Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 17 zář 2019 23:01 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
No jo, vždyť nás znáš. Za malý peníze chceme moc muziky.
Ve Skalici u Rasnoma hráli bedny za cca 160t a ve srovnání tady UMD365 byly moc takový rozjásaný. Však to táké Ransom psal. Ale ve srovnání s URS3100 byly v něčem horší.
Prostě za ty prachy co stojí UMD365 tak můžeme být rádi za takový počin. Takže díky za tvou práci.
Jenom UMD potřebují silnější zesilovač, jsou trošku, jak se říká, hladovější na výkon.


Naposledy upravil Jirik97 dne 04 říj 2019 07:35, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 17 zář 2019 23:16 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak tam Jirko přidej nějaký magnet :)
Mě tak naladily ty tvý 251 , že jsem vyzkoušel postupně 5 párů Cantonů a jediný který mají pro mě jakštakš cenu a který si asi přece jen nechám jsou Karat 20. Dají se poslouchat.
Ostatní byly vždy omyl po krátkém poslechu mě vyloženě lezly na nervy.
Jak rád se zase vrácím odladěné bedně. Snad těm hladovým bednám bude stačit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 07:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Holt z malýho basáku a malýho objemu máme buď malou citlivost, nebo nejsou basy. Všechno najednou mít nejde. Když k tomu pak připočítáme ještě relativně nízkou zatížitelnost, máme opravdu bednu na spíš komorní hraní.
Co se výšek týče, tak ND16 jsou opravdu takový jemnější a decentnější. Oproti výškám, co zanechávají znatelný ocas mezi 10 a 15k tak můžou působit dojmem, že výšek je málo. Ale vzhledem k tomu, že jdou hodně vysoko a taky hodně vysoko drží svazek, tak detaily zvuku imho nechybí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 09:23 

Registrován: 30 říj 2012 23:24
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím, a co použít namísto ND16 osvědčené ND 25 FW-4? Ptám se proto, že vzhledem k věku mám už se slyšením
výšek a tudíž i alikvotních kmitočtů určité potíže a tak mám trochu obavu, abych nebyl poněkud zkamán. Hotové UMD by se jistě upravovaly poněkud obtížně. Dík za názor. Začátečník


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 09:30 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Páni, nemajte obavy. V originále hrajú úplne úžasne, to je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo si ich chcem postaviť.
A kto by mal málo výšok, tak pred Daytonom je predsa delič, kde si môžete úroveň doladiť podľa svojho gusta.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 10:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Začátečník: Klidně si tam dej co chceš, stačí když o tom nebudu vědět. Nevidím jediný důvod strkat nad to spx-ko něco jako ND25FW. Kdo chcete víc výšek, tak to udělejte jak napsal penjo, nebo prostě otočte knoflíkem treble na zesilovači. Nebudu snad projektovat soustavy pro lidi, co špatně slyší výšky. Pak mi zas další řekne, že je to ostrý a převýškovaný. Právě proto, že se nám s věkem mění citlivost sluchu pro vysoké kmitočty jsou na zesilovači korekce. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 11:35 

Registrován: 30 říj 2012 23:24
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dík za objasnění, vzhledem k tomu, že jsem je osobně neslyšel, tak jsem se chtěl jen ujistit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 13:09 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
V konstrukci ani ve výšce ND 16 problém není. Jak jsem napsal - jen můj subjektivní pocit. Když jsem je slyšel poprvé, hráli moc pěkně a teď jak kdybych hledal nějakou chybičku. Prostě pocit nespokojenosti.
Nehledejte v tom problém. Prostě po nějakém čase, to chce srovnání na jiných bednách.
Jen se sami přiznejte, kolik reprobeden doma máte. A pořád stavíme nové a nové. Pak se doma hromadí spoustu beden, které není kam dát a jdou z domu.
Jak píše Penjo a TLU dá se upravit hodnota útlumovýho členu před výškou. To si už musí každý upravit sám a vyzkoušet na svých uších. Každému bude vyhovovat něco jíného. TLU ladí bedny na nějaký standart, který vyhovuje tak min. půlce osazenstna tohoto fora.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 zář 2019 13:18 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Zítra by měl přijít zbytek dílů,tak už je snad brzy uslyším už se fakt těším.Na mých 20 metrech myslím nebude problém.Zdělím pak své pocity. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 23:54 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak už hrají
Příloha:
P1210673.JPG

Zatím jsem je moc neprověřil, ale už teď je jasné že to budou malé budky
s velkým zvukem. :)
URS už nemám a od té doby mi žadné jiné bedny úsměv na tváři nevykouzlily.
Až dnes.Velmi příjemná záležitost. :) Jednorožci moc děkuji za projekt. ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 06:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Cos proved s URS?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 09:41 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
URS jsou v Pardubicích. Má je pán který někomu zapůjčil své bowers & wilkins na sraz ve Skalici.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 10:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jsi mu je prodal? Jsi je moh prodat mně a nemusel jsem kupovat JBL. Minimálně vzhledově jsou rozhodně hezčí.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 10:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Scarabeo ich mal nejakú dobu v inzercii, ak si dobre pamätám...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 10:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
No vidíš, to som prehliadol.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 11:06 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ano asi půl roku i tady. Občas jsem je teda stahoval. Nebyl jsem si jistý jestli je chci vůbec prodat.
Můžu Ti dát kontakt na pána jestli by je neprodal. Jednou už jsem to v jiném případě zkoušel, ale neuspěl jsem i když jsem nabídl mnohem víc než za co jsem je prodal.
Ale zpátky k UMD. Dnes jsem doma sám takže jsem trochu přiložil.
Spodky neuveřitelný. Když je nějaká skladba kde jsou basy výrazné tak to v místnosti až rezonuje.
S vytlumením jsem si dost vyhrál. Kdyžtak ještě přidám vatelín nebo zacpu BR. ;)
Občas něco cinkme tak, že se podívám z okna že je snad drahá polovička na kole už doma, ale to opravdu.
Plně souhlasím s tím co napsal Jiřík. UMD si nechají opravdu hodně naložit.
U URS si pamatuju, že v polovině dráhy volume stejného zesilovače to bylo někdy až až.
Tady se dá jít celkem v pohodě na 3/4 dráhy se zesilovačem který má 2x 145W na 8ohmů.
Teď už jen laboruju s osou poslechu, když nejsou natočené na mě tak se mi to ale nelíbí... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 13:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
UMD365 spolu s TM380 jsou takovým tím důkazem, že i s levnými měniči lze udělat poslouchatelnou bednu a záleží hlavně od toho, jak se s nima naloží. Tady se to prostě celkem pěkně sešlo. Ne vždy se to tak povede.
Kdyby byly kmitací systémy do košů z eminence LAB12, aby je Martinekk mohl seskládat a dodat, pustil bych do plénu i návod k mým 4-pásmům UCU4120. Ale bez nich to nemá smysl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 16:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Scarabeo: A proč jsi je vlastně prodal?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 23:31 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Racionální to zrovna nebylo.
Asi jsem chtěl hlavně menší bedny které budu používat jen na 20m.Občas musím něco prodat abych mohl zase něco doma kutit. :D
Vždycky se mi líbily víc regálové bedny. Pak tu byl projekt URS a po uvahách jsem se rozhodl URS nacpat do regálu. Rozhodující asi bylo i když jsem slyšel ty malé Jiříkovi Cantony ve Skalici. Řekl jsem si, že to by mě asi stačilo. Jenže ta jeho úprava byla opravdu super. U serie už to taková hitparáda nebyla. Když jsem slyšel na srazu bedny za 100 -160 tis. nechci říct, že byly špatné,ale za ty peníze nevím no? Prostě mě zajímalo jak budou hrát bedny za 6 tisíc. Začal jsem je stavět i když jsem je vlastně nikdy neslyšel. Taky proto, že jinak celkem zdrženlivý TLU většinou o projektu nakonec napíše že je to celkem dobré nehraje to špatně apod.
A tady najednou napsal, že to hraje skvěle.
Tak to jsem musel zkusit. :) No a je to za ty prachy opravdu super. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 04 říj 2019 08:00 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak vidím dalšího spokojeného majitele UMDček. Fakt ty bedny hrají dobře. Já jsem s nimi moc nešoupal po místnost prostě jsem postavil na obvyklé místo a je to. Taky nemám možnost je moc posouvat, protože by zavazeli. Jen když jsem doma úplně sám tak je vytáhnu do prostoru.
V tvém provedení se mě také líbí. Na pohled středně velké třípasmo. Uvidíme co Ransom až je také dodělá apo referuje jam mu hrají. A zanedlouho se přidají další co si je staví. Tak uvidíme.
K těm Cantonum jsou to Canton Fonum 230, předchůdce 250, 251. Za mě říká že to byl výstřel do tmy.
Kdyby je změřil a propísknul TLU tak by se určitě zasmál a okomentoval co z nich leze za za zvuk. Jen to nějak vyšlo a je to poslouchatelný. Mohu je vzít na zimní sraz a pokud by je TLU podrobil měření, určitě by nás závěr měření překvapil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group