Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 11 úno 2019 22:19 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Pustil som sa do stavby reprosústav Totem 100B a potreboval som prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov, tak som si ho vyrobil. Možno môj nápad niekomu začínajúcemu pomôže.

Použil som na to plechový doraz, ktorý sa bežne dodáva k horným frézkam (nový stojí cca 4 eurá), z ktorého som odrezal zvislé plochy dorazu. Základnú dosku tvorí kus dosky z laminátovej podlahy, v ktorej je vyfrézovaný otvor. Výhodou laminátovej dosky je, že je tenká a pevná, a má hladký povrch, ktorý sa dobre kĺže po opracovávanom materiáli. Čap je tu pevný a je zhotovený zo skrutky, ktorá sa používa na spájanie nábytku. Po pevnom dotiahnutí na dosku som na skrutke odrezaj jednu hlavu. Vôľu medzi doskou a frézkou som vyplnil nalepenými prúžkami sololitu, ktorý svojou hrúbkou dokonale zapadol (bez neho by frézka pružila).

Prípravok som odskúšal v praxi, je pevný a stabilný, dá sa presne nastaviť a ľahko sa nasadzuje a sníma.
Prikladám obrázky, z ktorých je snáď všetko jasné.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 13 úno 2019 08:44 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Rovnakú skrutku som použil aj ja pri stavaní bední a prípravku na frézovanie :) Aký najmenší priemer si s tým schopný vyfrézovať?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 13 úno 2019 11:28 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tohle bylo razdva hotové ...

Příloha:
kruzitko_1.jpg


Příloha:
kruzitko_2.jpg


Příloha:
5_adapter.jpg

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 13 úno 2019 20:26 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Re: Akusta
Pôvodne som aj ja uvažoval o niečom podobnom. Čo som videl na webe, tak prevažujú práve takéto riešenia - pevná doska a pohyblivý čap.
Práve preto, že som to urobil opačne - pohyblivá doska a pevný čap, tak som to tu uviedol ako inšpiráciu.

Čo je jednoduchšie na výrobu, to je dosť individuálne. Ja som nemal poruke dostatočne pevný plech na upevnenie čapu. Jeho vodiaca časť v doske si vyžaduje presné frézovanie a vhodné skrutky, aby to bolo stabilné. Ja som mal zasa poruke zbytky laminátovej podlahy a sololitu, takže pre mňa to bolo jednoduchšie. A tolerancie pri výrobe boli značne veľké, niektoré rozmery doslova "od oka".

V mojom riešení vidím výhodu v tom, že prípravok je možné ľahko nasadiť, aj sňať dolu. Ja som pri frézovaní zapustenia zvukovodov potreboval striedať frézovanie oblúkov a rovných drážok, takže som to "ocenil".


Naposledy upravil emge dne 13 úno 2019 20:42, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 13 úno 2019 20:40 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
staffy píše:
Rovnakú skrutku som použil aj ja pri stavaní bední a prípravku na frézovanie :) Aký najmenší priemer si s tým schopný vyfrézovať?

Tá skrutka je priam predurčená pre čap :D Má presný rozmer s celou hodnotou (5 mm) a hladký povrch. Výhodou je aj pomerne široká a nízka hlava.

Ten môj prípravok umožňuje s frézou 6 mm vytvoriť otvor s priemerom minimálne 5,2 cm. Ja som potreboval frézovať najmenší otvor pre terminál s priemerom 6,5 cm, takže som menší priemer neriešil. Ale nie je problém prípravok prispôsobiť. Keby som potreboval, tak mi stačí urobiť menšiu dosku s posunutým čapom, ktorú by som prehodil pomocou štyroch upevňovacích skrutiek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 25 dub 2019 19:53 

Registrován: 01 dub 2017 16:08
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Středočeský
dotaz pro Akustu - jaký nejmenší průměr lze frézovat tvojí pomůckou?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 11:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Jen skromný dotaz:
Potkal někdo někde samostatné boční vodítko k horní frézce? Rád bych si spíchl přípravek na otvory, ale tenhle díl se snad ani samostatně neprodává. Stavitelné za cenu celé frézky opravdu nepotřebuji, jde mi jen o ty dvě vodící tyče a plech, kterým jsou spojeny.
Děkuji za každou stopu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 12:14 

Registrován: 10 bře 2021 09:49
Příspěvky: 24
Kraj: SR - Žilinský
@vlk vyrobil si nakoniec nieco? Tiez o tom rozmyslam a nasiel som toto https://www.kobatech.sk/makita-doraz-pa ... 34821.html ...len ci to bude sediet aj na ine znacky je otazne ja mam este stare Festo.

_________________
AVR -> Denon X1600H
Repro -> UMD365


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 14:06 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Ja som použil tento doraz:
https://www.remab.sk/doraz-na-frezu-3620-164834-6
Vodiace tyčky majú priemer 8 mm.
Vzdialenosť medzi nimi (osi) je 8,4 cm. Medzera medzi nimi je 7,6 cm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 17:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
ivanko362 píše:
@vlk vyrobil si nakoniec nieco? Tiez o tom rozmyslam a nasiel som toto https://www.kobatech.sk/makita-doraz-pa ... 34821.html ...len ci to bude sediet aj na ine znacky je otazne ja mam este stare Festo.

Zatim stavím novou dílnu, takže na přípravek nedošlo, ale pokud by to šlo koupit, beru hned. Jen to tu nikde samostatně není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prípravok na frézovanie okrúhlych otvorov.
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 13:40 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Objednať to vieš aj z odkazov vyššie. Ak máš inú "značku", stačí premerať. Pre skupiny "značiek" sú rozmery zhodné.
Ja som použil doraz, ktorý som mal pribalený k frézke. Nový mi objednal miestny predajca Makity. Cena cca zhodná s e-shopom, len bez dopravy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group