Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:54


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2015 21:33 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Myslím si, že taková protiváha tématu "Co Vás dnes potěšilo?" nezaškodí. Svět je barevnej a průsery se střídají s úspěchy a radostmi.

Tak abych začal:

Mě před pár dny neskutečně nasr.ala zvláštní závada elektropneumatického kladiva Bosch PBH 220RE, kterou ve své elektropraxi i koneckonců doma úspěšně používám od roku 2002.
Nepřetěžuju ji a chovám se k ní velice slušně.

Vrtačka se zastavila přesně v nejlepším, když jsem ve 4 metrové výši stál nepříliš vesele na štaflích a potřeboval cosi vyvrtat u zákazníka. Po stisknutí tlačítka - NIC. Pak jsem se strojem zahýbal, zase se rozběhl, pak zase nic. Říkám si - no jasně: zlomený kabel, uhlíky - to bude brnkačka.
Jenže nebyla. A to bylo přede mnou ještě 4 dny práce. Naštěstí ta náhodnost pokračovala alespoň v tom smyslu, že to na x-tý pokus většinou (za neskutečného klení) trochu šlo.
Dnes jsem se k tomu konečně dostal a celou ji rozebral, vyčistil, prostříkal, zkontroloval co se dalo - NIC.

Asi si řeknete - zelený BOSCH a po 13 letech? Proč to řešit? Už na sebe vydělala, tak ji poslat do sběrného dvora a koupit mladici (a nejlépe modrou).

Asi to tak dopadne, ale znáte to ... člověku vrtá hlavou představa stupidní závady, její levné opravy a úspory financí ... Ale říkám si, jestli je závada v bloku elektronického řízení otáček, kam nevlezu (blackbox) a nový bude za balík ... to už se nevyplatí.

Projevuje se to i tak, že ve svislé poloze jakžtakž běží (zkoušeno bez výkonu, naprázdno). A jak se nakloní v ruce tak, že vrták nemění polohu, ale "pažba" směřuje ne dolů, ale třeba vlevo či vpravo ... zastaví se. Kabelem to není ... a uhlíky mají kontakt OK.

Nestalo se něco podobného někomu?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2015 23:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Přesně tohle se stalo mě s levnou vrtačkou, když sem si vrtal do stropu díru na zářivky. Mačkám mačkám a nic, naklonim a funguje. Tak jdu na štafle zapnu a běží, dám pauzu, omrknu co sem zatim vyvrtal a jde se znova, no zase nešla... fungovala jen někdy v určitých polohách. Už sem to světlo chtěl mít fakt hotový takže sem s tim klepal jak šílenej no asi po půl hodině sem to vyvrtal... naštěstí směrem nahoru tak nějak fungovala. A když ne, tak sem s tim mával dokud se nezapla a když byla zapnutá, tak šla dokud sem nepustil spoušť.
Taky sem jí potom uplně celou rozebral, celou vyčistil, vyměnil kabely. Do "blackboxu" sem se taky zkoušel dostat ale nešlo to. Tak sem jí prostě vyhodil, byl to stejně šmejd.

btw. ty kontakty do blackboxu zkontroluj, ty co sem měl já byly většinou uvolněný

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2015 23:13 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Prosím o vysvětlení. Co je blackbox, že se do něj nedá dostat? Přijde mi to jako černá skříňka :D

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2015 23:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Taky něco takovýho to je, si nikdy nerozebral akuvrtačku nebo vrtačku? to je ta černá krabička na který je spoušť, či otáčky doleva/doprava.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2015 23:55 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Rozebral, ale myslel jsem, že v tom je prostě jen spínač... :roll:

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 00:00 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TheKytu: + elektronická regulace v nerozebiratelném boxu ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 08:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já myslím, žes tu vrtačku umučil při věšení toho ventilátoru. Ta si musela vytrpět...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 09:27 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Já vercajk nemučím. Poznám, kdy má dost a nepřetěžuju ho.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 09:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Fyzicky třeba ne. Však jsi sám psal, že nemá žádnou zjevnou tělesnou vadu.
Já si ale myslím, že má nějaký psychický problém. Že jsi jí to vysvětloval tak dlouho, až jí z toho hráblo. Ona neumí mluvit a nemá jak jinak ti to dát najevo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 10:17 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Konečně to někdo vyřešil - Božka půjde k psychoušovi :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 12:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Dnes mě naštval pohled na nákupní košík, když jsem si začal počítat kolik stojí součástky pro slušný lineární zdroj 2x90V 10A :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 15 říj 2015 16:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2009 21:25
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava
Mna dnes nastvalo za mi odisiel pocitac.Budto grafika alebo MB.Skratka nesiel naskocit obraz na monitore.Este vcera som ho spustal ale na siesty krat a dneska uz uplne uhynul.Este ze mam doma niekolko pocitacov len ta robota,nainstalovat win,zakl programy.Zas robota na jedno poobede.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 01:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak toto bude naprosto OT:
Já jsem dnes ráno razil do Polska ve funkci servisáka.
Otevřu vrata a před vjezdem stojí cizí auto - nějaký důchodce šel vedle do pekárny pro rohliky. O vjezdu prý věděl, ale že prý tam není žádná značka a že se jako přeci nic nestalo - ještě si ze mě dělal prdel.
Sotva jsem za deště vyjel, zjistil jsem že u služební Fábie stěrače sice vydávají zajímavé zvuky, ale že po nich není vůbec vidět ven. Tak jsem koupil stěrače.
Hned za hranicema mlha jak mlíko a hustý déšť. Na těch 125 kilometrech (kdo nejezdil po Slasku, nepochopí co to obnáší, na silnici E67 je dosažitelný průměr kolem 50km/h) tři rozbité kamiony (všechny v nepřehledném stoupání), tři osobáky ve škarpě a jedna bouračka. U té jsem musel zastavit a zezadu do mě klepla nějaká vyplašená Polka v otlučené Aygo barvy mrtvé žáby. A někde v polovině cesty se mi objevila 15cm prasklina na předním okně - asi kamínek.
V Žorawině u Wroclawi jsem po dvou hodinách běsnění diagnostikoval vadnou komunikační kartu v PLC. Volal jsem šéfovi, ať zajede do Vrchlabí pro novou a já si pro ni zajedu do Skalice. Cestou zpátky zas mlha jak mlíko. Náchod byl jako obvykle neprůstřelně ucpaný, tak jsem to vzal severní stranou, která byla taky ucpaná. Na jedné křižovatce se mě po několika minutách čekání zželelo jedné občance na hlavní a blikla na mě ať jedu. Tedy jsem vyjel a tak tak stačil zahamovat, protože občanku podjížděl jakýsi důchodce na čínském skůtru, vybavený technologií Stealth.
V jednu hodinu jsem byl na základně, kde jsem se srazil s nemluvným šéfem, kterého cestou do a z Vrchlabí ukrutně rozbolel zub. Otočil jsem se a jel zase ty 2,5 hodiny zpátky. V mlze a dešti.
Celou cestu se mi zdálo, že se auto chová nějak divně. Jak jsem překročil osmdesátku, začalo nějak plavat, při brždění harašila ABS a v zatáčkách ustřelovalo bokem. Celou dobu jsem měl dojem, že jedu po námraze. Mám s tím krámem nalítáno asi 50k, mám proti němu řadu výhrad, ale tohle jsem s ním nikdy nezažil.
Po návratu jsem úspěšně opravil PLC a na žádost zákazníka jsem ještě cosi pošťoural na dotykovém panelu, který okamžitě přestal fungovat. Jak jsem totiž po mnoha letech zahýbal s komunikačním kabelem, upadnul v konektoru sériového rozhraní jeden drátek. Takže jsem si nadal do idiotů, protože jsem ráno na dílně koukal na páječku a pak jsem nad ní mávnul rukou. Sháněli jsme tedy páječku a opravovali kablík. Tou dobou už jsem ovšem měl v plánu být na polovině cesty domů.
Kolem osmé večer bylo hotovo, podepsali jsme papíry a já razil směr Kudowa-Slone. Cesty se konečně trochu vyčistily, takže se nechalo jakž takž jet. Celou cestu jsem ale měl intenzivní pocit, že si asi rozbiju držku. Auto se chovalo jako na ledu - bylo ovšem 10°C a mokro. Když jsem si podřadil do kopečka abych předjel náklaďák, na trojku hrabalo. Každé dobrždění doprovázelo harašení ABS. Když jsem asi popáté skoro vyletěl z mírné zatáčky, obešel jsem auto s baterkou a shledal, že jsou na něm nové zimní gumy - místo původních Matadorek jakési Nokian. Předevčírem se totiž přezouvalo na zimu a někdo asi ty staré prohlásil za dosloužilé a vymyslel skvělou ekonomickou náhradu.
Proklel jsem tedy výrobce i pneuservis a kolem půl jedenácté dorazil domů, kde jsem naložil manželku a jeli jsme na každodenní hodinový vedlejšák.

A proč to je OT?
Protože mě nic z toho nikterak nenaštvalo. Takhle nějak totiž probíhá můj všední den.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 01:22 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak to tedy klobouk dolů.To jsi klidný jako Indián. ;)
Jen nechápu ty gumy... Nokian není rozhodně vůbec špatná značka.Určitě mnohem lepší než Matador.Skoro bych myslel,že je tam něco jiného špatně...Málo nahuštěné nebo špatně vyvážené pneu nebo i starý rok výroby je někdy děs.Koupil jsem jednou zcela nové Dunlopy ale byly staré asi šest let a byla to hrůza ....na tom se fakt nedalo jezdit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 08:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ransom: keby si napísal knihu, tak to by bola jediná kniha s "umeleckým" zameraním, ktorú by som si prečítal dobrovoľne, ba dokonca aj rád.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 09:48 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
... na silnici E67 je dosažitelný průměr kolem 50km/h ...

Moje obvyklá trasa, když jedu do Wroclawi. K tomu všemu ještě snad na každém kilometru radar, na který mne neúnavně upozorňuje GPS radaropráskač, co je nahoře za zrcátkem u kamerky. Takže, když jedu tamtudy, tahle krabička mluví častějc, než manželka. Jj, ten úsek stojí za h.... Mohl bych jet na Liberec a po dálnici, ale zdá se mi to daleko.

Souhlas se Scarabeem ... na Nokianech jsem nejezdil, ale údajně jsou hodně dobré. Prý snad atakují i Good Year. Samozřejmě asi záleží na modelu. Když jsem na konci léta přezouval v pneuservisu v Luhačovicích, místní šikovnej mechanik mi při debatě o přezouvání na zimáky v listopadu říkal, ať už nedávám ani GY, ale že jsou teď hodně dobré Continentaly. Že vyhrály testy autočasopisů .... Autobild atd. To mě teđ čeká ... 17.11. jedu do toho Strassbourgu na Beth Hart a nechtěl bych mít venku s policajtama problém nebo fyzickej s gumama jako Ty, tak musím ty staré GY vyhodit. Sice jsem chtěl zkusit ještě jednu zimu ... ale ... :)

Jinak fakt máš literátské střevo ... až se vysereš na montáže, dej se do knih. Asi bys měl úspěch :)

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 10:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ransom:
Nerad ti kazím nabourané iluze, ale co se týče zimních gum, lepší značka než Nokian není. Nejspíš i proto, že výrobce pochází z míst, kde je po většinu roku sníh a led. Tvůj problém bude v tom, že ty gumy jsou vynikající na sněhu a ledu v nízkých teplotách, 10°C s mokrem pro ně nejsou nejvhodnějšími podmínkami. Na tyhle se přezouvá později, až je fakt zima.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 12:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ty gumy jsem dnes probral s naším dvorním pneuservismanem. Ony prý byly na chvíli nazuté už vloni (to jsem byl furt někde na ukrajině a Fabkou se skoro nejezdilo) a za půlrok skladování se na gumě vytvořila tvrdá zoxidovaná vrstva. Ta by se normálně ojela na suchém asfaltu, ale já vyjel hned na mokro. Prej až bude sucho, máme si tím párkrát zadriftovat. Tohle vysvětlení se mi líbí, připomíná mi to gumové závěsy starých basáků. Asi to vezmu nitroředidlem, pak Regumem a navrch silikonovou emulzí (a nakonec jim změřím TSka).
Sagitarius: Jako teorie dobrý, ale ty příznaky byly opravdu a bez nadsázky naprosto katastrofální.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 14:23 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
A teď tu o Budulínkovi ....
Toho Vašeho dvorního Andersena bych rád poznal. Kdyby tohle měla být pravda, to by bylo mrtvejch ...
Sice to na první pohlled vypadá, že to technicky není nemožné, ale když si to představíš ... hrůza
Já myslím, že je to blbost nebo ta série Nokianu byla hrozná ...
Co to bylo konkrétně za dezén, model atd ?
Když už jsi to sem dal, ať víme, co případně nekupovat .... :lol:

Edit: koukal jsem do diskusí, nejsi jedinej a zejména s Nokianem. Prej se dělá v Rusku a od té doby prý je to shit.
Měkké boky a dost lidi to často částečně řeší vyšším huštěním. Atd.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2015 14:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Cooo? Že by Finové povolili výrobu rusům? Tak to bych se pak nedivil. Pamatuju originál Nokiany a ty neměly na zimním povrchu konkurenci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group