Poslední návštěva: Právě je 06 kvě 2024 11:48


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tesla ars 9205
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2010 21:25 

Registrován: 30 kvě 2010 21:19
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdravím. Mám doma tyhle tesly, ale mám s nima malej problém. Nevím jestli se takhle chovají už od výroby nebo jestli časem výhybky ztratily vlastnosti, ale když jen minimálně přidám basy, tak už výškáče prskají a u některých písniček prskají i na rovném ekvalizéru. Předpokládám že to vyřeší nové výhybky, ovšem nevím přesně jak je postavit a taky mám problém dostat se dovnitř beden :D. Nevím jak sundat ty plastový rámečky na basácích bez toho, abych je poškodil. Díky za všechny rady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: tesla ars 9205
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2010 21:46 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Pokud jsou opravdu problémem výhybky, tak není problém je vyrobit. Schéma mám, výroba je otázkou pár hodin.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: tesla ars 9205
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2010 22:25 

Registrován: 30 kvě 2010 21:19
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Olomoucký
LuKyss píše:
Pokud jsou opravdu problémem výhybky, tak není problém je vyrobit. Schéma mám, výroba je otázkou pár hodin.

Tak výroby se nebojím. Já myslím že nic jinýho tohle dělat nemůže, ovšem nevím jak sundat basový reproduktory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: tesla ars 9205
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2010 23:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jsi si jistý že je to bednami? K čemu to máš připojené? Nemá ten zesilovač dovolenou třeba 8ohm zatěžovací impedanci a nepůsobí tak nadproudovka? Zkoušel co co se stane když k zesilovači připojíš jiné bedny se stejnou impedancí?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: tesla ars 9205
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 11:37 

Registrován: 30 kvě 2010 21:19
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Olomoucký
Thales píše:
Jsi si jistý že je to bednami? K čemu to máš připojené? Nemá ten zesilovač dovolenou třeba 8ohm zatěžovací impedanci a nepůsobí tak nadproudovka? Zkoušel co co se stane když k zesilovači připojíš jiné bedny se stejnou impedancí?

Bedny jsou připojené k počítači. Zkusím připojit k zesilovači jiný bedny a napíšu.

Takže jsem připojil k zesilovači bedny Kenwood 6 ohm 100W třípásmové a ty s basy takové problémy nemají. Zkusím ještě pohledat info k zesilovači.

V zesilovači je TDA 2005 a ten by podle datasheetu s 4ohm reproduktorama problém mít neměl.

no tak teď po delším porovnávání jsem došel k závěru že problém není ani v reproduktorech ani v zesilovači ale v počítači !! přecejen mám lowendovou desku s integrovanou zvukovkou. připojil jsem zesilovač k notebooku a ať nastavím basy jaký chci tak neprskaj ani tesly ani ty kenwoody. díky všem za pomoc

Nepíš viac príspevkov za sebou v krátkom čase, použi možnosť upraviť príspevok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group