Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:21


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 00:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
EDIT: všetky fotky som zhrnul do prvého príspevku. Nie všetko sa podarilo takže je tu jeden príspevok na tejto stránke a ešte jeden na ďalšej takže v prípade záujmu ešte scrollovať :)

Pôvodný príspevok
no čaute... len som chcel poinformovať. Chystám sa na reonáciu dostala sa mi do ruky 1PF 067 08 bohužiaľ v stave ako vidíte :( Ak máte niekto nejaké podklady k 1PF 067 08 prosím pomôžte mi, sestra tejto reprobedne žije a onedlho bude len a len moja a čaká ju tiež renovácia. Fotky prvej reprobedne v nálezovom stave sú na konci príspevku

UPDATE 03 říj 2009 19:59
No takže dneska som pokročil o pekný kúsok, časť povrchovej úpravy, osadenie repro, výhybiek a úprava predných rámčekov, vlastne 95% hotovo len chýba tapeta, opäť ďakujem strýkovi za čas a dielňu. Celkom sa hambím sem upnúť fotky, nemal som poruke poriadny foťák :cry: keď už to bude otapetované tak pofotím digitálom, je celkom pekne vidieť aj rozdiel v tom, aký povrch má naša bedňa oproti továrenskej. Ako tak počúvam, ani tie stredy niesú také hrozné, celkovo to hrá parádne
po nastriekaní
Obrázek

originál
Obrázek
Obrázek

naša
Obrázek
Obrázek

BTW: mám aj origo logo Tesla na tkanine ;)

Obrázekaj ku kompu krajšie ako Genihnusy :D len ma štve ten foťák :(

UPDATE 08 říj 2009 19:27
No takže pridávam nové fotky v skoro dokončenom stave ;)
najskôr origoš
Obrázek
Obrázek
Potom robená
Obrázek
Obrázek
no a celková
Obrázek
povrchová úprava je vo hviezdach, miesto tapety by som radšej dýhu ale asi by som už chcel veľa :D

UPDATE 26.10.2009
Takže hotovo vrátane povrchovej úpravy...
Obrázek

No tu ich velmo nevidno ale pekne vidno povrchovú úpravu z boku :-D
Obrázek


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil farridd dne 26 říj 2009 01:04, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 09:38 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Podklady k 1PF 067 08? Kto hľadá, ten nájde. http://www.repromania.net/tesla/ruzne-r ... 067-08.php.
Ako iste dobre vidíš, je to trojpásmo. Tam v tých pozostatkoch máš len ARN 738, akosi nikde nevidím ARO 687 ani ARV 168.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 09:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 27 zář 2008 19:50
Příspěvky: 15
Bydliště: Jezdkovice (Opava)
Kraj: ČR - Moravskoslezský
si někdo dělal subwoofer ne? :lol:

_________________
http://www.mosound.webnode.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 10:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Keby nemal zvyšné repráky, tak 168-ku zoženie ľahko. 687 nie je na každom kroku, ale tiež nemyslím, že by bol problém zohnať dva kúsky. A ak by sa nepodarilo, tak ARO 6608 by tam podľa mňa tiež zapasoval, aj keď má o dosť vyššiu citlivosť, ale to by sa dalo vyriešiť. Samozrejme ak je druhá bedňa kompletná, tak potom zháňať jedine 687.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 11:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
687 mám... je na ňom už zalepená 5mm trhlinka a nemá prívodný terminál, inak hrá. Ak aj nie, niekde by som mal mať starý školský rozhlas, ak sa dobre pamätám tak tam bolo toto. Inak som zistil, že basák má odlepený záves asi po štvrtine obvodu. čím by bolo naj ho zalepiť?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 12:13 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Nemá vôbec pájkovacie kontakty? :roll: To je teda dosť pokročilé štádium... V plastových rozhlasoch bývali väčšinou 4-ohmové ARO 689, tak na to daj pozor. Ako náhrada z tých novších ARO by bol vhodný skôr 6808 než 6608. Ale znova upozorňujem, že novšie štvorčíselné sú menšie a ak by sa náhodou zachovali pôvodné diely z tej 1PF, tak novší ARO tam nebude dobre pasovať. Do dreva sa síce vždy dajú navŕtať nové diery, ale tu budú tak blízko pôvodného otvoru pre reproduktor, že to môže celé prasknúť a vyrútiť sa.
Záves na basáku možno prilepiť napríklad aj chemoprénom.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 13:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
Kontakty som si vyrobil z kúska dosky a je to v pohode. vyzerá že drhne ale keď ho pripojím hrá bez problému. Ak zoženiem nový, vymením. Idem to vyskúšať ak máme chemoprén, momentálne sa venujem výhybke... Kapacity kondíkov sedia


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 14:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Presne tak, ako píše Ciplox - v rozhlasových búdkach bývali väčšinou 4-ohmové repráky.
A ten rozdiel priemerov medzi 68x a medzi 660x je ozaj dosť veľký. Ak by si tie repráky zapúšťal, tak sa najprv rozhodni, že ktorý použiješ, lebo ak spravíš zapustenie na 68x, tak 660x tam už nevopcháš, alebo by si musel nejako ináč vyriešiť uchytenie. Jednak by to zle vyzeralo a navyše by bol ešte problém s dierami ako písal Ciplox. Inak kondíky by bolo asi aj tak vhodnejšie vymeniť, ale keď kapacity ešte sedia...Ak nechceš do toho veľa investovať, tak ich tam zatiaľ nechaj a uvidíš ako to bude hrať.
Ak by si nič nenašiel, tak mám 2 zvyšné kúsky ARO 6608, nejako by sme sa už dohodli, ale radšej by som bol keby sa ti to podarilo osadiť originálnymi reprákmi.

A s tým drhnutím - 99% reprákov z rady ARO 6xx/6xxx (ale aj napr. ARO 567), ktoré som mal v ruke mi drhli, keď som už len trochu zle, nakrivo zatlačil na membránu. Pri jednom kúsku mi to už nedalo a keďže bol dosť zničený, tak som sa rozhodol, že ho rozoberiem a pozriem sa či je "pripečená" cievka, alebo kde je chyba. Cievka bola v pohode, žiadne smietky v medzere, nič. Neviem, či je len stredička taká mäkká a robí to kvôli tomu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 15:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
Ohľadom ARO687: Ten "drhnúci" som zapojil provizórne s obmedzením od 100Hz hore a je to v pohode. použijem ho. Takže pre dnešok som vyčistil a prespájkoval výhybku a zalepil odlepený záves. Idem sa pustiť do provizórnej bedničky na ARN 738. Teda, musím prerezať dieru, pôvodne to bol "subwoofer" v ktorom bola bohužiaľ už odpálená ARO 711, vtedy som si vyrobil nové čelo s diero pre 6604...idem to pohľadať :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 19:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Problém je že ARO6608, potažmo jakýkoliv reprák nové řady bude hrát značně odlišně od toho starého. Výsledkem bude že nejen že ta bedna nebude sladěná ale navíc bude hrát každá jinak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 21:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
Haló chlapci =D Keby som nejaký reprák vymieňal v jednej sústave, spravím to isté aj v druhej ;) Mám tu inak prvý update. tak som si dnes doniesol domov sústavu druhú. Menej doprasačenú ale roboty s tým bude dosť. Kozmetické vady, na basáku je odlepená kupola, miesto výšky tam bol 8cm "basák" MTC, ten kto to spáchal sa ani neobťažoval ho napojiť. Celkovo skriňa nejak divne rezonuje....tlmenie nieje žiadne, len som rád že už to mám všetko doma :) pomaly ale isto sa začnem púšťať do diela


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 01:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No tak prima! To je optimální varianta. Průběžně nás informuj v textové i fotografické formě jak postupuješ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 10:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Origo v tej bedni ani tlmenie nebolo. Keď poriadne utesníš bedňu, tak môžeš s tlmením experimentovať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 13:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
Ćistenie závesov, 2 príbehy.
1. Takže najprv som mu Herkulesom prilepil kupoľku, dovtedy som ho mal zabalený v igelitke aby sa tam nedostala nejaká somarina.
Membrána išla veľmi ťažko, hralo to ale basy nejako chýbali. Teda nieže by chýbali ale čakal som viac. tak som sa jal čistič. 6000ka, zhora a poriadne a potom aj zdola. Zdanlivo tak bordel nebol ale párkrát som prešiel aj spodnú stranu, na jednom mieste mi z toho zišiel taký čierny hnus, začalo to už naleptávať gumu tak som to nechal tak. To miesto sa začalo prehýbať ale po uschnutí je to OK. Membrána teraz ide tak, že udrem po stole a je vidieť že sa nadtriasa. Parametre som ešte nemeral, nemám poruke dobrú zvukovku. Ale posluchovo sa úplne zmenil, hlavne tie bicie.
2. Prípad ako v prvom. Reprák ktorý budem popisovať teraz je ten pôvodný v úplne prvom príspevku. Situácia bola na tom asi ako v prvom prípade. Najskôr som mu malým množstvom Chemoprénu prilepil záves a daj sa do čistenia. Nešlo z neho dole toľko spiny a to ani odspodu. Samozrejme sa to zlepšilo ale nie až tak ako pri prvom kuse. Membrána ide ľahšie ale keď ich porovnám tak ten prvý ide jednoznačne lepšie. Zvukovo je na tom horšie ako prvý. takže neviem, čo s tým. Záves je oproti tomu prvému o dosť tvrdší na dotyk. Taká kuriozitka. Na jednom mieste bolo cítiť, že z druhej strany závesu "niečo je" niečo som tam cítil a bolo to vidieť. Tak reku že to z druhej strany nahmatám a zoškriabem ale zrazu len riadne pichnutie ktoré som zamozrejme nečakal... keď som sa už troška ukľudnil, posvietil som si na to a vybral som to opatrne šroubovákom. Totiž z druhej strany membrány sa zabývala osa, včela alebo neičo jej podobné. Síce nemala dosť energie na to aby vyletela ale až príliš na to aby mi dala žihadlo, sviňa.

BTW: repráky neskúšam nikdy voľne, až na to keď rukou skúšam pohyb memrány. Pred pripojením vždy reprák zamontujem do tej bedne ktorá je v dobrom stave a diera po výškači je upchatá handrou. Nieje to ideálne ale je to len na skúšku. A lepšie ako drôtom do oka


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 17:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já jsem jednou nahmatal něco uvnitř závěsu ARN738 tak jsem začal zkoumat co to je a zjistil jsem že přímov gumě byl zalitý ocelový drátek který tam odněkud spadnul. Něco takového jako je na ocelovém kartáči. Tak jsem ho vyndal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 17:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Niet sa čo diviť, čo som mal možnosť merať Teslácke repáky, tak aj z jednej série sú fest odlišné- Dve 738čky som meral, jedna mala Fs 19Hy a Qčka okolo 0,3 a druhá rezonanciu 24Hz a Qčka okolo 0,6... Proste rozptyl parametrov jak šľak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 18:02 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Citace:
....Totiž z druhej strany membrány sa zabývala osa, včela alebo neičo jej podobné. Síce nemala dosť energie na to aby vyletela ale až príliš na to aby mi dala žihadlo, sviňa.


Tak to je smůla, by člověk nikdy nečekal že při opravě reproduktoru dostane žihadlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 21:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
Nuž, celkom by ma aj zaujímalo či aj tá potvora tam bola od výroby. Už som si zohnal výpomoc pri výrobe ozvučnice, chce to len zohnať materiál ale to bude najmenší problém. Zajtra sa idem spýtať na výšky 089-00, radšej by som kalotku ale nevedel by som si upraviť výhybku a nechcem sa zbytočne rýpať. Moc času teraz nebude a mám dosť vecí rozrobených, toto je prvoradé, ako durhú mám k tomu rozpracovaný zosilňovač, Transiwatt 120
BTW: myslíte že je vhodné použiť MDF? nemám originál drevotriesku


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 21:19 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jistě, řekl bych, že MDF bude lepší než obyčejná dřevotříska, která se dnes prodává.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrak 1PF 067 08
PříspěvekNapsal: 01 zář 2009 21:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009 00:08
Příspěvky: 37
Či nieje nejako vyrátané ... Lebo trebárs bočné steny sú z drevotriesky, Predná a zadná sú v podstate z dosiek a nakopokon predná "nadstavba" kde je uchytený výškač je opäť drevotrieska. či je to kvôli šetreniu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group