Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 11:12 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já mám taky postřeh s dopravním paradoxem. Vlaky byly původně určeny k hromadné přepravě osob a nákladu. Dnes jede místním motoráčkem 8-12 lidí včetně personálu. Zastávka je vtipně umístěná tak, že závory zůstávají dole po celou dobu co je motoráček ve stanici a pak ještě chvilku. Když se toto stane v době odpolední maloměstské špičky, prakticky na 20 minut zkolabuje doprava a někdy se to nerozjede do dalšího vlaku co jede za hodinu. Můj odhad je, že kvůli těm pár lidem ve vlaku stráví na silnici o 20 minut víc minimálně tisíc lidí (v autech a autobusech). Když to zhruba propočtu, tak ztracenej čas těch čekajících lidí za dva roky je stejnej, jako předpokládáná doba života těch lidí ve vlaku. A to se celospolečensky jistě vyplatí. A to nejsem ekoterorista, kterej by navíc počítal emise CO2 nebo ekonom, kterej by spočítal ztrátu na HDP :) Když jsem podobnou tezi (trochu mírněj) nadnesl na městském úřadě, tak mě poslali víte kam... Přitom stačí, aby vlakem jezdilo 10x víc lidí, jako kdysi, a už ten poměr bude úplně jinej, nedejbože by se závory spouštěly těsně před vlakem, a řešení jako nadjezd nebo tunel je už na hranici scifi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 11:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kde to konkrétně je? Pokud to je skutečně stanice a ne zastávka, tak to je lemplovitost dopravního personálu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 12:29 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jeden přejezd je zastávka, Blansko město a druhej stanice Boskovice, ale tam se to děje jenom občas, nejčastěj v té dopravní špičce - možná nějakej místní předpis, přejezd je tak 20m za poslední výhybkou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 12:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mi to připomnělo nedávnou příhodu. Předělávali přejezd v České Skalici. Mám tady v jedné firmě známého, který je za volantem vyhlášený průserář. Nepočítaně bouraček, za které "nikdy nemohl", přičemž všichni víme, źe jezdí jako magor. Jednou jsem s ním seděl v dodávce, když sejmul ve Warszawě auto, které se před ním příliš pomalu rozjelo na zelenou. Před časem přišel o oko, ale od té doby ho stejně vídám jezdit na kole tryskem bez brejlí a autem taky jezdí pořád stejně.
Nedávno byl ten přejezd už týden rozebraný. Ze všech stran snad půl kilometru předem mraky značek každých padesát metrů. Ve stejnou dobu zmíněný P. přesvědčil kamaráda v Náchodě, že nemusí autem jezdit na STK, že mu ho tam zaveze a STK zařídí, protože stanice patří jeho zaměstnavateli. No a protože jezdíme co to dá, cestu známe a značky jsou pro debily, projel nad ránem ten rozebraný a do půlmetrové hloubky odhrabaný přejezd asi tak kilem. Auto zůstalo stát až ve stoupání k benzince, omotané pruhovanou páskou. Kola našli porůznu po okolí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 14:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: Tak Blansko město je zastávka. Tam vlak zastaví na půl minuty a přejezd nelze zavírat až s jeho odjezdem, protože tam jsou i vlaky projíždějící a přejezd je automatický.
V Boskovicích je to jiná věc, tam se při příjezdu vlaku přejezd musí zavřít a pokud má vlak delší pobyt, může se pak zase otevřít a zavřít až před jeho odjezdem. Ale nádražáci si to často usnadňují a nechávají ho zavřený. Otázka ovšem je, zda se tam nekřižuje a kolik času by se získalo s ohledem na předzváněcí doby.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 19:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mě je to celkem jasný, ale tohle se stupňuje už několik let. V Blansku aspoň plánují most přes řeku a koleje, a v Boskovicích je neřešitelný posunout ty nástupiště o 50m dál v 500m dlouhým nádraží k ničemu a nějak řešit zbytečný prodlevy... Obvykle vlak přijede od Skalice, vystoupí , nastoupí lidi a jede zpět. Někdy je tam to křižování. A závory jsou dole od 2x 1minuta po 1x5-7 minut. Další věc je, že 50 let nikdo v Boskovicích nemá chuť koncepčně řešit dopravu, existují historický studie, ale to nikdo nepostaví, a takzvaná "boskovická spojka" na dráze k ničemu, kterou jsem nepochopil, se snad bude v reálné budoucnosti stavět, na rozdíl od R43, která prakticky stojí, chybí dva mosty a povrch, která se v reálné budoucnosti stavět nebude. Stačilo, aby ten blbej Hitler zaútočil na Rusko o rok pozděj, a mohlo to být hotový... Ale historii nezměníme a budoucnost pravděpodobně taky ne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 10:53 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/5 ... to-benzin/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 11:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to celé fraška a v podstate to môže skončiť len dvomi scenármi.
1. ten lepší, ale menej pravdepodobný: Ľudia sa proti novodobému zelenému komunizmu vzbúria a celú frašku utnú.
2. ten horší a pravdepodobnejší: Vrátime sa do dvadsiatych rokov minulého storočia, kedy si mohli dovoliť auto len bohatí ľudia. Tí chudobnejší na ne mať nebudú a aj keby mali, nebudú mať energie na ich prevádzku. Celé to bude mať za následok v prvom rade chudobu. Stredná trieda zmizne nadobro.

Podľa hlúposti ľudí to tipujem na ten druhý scenár (aj keď dúfam v prvý). Ľudia, užívajme si posledných asi už len zopár rokov, vozme sa na tých starých audinách, BMW a mercedesoch, kým je to možné. Možno už o dva roky nebudeme mať nijaké auto...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 11:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Poznačte si moje proroctvo: Nič zásadné sa nestane. Ľudia bohatnú a automobilky pustia niečo zo wvojich ziskov, takže autá zdražejú len o toľko, aby si ich ľudia mohli dovoliť.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 12:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
To plati pri strave. Zrat sa musi.
Vo zvysku plati coraz vacsia "nenazranost"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 13:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
laminat píše:
Poznačte si moje proroctvo: Nič zásadné sa nestane. Ľudia bohatnú a automobilky pustia niečo zo svojich ziskov, takže autá zdražejú len o toľko, aby si ich ľudia mohli dovoliť.

Ale áno, s tým súhlasím. Automobilky oželejú nejakú menšiu časť zisku a ošulia nejaké ďalšie komponenty, takže autá v zásade zatiaľ drahšie nebudú. Ale rodinný kombík strednej triedy je pre mňa aj tak nedosiahnuteľná záležitosť, ak by som si ho mal kúpiť nový. A som tým pádom odkázaný na jazdenky, ktoré onedlho nebude možné používať. Ja teda skôr narážam na "zelenú politiku" EU ,ktorá chce byť v tomto pápežskejšia, než pápež a v skutočnosti nám tým veľmi škodí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 13:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TT: Takže automobilky z nenažranosti radšej skrachujú?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 13:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ja si myslím, že automobilky nie sú nejak zvlášť nenažrané. Sú to firmy ako každé iné a ich gro je tvorenie zisku za súčasného uspokojovania potrieb zákazníka. Ja automobilky z ničoho neobviňujem a často mi je ich ľúto a zroveň majú môj obdiv. Posledné roky musia bojovať so zeleným molochom súčasne so zlepšovaním výbavy, výkonu a bezpečnosti pri zachovaní ceny. A niektoré modely pri tom všetkom stále vykazujú obdivuhodnú výdrž.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 16:44 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Když jste u těch aut... :lol:
https://www.autoforum.cz/bleskovky/30-r ... -se-mylili


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 17:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
No, přesně na Lipně jsem to před pár lety viděl. Led takový, že bych ram nepustil děti bruslit a on tam neohroženě vyrazí s Roomsterem. A to měl štěstí, že v té ledové vodě neutonul.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 30 bře 2020 23:42 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nehledám auto, ale tohle na mě vyskočilo jako reklama a přijde mi to zajímavý. Tak tady odkaz
Mohlo by to být hezký svezení...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 31 bře 2020 10:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ano, motýlek je pěkný svezení, když je to ve slušným stavu. Ale tahle vypelichaná, po břiše se plazící jebka je už leda tak bezedná kasička na peníze. Kdo si to koupí, bude zase jen proklínat mercedes, jaký je to křáp, jak se to furt sere, jak je na to všecko drahý a zlatá jedničková oktávie TDI. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 31 bře 2020 10:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Už celkové vyznění inzerátu mi rozblikalo všechny kontrolky "Bacha, tunel".

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 31 bře 2020 11:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jo, stačí kouknout na inzerát.
Námatkově jsem vybral, jak by to auto mělo cca vypadat a kolik musí stát, aby dělalo alespoň trochu radost:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 68548339cc


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 31 bře 2020 12:02 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ty km budou poloviční, což je stále úplně v pohodě. Před asi 8 lety jsem se na Ska hodně díval, tenkrát nakonec přivezl E39 540iA a měl jí 6 let. Kdybych jí býval dal do plynu, tak jsem ji měl dodnes. Na MB S nejde ze stavu interiéru usuzovat na nájezd, stačí se podívat na stav sedadel, volantu na inzerátech, kde přiznávají 300 tisíc. Většinou jsou úplně stejné, jako ty s polovinou a celkově velmi zachovalé.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group