Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 19:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 kvě 2009 12:03
Příspěvky: 107
Bydliště: Topoľčany
Kraj: SR - Nitrianský
Čaute chcem spraviť nové ozvučnice pre reproduktory z reprosústav Sony SS-XB80V nakoľko majú reproduktory docela slušné parametre,tak by bola škoda neurobiť ozvučnice na mieru.Z výroby niesú najlepšie navrhnuté čo sa týka BR a s tým spojené airspeed in port a Group delay.Chcem ich robiť podobne ako boly navrhnuté z výroby,ale samozrejme vyhovujúci objem + ladenie BR.Jedná sa o kombináciu bassreflex + bandpass.Ide mi najmä o to či bude vhodný materiál na výrobu 15mm multiplex alebo radšej MDF 20mm.Pre 842 ktorý bude v bandpass ozvučnici mi vychádza objem Rear 18L a Front 15L.Pre 843 ktorý bude v bassreflex ozvučnici to je 22L pre obe ozvučnice bude bassreflex pr.8/29.Ktorý materiál bude vhodnejšie použiť.
TS parametre:
Obrázek

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 19:31 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ty původní bedny jsou jako tohle: Obrázek?
Čeho bys jako chtěl dosáhnout a s jakejma nákladama?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 19:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 kvě 2009 12:03
Příspěvky: 107
Bydliště: Topoľčany
Kraj: SR - Nitrianský
Áno,to sú oni.Chcem dosiahnuť logicky to,aby hraly lepšie.Bassreflex na tom 843 to je ten čo je vidieť je navrhnutý zle.Má pri vyžších príkonoch veľmi vysoké prúdenie vzduchu.Pri 50W je to už 40m/s čo mi prekáža najviac.Ale keď už budem bedne prerábať tak im navrhnem čo najlepšie podmienky.Bandbass má zase zle navrhnutý objem a má group delay okolo 25ms.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 21:16 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Když se ti chce... Raděj bych z novejch repráků postavil "normální" třípásmo, že by Sony dělalo kvalitní reproduktory v téhle třídě, mi nepřijde jako pravděpodobný, kdysi jsem nějaký věže tohle ražení vlastnil příp. opravoval, a nadšenej jsem z toho nijak nebyl. Už třeba proto, že jsem v žádné bedně nenašel opravdovou výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 21:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 kvě 2009 12:03
Příspěvky: 107
Bydliště: Topoľčany
Kraj: SR - Nitrianský
To je pravda.Výhybka je tam iba kondík na výškový.Kŕmim to Grundigom V4 a aj na moje prekvapenie to hrá slušne.Keď odstránim všetky nedostatky ktoré som spomínal,mohol by som mať načas pokoj s bastlením.Ale nedozvedel som sa či bude stačiť multiplex 15mm alebo radšej mdf 22mm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 13:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ten group delay by ma na tom celom trápil asi najmenej...
A odpoveď na Tvoju otázku ohľadne stavebného materiálu ozvučníc: Je to v tomto prípade úplne jedno, či 15mm multiplex alebo 20mm MDF. Je to skôr o osobných preferenciách a následnej povrchovke.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 10 lis 2019 16:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 kvě 2009 12:03
Příspěvky: 107
Bydliště: Topoľčany
Kraj: SR - Nitrianský
Viem na čo narážaš.Odladená výhybka by tomu určite viac pomohla,ale som relatívne nenáročný poslucháč a zvuk sa mi páčil aj v originál ozvučnici s extra jednoduchou “výhybkou” a preto môžem predpokladať,že keď odstránim technické problémy spomínanej ozvučnice,budem so zvukom ešte spokojnejší.A vďaka za odpoveď.Najmä som potreboval vedieť či 15mm multiplex bude dostačujúci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerábka reprosústav Sony Ss-XB80V
PříspěvekNapsal: 14 lis 2019 18:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 kvě 2009 12:03
Příspěvky: 107
Bydliště: Topoľčany
Kraj: SR - Nitrianský
Tak nakoniec vzniklo toto.Nevedel som ako to dopadne,tak som to robil z čistého odpadu,zo starých skríň.Rozhodol som sa pre bi-amp aj bi-wire zapojenie.Zvuk je mäkký,čistý,neunavuje pri obidvoch zapojeniach.Ale predsa len hrá krajšie pri bi-amp zapojení.Do budúcna mám ponaučenie,že s regumom sa to nemá preháňať.Po asi týždni sa začal záves vlnieť a nevyzerá to,že by sa mal vrátiť do pôvodnej polohy.Našťastie sa na zvuku nič nezmenilo,len na pohľad to nevyzerá vábne.Malá inšpirácia aj pre ostatných ktorý sa nudia,že aj z priemerných (podľa merania vcelku slušných) reproduktorov sa dá spraviť pekná bedňa ktorá zvukom určite neurazí.Len pre info:objemy sú nakoniec trochu zmenené oproti tomu čo som písal hore.
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group