Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014 19:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Panebože... To že máš na hovno mikrofon není důkaz ničeho. Když se ti do mikrofonu uprdnu, tak taky nebude stíhat. Je to snad důkaz, že mám dobrý basy?
Jestli máš z beden radost, přeju ti to z celého srdce a nebudu ti v žádném případě radost kazit. Ale nepokoušej se něco dokazovat chrchláním na Youtube, nebo ze sebe zbůhdarma uděláš pitomce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014 19:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 črc 2013 20:01
Příspěvky: 122
Kraj: ČR - Olomoucký
Přiznávám, že je mám taky, a hrají jak psal TLU...

_________________
http://www.audiotechnika.blog.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014 19:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 21:05
Příspěvky: 120
Kraj: SR - Bratislavský
No dobre, poviem čisto svij názor

_________________
Tesla4ever :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014 20:00 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Mi na nich pouze vadil zcela nevhodný středový reproduktor. Už jsem to zde někde psal-má divný "papírový" zvuk, který jsem znal už dávno z produkce elektronkových rádií z Tesly Bratislava, kde se tato řada hojně používala. Při poslechu bez porovnání s jinými reprosoustavami mi nebyl jejich přednes až tak nepříjemný, ale pokud jsem bezprostředně přepínal na jiný model, tak středy 1PF... rozhodně prohrávaly. Nekonečného projektu na jejich vylepšení jsem se nezúčastnil, ani jsem v tomto směru s nimi moc nelaboroval. Tudíž nevím, jak by to vypadalo po výměně ARO 687 za nějaký vhodnější typ středového repra. Někde jsem narazil na článek od "Audio Hoďas" a ten tyto reprosoustavy po výměně středového a mám dojem i výškového repra chválil, ale bez porovnání je těžko odhadovat jaký byl přínos této rekonstrukce.
Já tyto bedny zcela nezavrhuji, ale každopádně nějaká úprava přednesu středového spektra oproti stavu z výroby by vhodná byla. Mám ale za to, že zde rozběhnutý několikaletý projekt asi nebude to nejsprávnější řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014 20:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ta nová výhybka: Je to zbytečně komplikované řešení, ale funguje velmi dobře, slyšel jsem to a nemám výhrad. Je to ale řešení pro toho, kdo se z nějakého důvodu nehodlá zříct svých beden jako stylového celku. Náhrada středů za jiný stejně velký typ nepřinese nic podstatného. Na dílně jsem to poslouchal několik let s ARO689 zapojenými přes sériový odpor 3R9. Střed se trochu zklidnil, všechny ostatní neduhy ale samozřejmě zůstaly. Časem se mi to docela zajedlo.
Hoďas je pitomec, který neví, co říká a co dělá. Stačí si zběžně prohlédnout některé jeho výtvory...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014 22:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
ARO687 v 1PF06708 hraje papírově...to ano. A jak napsal ransom, podobně bude hrát kterýkoli podobný papírový reproduktor. Proč? Protože výhybka. Nerespektuje:
1. frekvenční charakteristiku reproduktoru
2. směrové vyzařování
3. citlivost
4. fázový navázání
Když se ARO6xx použije tak, jak má, to silně papírové zabarvení skoro zmizí. Neříkám, že z toho bude najednou excelentní reproduktor (to nebude asi ze žádný tesly), ale rozhodně to nebude nepoužitelná věc.
1PF06708 je však zkrátka po všech směrech dojebaná bedna (krom samotnýho osazení) a to, že si někdo nalhává, že hraje skvěle, tak to na téhle skutečnosti nic nemění. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 07:57 

Registrován: 16 kvě 2012 20:33
Příspěvky: 73
Kraj: SR - Bratislavský
by som poprosil znalých o vyjadrenie či a ak áno ako výrazný(nepodstatný,značný,výrazný,....) vplyv by mala zámena ARO za ARE...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 08:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Výrazný. To ale neznamená, že by sa to pohlo žiadaným smerom. A o aké ARE sa jedná?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 10:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A budeš do bedne s neistým výsledkom robiť novú výhybku? A kam tam chceš ten elipťák dať? Aký majú význam takéto absurdné akcie? To je ako vymieňať na aute jedny čínske gumy za iné čínske gumy, pričom tie druhé máš iného rozmeru, na iných diskoch, musíš kvôli tomu prerábať náboje ale žiadne zlepšenie tým nedosiahneš.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 11:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Bohužiaľ, tieto akcie tu asi miestnych alchymistov stále bavia. Môžeš im 100x vysvetliť, že to nemá význam, nakoniec si aj tak spravia po svojom a potom vyhlásia: Sú z toho úplne iné bedne! S prstom v nose prehrali Focaly za 10 000€! Pravdou však bude iba prvý výrok...avšak ešte hnusnejšie vyzerajúce a možno ešte horšie hrajúce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 19:56 

Registrován: 12 bře 2012 21:45
Příspěvky: 44
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím, zkoušel jste někdo výhybku Thalese nebo máte nějaký svůj koncept?
Má to cenu investovat do výhybky? Mám doma i několik ARO666 vyplatilo by se to vyměnit
za ARO687. Nebo to radši prodat a udělat si Totemy? Mám vice párů PFek a
kvalita reproduktorů je mi známa, takže to nemusíme nijak rozebírat. Jde mi o to jestli s novou vyhybkou je to vyrazný posun nebo radši investovat do těch Totemů. Díky za vaše postřehy


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 21:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak znovu:
Pouhá výměna střeďáku za jiný nepřinese NIC. Nějaký mamlas teď dokonce nabízí na Aukru ARO666 jako "upgrade 1PF06708", což je naprostá volovina, protože to s nimi bude ječet ještě víc než s původními méně citlivými AlNiCo ARO687.
Odpověď na zbytek máš v mém příspěvku o něco výš. Pokud ti ani to jako odpověď nestačí, tak už nevím jak to napsat srozumitelněji.
Máš-li ty bedny s reprákama v dobrém stavu, baví-li tě to a dovedeš-li si vyrobit třeba tlumivky svépomocí, je to způsob, jak se zabavit a pro radost z toho něco vytlouct.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 10:25 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Také jsem se nad tím inzerátem na ARO666 usmíval. Holt když někdo chce udělat kšeft, tak napíše kdejakou pitomost, jen aby to někdo sežral.
Mám totiž tuto záměnu vyzkoušenou v praxi a je to skutečně tak, jak píše Ransom - pro kočku. Podání středového pásma se touto záměnou za citlivější typ repra ještě více zhoršilo proti původnímu stavu, takže tudy cesta nevede.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 15:12 

Registrován: 12 bře 2012 21:45
Příspěvky: 44
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom nevím proč se rozčiluješ. Tvůj příspěvek jsem četl, tak nemusíš vůbec odpovídat. Zajímá mě názor i ostatních, pokuď tedy někdo se zmiňovanou výhybkou má zkušenost. Nebo jestli od neverending story s výhybkou dali všichni ruce pryč. To že by se musela upravit výhybka pro ARO666 je mi jasný. Když už jsi reagoval, tak hlavně jsem se ptal.
Jde mi o to jestli s novou vyhybkou je to vyrazný posun?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 17:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nerozčiloval jsem se.
Je to obrovský rozdíl a teprve teď se ty bedny vůbec dají normálně používat a poslouchat. Ale to už jsem taky psal.
Zatím jsem asi jeden z mála, kdo to slyšel hotové. Dokumentace byla uvolněna teprve nedávno a sotva kdo to asi stihnul udělat. Sám mám rozdělanou verzi s původním osazením a kolega dělá verzi s DT-300. Oba to ale děláme ve větší bedně, která to posune ještě dál. Ale dodělané to bude kdoví kdy.
Předpokládám, že více konkrétních odpovědí se asi nedočkáš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 18:30 

Registrován: 12 bře 2012 21:45
Příspěvky: 44
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Já jsem taky přemýšlel postavit nový korpusy, aby střed s výškou byly zrcadlově vůči sobě.
Což by vypadalo lépe a větší prostor ARN by jen prospěl. Mám sice ARO666, ale neslyšel jsem je
nikdy v akci. Několik jsem jich dostal v takovém domácím paskvilu. Má cenu se zabývat i změnou těch středů? Spousta lidí ARO666 vychvaluje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 19:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsou to dobrá širokopásma, ale tady by byly jen ke škodě, pokud by to nikdo neodladil na míru. To za prvé. Kdyby to už někdo ladil, mělo by to mnohem větší smysl s jinou výškou. To za druhé. Summa sumárum, byla by to úplně nová bedna, kde by byl jako basák ARN738, což se momentálně řeší na sousedním vláknu...
ARO666 má jako střeďák zásadní nevýhodu v tom, že je moc velký - má úzkou směrovku, takže se k němu musí použít výška, která zahraje od 2kHz nebo i níž. No a do 2 kHz nepotřebuješ střeďák, protože to zvládne kdejaký průměrný moderní středobas a to třetí pásmo je tam pak de facto zbytečné. To samozřejmě platí o všech 20cm širokopásmech.
Optimální využití ARO666 je podle mého buď na opravy historických zařízení, nebo třeba do malého komba ke kytaře na pokojové cvičení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 19:40 

Registrován: 12 bře 2012 21:45
Příspěvky: 44
Kraj: ČR - hl. m. Praha
OK Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 12:58 

Registrován: 13 lis 2011 20:13
Příspěvky: 138
Kraj: ČR - Pardubický
ransom píše:
Jsou to dobrá širokopásma, ale tady by byly jen ke škodě, pokud by to nikdo neodladil na míru. To za prvé. Kdyby to už někdo ladil, mělo by to mnohem větší smysl s jinou výškou. To za druhé. Summa sumárum, byla by to úplně nová bedna, kde by byl jako basák ARN738, což se momentálně řeší na sousedním vláknu...
ARO666 má jako střeďák zásadní nevýhodu v tom, že je moc velký - má úzkou směrovku, takže se k němu musí použít výška, která zahraje od 2kHz nebo i níž. No a do 2 kHz nepotřebuješ střeďák, protože to zvládne kdejaký průměrný moderní středobas a to třetí pásmo je tam pak de facto zbytečné. To samozřejmě platí o všech 20cm širokopásmech.
Optimální využití ARO666 je podle mého buď na opravy historických zařízení, nebo třeba do malého komba ke kytaře na pokojové cvičení.

A co to k ARN 738 dát ARE 3608, a výšku ARv 078?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 13:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tohle není naštěstí téma k Unicornovým projektům, takže tě nemusím poslat do prdele za vymýšlení píčovin.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group