Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:47


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 16:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Obdobnú skúsenosť mám s článkami 14500 aj 18650. Skutočné kapacity sotva štvrtinové.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 19:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Však ony ty čínský levný baterky dost často ani nejsou nový, jenom se tak tvářej. Kdoví co bys našel uvnitř toho batterypacku, kdybys ho rozsápal. A samostatně prodávaný 18650 články bývají jenom přebalený jinou fólií, někdy se ani nenamáhají sundat tu původní.
Já jsem naopak rozsápáním vyřazeného NB batterpacku získal perfektně použitelný 18650 články. Špatný byl jeden nebo dva, ostatní úplně v pohodě. Kapacita dvojnásobná než to, co ti prodá Číňan jako "nové".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 19:13 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Kedysi s prvým kompom som zistil inú "zaujímavosť".
Ako izolácia pod plošným spojom v zdroji bola použitá príslušne zastrihnutá čínska pohľadnica.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 18:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Čínskej z**d mi nabídl 5 USD slevu!!! jako že baterka bude za 22USD, a stejně bude horší, než ta stará, kterou jsem chtěl kvůli malé kapacitě vyměnit. To mě hlava nebere, pokusil jsem se mu vysvětlit můj postoj a on to asi nechápe. Už nám to přerostlo přes hlavu. Z jedné strany číňani, z druhé arabi a spol, nechce se mi to ani vyjmenovávat, ze třetí evropská unie. To nemůže dlouho takhle fungovat.

Problém není v baterce vyměnit články, těch mám mrak, ale nastavit v DMI "designed capacity" a "last ful charging capacity" (v EEPROM baterky) to neumím. Podle toho, jak na baterce od číňana roste napětí při nabíjení, tak skutečně nemá víc než těch 4.4Ah (2x18650 paralelně) což je fakt bída, stará baterka má reálně 4.7Ah...
Co je nejhorří, že většina hňupů si takovou baterku radostně koupí a ani si nevšimnou, co je to za shit.
P.S: 18650 kupuju na nkon.nl celkem dobrý ceny a kvalita ok, ne jako ultrafire - a pořád je někdo na ali nabízí, přitom prodejce tohohle svinstva by měli minimálně veřejně pranýřovat...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 18:07 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Z baterkou do noťase už jsem na Ali taky jednou naletěl. Tu už tam nikdy nekoupím.
Měla stejné hodnoty ale byla to pěkná srágora.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 18:11 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"avacom baterie skusenosti"

Mám - síce je to o inom - od nich aku v UPS a na rozdiel od iných skúšaných 100% funkčnosť aj kapacita (tú som meral Voltcraft nabíjačkou)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 18:31 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
AGM olovo do UPS je veskze zoufalá kategorie baterek už z principu.
Asi to netušíš, ale u NB baterky je skoro důležitější, co je v eeprom, než ty vlastní baterky. Když vezmeš uplně vydechlou baterku z NB, a ten ti hlásí "last full capacity 0.2Ah", dáš do ní nový články, nedejbože do poloviny nabitý, tak se ti nikdy nepodaří obnovit "designed capacity" -- teda nějak možná jo, ale není to záležitost stažení nějakýho prográmklu a hacknutí baterky, protože do té eeprom obvykle směrem z PC není žádná možnost zápisu, to si řídí BMS baterky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2020 14:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Mně už nějakou dobu štve tolik lidí, že by to bylo hodně psaní. Ale nejvíc mne poslední dobu serou lidi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2020 14:31 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Dávno niekto vyslovil: "Čím viac spoznávam ľudí - tým radšej mám dobytok".
A ja - Č.S.T.K - čo Slovák, to ko**t (až na výnimky)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 09 úno 2021 22:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Před tydnem jsem na aukru koupil ozubený kolečka na Tape Deck SCF6100
Druhej den mě prodejce poslal číslo balíku.Říkám si super , zítra je to doma.
Ani po týdnu nic. Volám na poštu co je s balíkem. Baba ně řekla že to asi někde spadlo z pásu a nebo to zůstalo v pytlu. Prodejce má dojít na poštu řešit reklamaci.
Kur.. to je přístup. Tak snad tam někdo uklízí a když je to spadený z pásu tak to na něj hodím.
Takže když si tam někdo veme balíček tak se vlastně nic neděje.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2021 16:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2021 12:44
Příspěvky: 24
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mamka dělala na třídící poště jako sekuritačka na noc. Bylo normálně pravidlem, že se některý dny objednali drahý věci, vypnuly se kamery, protože byla plánovaná "revize" či oprava úprava a v ten den se několik lidí přehrabovalo v kamionech. Druhej třetí den se pak řešilo proč nejsou kamerové záznamy, že se ztratily nějaké zásilky.
Vedoucí G4S s něma byli samozřejmě domluvení a všechno to zacvakala pojišťovna a "zainteresované" osoby v tom pokračovali dál...
Mamka to tenkrát nedala a dala výpoveď, že se toho nechce zůčastnit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2021 20:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Byl jsem dnes doma u jednoho skoro devadesátiletýho dědka. A že prej jestli bych se podíval do koupelny, jak by to šlo opravit. Topenář mu přetahoval trubky k radiátoru. Byl línej vyhnout se o deset centimetrů zásuvkám a světlu. Tak zásuvky odšrouboval z krabic a vyvěsil na drátech, a ze světla sundal dekl.
Byl jsem sprostej.
Příloha:
WhatsApp Image 2021-02-10 at 13.50.20.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2021 21:27 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak tohle už jsem párkrát viděl. To je tak hodina až dvě práce elektrikáře. Navíc krabice na povrch nejsou zas tak krásný.
Spíš si říkám, k čemu jsou ty zásuvky skoro na stropě...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2021 21:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Infrazářič a nějakej odpařovač. Ono je to hned nad futrama - stísněná půdní vestavba.
Bude se přesekávat. Mám chuť ty trubky vyřezat...
Pravidelně mám intenzivní dojem, že specielně vodáci a topenáři mají nějaké extra školení jak mršit práci druhých. To takhle přijdeš na stavbu a zjistíš, že ti vodák přefiknul flexou svazek dvaceti zasekaných (a ještě nezaházených!) kabelů, protože si tam chtěl dát odpad. Nebo ti vyhážou kabely z drátěnýho žlabu a daj si tam svoje trubky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2021 21:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
To je hovado, tak na žalobu za ohrožení života...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2021 21:53 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
-není, podívej se pořádně, on odpojil fáze a zalepil je izolačkou...
-Já osobně bych na ty původní krabice dal víčka a hned pod to krabice na povrch s patřičnejma zásuvkama, není to žádnej mramorovej palác, a nenaděláš bordelu...
Tohle je nekonečnej boj řemesel na stavbě...
Kdysi dávno jsem dělal kousek elektriky v nějakým kanclu, do nové příčky z ytongu jsem zařízl 32mm husí krk na sdělovačku, nepřesahoval, spíš byl zbytečně hluboko. Přijdu tam za týden, ukrajinec stojí na žebříku a plácá na to perlinku s lepidlem a přes trubku má hrb. Tak se ptám proč, tak řekl, že elektrikáři to nechali přesahovat. Tak jsem "zavadil" o žebřík a bylo i vymalovaný...
V jedné lisovně dokonce do těch drátěnejch žlabů položili hadice k lisu s horkým olejem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 11:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Možná jsem to tady už někdy psal ale pár takových zážitků:
1) Moje máma v Bratislavě si nechávala předělat záchod. Vydláždit, obložit a závěsnou nádržku vyměnit za takový tenkrát moderní szerszam, co pouští vodu přímo z trubky a ovládá se takovým tlačítkem, jako napáječka pro krávy. Naštěstí jsem právě dorazil do Bratislavy, když práce končily tím, že univerzální, špičkoví, po známosti dodaní řemeslníci tahali po povrchu nových dlaždiček hnusnou pozinkovanou trubku k tomu tlačítku. Když jsem se jich ptal, proč to není pod obkladem, sdělili mi, že na to zapomněli, tak to tedy udělali takhle. Když jsem jim řekl, že takhle to teda neudělají a že ty obkládačky sundají a tu trubku schovají, tak mi začali vykládat cosi o tom že si budu muset přikoupit obkládačky, protže při sudavání určitě nějaká praskne. Na to jsem jim sdělil, že dlaždičky bude přikupovat ten, kdo to zkurvil a že dokud to nebude vypadat tak, jak to bylo zadáno, tak neuviděj ani korunu, chtěli práskat nářadím a odcházet, než jim jeden, co měl o pár procentních bodů vyšší IQ, nevysvětlil, že by to znamenalo, že tam dělali dva dny zadarmo a ještě se budou skládat na materiál. Pak to tedy s velikým pičováním o detailistických buzerantech udělali, jak měli.
2) Když jsem ještě bydlel v Holešovicích, rozhodlo se naše Společenství, že jsou dávat barák do kupy a jali se nechat vyměňovat stoupačky. Já jsem tenkrát bydlel sám a potřeboval jsem chodit do práce, tak jsem nechával klíče naší ukrajinské sousedce, která byla doma (měla jazykovou školu pro Ukrajince), bay tam své krajany podle potřeby vpouštěla a vypouštěla. Stoupačka do kuchyně vedla v takovém dutém cihlovém sloupku, přilehlém ke zdi, na němž byl vypínač. Když jsem se vrátil z práce, ukrajinský inženýr (beze srandy) právě dokončoval práci. Cihlový sloupek vyboural, nahradil sádrokartonovou konstrukcí a ubohý vypínač visel na kabelu, čouhajícím mezi zdí a sádrošem. Když jsem se ho pral, zda tohle považuje za finální řešení, zatváři se nejitě a pak se mě snažil přesvědčit, že mi to tak nechal schválně, abych se sám mohl rozhodnout, zda nechci ten vypínač mít někde jinde. Ten to alespoň dokončil do normálního stavu bez keců.
3) Pak nám v rámci revitalizace šli měni waw-ky. Protože původní majitel byl olenovrt, tak před x lety, když se tam ty waw-ky dělaly, je nechal udělat jen v jednom pokoji a ve druhém topil otevřením dveří, tak jsem si doobjednal instalaci waw-ek do toho druhého pokoje, vstup řemeslníků byl regulován podle předcházejícího bodu. Když jsem se vrátil (s půldnem dovolené už kolem poledne) domů, bylo mi divné, že výkonní pracovníci už iniciativně rozvinuli koberec a přišoupli nábytek ke zdi. Tak jsem se zkusmo podíval za sedačku a byla tam díra o ploše cca. 2 m2. Pod kobercem samozřejmě hromady bordelu, že to vypadalo jako Alpy. Na můj dotaz mi bylo sděleno, že "si mysleli", že si to už dodělám sám. Když jsem jim řekl, že to jako rozhodně na a trvám na dokonční, tak mi řekli, že si musej dojet do dílny pro nějaký materiál. Když se ani po dvou hodinách nevraceli, tak jsem jim na nějaký ten Bytostav volal, tak mi překvapeně sdělili, že tím jako rozhodně nemysleli, že by se s materiálem vrátili a práci dokončili ještě týž den, že ve dvě hodiny už se nikam nejezdí. Takže další půlden dovolené na další den. Opět pomohla pohrůžka neplacením, protože výměna waw-ek byla placena společenstvím ale to protažení jsem platil sám.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 11:22 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Svokre odbornici napojili splachovanie wc na teplu vodu z bojlera.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 12:59 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Na to má hezký článek Dfens
https://dfens-cz.com/sv-scurvil-zapomin ... avebnicky/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 13:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jojo, podobných zážitků jsem po stavbách a fabrikách posbíral desítky. Já si radši dělám všecko sám. Mám to sice taky zkurvený, ale aspoň za to neplatím. Každýmu, kdo pozve domů řemeslníky, důrazně doporučuju: Nepřetržitý dohled od příchodu do odchodu. Buď osobně, nebo si sjednat regulérní stavební dozor.

Přijedeme s kolegou v sobotu ráno na novostavbu. Přes dvůr od domu ke garážím/zašívárně je krásně vyhrábnutá luxusní, metr široká strouha pro sítě, kam máme uvrhnout asi deset tenkých kabelů v chráničce. Do toho se zjeví vodák a začne hystericky ječet, že to je jeho strouha (není), že se tam s náma nehodlá motat (nemusí), že se to tam nemůže vejít (kabely 10cm, dvě trubky v izolaci 20cm, mezi tím 70cm mezera), že tam nemáme co dělat (večer si to investor sám vybagroval a zavolal, že můžeme přijít) a ať okamžiteě vypadneme (jeli jsme v sobotu do práce, aby to mohl po obědě zavážet). Tak pokrčím rameny, volám investorovi (náš dobrý známý). "Prosímtě, ignoruj ho, von to je blázen, ale já jinýho neseženu".
Rozbalíme kabely, vodák za mohutného píčování, nadávání a vyhrožování rozkulí dvě trubky a jdeme.
Za tři měsíce, po několika dalších podobných konfliktech, tentýž vodák zapojí všecky baterie v koupelnách a kuchyních s teplou vodou vpravo, a teplou pustí i do všech čtyř splachovadel. Včetně pisoáru v garáži, kde je teplá jenom z průtokáče; nádavkem ještě rozjebe metr obkladu, protože něco pod tím pisoárem zapomněl udělat...

Když stavěl šéf, dělala to firma jeho známého, ale stejně tam radši byl několikrát denně. Většinu dělali Ukrajinci, ale to byli Ukrajinci fachmani, radost koukat. Na stříkaný omítky ovšem přijeli s míchačkou a pumpou externisti někde z Moravy. Šéf přijde do obýváku, kouká a něco se mu nezdá. Tak vezme lať - omítka je od podlahy ke stropu stěží ve třech centimetrech, na jednom místě prostrčí pod latí dlaň. On je malej, v montérkách, navíc dlouho vypadal o dost mladší než skutečně byl. Tak to ukazuje stavbyvedoucímu, jako že takhle to nechce. Do toho najednou vpadnul parťák od omítkářů: "A co se do toho kurva sereš, hleď si svojí práce, dyť je to jenom blbá zeď, navíc takovej zkurvenej barák, kterej debil může něco takovýho stavět?" Tak se šéf jen otočil zpátky ke stavbyvedoucímu: "Martine, pánové mají pět minut na vyklizení stavby, sežeň si jinou firmu."

Máme už roky dobrý vztahy s majitelem jedné místní firmy - Belgičanem. On je náročný, ale uznalý. Přistavoval teď ke starý vile ještě jednu stejně velkou nóbl dřevostavbu. Pět stavebních firem se muselo vystřídat, každá zkurvila něco jinýho. A to byly takový věci, jako že na hotový hrubý stavbě museli odříznout nad patrem pultovou střechu a o metr ji zvednout, protože na ten metr nějak zapomněli. Zkurvili okna, zkurvili topení, zkurvili vzduchotechniku, zkurvili zapláštění, zkurvili úpravnu vody, zkurvili stropy. Poslední namachrovaná parta zapomněla, že v koupelně bude dlažba, takže jim do koupelny (stála asi jako můj byt) vyšel 2cm schod. Jediní, kdo snad nezkurvil nic, byli chlapi, co montovali saunu a truhlář, co dělal schody. Doteď pan H. nemá sokl kolem domu, protože první firma to zkurvila na tři doby a každý další nad tím lomí rukama a bojí se toho. 20 nebo 30 mega v prdeli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group