Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 13:38


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 18:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Boha jeho, to je takový problém vybrat od nových zájemců čtyři kila za dokumentaci a přihodit je tomu, kdo se patlal s tím měřením, ať z toho taky aspoň něco má??? Co mi bude platných padesát korun nazpátek? Mě osobně je to putna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 19:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Fajn, diky ransomovi svitla naděje. 400 sta bych dal. :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 19:24 

Registrován: 17 srp 2009 19:13
Příspěvky: 29
nebud nastvaný, až se vás sejde víc, tak se neco vymyslí


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 19:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Naštvaný nejsem jen mám bodobný názor jako ransom. Určitě s tím byla práce, neříkám, že ty 4kila někoho zachrání, natož aby odráželi vložené množství práce, ale zcela určitě potěší. :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 19:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak já mluvím sám za sebe. Ať se vyjádří i ostatní zainteresovaní. My jsme vrazili vklad do vývoje a věděli jsme proč. Myslím, že když se objeví další zájemci, ať si koupí dokumentaci za stejný peníz taky. Pokud ti, kdo na projektu pracovali, dostanou směšných pár chechtáků navíc (desetitisíce to nebudou), bude to jen dobře.

(Poznámka: Já to nejsem)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 21:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Souhlasím s ransomem. K čemu vymýšlet PÍČOVINY s druhým kolem? Tak dostane mirulu čtyři stovky navíc a bude to. Vždyť já ani nevím, kolik jsem dal Thaletovi záloh na nákup součástek, dal jsem do toho jedny zprzněné ozvučnice navíc, u Thalese mám tudíž ještě pár ARN 738 a pár ARO 687, které při jeho rychlosti dostanu zpátky tak za tři roky :D, kdybych na to koukal z hlediska optimálního využití financí, tak jsem se dávno z projektu stáhnul a 1PF prodal na Aukru, vždyť mám 3P lepších beden, tohle je jen nostalgie.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 00:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já jsem na tom v podstatě ztrátovej protože když to všechno jen tak z hlavy sečtu co jsem s tím měl náklady tak jsem dobře 800Kč v mínusu a to ty bedny nevlastním. Druhé kolo se mi zdá také blbost. Kdyby se sešlo pár zájemců tak bych alespoň nebyl v mínusu.

Jinak dneska jsem všechny součástky tak nějak splácal dohromady jen na otest, ale ještě jsem to nepřipojil k bednám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 00:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mám tady hotové ty tlumivky na železe plus vyrabované původní výhybky plus něco navíc. Kondenzátorů budu mít do Vánoc plnou přepravku, TF i TC. Chceš to ještě? Mezi svátky budu v Praze.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 02:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jo určitě mám zájem protože jsem měl horko-těžko materiál na tohle a to mám zatím pokupě jen materiál na tu verzi s ARV. Až budu testovat verzi s DT tak tohle budu muset rozebrat jinak mi nevyjde materiál a je blbost kupovat něco dopředu než budu dělat grupáč.

Mám jeden zajímavý tip. Ve výhybce je cívka 0,75mH s předepsaným sériovým odporem 2R. Když se rozebere TV trafo 9WN66197 (to je takové to co má vinutí 12V 0,7A a 25V 0,7A - je jich všude tuna takže to bude mít jistě takřka každý bastlíř. Snadno se rozebírá.) tak sekundár 12V je vinutý drátem 0,35. Když se na celý namotá na na tu nejmenší kostru co je na reproobchod.cz (má vnější průměr asi 25mm) tak se tam přesně vejde komplet vinutí a má to těch předepsaných 0,75mH 1,1R za předpokladu že se vine závit vedle závitu těsně vedle sebe. Vychází to na 15 celých vrstev a 6 závitů navrch. Není třeba nic zkracovat. Druhá cívka se navine z původního vinutí 25V, které je rovněž vinuto drátem 0,35, jen je třeba ho trochu zkrátit. Těch traf škoda není protože v původním provedení jsou stejně na dvě věci. Lze je ale pro změnu zrecyklovat tak že se na ně dá drátem 0,63 nebo 0,8 (už nepamatuju) navinout přesně vinutí vhodné pro modul LaDA2075 (nebo jiný modul s TDA20xx/LM1875). Není to na nějaké diskotéky ale pro běžný provoz u PC je to dostačující.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 13:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Ctěl bych se zeptat na co příjde vlastí vyhybka, třeba jen součástky cca? Výškáč, dopadlo to s Monacar typ DT-101SK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 15:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Jsou tam 2 verze výhybky. Jedna je s původním ARV-čkem, jedna s monacorem DT-300 ve WG-300.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 20:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Přesná cena výhybky není známa protože některé cívky se tam budou dělat na zakázku. Vyjde to totiž o dost levněji než kupovat hotové, které se v požadovaném provedení nedají koupit. Musely by se upravit jiné které koupit jsou a na ten účel jsou zcela zbytečně předimenzované a drahé. Podrobně jsem o tom psal na sousedním fóru, kde je kmenové vlákno tohoto projektu (neb odtud je nevíce zájemců). Zde jsem dával odkaz.

Jinak hlásím že jsem úpěšně uplácal prototyp na tu verzi s ARV, ale dneska to zapojovat nebudu protože ještě do bedny musím vlepit tlumení. Při měření a simulaci byly použity data z druhé stejné bedny, kde už tlumení bylo.

Středovýšková sekce:
Basová je zvlášť. Omluvte prosím mou vysoce kvalitní uměleckou retuš provedenou ve skvělém grafickém editoru Malování aby nebyly vidět hodnoty součástek :mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 21:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Tak jsem k vůliva této vyhybce pročetl již tři fóra a mám v tom zmatak. Otázka: pochopil jsem to dobře s tím druhým kolem, že to může trvat i léta, že musí být všech 7 akcionářů pro aby se něco mohlo prodat? A že ta vyhybka fyzicky ještě není na světě. Že Mirilu udělal návrh té vyhybky. Snad ještě velí tomuto projektu někdo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 12 pro 2012 22:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Projekt mám aktuálně na starosti já, jen tento rok nabral poněkud zpoždění zejména kvůli tomu, že mě drobátko zazlobilo zdraví a kvůli jiným povinnostem. Takže zatím co přes léto projekt spal tak se finišuje vlastně teprve teď v zimě. Jsme vlastně kousek před cílem protože nyní se budou zkoušet prototypy. Až se odzkouší prototypy pak se uspořádá group-buy na ostré součástky do výhybky, eventuálně jiné nezbytnosti. Přehled je v kmenovém threadu na svetelektro.com.

O druhém kole nic nevím. Nevím kdo s tím přišel, nikdo se mě na nic neptal takže nevím o co jde. Zatím se mi to jeví jako blbost. Podstata je taková že dokumentaci dostanou ti, kteří zaplatili předem protože bez nich by se projekt nekonal. Nicméně během akce mi kolem toho vznikly jakési náklady, takže ač bedny nevlastním tak jsem defakto v mínusu. To se mi samozřejmě nelíbí. Proto se snad nikdo nebude na mě zlobit pokud bych prodal pár dokumentací mimo původní účastníky abych pokryl náklady. Pokud proti tomu někdo něco má nechť vystoupí, jinak to beru jako souhlas. Dohoda tohoto prodeje by se měla uskutečnit nejlépe mezi otestováním prototypů se společným poslechem (o tom budu informovat) a skupinovým nákupem protože jinak budou tito jedinci znevýhodněni tím že si součástky budou muset obstarávat sami, což vyjde dráž.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 13 pro 2012 20:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Rád bych se domluvil kam mám poslat peníze. Nepotřebuji čekat až jak dopadnou testy rád do doho půjdu i kdyby to z jakéhokoliv důvodu nedopadlo. Jen otázečka ta dokunentace je v PDF nebo jak to vlastně vypadá?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 13 pro 2012 22:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty bys měl zájem o kterou verzi? O tu s původním osazením nebo o tu verzi s novým výškáčem?

Dokumentace bude v PDF ale ještě není. Začnu jí sepisovat až po prototypových zkouškách a během doby kdy bude Millano navrhovat DPS (sám se nabídl). DPS se bude navrhovat až po grupáči na součástky abychom měli přesné a zcela jistě správné rozměry součástek. Bylo by dost nemilé zjistit že pak někde něco nepasuje. DPS by měla být jen jedna univerzální pro obě verze, jelikož topologické změny jsou jen malé. Liší se hlavně hodnoty. (Též to umožní upgrade kdyby se pak někdo rozhodl vyměnit původní výškáč za nový. Stačí vyměnit 5 odporů, dokoupit 3 malé levné kondenzátory, jednoho trošku dražšího, koupí dvou poměrně levných cívek a domotáním dvou dalších cívek na požadované hodnoty - lze tedy vytvořit poměrně levný upgrade set. Nicméně je doporučeno to rovnou udělat s novým výškáčem.) Zájemci tedy dokumentaci obdrží až s lehkým zpožděním po sadě součástek. U odporů a kondenzátorů to není problém už teď, ale u zakázkových cívek je zatím prostě neznáme.
S Millanem jsem se též domluvili že schemata se nebudou rozesílat samostatně, tj. v jiné formě než v tom PDF s návodem. Důvod je že to PDFko lze nějak alespoň trochu zabezpečit. Nechceme aby to schema volně kolovalo po netu protože ho tam někdo vyvěsí s tím že se nepřijde na to kdo to byl. Bylo by to nefér vůči lidem, kteří za to dali své peníze a tím vznik umožnili. Já vím - všechno jde obejít když se chce, ale kolik to bude stát času a úsilí? Takto když to někdo někde vystaví budeme hned vědět kdo to byl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 13 pro 2012 23:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Kterou verzi? Ťěžká odpověď. Mé nostalgické já je pro původní verzi bez větších změn. Ty bedny jsem si koupil před cca třiceti léty, bylo to to nej co se dalo koupit, nepočítám TUZEX apod.. Ovšem tím, že do nich začnu "vrtat" tak jako tak jejich "historická" hodnota klesne. Takže s tím novým výškáčem. Jinak s bezpečnostním opatřením souhlasím. Jo a k tomu grup nákupu bych se připojil.


Naposledy upravil reta dne 14 pro 2012 00:29, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 13 pro 2012 23:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
Thales: ta tvoje klávesnice mi silně připomíná mou, tu mi kámoš vytáhl z elektro konťáku a je nejlepší co jsem kdy měl- stará, dobrá, těžká, není od firmy Chicony?
:D:D:D měl jsem iluzi, že je to u mě na stole :lol:

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 13 pro 2012 23:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
Amatér16 píše:
Thales: ta tvoje klávesnice mi silně připomíná mou, tu mi kámoš vytáhl z elektro konťáku a je nejlepší co jsem kdy měl- stará, dobrá, těžká, není od firmy Chicony?
:D:D:D měl jsem iluzi, že je to u mě na stole :lol:

Aha, tak asi nebude - má kulatý rantl a kulatou led diodu :x, jinak vypadá stejně:D

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 14 pro 2012 00:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Historická hodnota možná klesne, ale reálná užitná hodnota se tím znásobí jelikož v originále je to neposlouchatelný šmejd. To je celkem paradox protože ve stejné době se vyráběly ARS840 (a ARS844), které měly velmi podobné osazení a hrají naopak v rámci produkce Tesly velmi dobře a to dokonce i s originální výhybkou. Tím i vyvracím myšlenku že se nic lepšího nedalo sehnat když nepočítáš Tuzex.

Pokud se chceš ke grupáči přidat tak se musíš rozhodnout předem kterou verzi chceš protože logicky se některé součástky liší. Teoreticky by neměl být problém si objednat součástky tak aby si mohl realizovat obě verze a rozhodnout se tak později. Zas tak o mnoho dráž to nevyjde (za předpokladu že by ses nebál si odmotat si kus drátu ze dvou cívek). Beru ale v potaz tu verzi s novým výškáčem.



Všechny klávesnice které mám jsou Chicony. Nejstarší je asi z roku 1997 a všechny fungují zcela bez problému. Jen je třeba je jednou za čas vyčistit, za což mě přítelkyně nenávidí protože jí při tom nutím alespoň k částečné spolupráci (chci aby ty vydloubané klávesy alespoň usušila a nejlépe i správně seřadila). Nicméně přestože ty klávesnice dostávají zabrat tak nejsou ošoupané a fungují. Jejich mladší kolegyně už jsou dávno v kontiši. Matka má novou nějakou dražší asi za 800Kč. Tedy novou - je rok stará. Přestože na tom moc nepíše tak už jsou písmena z kláves ošoupána a má pro mě nevyhovující charakter stisku kláves. Také už není tak tichá jako když byla nová.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group