Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:06


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 02 úno 2011 17:18 

Registrován: 02 úno 2011 15:50
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravim vsechny audio odborniky,

Mam obytnou dodavku z r. 1982 a rad bych v ni obmenil stare repro za nejake lepsi, zatim bez subu. Rozmisteny jsou dve ve predu a dve v zadnim prostoru a tak bych to i nechal.
Momentalne tam mam nejake 4 stare Blankputy a ty to moc nezvladaji, hraji jen vysky :)
Nejvice posloucham bassovejsi hudbu jako dnb a psytrance, proto bych rad, kdyby me nekdo nasmeroval na tento typ repraku.
Cenu bych videl tak kol. 4-5tis. Na znacku si nepotrpim, spis mi jde o kvalitu zvuku ;)

Diky za tipy a vas cas.

Kubis


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 02 úno 2011 18:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já bych řekl, že bez kvalitního krmení s potřebným subwooferem to nakonec nezvládnou žádné reproduktory. Jejich plocha membrány a nízká maximální výchylka nedovolí dostatečný výkon v basech, a naopak reproduktor s výchylkou +-1 cm prostě nemůže v danou chvíli dobře hrát 1kHz.
Jinak obecně doporučím reproduktory DLS. Jsem s nimi docela spokojený, narozdíl od běžné levné produkce.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 02 úno 2011 20:06 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
Aký rozmer/otvor je tam pôvodne? To je dosť podstatné. Vymontuj staré repráky a zmeraj. Najlepším riešením bez subu budú asi klasické koax, napríklad od DLS. A samozrejme poriešiť kŕmenie, rádio bude pri slušných reprákoch najslabším článkom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 10:43 

Registrován: 02 úno 2011 15:50
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
Rozmery repraku jsou 12cm a hloubka 50mm, ale urcite by to slo zvetsit dle manualu. Zda se mi to docela malo.
Jeste se zeptam trosku jinak. Kolik bych do toho systemu musel vrazit, aby ten zvuk stal za to? :)
Videl bych to tak, ze bych koupil napred 4 repro + nejaky lepsi pouzity radio a casem jak budou kacky bych dokoupil subik.

Nekdo mi doporucil tyto: http://eshop.prodance.cz/search.asp?EXP ... 0&x=6&y=17 ze jsou sice levny, ale prekvapive hrajou vyborne.

A jeste jsem nasel tyto: http://www.audioland.cz/crunch/crunch-d ... edes-.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 04 úno 2011 21:01 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
zdravím ,myslím ,že podstatný udaj chybí. 4x rep ať budou jakékoliv nemusí nic jiného než dunět a mumlat.Malý prostor plný věcí je pro ozvučení to nejhorší.
Dělal jsem známému karavan před rokem a podle toho co čtu to vypadá ,že umístnění bude stejné nebo podobné tj. na stropě nebo ve výšce /tesně pod stropem .U dodávek předek asi na palubce .Chceš li bassy, tak je to docela kumšt .Stěna není nic moc silná a navíc to pravděpodobně bude rezonovat s konstrukcí /nýtování, konstrukce a výplň/.Taky jsme uvažovali o všem možném ,dokonce jsme zkusili dovnitř dát 4x bedny 9204 klasicky ze zesiku a vyskoušeli co vydrží interier. Výsledek byl v podstatě hrozný,ale zjistili jsme výšše uvedené nedostatky.Nakonec to dopadlo tak,že původní autorádio/s kazeťákem/ v palubce zůstalo s připojeným předkem na palubce a slouží jen na silnici. 4x rep. koax tuším pionýr ,radio s CD a sam.zes pro sub ,který vznilk ze skřínky pod sedákem u stolu /má to výhodu že se dá sam. vypnout.Alespoň to byla podmínka jeho drahé polovičky ,když už se vzdala té skříňky. Docela to hraje ,sic to není na párty ,ale rocková muzika a pod docela šlape.Myslím ,že ani nemá cenu to řešit co do větších výkonů než je běžný výkon kvalitního autorádia .Vše výš komplikuje omezení zdrojem a prostorem.Ps osvědčil se výstup pro sluchátka na noc . Takový cigáárko s lahváčem v noci s muzikou taky není k zahození.
Pozor taky na skutečnost ,že zdroje karavanů jsou navrhnuty na běžné využití a přidáním slušnějšího audia bude znamenat posílit zdroj i instalaci

!!!! zvláště pak upozorňuji na nutnost použít jen a pouze bezpečnostní transformátor ,/skutečný / strana malého napětí /12V/ musí být oddělena, její instalace provedena v samostatném obložení . Jestli je i rozvod 230V tak jedině zvlášt a to zcela .
Doporučuji si projít příslušné předpisy

Omlouvám se za tuto vsuvku ,ale již jsem viděl hrozné věci hazardující s životem.


Naposledy upravil 1MHE dne 04 úno 2011 23:47, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 04 úno 2011 23:20 

Registrován: 02 úno 2011 15:50
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
1MHE píše:
zdravím ,myslím ,že podstatný udaj chybí. 4x rep ať budou jakékoliv nemusí nic jiného než dunět.
Dělal jsem známému karavan před rokem a podle toho co čtu to vypadá ,že umístnění bude stejné tj. na stropě .Chceš li bassy, tak je to docela kumšt .Stěna není nic moc silná a navíc to pravděpodobně bude rezonovat s konstrukcí /nýtování, konstrukce a výplň/.Pozor taky na skutečnost ,že zdroje karavanů jsou navrhnuty na běžné využití a přidáním slušnějšího audia bude znamenat posílit zdroj i instalaci.................


Nazdarek, diky za bezpecnost, ale kdepak, to neni karavan, ale auto s vestavbou... Radio je zapojeny stejne jako u jinych aut pres 12V. 230V tam sice mam, ale to je uplne jiny okruh a funguje jen pro zastrcku na spotrebice, zbytek jede na 12V.
Repra umistena nastrope nejsou, ale na boku, zasazeny do drevene desky oblozeni(podni jeste membrana a skelna vata, pak kostra), kde to rozhodne rezonovat nebude.
Mam tam dve velke auto baterie, ktere pro to budou vic nez dostacujici, navic muzu baterky dobijet pres externi zastrcku 230V a nebo treba z agregatu.

Kazdopadne nakonec jsem situaci prehodnotil a udelam to nasledovne:
Radio prijde pryc a mp3 se bude pripojovat rovnou do vykonovyho zesilovace, kde bude on/off a volume.
Bedny koupim 165mm komponentni dvoupasma, nejlip Focal Polyglass.
4 kanalovy zesik Mac http://www.revilohifi.cz/zesilovace-cz/ ... -1825.html, nebo rovnou Ground Zero Hydrogen http://www.prohifi.cz/zesilovace-do-aut ... ha-4150xii .)
A jeste prikoupim do sedacky subik Rockford Fosgate ideal 300m.


Naposledy upravil Kubis dne 05 úno 2011 00:31, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro do stareho obytneho MB Sprintera
PříspěvekNapsal: 05 úno 2011 00:21 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Že je to auto s vestavbou jsem pochopil,To co jsem dělal bylo Ducato ,asi velmi podobné.Popisoval jsem jen stav téhdy a zkušenosti s konkrétním řešením.
Píši to proto ,že za čas si tuto nit bude číst i někdo jiný ,a třeba najde co hledal.

Zdá se mi to tvé řešení docela rozumné .Možná že ohledně provedení, trochu složitější.Ale zdá se, že ti to takto vyhovuje a to je důležité
ohledně zdrojů jen to ,že tvé možnosti jsou opravdu dostačujíci.Na druhou stranu zkloubit všechny tyto zdroje do bezpečného celku je taky pěkná fuška.Samosebou předpokládám ,že to máš bezpečně vyřešené.
Pamatuji ,že když jsem to ducato dodělal přijel za mnou další karavanista/znamí známého / a toho jsem poslal pryč .To bylo na totální rekonstrukci .Nedal si vysvětlit ,že trafo na dřevě s trubičkovou pojistkou omotanou drátem nebude to správné ořechové.ALe to jsi určitě na cestách a v kempech určitě viděl.
Přeji dobré pořízení a hodně kilometrů po cestách necestách
Až budeš hotov dej vědět jak se ti to zdařilo.
V kvěrnu budu dělat další karavan se stejným problémem /včetně zdrojů a instalace/tak mi zkušenosti příjdou vhod.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group