Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 30 říj 2012 19:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
godz píše:
u basáku nie je zahrnutý do merania vplyv ozvučnice. Je to vidieť z toho, že frekvencie okolo 100 Hz sú vytiahnuté, čo v reáli nepripadá do úvahy.


Mirulu píše:
tak panáčkovi odpověz, že vliv ozvučnice, resp bafflestep tam zahrnut je a že to dělá qčko toho basáku v malé ozvučnici a nekompenzovaný imp. peak basáku.


godz píše:
No a druhá výhrada - urobiť z 8 ohmovej bedne 4 ohmovú nuž to je silná káva :shock:


Mirulu píše:
Ukaž mi jak dokážeš udělat strmej filtr se zachováním impedance


Já bych ještě dodal že 8ohm bedny věhlasných značek mají běžně impedanční minima i v dosti širokém rozsahu pod 4 ohmy. Například jeden model od B&W co má kamarád mají impedanční minimum na 2 ohmech na několika místech a v širokém rozsahu (a to jsou nominálně 8ohm !) a viděl jsem i 1,3ohmu. To je teprve potom prasárna. Přesto to nikdo neřeší. Takže pokud se bedna prohlásí za 4ohmovou a impedance pod 4 ohmy klesat nebude považuji to dnes za nadstandard. Nikdo z platících zájemců proti tomu nic nenamítal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 30 říj 2012 19:41 

Registrován: 30 říj 2012 18:48
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pánové,
přesně tohle jsem čekal, že bude. Pouze kritizování někoho práce bez pádných argumentů si být svým výrokem jistý. Tak si to kurva zkuste.

1.) Ad vliv ozvučnice. Na obrázku níže je černě znázorněn nearfield průběh basáku. K němu byl přičten baflestep spočítaný dle rozměrů ozvučnice a umístění basáku, čára červená. A čára žlutá je spojení s farfieldem, kde byl nearfield fázově posunut, aby na mezní frekvenci byl fázový přechod hladký. Zelená je průběh s filtrem. Zde je vidět, proč také impedance klesá, od filtru stoupá citlivost.

Obrázek

2.) Ad 4 Ohm bedna - větší strmostí filtrů klesá impedance velice ráda. Tady by šla zvednout i na cca 6 Ohm, ale rapidně by se zvýšil dělící kmitočet. Trochu by se zvedla ještě použitím RLC článku na kompenzaci impedančního peaku basáku, který tam opět vylézá, nicméně tam by vycházely hodnoty cca 10 Ohm, 220uF a 35mH. Vzhledem k tomu, jak je výhybka složitá už teď tak nepředpokládám, že by to tam někdo dával.

Nicméně alespoň pro zvýraznění: Impedance lze udržet na cca 6 Ohm, pokud se zmenší strmosti mezi basákem a střeďákem. Za následek to bude mít možné slyšitelné rezonance od basáku, větší zátěž střeďáku, o něco horší souběh fáze. Tak si vyberte

A obecně co jste čekali? že stěmadle hnojáckejma reprákama vyjdou jednoduché filtry a bude to hrát dobře? Jednodušší to nebude. Zas tak složité to opravdu není.

3.) Nátlak na zesilovač - ano, to je poněkud horší, ale i to se dá vyřešit. RLC a RC filtry umístěné před celou výhybkou dokáží linearizovat průběh impedance na téměř konstantní hodnotu. Zas si ale myslim, že to nikdo dělat prostě nebude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 30 říj 2012 22:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak mě nic ze zmiňovaného neuráží.
Zadání znělo: vyždímat z té strašlivé kombinace, co se dá. Výhybka mi nepřipadá mimořádně složitá. nectnosti to bude mít, nicméně proti tomu, jak vypadá originál, to asi bude nebe a dudy.
Jinak myslím, že smyslem celé akce nebylo vytvořit moderní špičkovou soustavu, jenom vylepšit něco, co je škoda vyhodit.
Původně jsem se přidal spíš proto, abych podpořil zajímavou věc. Myslel jsem, že výsledek snad ani nebudu realizovat. Teď se na to ale docela těším.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 30 říj 2012 23:41 

Registrován: 30 říj 2012 23:24
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jako nově zaregistrovaný - ač sleduji toto forum už řadu let - zdravím všechny účastníky,a k tomuto tématu : Mirulu,nenech se zbytečně vytočit,děláš dobrou práci a komu se to nelíbí,může to
přece řešit sám,ale nevěřím,že lépe!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 03 lis 2012 12:38 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Nechápem prečo tie urazené reakcie. Dotkol som sa niečieho ega? To čo z meraní vidieť, to som okomentoval a myslím si, že som pri tom nebol brutálny. V pohode, treba len podať vysvetlenia. Tie meniče sú také aké sú a nikdy už lepšie nebudú. Preto snažiť sa z nich dostať maximu je podľa mňa nezmysel - jednoducho to nestojí za to. Originálna výhybka dobrá určite nebola a ani reprodukcia s ňou. Takže výhybka sa zmenila a zepšila sa aj reprodukcia. A dôsledok takejto úpravy - zmena impedancie z 8 na 4 ohmy. Napríklad viem, že hromada pôvodných PF-iek bola prevádzkovaná z receivermi rady 813,814 a 816, ktoré majú zosilovač s výstupnou impedanciou 8 ohmov. Tým sa pre ne v podstate stanú nepoužiteľné. Ja vidím zmysel v takýchto úpravách vtedy, keď relatívne jednoduchým spôsobom a bez nejakých veľkých nákladov sa zlepší reprodukcia tej ktorej skrinky. Toť vsjo. Na vedľajšom vlákne som nedávno zverejňoval úpravu ARS 810. Dal som tam merania aj simulácie. PO vypočutí u Martina musím konštatovať, že tie skrinky (trebárs ako malé regálovky, či bedničky k PC) hrajú naozaj veľmi slušne. Ak niekto chce kritizovať moju simuláciu, kľudne mu zašlem merania a nech predvedie inú, lepšiu. Na inom vlákne budem postupne zverejňovať simuláciu KE 150-ky. Ak niekto chce dokázať, že to urobí ináč, nech sa realizuje a zverejní to. Je to len iný pohľad na tú istú vec. Takže príjemný deň


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 03 lis 2012 20:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Pokud je mi známo nikdo z platících zájemců ty bedny na 8ohm zesilovači neprovozuje. Pokud se na toto tedy upozorní tak v tom nevidím problém.

Ano znám bedny které by mělo mnohem větší smysl upravovat, ale na to nebylo dost zájemců. Pokud se sešlo dost zájemců na tuto akci, změna parametrů jim nedělá problém a zvukový posun kupředu jim udělá radost tak je vše v pořádku.

Co se týká uražené reakce. Já tvůj názor beru, každý může říci svůj názor, ale tys ho prezentoval ne jako názor ale jako jasnou věc. Konkrétně mám na mysli tu věc s ozvučnicí. Já jsem se k tomu za sebe v podstatě ani nevyjadřoval, pouze jsem dal prostor Mirulovi jako člověku, který ty výhybky ladil, aby se k tomu vyjádřil a aby se případné nesrovnalosti hned vyjasnily. To se stalo což je dobře. Nevysí tu teď ve vzduchu žádná otázka jestli někde není něco zanedbané či odfláknuté.
Jediné k čemu jsem se vyjadřoval byla ta impedance. Také si myslím že je dobře že Mirulu udělal vše co bylo vhodné pro tu bednu udělat, protože kdyby odvedl poloviční práci tak by to ve výsledku stálo skoro stejně a pak by to nemělo smysl. Jednoduše splnil zadání které znělo vytáhnout z toho co jde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 04 lis 2012 13:01 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Thales, dovoľ len zopár poznámok. Vieš, sme na verejnom diskusnom fóre a čokoľvek tu niekto z nás zverejní môže podliehať aj kritike. Či sú to názory, alebo prezentácia hotových vecí. Prepáč, ale veď na to predsa existuje fórum, aby sa veci diskutovali a komentovali. Očakával si len pozitívne reakcie? O.K. Hrb na 100 Hz sa vysvetlil, impedancia z 8 ohmov na 4 ohmy zadávateľom nevadí a môj názor že výhybka je zbytočne zložitá je môj názor. Tým to považujem za uzavreté a už nehodlám pokračovať v mlátení prázdnej slamy. :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 04 lis 2012 15:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Proč mi pořád podsouváš něco co jsem neřekl? Vůbec se pak nestačím divit. Já se s tebou přece vůbec nehádám!

Měření a slepá schemata jsem dal na web proto, aby lidé kteří se akce zúčastní a sledují to byli alespoň trochu v obraze do doby, než se to vyzkouší a než bude oficiální dokumentace. Nijak jsem se s tím nechlubil, nemám ani proč když to není moje práce. Já jsem spíše jen jakýmsi mezičlánkem. Proto ani nemůžu čekat žádné pochvaly.

Zrovna tak tobě jsem nic nekritizoval. Jediné k čemu jsem se vyjadřoval nesouhlasně je ta impedance že to není pro aktivní zájemce problém a z toho, že většina lidí je ochotna jít do grupáče na součástky, soudím že se složitostí výhybky jsou také smířeni. Zbytek si to vyřeší z vlastních zdrojů. Zatím ani jeden z účastníků neřekl "jdu od toho - je to příliš složité"

Kdybych si měl hrát na uraženého tak můžu jen zopakovat to co říkáš ty - jestli chceš udělej to lépe a jednodušeji pokud myslíš že to jde se stejným výsledkem. A dělám to snad?


Naposledy upravil Thales dne 05 lis 2012 00:25, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 04 lis 2012 18:37 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Áno, šlo by to za predpokladu, že mi niekto poskytne zmerané dáta a že sa mi s tým bude vôbec chcieť strácať čas :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 04 lis 2012 21:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Pokud by se ti chtělo s tím ztrácet čas tak se můžeme na něčem domluvit. Já si to pak rád porovnám a uvidíme jak rozdílné budou výsledky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 04 lis 2012 22:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chlapi, kdybyste si radši zašli do hospody a ožrali se do hluchoty, místo abyste si poměřovali pindíky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012 20:07 
Řádný člen

Registrován: 14 pro 2011 13:26
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pozdrav všem.
Jako nově příchozí nejsem pochopitelně členem vyvolených (tj.evidovaných zájemců). Přesto se dotazuji, zda bych nemohl věci prospět. Nemám jako laik na mysli radu ani zkušenosti, ale mohl bych uhradit dodatečně "cenu zájezdu" a zaplatit např. předem jednu výhybku. K Thalesovi to mám coby kamenem dohodil, takže by mi druhou určitě po dokončení prototypů dovyrobil. Potřebuji ale upřesnit, kolik je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012 20:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ono to teď asi lehce vázne na mě, protože jsem slíbil materiál na ověření verze s původním osazením a budu rád, když to dám dohromady do Vánoc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012 21:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já tu mám materiál (vyjma odporů) na jednu test verzi, ale stereo je stereo.

Napadá mě jedna možnost jak by si mohl přispět. Vidím že si z Prahy, což je klíčová záležitost. vysvětlím. Já tu mám totiž momentálně 4 kusy skeletů. Dva ty Laminátovy originální, kdy jeden je aktuálně ve stavu zcela originálním bez jakéhokoliv zásahu, druhý je ve stavu s původním osazením ale upravenou vytlumenou ozvučnicí, ošetřenými repro atd. na kterou bych rád připojil novou výhjybku (tu verzi pro původní osazení). Dále tu mám dvě odpisové ozvučnice zničené nějakým barbarem co Laminát dodal na testy, protože se tehdy ještě nevědělo jestli se tam ten zvukovod vejde nebo ne. Dnes už víme že se tam s úpravou vleze.

A teď k jádru věci. Z toho co jsem napsal plyne, že pokud až bude hotovo chtěli bychom uspořádat poslechové sezení, kde bychom vyhodnotili výsledek práce (dříve než se bude konat grupáč na součástky, ke kterému se přihlásili všichni vyjma tady Ransoma), tak nám z toho vzniká že nemůžeme všechny tři verze (originál, nová ARV, nová DT) poslouchat najednou ve stereu. To ovšem není pak zcela relevantní srovnání. Buď by se muselo testovat všechno mono a nebo by bylo něco mono a něco stereo což je blbost. Mohl by si se v případě zájmu zúčastnit tím způsobem, že bys dorazil na testovací poslech se svými originály a já bych ty dva páry co tu mám upravil na novější verze. Tím bychom měli zajištěn poslech a porovnání všech verzí ve stereu. Co ty na to?

Výhybku bych ti mohl udělat dopředu taky, ale riziko že se pak něco bude muset upravovat neseš ty. Proto se také staví ty prototypy, ale jinak je veškerá pomoc vítána.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 24 lis 2012 08:30 
Řádný člen

Registrován: 14 pro 2011 13:26
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Poslechovému sezení se nebráním, ale jednak by to chtělo asi mladší a hlavně fundovanější uši než ty moje...
Dát bedny k dispozici na 10-14 dní nemám problém, čímž odpadne problém s koordinací vhodného termínu na "posezení" (pokud mi termín bude pasovat objevím se rád, ale nemusí se stanovat dle mne).
Výhybku dopředu nepotřebuji, myšleno bylo a je tak, že jsem ochoten si ji předplatit, pokud by výroba prototypu vázla na nákupu součástek. Vícepráce a změny jsou holt riziko.

U Thalese mám zakázku, takže se známe, ale nechtěl jsem vypadat jako vychcánek, co chce vstoupit do "zájezdu" těsně před odjezdem, proto zvolen tento diskusní postup.

Deijte vědět termín poslechové sezení alespoň 5 dní předem, abych dopravil bedny včas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 10 pro 2012 22:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Měl bych zájem pokud tento projekt ještě neumřel do něho vstoupit. Zmiňované bedny vlastním. Na nějakém jiném foru podobný projekt asi umřel. Poradí někdo jak se zúčastnit, jeli to možné. Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 15:41 

Registrován: 17 srp 2009 19:13
Příspěvky: 29
Je mi líto, ale projekt je uzavřen.

každý ze zajemců "akcionářů" zaplatil za měření. - pokud by se udělalo druhé kolo a vybrané peníze by se rozděli mezi "akcionáře" , nemám námitek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 16:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Druhé kolo vidím dost pracné a nakonec v něm můžu zůstat jen sám, bez výsledku. Nedalo by se ze strany "akcionářů" prostě říst za to a to chcem tolik a tolik. Nebo neexistuje možnost, že mi některý z "akcionářu prodal svůj podíl"?


Naposledy upravil reta dne 11 pro 2012 16:48, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 16:37 

Registrován: 17 srp 2009 19:13
Příspěvky: 29
to je právě to 2. kolo ... kvuli jednomu cloveku ne cenu vybirat nejake finance a nasledne je prerozdelovat mezi "akcionare" ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 16:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2012 12:21
Příspěvky: 74
Kraj: ČR - Pardubický
Takže, smolík. Díky. :x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group