to asi jednoduchšie, než využiť "nadoraz" možnosti lacnejšej súčiastky, hlavne keď to platí zákazník..Načo je spracovanie 24/96kHz, keď to nefunguje. Radšej "kompromisné" 24/48kHz a funkčné. .
Nikdy som netvrdil, že je to vrchol techniky a dokonalosti, ani že je použitá top súčiastková základňa, alebo že grafika ovláača je ako najlepšia videohra.
Ale ak to napriek tomu robí bez problémov všetko, čo to robiť má, čo výrobca sľubuje,spoľahlivo a za zlomok ceny, zmerané parametre to má "dosť slušné", rovnako zvuk ,tak kľudne oželiem to, že sa to z panelu ovláda zle (na čo som sám upozorňoval, že je to viac-menej núdzový a dosť nekomfortný spôsob ovládania..).O dlhodobej spoľahlivosti som nehovoril, to ukáže čas. A je to skutočne off topic,aj debata o PKN koncoch, ale ja som túto debatu v tomto vlákne nezačal.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 14:02 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Zrovna nedávno mě na jedný prezentaci říkal ředitel vývoje ze 2N telekomucikací že v jednom jejich novým zařízení používají 8051.............
Nevím co je špatného na tom, když se použije starší součástka. Jde přece o um vývojářů, ne o to, nacpat tam za každou cenu to nejlepší.

V českým protředí se nějakým záhadným způsobem rozrostl okruh odborníků na součástky a jejich vhodnost pro konkrétní aplikaci, kterou v životě nezkoušeli ani trochu navrhnout a pouhým okem poznají je-li součástka fake(míněno nepoužitelná), nebo originál a o GMku zaručeně vědí, že prodává nepoužitelný šmejd......to je hlavně teď na tebe Petře.
Kouknout se pod kryt a prohlásit, že tam jsou nevhodný a mizerný součástky a že je to zle napájené a pájené:), to je strašně krátkozraký. Dojem mizerných součástek jsi získal pročítáním diskusních fór v Čr a to je skutečně moc omezený okruh na to udělat si zdravý názor. Co třeba součástky v PC. Prohlížíš je taky tak? A zjistil jsi z toho už něco?

Skutečně nelze nic než souhlasit s BVa-věcné argumenty. Na to, co tu píše, o tom co psal o DS 34 si živě pamatuju a třeba konkrétně to horší ovládání zmiňoval opravdu už před tim. A je jasný že pokud se nemá nižší cena projevit na zvuku, musí se alespoň trochu projevit jinde-třeba to ovládání, design apod.

Ale teda taky mě vadí, že jsi smazal své příspěvky!!! To se nedělá a právem to budí špatný dojem. Jde přece napsat: ok, sorry za tu propagaci a příště se toho vyvarovat, ale ne to uraženě smazat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 15:31 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Citace:
Ale teda taky mě vadí, že jsi smazal své příspěvky!!! To se nedělá a právem to budí špatný dojem.

Ale ano, uznávam, že to nebolo najrozumnejšie, adrenalín zapracoval.. Strávil som tým písaním dosť času, a tie informácie by sa hodili aj iným, to je fakt. Len ma vytočilo, že keď som napísal dva riadky, že je nový DSP dostupný a odkaz na ďaľšie informácie, žiadne tlačenie nezmyslov do hlavy (a ohováranie iných výrobkov ,pri často totálnej nezanlosti základných faktov, ako je aj tu inak bežné, čo je tiež "reklama"), tak som bol sprdnutý za "nedovolenú propagáciu". Ale keď na inom mieste napíšem to isté, tak to nevadí, pretože som to vlákno nezačal ja..To je taká formalita, že až. Pritom aj predtým bol dotaz na 2in6out DSP, keby som to prilepil tam, tak je to v poriadku..


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 18:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
BV:
Je to divné, ale paradoxy se stávají. Odpověď na dotaz je v pořádku, ale odpověď bez dotazu už z principu není. V pravidlech se skrývá jistá byrokracie. Bohužel...
Je přeci jedno jakou kapacitu a funkci ten kapacitor zastává, když má možnost přestat fungovat a ovlivnit přístroj. To že není tolik namáhaný neznamená, že to tam hned ošidim. Můžem pokračovat přes kvalitu izolace traf, kvalitu procesu pájení a samotné pájky. Až to trafo někomu probije kamkoli dál, je po prdeli. Nechtěl jsem nikoho vysloveně poškodit. Jen upozorňuju na to, že člověk dostane co zaplatí. A jestli za zesilovač nebo DSP zaplatím méně. Dostanu méně. Kdybyste narovinu třídu produktu uznal hned, nemuselo k ničemu takovému dojít. Ty produkty za tu cenu jsou adekvátní. Behringer za tu cenu adekvátní není > vyhrál jste se svými produkty na plné čáře. Ale Vy ne, vy jste musel dál :-). Pokud tu někdo nabyl dojmu, že si koupí PKN a bude na tom dokonce lépe než s Crestem, přispěchám s názorem, že to tak nebude. Ostatně, je to jen názor.

Ondra: Opravdu to adresuješ mně? Příspěvek o součástkách teď psal Martyy...
Většinou se o GES a GM zmiňuje sinclair i jiní, ale já to rád zopakuji. Ano, také tam nakupuji/nakupujem, a součástky z těchto obchodů hrubě nedosahují technických parametrů a životnosti z prospektů a datasheetů. To mám z osobní zkušenosti, neb některé součástky od nich vidím v provozu i víc než 16 hodin denně. Tímpádem nedostaneš co potřebuješ, a když to namontuješ, brzo zle pořídíš.

Krátkozraký nic není. Dělám výrobní a povýrobní servis různé elektroniky (namátkou Škoda, Linet, Barco, Alstom, ISIS, Faiveley a jiné), a sjíždí nám to zlé už z linky. O nějakých informacích z fora nemusí být řeč, tam už si jen tokáme do noty, jak je to zlé. 10% komponenty se pro test napasovávají na 1% toleranci, a bylo by hloupé věřit, že ta tolerance se udrží i tři roky po koupi. Pak ujíždějí úrovně, frekvence, nastavení, u výkonových zařízení se to projevuje na výstupu hodně (klidový proud atd), a časem jde békat buď to zařízení, nebo zařízení i s tím co je na to napojené.
Vrchol toho všeho je, když u zapínání servisovaného produktu musím mít vždy ochranné brýle, aby mi to nevystřelilo oko poté co zjistím, že kondenzátor co jsem vyměnil je v pouzdře otočený (polarita), a po zapnutí bez varování střílí. Tomu říkám kvalitka, natože jde o zařízení která mohou přímo ohrozit lidský život. A to jsme na české výrobní lince. V Číně to bude ještě na jiném levelu :-). Koukal jsi na zprávy na to auto co se při poruše samovolně rozjelo na 190km/h a zabilo posádku? Jdi pozůstalým vysvětlit, jak kvalitní elektronika v tom autě musela být, když stálo skoro mega. Rád se poučím. Jeden posraný zaseklý potenciometr. Vždyť to nic není...

Věř nebo ne, i do počítače si vybírám komponenty osazené tím lepším ( v rámci možností ). Zdroje Enermax vyšší třídy, nebo seasonic to samé. Na zahraničních forech dělají recenze i s fotkami otevřených pístrojů, takže to opravdu jde zkontrolovat. Zbytek co se podaří. To už mě ale dovádíš na totální Offtopic, jenom abych se pokusil dokázat, že na mě napasováváš neexistující situace, nebo naopak nemáš ponětí co můžu a nemůžu vědět. Bavme se prosím o produktu. martyy už nějaká fakta napsal. Až najdu čas, zas to otevřu, a zdokumentuju to podřadné dílenské zpracování...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 20:58 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Dostaneš, co si zaplatíš. Ale otázka je, za co tomu kterému výrobci (nebo obchodníkovy) vlastně platíš. Podle mě se nelze řídít zdaleka jen cenou, i když často je to hlavní ukazatel, to je fakt.

V tomhle se asi nedomluvíme-je to jako s tim hodnocením kvality zvuku z jiného tématu.
Nesměšuj prosimtě užitkovou elektroniku s automobilovým průmyslem. Tam to je trochu něco jiného. Tam jde o život. Tady ne.

Souhlasim že je diskuse mimo mísu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 22:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Chtěl jsem to tak napsat - auto za mega, jde tam o život, a stejně to ojebou a někoho prostě zabijou. Ve spotřebce to může být jen horší :twisted:
Ano, však nevzdělaný člověk (nikoli hloupý) nemusí chápat za co platí. Může se vzdělat a pochopit, nebo vybírat podle toho co vidí na papíře nejčastěji. Shodou náhod je to výkon :-)
Já tvrdím, že až někdo udělá 15kW zesilovač za ještě nižší cenu, a ten výkon to opravdu mít bude, bude to rovnou časovaná bomba. Něco jako fotka v mém profilu. Tohle může být zcela jistě levné a efektivnější než velké LA. Bohužel asi jen 0.05s....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovače Crest CPX vs. QSC RMX
PříspěvekNapsal: 19 led 2011 02:10 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Když jsem viděl PKN otevřené, byly zam použité poměrně kvalitní součástky, zespodu deska vidět nebyla, ale to teď není podstatné. Držím palce Láďovi, aby se to uchytilo, zdá se to být perspektivní až na to zkurvené rušení, šířené po signálových i reproduktorových kabelech. Uživatel Audiwebu s nickem George tyhle konce /oba XD4000/ sleduje a jeden už má těžké potíže, takže asi půjde k Láďovi. Po překročení teploty chladiče neshodí výkon, ale rovnou se zamutuje, což je v ozvučovací praxi malér. Druhý kus chodí tak, jak má. Může to být kusová závada, které se nevyhne žádný výrobce zesilovačů, kromě toho PKN jsou poměrně složité stroje a tím pádem náchylnější na poruchu. Tím nechci naznačovat, že by měly být nějak výrazně nespolehlivé, ale koncepce ala větší počet součástek +PFC + spínaný zdroj a spínaný zesilovač může dramaticky ovlivnit spolehlivost oproti jednoduchým AB či step H zesilovačům. Ta nízká váha a malé rozměry jsou lákavé, to věřím, ale každá mince má dvě strany...

Co se týče GME a GESu, tak z GME máme zaručené zprávy, odkud které součástky pocházejí a proč jsou některé tak podezřele levné. Jeden člen Audiowebu tam dva měsíce pracoval jako brigádník ve skladě, takže měl přístup k příjemkám, k fakturám atd. Polovina výrobků prodávaných v GME jsou čínské nebo korejské fake a zavinili jsme si to víceméně sami, tlakem na co nejnižší cenu.
Co se týče GESu, tak ten se trochu zlepšil a už je i schopen informovat zákazníka, zdali se jedná o originál, nebo alternativního výrobce součástky. Nicméně drahé značkové součástky jsou tam pořád jen na zvláštní objednávku /např. 2N3773, min. množství 100ks/ a tak dále. To v takovém EZK s tím nemají problém, od ONSemi berou vícero materiálu a není pro ně problém Vám přiobjednat dotyčné 2N3773 v originálu, pakliže jsou v centrálním skladu dostupné. Několikrát jsem se napálil u takových prodejců, jako je AME, Nedis nebo Martin Lhotský, kdy mi v zásilce 20ks tranzistorů přišly výrobky od tří různých výrobců, povětšinou shitových /CDIL apod./. Takže "japonské" tranzistory už objednávám jen ze zahraničních stránek a u firem, jako je Farnell nebo RS Components. Lhotským mi bylo řečeno, že originály prý byly tak drahé, že to nikdo nekupoval, proto začal odebírat spoustu sortimentu od polských darebáků typu TME a dalších. Má to levné, má levné poštovné, ale ty součástky se na seriózní použití nehodí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group