Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 11:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 00:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Nepřidáš se tedy k projektu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 09:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 led 2010 18:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Prievidza/Slovensko
Kraj: SR - Trenčianský
Thales: je mi jasné že ak vymením stredy tak mi nebude pasovať ani pôvodná, ani chystaná výhybka, ale tieto ARO sú v dezolátnom stave a náhradné som zatiaľ nezohnal...
1MHE: Vyzerajú pekne, zachovale :)

_________________
Tesla 1PF 067 08, Grundig M16


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 17:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jak jsem říkal - buď sehnat a nebo vyrobit jak jsem psal na předchozí straně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 22:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Thales:
Nikdy jsem to neměřil, nemám ani jak, ale v několika 8ohmových bednách jsem před časem místo ARO687 úspěšně použil ARO689 s rezistorem 3R9 v sérii. Získá se tím zatlumení v dolní polovině jeho pásma o 3dB proti ARO687, směrem nahoru je to o něco míň vlivem nárůstu vlastní impedance repráku.
Na poslech je to dobré, nevříská tolik a hlavně se těch 689 vyskytuje mnohem víc všude a není problém je sehnat. Dovolil jsem si dokonce takovou čuňárnu, že jsem to bez úprav výhybky vrazil i do 1PF06708, které mám doma jako předky na kino - nejdřív jen na zkoušku a nakonec jsem to tam už nechal, protože se mi to mnohem líp poslouchá. Jsem proto zvědavý, jestli se u nové výhybky budou středy zatlumovat a o kolik. Než mi za to vyčiníš, nestálo by za to regulérně zkusit, co to udělá? Protože kdyby to NÁHODOU bylo použitelné i při ladění, byla by možnost stavět odladěné bedny z běžně dostupných reproduktorů (což ARO687 nejsou). V nejhorším se ukáže, že to je na hovno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 23:18 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
EvosF1 není to mou zásluhou ,nicméně mají své mouchy, zatím na ně nebudu sahat a možná ,vzledem vyjasněnému původu, budou zachovány v origo stavu.Trochu se navzájem liší osazením ,ale bude důležité zda jsou z jedné serie naoko to vypadá ,že jsou neotevřeny.Zatím jim dám klídek,oni se v kanclu rozehrajou a uvidíme co dál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 23:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 led 2010 18:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Prievidza/Slovensko
Kraj: SR - Trenčianský
Tak podarilo sa mi zohnať ARO 666, skúsim s nimi nahradiť to ARO 687. Najskôr to skúsim bez zatlmenia rezistormi, ak mi to nebude vyhovovať tak ich zatlmím o 3 až 5db. Dám potom vedieť čo a ako...

_________________
Tesla 1PF 067 08, Grundig M16


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 23:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty střeďáky ARO687 tam chci nechat aby alespoň něco zůstalo z původnáích beden. On tam není tou nejlepší volbou a to proto že na tom místě by měl být správně feriťák kvůli silnějšímu pohonu a pevnějšímu projevu na dolním konci vyzařovaného pásma. Jenže když už by se v projektu měnil i ten střeďák tak to už se rovnou můžeme mrknout i na skelety které mají nedostatečný objem (35 litrů místo optimálních cca 50 litrů) a z původních beden rázem zůstane jen basák. Ne že by to nebylo prima, ale pak tomu už nemůžeme říkat upgrade 1PFek. A na takovou akci se asi moc lidí přesvědčit nedá. Já bych zůstal jen u toho co je nezbytně nutné a to je výhybka. To je alfa a omega všeho. Pak přichází na řadu výškáč, s tím souhlasila zdá se většina lidí. Tady se pak udělala stopka že se to dál řešit nebude. Na rovinu - já bych to udělal tak že by se zvedla o něco cena odladění a vyrobila se i alternativní verze výhybky s původním výškáčem a ať se každý rozhodne jak chce jestli tam nechá původní výšku nebo novou.

Kdybys chtěl tak když dodáš ARO689 tak ti z těch dvou vyrobím ARO687 abys měl stejné osazení jako všichi ostatní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 23:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jasně, to naprosto chápu a respektuju. Jen si ještě dloubnu. Já ty PFka ze vnitřku důkladně oměřil a nemají ani těch deklarovaných 35 litrů, ale jen 31...
Nevím na koho jsi směřoval tu výrobu ARO687, ale já je mám uschované právě v očekávání, že se bude ladit. Naopak mohu nějaký 689 přenechat, kdyby někdo chtěl koš s magnetem na přestavbu. Předpokládám, že tam nebude až tak moc záležet na roku výroby a barevném provedení??? Sbírám je při své práci ze školních a podnikových rozhlasů a je to každý pes jiná ves. Pár či dokonce dva snad ve skladu vyhrabu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 15:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To bylo na Evose který přece ty 687 nemá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2012 14:24 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj ,takto jsem se po čase posunul s 1PF.

Skříně dostaly výbrus a nový lak,ošetřil repy,vyhybky jsem pouze prošel ,odstranil nitky a vyměnil kondy za měřené OK.Celé to čeká na sestavení.Současně dělám kopie RS334/jsou jen kousek před domontáží/ a Koax /tam zatím není povrch zcela dokončen, u jedné čelní strany popraskal nástřik černého matu./.
Dodělávat to vše budu najednou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2012 15:59 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Tak takto to nakonec dopadlo po renovaci včetně tuneru.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2012 17:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak to pak porovnáme ok? Bude možno vedle sebe postavit tři verze - původní, verze s původním osazením ale novou výhybkou a verze s novým výškáčem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2012 18:46 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
... a raz bude dúfam aj 4Ω verzia. A tá bude mať tiež nejaké zmeny osadenia. Lebo keď vidím tie čierne ARO 68x a uvedomím si, že majú len 0,3 mH cievku navrchu, až ma striasa... :) Ale čo sa samotnej renovácie týka, pekné.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2012 23:08 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím.Skutečně jsem provedl jen renovaci,stav jako z továrny.Vše v původním stavu.Tuner zcela.Bedny proti originálu mají jedinou odchylku.Repra bassů a středu jsou utěsněna molitanem.Krabice středů dostaly novou vatáž.Výšky jsou na gumovém těsnění.Ta původní černá hmota mě vždy dráždila.Vyhybky nově vydrátované a zesílené přívody k reprům.Možná budu zkoušet rozdíl se zatlumením skříně.Jestli máte někdo praktické zkušenosti s těmito skříněmi budu rád za info.Už jsem jich repnul několik,ale vždy do originálu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 01:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já pracuju postupně na opravě těchto zprasených kusů

viewtopic.php?f=32&t=391&start=1640

Momentálně vypadají takto, ještě zbývá dotmelit, ještě jednou jemně přebrousit a jde se lakovat:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 02:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Krásný to máte chlapi. 8-)

thales: Bude se stříkat, nebo natírat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 02:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Stříkat není čím takže to vezmu válečkem. Boky a zadek půjde jen čirým polomatným lakem aby byla pěkně vidět dýha a čelo půjde na černý polomat. Nebýt toho že jsem tam musel na mnoha místech tmelit tak bych možná uvažoval i o tom že bych jí vzal též jen čirým lakem. Akorát ještě musím vyzkoušet jestli jí vezmu směsí lesklého a matného Alkytonu, který se mi v minulosti osvědčil že vypadá celkem rozumně. Lesklá vypadá na bednách blbě a matná zas je po zaschnutí taková došediva. Smícháním lze najít vhodný kompromis. Další možností kterou jsem zatím nezkoušel by mohla být matná černá a na to tenká vrstvička zředěného matného čirého laku. To by mohlo dát ve výsledku sytou černou ale přesto ne lesklou. A nebo zkusím tzv. kovářskou čerň. S tou jsem sice ještě nic nedělal ale podle vzorníku vypadá pěkně tak jsem koupil malou plechovku. Takže si asi udělám nějaký svůj vlastní vzorník z těchto možností a co se mi bude líbit nejvíc to tam půjde. Klidně si ale přečtu i váš názor.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 09:22 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
To sa to pracuje, keď je kde... :| Ja mám aktuálne len veľmi provizórne priestory, kde po troške už druhý týždeň pracujem na ďalšej sérii mojho trojpásmového visatoňáckeho čuda. Keď to dokončím a zoženiem prevádzkyschopné ARN 734, pustím sa do PF-ky. Výskum stredo-výškovej časti už mám za sebou, osadenie je teda isté.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 14:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No kde - tu bednu jsem zpracovával venku před garáží.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 25 led 2013 19:51 

Registrován: 24 lis 2012 09:52
Příspěvky: 18
Kraj: SR - Nitrianský
Zdravím vás, včera som si domov doniesol tieto reprosustavy v Hororovom stave. Chcem ich zrenovovať ale chýba mi:
1x stredak
2x bassak
2x vyhybka :?
Fotografie pošlem na "objednanie" :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group