Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 18:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Mně teď ze všeho na stevebnictví nejvíc sere ta byrokracie a speciálně různý dementní předpisy pro elektriku. Proč doprdele potřebuju debilní dielektrickou zkoušku rozvaděče jen kvůli tomu, že budu mít průmyslovou plechovou skříň?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 18:36 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Protože nemáš částečně typově zkoušený rozvaděč. Spíš se divím, že tohle jde na slovensku zlegalizovat tak jednoduše...
Možná bys to mohl obelstít tímhle: https://navrh-rozvadece.cz/ -na jednu stranu kvituju, že by to mělo odradit bastliče strašnejch sestav od další činnosti (stejně neodradí, dycky se někdo najde, kdo na to tu revizi napíše) a naopak ti, co se to snaží dělat poctivě, mají další byrokracii navíc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2021 19:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nejde to zlegalizovat jednoduše. My máme v tomhle zákony úplně stejně jeblý, jako vy. Musíš mít normální kusovou zkoušku včetně dielektrickýho testu.
Jakej je rozdíl, zda někdo zmrví klasický rozvaděč a průmyslový? Zkurvit můžu jedno i druhý úplně stejně...
Jednodušší je to jen v tom, že to můžu prohnat přes firmu a nechat udělat zkoušky stejně, jako je děláme pro rozvaděče, který dodávame k automatickým linkám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2021 09:41 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pokud vím, tak u DBO (částečně typově zkoušenej) stačí vizuální kontrola a měření izol. stavu 500V, a to zapsat do protokolu o kusové zkoušce. Jak je to ve chvíli, kdy není rozvodnice vydávaná za DBO ale je to "atyp" nevím, naštěstí se ke mně dostává dycky něco, pod co už se někdo podepsal a nemusím to řešit, a nějaký bytový věci a RD řeším viz to co jsem poslal odkaz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2021 11:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ale on ten rozvaděč samozřejmě bude "DBO". Už jen proto, že se bude jednat o klasickou domovní instalaci. Jde jen o to, že klasická vestavní modulová skříňka je pro mne nepoužitelná, protože tam nemám jak strčit zdroj, PLC, relé a normálně to zakáblovat. A mít dva rozvadeče je kravina. Že po otevření vrat nesmí být přístup k žívým částem, protože je to rozvodnice pro obsluhu laikům, je mi jasný. Takže to samozřejmě bude krytý a přístup bude jen pro ovládání jističů a chráničů. Ale proč se kolem toho dělá takový cirkus a proč je potřeba nějaký dielektrický test pro skříň, která je výrobcem skříně označená přímo jako rozvodnice i se štítkem, to mi není úplně jasný. Nejdu si tam přeci dát rozvodnici zbouchanou z bukových latí...
https://www.schrack.sk/eshop/skrine-a-r ... 08300.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2021 13:51 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU: máš SZ, mrkni na to, jestli to vyřeší tvůj problém. Mě zatím dycky řešilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 15:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Vzpomínáte, jak se v trafikách prodávaly originální CD v papírovém obalu za cca 60Kč.
Tak jsem je teď začal poslouchat, a dobrý, ale ZZ Top Mescalero mě totálně dostal, nevím co přesně s tím zvukový "inženýr" prováděl, ale takový horor jsem ještě neslyšel.
Viz obrázek a vzorek, 1 skladba:
https://uloz.to/file/SYMfOY74Fqd5/mesca ... owDialog=1


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 15:29 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Rekord DR=3 :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

To vyriešia extrasuperkáble :D


Naposledy upravil tatko Tom dne 19 úno 2021 15:35, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 15:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To nebude diskem za šedesát ale tím, že vousatí pánové asi už hluchnou. Mám Mescalero za krámu za dvacet éček a je to to samý a XXX a Antenna snad ještě horší.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 19:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
To dr by se dalo přežít, aspoň v autě, ale ten clipping!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 19:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Teďka jsem si zkusmo pustil na TyTrubce jejich poslední album La Futura a je to to samý.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 19:34 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Zďaleka nie až taká tragédia:
Obrázek

Pozrel som aj pár výsekov a nikde to neide "za roh"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 20:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ale zvuk to má, ako keby to bol obdĺžnik.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 20:08 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nepočúvam túto hudbu, neviem posúdiť - toto ono jest:
https://www.youtube.com/watch?v=LZvadyx56-s


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 21:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak US Edition asi lepší oddiel, tu je to z oficiálnej TyRúryZZ Top a je to hrozné: https://m.youtube.com/watch?v=8LIgc88VA ... jK&index=1

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 úno 2021 21:29 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Je to parádne zmršené (kompresiou), no aspoň bez orezov v detailoch. Ale počúvať sa to nedá už od začiatku, kde je nižšia úroveň - rovnako zmršené...
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 20 úno 2021 17:39 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jestli oni to neudělali schválně. Ale tohle je pro mě fakt neposlouchatelný, i když jsem středně nahluchlej...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 20 úno 2021 17:42 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Robí sa to", aby hudba hrala nahlas z akéhokoľvek šmejdu aj v hlučnom prostredí.
Ja tak zmršený zvuk tiež nedokážem počúvať - a to mám hodne nekvalitných nahrávok z nostalgie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 13 bře 2021 06:55 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Svycarske lyzarske stredisko Engadin St. Moritz.

Dne 16.01.2020 (tedy pred covidem) jsem koupil dva skipasy ve svycarskem lyzarskem stredisku Engadin St. Moritz za 614 CHF. Kamaradi se kteryma jsme meli jet maji dalsi ctyri skipasy. Lyzovani jsme meli objednano od 16.03.2020 a to se kvuli sice protiustavne zavrenym hranicim jiz nedalo z CR vycestovat, ale tento fakt lyzarske stredisko vubec nezajimal. Nastesti 14.03.2020 jim stredisko zavrela svycarska vlada takze penize tehdy nepropadly. S lyzarskym strediskem o vraceni penez nebyla zadna rec, pouze nam ‘milostive’ dali voucher na tu samou casku, rok platny.
Voucher jsem uplatnil na zacatku ledna 2021 a jeste jsem musel 97 CHF doplacet, jinak by penize propadly. Svycarsko v tu chvili byla snad jedina zeme kde se dalo bez omezeni vycestovat, tusim od 15.ledna 2021 to neplati. CR stejne jako Slovensko je v soucasne chvili na svycarskem seznamu vysoce rizikovych oblasti a obcane techto zemi musi po prijezdu do Svycarska do desetidenni karanteny. Negativni test nestaci. Jedina moznost jak se karantene vyhnout je prokazatelne prodelany covid v poslednich trech mesicich coz neni pripad nikoho z nas. Karantena je zasadni problem, osobne mam dve male deti a nemuzu si dovolit nesmyslne stravit deset dni nekde zavrenej.

Skipasy mame zaplacene 14.03.-20.03.2021. Svycary jsme poprve kontaktovali 28.01.2021 s dotazem co s tim. Odpovedeli ze lyzarske stredisko je otevrene, je to de facto nezajima a oni zadny problem nemaji, vsechny horske drahy a vleky u nich jsou v provozu. Voucher kupr. na pristi rok nam dat nechteji. O vraceni penez se vubec nejsou ochotni bavit ale to po nich take nikdo nikdy nechtel.
Veskera komunikace s nima pada na jmeno Michael Kirchner ktery ma pracovni zarazeni Leiter Verkauf und Kommunikation, ale je to prvotridni zmrd ktery nekomunikaci zvlada naprosto skvele a umi vyborne selektovat na ktere maily neodpovi, prip. ve vyjimecnych pripadech odpovi. Telefon zasadne nezveda.

Vouchery na skipasy jsou na jmeno, ale mame od nich cerne na bilem ze jmena jde do momentu vyzvednuti skipasu zmenit. Takze jsme se snazili skipasy prodat, byly na vicero mistech nabidnuty za polovinu protoze je lepsi mit z toho alespon neco nez vubec nic. Neuspesne, asi nikdo nechce z blbakova vypadnout a jit si normalne zalyzovat.

Meli jsme booknute i ubytovani, take z minuleho roku, take pres Svycary a tam byl bez jakychkoli problemu vystaven voucher na plnou castku.

Krome jinych jsme zkouseli kontaktovat i ceskou ambasadu ve Svycarsku, jsou velmi vstricni. Ovsem rikaji ze takto sproste a hovadsky se chova vice svycarskych lyzarskych stredisek (ktere presne nevime aby mely zaslouzenou negativni reklamu) a nejsme jedini cesti obcane kdo se na ne s timto problemem obraci, ale de jure oni jako ambasada nemaji moc moznosti a pravomoci jak nam pomoci.

Zasranej cinskej sajrajt. A zasrani Svycari.


Naposledy upravil tucnak01 dne 13 bře 2021 10:13, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 13 bře 2021 09:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, kamaráde, Švýcarsko je úžasná země na dovolenou ale žít bych tam nechtěl.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group