Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:38


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 11:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pokud klidně koupíš litr za pade, tak potom Ti je jedno, jestli je to vůbec víno. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 11:46 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Čo na tom, že je kurva - hlavne, že je lacná :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 12:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mně už se ale stalo, že litr stáčeného portugalu nebo chardonay za 70Kč z vinotéky byl lepší než flaška za tři kila.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 16:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Mě se to stávalo tak často, že jsem přešel na stáčené...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 00:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Bol za mnou šéf, že ma nemá z čoho platiť... Pracujem v podniku ktorý nám krízový štáb / RUVZ (hygiena) nariadili zavrieť pre poj... vírus.
Dal mi na výber:
a) "pôjdem na úrad práce" s tým že keď sa to zas "rozbehne" ma zoberú späť (otázne či za rovnaký plat), ak nezoberú tak dostanem všimné uvedené v dohode o upp.
b) dajú mi neplatené voľno po dobu dokedy neotvoria
c) vymyslím si diagnózu, na ktorú budem maródiť tak 1-2 mesiace a potom sa uvidí..., reálne s čím by som mohol je moja chrbtica - skolióza, no teraz je pozastavená všetka rehabilitácia mimo urgentných a poúrazových stavov (navyše dosť riskantné z hľadiska možnej nákazy), už mi ostáva snáď iba ísť na psychiatriu rovno sa dať aj zavrieť s tou novou diagnózou koronodepresia, už mi z toho vírusu J.B. a nielen mne ale minimálne celej našej minulej i súčasnej vládnej garnitúre očividne...

Je mi z toho zle :evil: :x :cry:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 07:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A kurva.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 11:42 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Dnes jsem se dozvěděl, že Němci jsou asi dost v hajzlu, protože Monacor pozastavil expedici zásilek do odvolání. Tak pracuju sotva na půl úvazku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 12:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
djmayo:
Když jsem o tom přemýšlel z různých stran, tak já osobně bych v takové situaci asi volil neplacené volno. Ale mně se mluví snadno, protože mám dost nestandardní pracovní vztah.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 12:33 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Kopa ľudí žije od výplaty do výplaty...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 14:16 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Nam v nedelu hromadnym emailom sef oznamil, ze okrem ineho mame setrit, pretoze bude kratit uz najblizsie vyplaty. Podotykam, ze do 16.3.2020 sme boli v plnom nasadeni na stavbe (riadim tim ludi, ktory riadi vystavbu dost velkeho projektu v KE).
16.3.som sa dozvedel, že min 1/3 firmy je uz doma tyzden na HO, pricom nam nikto ani len vediet nedal... Denne mame na stavbe cca 50ludi (uz iba dokoncujeme, bezi odstranovanie vad a nedorobkov). Tak som 16 dohodol s investorom, ze zredukujem pocet nasich ludi, tak aby si nikto nic nevsimol. On mi slubil, ze jeho nadriadeni sa nic nedozvedia a on nam nebude kratit fakturaciu. Do dnesneho dna vsetko slape. Fakt bez problemov.
Nechapem preto, preco mam mat kratenu vyplatu? Nechapem, ako firmy "gazduju" ked ich zaskoci takyto vypadok. Odporuca sa, aby bezny smrtelnik mal bokom odlozene/nasetrene min 3vyplaty. A firmy nic? Do prdele, zase sa na tom vedenie iba nabali, pretoze projekt konci a mali byt odmeny za kvalitu, splnenie terminu a podobne. Nic nebude...
Vsetko zle je na nieco dobre. Mozno ma to konecne nastartuje zmenit zamestnavatela po osemnastich rokoch.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 15:05 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tak ale za čo by majiteľ kupoval sebe aj manželke každý rok nové drahé SUV?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 18:14 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ještě jsem nedostal ani výplatu za únor a nevypadá to ve výhledu úplně dobře... Dnes mi přišly asi po dvou týdnech filtry na Aprilii objednané v ČR. Na roušky mám svůj názor, ale respektuji je.O sebe se nějak nebojím. Špíš o rodinu a hlavně o tátu, je po těžký mozkový příhodě. Smrtce už prokazatelně jednou utekl a byl statečnej.
Přesto všechno se snažím se z toho nepos...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 21:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
paulus33 píše:
Nechapem, ako firmy "gazduju" ked ich zaskoci takyto vypadok. Odporuca sa, aby bezny smrtelnik mal bokom odlozene/nasetrene min 3vyplaty. A firmy nic?

To se ale vůbec nedá srovnávat, rezerva domácnosti je úplně něco jiného, než rezerva firmy, která zaměstnává desítky lidí. Asi si nedovedeš vůbec představit, co všechno mimo výplat zaměstnancům musí ještě zaplatit státu, popř. bankám a mít na to rezervu. Dál potřebuje mít nějakou provozní rezervu, třeba na materiál. Dneska bude každá firma ráda, že něco dokončí, vyfakturuje, dostane vůbec zaplaceno a udrží se. Pokud se to protáhne přes léto, nejspíš tady zůstane plno zkrachovalých firem a armáda nezaměstnaných.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 09:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Březen a já si udělal omrzliny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 09:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ládys: Tak ale vidíš, že většina "vobyčejnejch lidí" zaume raději postoj "kupuje si každý rok nové SUV". Že by si založil firmu nebo udělal živnosťák a šel s vlastní kůží na trh, to ne.
A to podotýkám, že jsem celoživotní zaměstnanec.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 10:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
My jsme firma o 16 lidech. Taky jsme závislí od pravidelného toku peněz. Na nějaké 3 měsíce chodu a výplaty peníze jsou...ale dlouhodobý výpadek bude velká rána i pro bohaté koncerny, natož pro malou firmičku, která to nemá velké šance ustát. Blbý je, že i nám teď váznou dodávky některých komponentů, tím pádem neumíme načas odevzdat projekty a někteří zákazníci začínají být hodně nervózní a vyhrožujou nezaplacením. Což by pro nás bylo likvidační. Kdo do chodu firmy nevidí, nebo nikdy firmu neměl, ten to těžko pochopí. A taky to říkám z pohledu zaměstnance.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 11:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já to jako celoživotní a spokojený zaměstnanec vidím stejně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 16:06 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Ládys píše:
paulus33 píše:
Nechapem, ako firmy "gazduju" ked ich zaskoci takyto vypadok. Odporuca sa, aby bezny smrtelnik mal bokom odlozene/nasetrene min 3vyplaty. A firmy nic?

To se ale vůbec nedá srovnávat, rezerva domácnosti je úplně něco jiného, než rezerva firmy, která zaměstnává desítky lidí. Asi si nedovedeš vůbec představit, co všechno mimo výplat zaměstnancům musí ještě zaplatit státu, popř. bankám a mít na to rezervu. Dál potřebuje mít nějakou provozní rezervu, třeba na materiál. Dneska bude každá firma ráda, že něco dokončí, vyfakturuje, dostane vůbec zaplaceno a udrží se. Pokud se to protáhne přes léto, nejspíš tady zůstane plno zkrachovalých firem a armáda nezaměstnaných.

Pre tú firmu robím 18rokov, viem čo nás stojí mesačná prevádzka, viem koľko fakturujeme iba za moju stavbu a takýchto máme niekoľko. Mám za sebou dlhodobý 5ročný referenčný projekt v Tatrách (týždňovky bez rodiny, nikto to z firmy robiť nechcel, ja áno), ktorý som robil s konateľom, mám odsedených za ten čas dosť večerov s ním na témy o tom, ako to vidí, kam smeruje, ako buduje firemnú rezervu a podobne. Akurát posledných 5 rokov to ide z kopca. Máte lístky na obed, my nie. Zvyknete mať dovolenkové prémie a vianočné prémie? Dovolenkovú som mal možno raz, vianočné dostanem 300e v čistom, ktoré mi v januári v decembrovej výplate zdaní. Druhú etapu tohto projektu som odovzdal načas a kvalitne, vyhrali sme s ňou dve ceny. Prémie neboli. Za túto tiež nebudú. Ja konštatujem fakty. Každú zakázku som odovzdal načas, kvalitne a bolo zopár ponúk od konkurencie, ktoré som odmietol kvôli tomu, že najprv dokončím rozrobený projekt a potom môžem odísť. Ale to sa už dnes nenosí...
A rovnako si vážim každého lojálneho zamestnávateľa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 18:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Takže byly nějaké takové problémy už dřív.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 22:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
paulus33: Já jsem 20 let OSVČ, samostatná jednotka, plátce DPH. Nemám lístky na oběd, dovolenou nebo nemocenskou v nejnutnějším minimu, ty volné dny mi nikdo nezaplatí, příjmy za zakázky jako na houpačce. Ale platby za nájem, internet, zdravotní a sociální musím platit pravidelně, virus nevirus, o populismu koblihové mafie se ani nebudu zmiňovat. Takže to vidím z trochu jiného úhlu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group