Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:38


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 00:44 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravim,
Chtel bych se zeptat zasvecenych: mate nekdo osobni zkusenost z porovnani zvuku audio sestavy s integrovanym zesilovacem stredni kategorie s moznosti “preamp” (konkretne mam DENON PMA-720AE) a stejne sestavy rozsirene o koncovy zesilovac? Jak se doplneni o koncak projevilo?
Stalo by za uvahu/prinos doplneni sestavy novym koncovym zesikem (cca 35tis Kc) k bednam URS3100?
Diky za info ci tipy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 04:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Domnívám se, že při zachování stejné "preamp" části bude přínos doplnění jen koncového zesilovače v homeopatické rovině. Výhodou děleného řešení bývá právě fyzické oddělení pre a power a sofistikovanější předek.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 08:49 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
OK. Mas k tomu nejakou teoretickou argumentaci?
Osobni zkusenost, podle toho jak pises, asi ne...

Nechce se mi verit, ze bedny URS3100, ktere podle autora a dalsich spadaji do kategorie á 40tis, by zcela uspokojil integr zesik za 8tis.
Pro hudebni podkres 5-10%vol pri spolecenske konverzaci je urcite zesik uplne v poho.
Ale pro soustredeny poslech v uplnem tichu by ty bedny s koncakem urcite vykouzlily vice...??
Ted neberu vubec kvalitu a zanr hudebni nahravky. Srovnani predpokladam na stejnem vzorku.
Jde mi o nejake dynamicke schopnosti zesiku krmit ty bedny. A to nemysli vohul na plny kule...

Preci se ty “hi-endy” neprodavaj jen jako pozlatka...?

TLU, ransom, a nekdo, mate s tim srovnanim zkusenost?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 09:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Chceš to slyšet ode mně? :) Hájendy se v první řadě prodávají jako pozlátka. Vzhledem k tomu, že občasně i servisuju hifizařízení a měl jsem na stole už i vysokou třídu a dělený mašiny, tak možná mám alespoň nějakou elementární kompetenci to posoudit. Z té nízké třídy osazené monlitickými šváby, STK, případně úplně jednoduchými tranzistoráky je přechod na poctivý tranzistorový parní konec jaksi slyšitelný (není to zdaleka rozdíl jako mezi různými reprosoustavami, ale je). Dál je už ale asi jen zbytečné vyhazování peněz. Ten přínos je spíše jen optický. Při srovnání starýho Luxmana L-430 s novým L-505ux jsme jaksi nepoznali rozdíl ani na bednách Pioneer HPM1500, ani na VMA I EVO, zejména pokud jsme hráli přes běžný lineární vstupy. Rozdíl byl slyšet spíš jen ve Phono preampu a ani to nebylo nijak fatální. Takže v podstatě jen potvrdím slova Laminata. Btw., on zrovna ty osobní zkušenosti má.
Pokud bys to chtěl rozebrat i v nějaké teoretické a odborné rovině, klidně se tady o tom něco může napsat, ale bude to relativně dlouhý článek, kterým Ti rozšlápu bábovičky. :)
Já sám poslouchám a testuju své bedny jen na tom blbým integráči, který lze v bazarech sehnat už od těch 8000Kč a zatím mne nic nepřesvědčilo, že potřebuju něco lepšího. Spíš než naháněním drahýho železa a kabeláže bych se těm URS-kám snažil připravit co nejlepší podmínky co se poslechového prostoru týče. Určitě to bude větší přínos. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 11:18 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Hura, nazor nejpovolanejsiho, v to jsem doufal.
:P
Moc diky za komentar, potreboval jsem trochu usmernit.

- Mohl bys mi zhodnotit primerenost/kompatibilitu toho zesiku s URSama?
- Event navrh zmeny zesiku, aby k nim vice pasoval?

Kdyby se ti chtelo, moc bych privital podrobnejsi clanek s rozborem k tematu, klidne delsi, klidne s kopancem do hracek... Dost me to zajima, no..., a taky bych si to chtel uz nejak uzavrit. Jiste to znas, ze se clovek do neceho zahledi, porad spekuluje a s vysilenim stale hleda argumenty, proc to nutne musi mit. :lol: :lol:
Od tebe kopanec vydrzim. Jako s tou pi...inou od AVALONu. Nakonec jsem URSy udelal jako variaci AVALONu a presto jsi mi je pochvalil. Diky ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 11:54 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Nejsem zadny odbornik, napisi jen svoji zkusenost. Preber si to sam.
Roky jsem hral na dnes uz snad pres 15 let starem receiveru Onkyo TX-SR701. Ma pre-out.
URS3100 jsou obrovsky kvalitativni skok nahoru. A take mne zacalo vrtat hlavou jestli neco neudelat se zesilovacem. Sel jsem cestou nejmensiho odporu a dal poradne dohromady DPA220 ktere jsem delal uz nekdy v '90.
No a jak to hraje? Ano, mezi TX-SR701 a DPA220 je rozdil. DPA je cistsi, vetsi prostor atd. Presny popis po mne nechtej, neumim to. Ale neni to nic z ceho bych si sednul na prdel a s prinosem URS3100 se to v zadnem pripade neda srovnavat. Rozhodne by mne tento rozdil nedonutil investovat treba 30 nebo 40 tisic CZK do jineho zesilovace.
Diky pre-out muzu Onkyo 701 zapojit misto predzesilovace. Coz je presne to co resis s Denonem. Zde nepoznam rozdil zdali tam Onkyo je nebo neni zapojene. Stejne ted ale skoro porad hraju ve stereu primo ze zvukovky do koncoveho DPA220, casem mozna zjistim ze Onkyo vubec nepotrebuju protoze uprimne, kdy mne naposledy hralo treba CD si vubec nepamatuju ;-)
Zkus si zapujcit nejaky koncak vyssi tridy a zjisti si jestli ti stoji za to do toho investovat penize a cas (v pripade DIY). Osobne nesouhlasim s laminatem ze prinos je homeopaticky. Slysitelny je, jen neni vubec velky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 12:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Drasta59: To jsem rád, že od TLU to bereš, když už mně nevěříš.
tucnak01: Setrvám na svém, že rozdíů mezi PMA-720 nebo, nedejbože, TX-SR 701 v funkci preampu k nějakému lepšímu konci a integráče bude homeopatický, protože tam budou limitující právě ty vlastnosti předzesilovače. DPA-220 je zcela jiná kategorie, tam nějaký rozdíl bude ale rozhodně by bylo přínosnější vyměnit předek, než konec.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 12:27 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Jo, bezva. To je odpoved, nazor, zkusenost. Diky.
:P
Nekdo dalsi...?
;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 12:32 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
DPA-220 je zcela jiná kategorie, tam nějaký rozdíl bude ale rozhodně by bylo přínosnější vyměnit předek, než konec.[/quote]

:?
Co myslis predek?
Preamp?
Zdroje nahravky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 12:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ono se často stává, že u těch integráčů je obvod "preampu" vlastně jen přepínač vstupů, potenciometr hlasitosti s vypínačem loudnessu + 2-4 součástkama a RIAA předzesilovač pro dynamickou přenosku gramofonu. Pak je pochopitelné, že pokud k výstupu MAIN OUT připojíme koncák, bude hrát úplně stejně, jako kdybychom ten koncák připojili rovnou na výstup zdroje signálu (přes potenciometr). Takhle to je třeba u Luxmanu, který má í tónové korekce součásti NFB koncáku. Pokud je ovšem preamp toho integráče složitější a obsahuje vicero zesilovacích stupňů včetně aktivních korekcí, pak má zase pravdu Laminat, že největší mršba signálu se opět uděje na tomto stupni. Vím, že to, co tady tvrdíme jaksi všecho odporuje všemu tomu klišé popsaných na různých hájend webech (nebudu konkrétní), ale stačí se zůčastnit nějakýho srazu, kde se udělá slepý nebo ABX test a ta pravda se ukáže. Ono určitý drobný rozdíly mezi výkonovými zesilovači spočívaj především v tom, jak se začne deformovat jeho kmitočtová charka (která může být do čistě odporové zátěže úplně rovná) a jaký proud umí zesilovač dodat do komplexních zátěží především na nízkých frekvencích bez toho, aby se to celý zhroutilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 12:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Budu se už trapně opakovat, ale přesně na tuhle problematiku byl zaměřený loňský sraz...

viewtopic.php?f=32&t=7418

Vyhodnocení začíná o oár stránek dál:

viewtopic.php?f=32&t=7418&start=100


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 13:10 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Supr. Poctu si.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 13:11 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
laminat: Jestli chapu dobre srovnavas PMA720 a TX-SR701 ve funkci preampu. To neumim posoudit, stejne jako to jestli je prinosnejsi vymenit preamp nebo koncovy zesilovac. Z meho pohledu konec, ale asi proto ze preamp ted vlastne vubec nepouzivam :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 13:31 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Ja jsem dosel k vypnutymu Loudness i pri nizke hlasitosti. Bedny mely i tak dost basu a zvuk byl srozumitelnejsi.
;)
Korekce mam 0 a pri zapnuti Source direct se zvuk jeste zmeni.
Jak to tam teda v tech obvodech je?
:?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 15:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jak to tam je zjištíš pohledem do schématu. Vypnutí korekcí totiž vyloučí minimálně ne úplně přesnou "nulu" potenciometrů a jejich nesouběh (u tandemových). V některých případech však Source direct obchází úplně vše vyjma regulátoru hlasitosti, takže se to znovu chová, jako kdybys tam v podstatě žádný preamp neměl. Je to ale výrobce od výrobce a model od modelu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 10:42 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Čas pokročil a taky můj postup vývoje HW.

I přes ne úplně doporučující vyjádření diskutujících jsem si udělal radost koupí pěkně podsvícených budíků, za kterými je "přilepený" Áčkový koncák ADVANCE Acoustic X-A160.
:D

Na základě vlastní zkušenosti popsané v: viewtopic.php?f=61&t=6513&start=400
si dovolím polemizovat o "homeopatickém" přínosu koncového stupně k reprodukci hudby.

Jednoznačně se mi potvrdil ohromný skok v požitku při pořízení reprobeden URS-3100.

Ale další podobný posun k lepšímu nastal i po zapojení koncáku. A to po prvních tónech poznala a uznala i moje manželka, která byla dost skeptická a trochu remcala k penězům. Oceňuji její uznání.

Původní zesik, nyní předzesilovač, DENON PMA-720AE mi slouží pouze jako regulátor hlasitosti do koncáku bez korekcí.
Abych se přiznal, mám v plánu, až tomu budou astrální elementárové pozitivně nakloněni, ho časem nahradit předzesikem https://www.l-e.cz/advance-acoustic-x-preamp .
A to především kvůli lepší kompatibilitě propojení komponent (optika, XLR Předzes-Konc zes).
No, a taky, že k sobě pasujou opticky i svými parametry...
Nečekám už žádný extra rozdíl ve zvuku, ale možná...
Kdo ví.
;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 13:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Drasta59: Pjekný indikátory. To jsou reálný ručičky nebo nějaká alektronická simulace? Vzhledově by se mi docela líbil ale spíše uvažuji dlouhodobě o nákupu PA-300SSE od hifiskeptika p. Bunty.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 13:53 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Jj, OK.
Já jsem nutně "potřeboval" ty indikátory...
:D :D :D
Za ně jsem připlatil.

Na první pohled to vypadá jako display, ale jsou to fakt reál měřáky.
Příloha:
GIF-2020-02-05-12-50-10.gif

Ta stupnice je nějaká prosvětlená, LED, sklo, či co...? To netuším.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 16:22 

Registrován: 17 srp 2017 18:42
Příspěvky: 32
Bydliště: Tlmače
Kraj: SR - Nitrianský
Ja používam BV pa300se už 8 rokov a s urs v pohode hrá. No a okrem toho mám xindak ačkový integrac na akustickú hudbu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovy zesilovac k URS3100...?
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 16:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
https://www.aliexpress.com/item/3302356 ... 520f28d568
:lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group