Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 13:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
laminat píše:
Hanz-x: Tu utěrku bych vypustil, resp. nahradil uhlíkovým kartáčkem, jak píše Dopravopat, utěrka tomu totiž jen ublíží.
Pak jsou ještě takové drsně vypadající ale vyzkoušené metody - třeba polít desku Duvilaxem (pozor, aby se nedostal na středovou nálepku) aby udělal souvislou vrstvu a po ztuhnutí strhnout i se špínou.


Také jsem už někde četl, že utěrka zatlačí nečistotu do drážky, tak tedy zkusím pořídit kartáč.
Ovšem tu metodu s Duvilaxem, nevím, nevím. Možná na pokus vyčlením nějakou neoblíbenou desku. :-) A uvidíme.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 14:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Zdar chlopi,
nerad ruším plodnou debatu, ale je tenhle projekt ješte životaschopný? Mám na mysli použité osazení. Pokukuji po něčem pořádaném po Tesla období.
Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 14:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Kluci, nejak sa to tu zvrhlo v inú debatu :D
Načnem znovu tému URS3100.

Takže reproduktory zo soundimports.eu dorazili do týždňa, boli perfektne zabalené a bez poškodenia.
Jakožto som sa nechal inšpirovať vzhľadu reprosústav, ktoré si postavil Drasta, tak som zháňal vhodný, kresbou pekný masív, výber padol na "bohužiaľ" európsky orech, ten americký je aj krajší aj sa sním lepšie pracuje, ale ceny za ktoré sa predáva sú skutočne vysoké.
Našiel, spravil výlet do Náchodu a doniesol 2kusy 2000x500x80mm foršní, cena bola si myslím v skutku veľmi dobrá a to 4000kč + náklady na cestu, ale to nepočítam.
Ako materiál na samotné ozvučnice som použil MDF 22mm, na ktorých sa práve pracuje. Budúci týždeň by som mal ísť na CNC frézu, kde mi vyfrézuju veškeré otvory (aj tie kónusové do masívu).
Ozvem sa, keď zas nejak pokročím v stavbe týchto určite úžasných reprosústav, na výsledok sa už neviem dočkať :D
Zopár obr. k tomu tu, budú pribúdať :)
https://drive.google.com/open?id=14K6h0 ... Vn1Dy9MTep


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 14:43 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Dobrý fošny... ;)
Ať ti to jde od ruky, máš se na co těšit.
:P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 15:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
MarTko píše:
Kluci, nejak sa to tu zvrhlo v inú debatu :D
Načnem znovu tému URS3100.
..........


Fošny i korpusy vypadají parádně!
Ty kulaté otvory ve výztuhách jsou jakého průměru? A podle čeho ses rozhodl právě pro tento rozměr?
Díky.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 15:25 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Drasta59 píše:
rudo7117 píše:
Tak už som dokončil. Zvukovo z mojich unicornoviek hrajú najlepšie.Takže som s projektom po všetkých stránkach spokojný.
Aby som nezabudol.Protikus BR nátrubku sa musí vkladať cez výstuhu zvnútra. Priemer toho protikusu je 130mm, tak na to treba pamätať pri výrobe spodnej výstuhy. Ja som mal otvory 100mm, tak som musel pilovať. 8-)


MarTko:
Jaké máš otvory v dolní výztuze?
Jeden je nutný aspoň 130 mm, pro montáž Basreflexu - viz citace - když seženeš původní doporučený nebo alespoň podobný.
Já to chytil na poslední chvíli...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 16:04 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ano projekt je stále aktuální, umím dodat úplně vše krom ozvučnic. Tedy reproduktory, příslušenství, součástky, plošné spoje, nebo hotové výhybky. Populární projekt, tuto zimu bych řekl nejvíce stavěný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 16:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ďakujem. A veľká vďaka tiež patrí hlavne TLUovi a penjovy za pomoc a odpověď na veškeré otázky (amatérské :roll: ).

Otvory majú priemer 80mm, bassreflex budem musieť použiť Monacor BR-70HP, ktorý na konci zľahka zaoblím.
Cez otvory výztuh nebudem musieť vôbec manipulovať, zadné čelo si nechám až na koniec, tak budem mať pekný prístup k všetkému, tlmivo už potom pricvakám aj cez otvor na basák.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 16:41 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Väčšiu časť LP som si dávno porobil do WMA. Niečo s vystrihaním lupancov no kde ich bolo hodne - ako boli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 19:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
LuKyss píše:
Ano projekt je stále aktuální, umím dodat úplně vše krom ozvučnic. Tedy reproduktory, příslušenství, součástky, plošné spoje, nebo hotové výhybky. Populární projekt, tuto zimu bych řekl nejvíce stavěný.


Díky za potěšující info. Kouknu do prasátka, rozcvičím se na TM265 a jde se na to!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 10:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
Ahoj,
chvilku jsem váhal, jestli poslat dotazy přímo na TLU, nebo přes fórum.
Vzhledem k tomu, že podobné dotazy a starosti mají třeba i další „URSo-stavěči“, tak píši sem.
Chci se zeptat:
1. Celkový objem bedny, tedy za basákem po odečtení kastlíku pro střeďák a výškáč je 70l?
To je tedy objem bez výztuh, ty je potřeba připočíst, respektive odečíst a rozměry bedny o ně zvětšit? Stejně tak zvětšit bednu o objem výhybky? To je cca kolik?
2. Může být spodek kastlíku zároveň výztuhou?
3. Reproduktory lícovat s přední stěnou. Co když udělám stěnu silnou cca 4-5 cm? Nemá ta větší vzdálenost vliv na zvuk?
4. Jak přidělat desku s výhybkou ke stěně bedny? Přišroubovat přes nějaké distanční podložky? Podložit, aby nedrnčela?
5. Je lepší řešit propojení repro a výhybky dráty, jak to má tady krásně provedeno tučňák01
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... 25#p101825
nebo to lze i dvojlinkou?

To je zatím vše.
Omlouvám se, jestli se ptám třeba zbytečně, ale – říkám si - raději se dvakrát zeptat, než to udělat jednou blbě. :)
Díky.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 11:55 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Hanz-x píše:
Ahoj,
chvilku jsem váhal, jestli poslat dotazy přímo na TLU, nebo přes fórum.
Vzhledem k tomu, že podobné dotazy a starosti mají třeba i další „URSo-stavěči“, tak píši sem.
Chci se zeptat:
1. Celkový objem bedny, tedy za basákem po odečtení kastlíku pro střeďák a výškáč je 70l?
To je tedy objem bez výztuh, ty je potřeba připočíst, respektive odečíst a rozměry bedny o ně zvětšit? Stejně tak zvětšit bednu o objem výhybky? To je cca kolik?
2. Může být spodek kastlíku zároveň výztuhou?
3. Reproduktory lícovat s přední stěnou. Co když udělám stěnu silnou cca 4-5 cm? Nemá ta větší vzdálenost vliv na zvuk?
4. Jak přidělat desku s výhybkou ke stěně bedny? Přišroubovat přes nějaké distanční podložky? Podložit, aby nedrnčela?
5. Je lepší řešit propojení repro a výhybky dráty, jak to má tady krásně provedeno tučňák01
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... 25#p101825
nebo to lze i dvojlinkou?

To je zatím vše.
Omlouvám se, jestli se ptám třeba zbytečně, ale – říkám si - raději se dvakrát zeptat, než to udělat jednou blbě. :)
Díky.

Já se zmíním k mému provedení, když mám podobnou čelní stěnu 50 mm.
1. Rozměry dutiny korpusu jsem zachoval přesně podle návrhu TLU vč. kastlíku. Vše, co jsem v konstrukci "individualizoval" (další polep boků+zad překližkou 4 mm, čelní fošna 5 cm) jsem prováděl směrem ven, zvětšoval vnější rozměr bedny. Jediné, co bylo mimo, byla přidaná 3. přepážka (chtěl jsem maximální tuhost stěn). Tam jsem si zhodnotil, že její (-)objem se vyrovná hlubším otvorem pro basák v čelní stěně 50 mm. Zadní hrany otvoru pro basák mají velké sražení pro hladší propojení prostorů.
Příloha:
IMG_5301_sm.jpg

Předpokládám, že prototyp bedna měla v sobě přepážky i výhybku, takže změřené a vyladěné hodnoty výhybky toto vše zahrnují.
2. Kastlík mám přilepený přímo na čelo tak, aby se na žádné straně ničeho nedotýkal.
Příloha:
IMG_5300_sm.jpg

Příloha:
IMG_5303_sm.jpg

Pak jsem teprve lepil čelo na zadní korpus.
3. Snad ne, alespoň jsem to nepozoroval. To se ovšem dá hodnotit pouze porovnáním dvou výrobků, což nemohu. Pro mě hrají až móóóc krásně. :D
4. Já je přitáhl šrouby k zadní stěně (mám basovou a středo-výškovou část zvlášť) přes pružné pěnové podložení, aby nevydávaly žádné pazvuky.
5. Tučňák01 to má krásné. Já použil normální kroucený kabel v gumě 2x2x1,5 mm2
Příloha:
IMG_5521_sm.jpg

K tomu drátování: je pro mě pořád záhadou, že se v háj-end sférách strašně řeší použité kabely zesik-bedny a při tom samotné součástky výhybek mají titěrné drátky a propojení mezi nimi navzájem taky není kdovíjak robustní... :? No..., ale funguje to.
To připojení zesik-bedny jsem si pro radost ještě taky vylepšil
Příloha:
IMG_8189_sm.jpeg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 13:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
Drasta59 píše:
Předpokládám, že prototyp bedna měla v sobě přepážky i výhybku, takže změřené a vyladěné hodnoty výhybky toto vše zahrnují.

Aha, to je možné.

Pokud jde o prodrátování, jak to má tučňák je moc hezký, ale to tvoje řešení mi přijde jednodušší a také je pružné, což považuji za výhodu.

Díky za bezva fotky.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 16:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Hanz-x píše:
Ahoj,
chvilku jsem váhal, jestli poslat dotazy přímo na TLU, nebo přes fórum.
Vzhledem k tomu, že podobné dotazy a starosti mají třeba i další „URSo-stavěči“, tak píši sem.
Chci se zeptat:
1. Celkový objem bedny, tedy za basákem po odečtení kastlíku pro střeďák a výškáč je 70l?
To je tedy objem bez výztuh, ty je potřeba připočíst, respektive odečíst a rozměry bedny o ně zvětšit? Stejně tak zvětšit bednu o objem výhybky? To je cca kolik?
2. Může být spodek kastlíku zároveň výztuhou?
3. Reproduktory lícovat s přední stěnou. Co když udělám stěnu silnou cca 4-5 cm? Nemá ta větší vzdálenost vliv na zvuk?
4. Jak přidělat desku s výhybkou ke stěně bedny? Přišroubovat přes nějaké distanční podložky? Podložit, aby nedrnčela?
5. Je lepší řešit propojení repro a výhybky dráty, jak to má tady krásně provedeno tučňák01
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... 25#p101825
nebo to lze i dvojlinkou?

To je zatím vše.
Omlouvám se, jestli se ptám třeba zbytečně, ale – říkám si - raději se dvakrát zeptat, než to udělat jednou blbě. :)
Díky.


1. Ano, pracovní objem pro basák je cca 70L. Cca znamená, že je fakt jedno, jestli je to 68 nebo 72L. Takže kompenzovat to, co zabere výhybka nemá smysl.
2. Ano, samozřejmě.
3. Nevím teď o jaký vzdálenosti mluvíš. Jde o to, aby byly zachovány vzdálenosti akustických středů měničů. To zabezpečuje právě to slícování přírub s čelem. Pokud jde o tunel za měničem vlivem příliš tlusté stěny předku, tak ten je u střeďáku vhodné upravit sražením.
4. To je úplně jedno. Prostě tak, aby držela a nedrnčela.
5. No to je taky jedno. Důležitý je, aby to mělo dostatečný průřez. Minimálně 1,5mm2 CU.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 11 úno 2020 07:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
TheLastUnicorn píše:
1. Ano, pracovní objem pro basák je cca 70L. Cca znamená, že je fakt jedno, jestli je to 68 nebo 72L. Takže kompenzovat to, co zabere výhybka nemá smysl.
2. Ano, samozřejmě.
3. Nevím teď o jaký vzdálenosti mluvíš. Jde o to, aby byly zachovány vzdálenosti akustických středů měničů. To zabezpečuje právě to slícování přírub s čelem. Pokud jde o tunel za měničem vlivem příliš tlusté stěny předku, tak ten je u střeďáku vhodné upravit sražením.
4. To je úplně jedno. Prostě tak, aby držela a nedrnčela.
5. No to je taky jedno. Důležitý je, aby to mělo dostatečný průřez. Minimálně 1,5mm2 CU.
:)

ad 1. takže není až tak nutné trefovat se na litr přesně, pak tam zřejmě ani ty výztuhy nehrajou až takovou roli, v těch litrech.
ad 3. ano, to je ta vzdálenost, kterou jsem myslel, ten tunel.

Díky moc za odpovědi.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 09:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Přidal jsem nějakou editaci do prvního příspěvku, tak doporučuji si jej pročíst (edit ze dne 14.2.2020). Je to platný samozřejmě pro všechny, nemířil jsem na nikoho konkrétně. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 08:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
TheLastUnicorn píše:
Přidal jsem nějakou editaci do prvního příspěvku, tak doporučuji si jej pročíst.


Ahoj, pridal som ďalšie fotky do toho albumu o pár príspevkov vyššie, tak mrkni, sú tam aj fotky z 3D modelácie predného čela, ubral som zo zrezania po našej debate a som ochotný to potom niekam doniesť na konkrétne porovnanie, či to má alebo nemá nejaký počutelný vplyv, možno to bude dobré pre ostatných, ktorí budú chcieť podobný design. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 12:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tie hrany sú proste príliš ostré. Na výkrese je zrazenie 45°, čo teda znamená, že zrazenie a rovná plocha čela zvierajú uhol 135°. To na obrázku je odhadom tak 100°. Ako som už písal, najlepšie výsledky podáva hladké zaoblenie o pomerne veľkom rádiuse. To 15-20mm zrazenie o 45° uhle je takým akýmsi kompromisom, medzi pravouhlou hranou a zaoblením. Takže, ak sa na to pozrieme z technického hľadiska, modifikované čelo je v tomto prípade horšie, než ten pôvodný návrh s výraznejším zrazením. :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 17 úno 2020 10:25 

Registrován: 09 úno 2020 17:01
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj všem. Prosím ty,kteří mají tento projekt postaven a mají možnost porovnání s jinými repro např.
infinity kappa 8.2, Pilot cd 800 a dalších, ať se podělí se svými zkušenostmi.Pokud má postaveno někdo z Brna a okolí a byl by ochoten umožnit poslech ať dá vědět.Zvuk je lepší jednou slyšet, než 100x o něm číst. Zatím poslouchám Visaton Skyline-bas. 2x WS 13 BF,střed-1x WS 13 BF,výšky DSM 25 FFL. Přeji všem kvalitní poslech a děkuji všem,kteří dají příspěvek k danému tématu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 18 úno 2020 11:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU: Ahoj, tak ja ešte ten ostrý uhol zaoblím. Až budem mať fotky, prihodím to zase do albumu. Zatiaľ moc x díky :)

franta: Ahoj, ja som z Brna, ale projekt URS3100 ešte nemám hotový, mám ale postavený projekt UCD280, ktorý je tiež od TLUa a hrá podľa mňa velice dobre. Priame porovnanie som robil z Wharfedale Diamond 10.7, malé UCDčka ich ľavou zadnou prehrali (názor 5 ľudí). Ak by si si chcel porovnať svoje Visaton Skyline-bas môžeš to priniesť, zapojíme a priamo porovnáme aspoň z UCDčkami, alebo ešte počkaj (neviem ako dlho) a keď budem mať hotové URS... tak môžeš prísť na návštevu. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group