Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 13:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 kvě 2009 00:42
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Žilinský
Chcem si spraviť prieskum, aké sú podľa vás najlepšie hrajúce dvoj pásmové reprosústavy od Tesly v zmysle dobrého typového zladenia reproduktorov, sériovo dobre odladenej výhybky či celkovo podarenej konštrukcie ? Chcel by som si nejaké dvou pásmovky kúpiť ako pripomienku na staré časy . Je mi jasné, že to nieje žiaden highend a že to nie sú ani poriadne dvoupásma z toho puristického hladiska, ale v rámci možností vtedajšej Tesly si myslím že to zvládli vcelku dobre.

Môže sa jednať aj o model kde treba urobiť miernu úpravu výhybky či zámenu súčiastok ale s tým, že výsledok bude stáť zato.

Vlastnil som velké ARS 840 aj malé ARS 9104, obidvom som zrenovoval závesy a prekábloval niečím serióznym + skontroloval súčiastky vo výhybkách . Najviac ma prekvapili ARS 9104, velmi príjemný posluch s pekným vokálom a vcelku mali aj nejaké rozlíšenie , bas bol minimalistický a decentný, vcelku kontrolovaný .

Kŕmiť ich budem špičkovými modelmi stereo zosilňovačov véhlasných japonských firiem zo 70 - 80 rokov - Harman Kardon, Luxman, Sony VFET

Ďakujem


Chcem ich ako druhý pár na nostalgický posluch , primárne mám zahraničné highendové bedne.

Samozrejme som fórum prelúskal, názory sa striedajú hlavne pri typoch ARS 9204, ARS 1014 a 1015 , že vraj ARS 1014 majú ako jedny z mála kompletnú výhybku ,ale že im zvykne rezonovať zadná stena.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 14:20 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Podle mě jsou docela slušný ARS820.Jinak u těch 820 by pomohla výhybka od Godze.ARS1014 hrajou nic moc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 14:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jediné dvojpásma od Tesly, ktoré ma uspokojíli, bolí z ValMezu ARS 820, prípadne ich nástupca ARS 914 a potom miniatúrne modely ARS 710, 810, 815. Dá sa predpokladať, že ich pendanti z Bratislavy (1PF 067 62) a z Litoveli (ARS 824 a nástupca ARS 9204) budú na tom podobne. Nič s osempalcom by som si domov nevzal, a rukami mi ich prešlo dosť. Ale sú to absolútne subjektívne dojmy.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 15:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
ARS 820 a 1PF06762, pokud se bavíme o továrních kusech. Všecko s kalotou na výškách hraje agresivně a protivně. Předělával jsem teď několikero párů dvoupásem osazených ARN5604/567 a ARV161 na Godzovu výhybku a rozhodně bych to doporučil. Pokud se zároveň vyztuží a dobře vytlumí kisna, je to ještě o level lepší.
Poznamenám jen, že to je cesta, jak dobře zužitkovat stávající bedny, nebo jak účelně zrecyklovat nějaké staré dobité. Pokud nic nemáš a chceš se vybavit, asi bych se vydal jinudy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 20:00 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Časem se mi nahromadily různé menší reprosoustavy, takže chci některé prodat. Provedl jsem si tedy nedávno malý srovnávací poslechový test následujících modelů: Tesla ARS 9210, ARS 9104, dovozové: NDR B3010, SSSR S30B.
Nejhůře se mi jevila ARS 9210, jelikož má příliš agresívní podání výšek. U dalších jsem se dlouho nemohl rozhodnout. Jak už to bývá, každý z modelů má odlišný zvukový projev, přičemž jsem ale u těch zbývajících tří nemohl říci, že některý je něčím vysloveně špatný.
Nakonec se mi jako vítěz jevila ARS 9104 svým vyrovnaným, po delším poslechu příjemným zvukovým projevem. Tento pár tudíž zůstane doma, zbytek bude prodán.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 20:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Mně se takhle nashromáždily kromě různých jiných malých beden i třípásma Grundig Box 660 (velikost přesně stejná jako Tesla ARS 1014) a důsledkem provedení poslechových testů bylo, že z dvoupásem Tesla jsem si ponechal ze srdečních důvodů ty, které mají 10 cm basáčky (ARS 710, 808, 810, 815) a všechny s 16 cm basáky šly do horoucích pekel :-).

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 21:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
V továrním provedení od tesly rozhodně ARS820.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 12 srp 2013 15:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 kvě 2009 00:42
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Žilinský
ďakujem za príspevky , skúsim teda vytvoriť dopytovú ponuku na inzeráty


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 12 srp 2013 16:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Zas tak moc jsem jich neslyšel ale vyhovují mi 1PF 067 62. Nestojí moc peněz (já ty moje sehnal tušim okolo 300-400kč) a po menších úpravách jsou to fajn levný bedny. Já jsem je dělal jako takovou svojí prvotinu a zkoušku jestli pak zvládnu udělat něco složitějšího a vzhledem k tomu že mám levý programátorský ruce to dopadlu docela dobře. Vyhybku tam mám tu od Godze (vyrobenou Ransomem) , zpevněné čelo, dodělány terminály, ošetřeny závěsy basáků, vnitřek polepek kobercem, přetěsněn + přetlumen, povrch zbroušen a nalakován. Mám je v ložnici na takový mojí skromný vintage sestavě a jsem spokojen a navíc z nich mám radost že jsem si an nich něco udělal sám.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 13 srp 2013 21:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 kvě 2009 00:42
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Žilinský
Mohol by si prosím vysvetliť "levý programátorský ruce"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 13 srp 2013 22:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
No že nejsem zrovna žádnej fachman. Dělám na počítači takže nejsem žádnej řemeslník.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 17:00 

Registrován: 07 lis 2009 20:07
Příspěvky: 69
zdravim dostali sa mi do ruk ARS 821čky ...prišerny zvuk po zapnuti,pozeram ved to nema vyhybky ... chcem sa spytať či tieto vyhybky http://repromania.net/tesla/tesla-repro ... rs-820.php
http://repromania.net/tesla/tesla-repro ... rs-821.php
môžem použiť,alebo navrhujete niečo poupraviť ? A tie kondiky maju byť krabicove ? :) Dakujem Vam krasne za odpovede


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 18:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nebude to úplně ideální, ale půjde to. Platné jsou pro 8 Ohm samozřejmě hodnoty v závorkách.
Kondenzátory nemusejí být krabicové, ale na druhou stranu pokud je máš a pokud jsou v pořádku, nic nebrání je použít. Jinak použij svitkové MKT. Do výškové větve paralelně 2x1u5 a do basové větve paralelně 3u3+2u7. Horší to bude s tlumivkami, v těchto hodnotách (1,5 a 2mH) už budou něco stát. Tedy jestli tam opravdu máš 8 Ohm reproduktory, jestli je někdo nevyměnil, když už bedýnky vyvrhnul. Taky tam musejí být staré ARN568 s trojčíselným značením, jinak to bude moc výrazné na středech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 13:32 

Registrován: 07 lis 2009 20:07
Příspěvky: 69
dakujem ak tieto hodnoty su idealnejšie skusim tak ... a ano su tam 8ohmove repro ... no len tak som skusil tam dať kondik do serie s vyškačom a je to sakra stredovy zvuk ale oproti tomu ked tam nebolo nič je to veľky rozdiel ... tie tlmivky no to by sa dalo vyrobiť doma nie ? Co sa tyka vykonu som bol prekvapeny čo dokaže 10w basak .... a tak čisto laicky tlmivky vo vyhybke maju aku funkciu ?

EDIT : vlastne su to tie iste hodnoty po sčitani sorry


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 13:42 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Keď tam bolo to nič, tak to aj výškové repráky boli pripojené priamo na kábel? Bez kondenzátora? :o

Tlmivky (cievky) sa dajú vyrobiť aj doma, ale zas taká sranda to nie je. Ak máš tú možnosť, radšej kúp hotové. A akú majú funkciu? Je to filter, ktorý prepúšťa hlboké tóny a neprepúšťa vysoké, tzv. dolná priepusť pre hĺbkový reproduktor. Cievka sama o sebe je filter len so strmosťou 6 dB/oct. Aby bol filter strmší, zaradí sa za ňu kondenzátor (ale nie sériovo, prepojí sa ním + a -). Potom je to 12 dB/oct.

Pri výškovom reproduktore je to naopak - je tam kondenzátor, ktorý neprepúšťa hlboké tóny, ale sám o sebe je to tiež len 6 dB filter. Aby bol 12 dB, zaradí sa zaň cievka.

Ale tieto bedne nie sú o tom, čo dokáže 10 W basák a teraz hurá robiť diskotéky.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 14:04 

Registrován: 07 lis 2009 20:07
Příspěvky: 69
bol tam vyškač paralelne zapojeny k basaku nič viac proste hnus.Cievky by som vyrabal s kamaratom ktory sa vyzna viac (či je tam nejaky zadrhel?) A čo by sa stalo aj by tam neboli ?

nehovorim že s tym idem robiť diktoteky tie repra chcem spojazdniť na chatu
http://thorn.inshop.sk/elektronickesuci ... ItemIdx=15


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 15:02 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Takže ako som predpokladal, výškáč priamo na kábli... váž si ho, že nezhorel.
Cievka musí mať isté proporcie, hlavne počet závitov a adekvátnu hrúbku drôtu. Ak sa v tom kamarát vyzná, nech sa páči, môže vyrobiť. Tej ďalšej otázke nerozumiem - keby tam neboli, hralo by to na prd ako predtým, keď tam nebolo nič. Núdzová možnosť je dať len kondenzátor pred výškáč, ale nie hocijaký. Najlepšie zvitkový, nie elektrolytický a okrem toho musí mať aj zmysluplnú kapacitu. V tomto prípade by som nedával viac ako 2,2 - 3,3 uF. Ale ak existuje pre takúto kombináciu reprákov osvedčená výhybka, nešetri a radšej investuj do nej.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 20:39 

Registrován: 07 lis 2009 20:07
Příspěvky: 69
hej mam tam seriovo kondik wima 4,7uF nenašiel som mänši , ale ten zvuk je hrozne stredovy ajtak a basy to prekriči ... ale nevrieska to ako vtedy

no neodišlo lebo som to mal zapnute 30sekund potichu bolo mi jasne že tam niečo neje okej.Dve diery na doske a tam ma byť vyhybka


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 21:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je moc. Sežeň si někde 1u5. A pokud uděláš aspoň kopii původní výhybky, budeš koukat, jak to najednou hraje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Najlepšie hrajúce 2 pásmo podľa Vás
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 21:44 

Registrován: 07 lis 2009 20:07
Příspěvky: 69
vyhybku urobim presne podľa tohto http://repromania.net/tesla/tesla-repro ... rs-821.php pokiaľ sa nenajde niekto kto to ma inak a overene a hraje to lepšie

inak tym že zmenšim kapacitu kondika na nižšiu hodnotu bude vyškač hrať aj nižšie frekvencie ?

Dakujem za rady :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group