Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 10:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 20:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
U mě se bafflestep bude kompenzovat bohužel jen málo jelikož nemůžu mít bedny zcela volně v prostoru. Našel jsem stará měření těch 2AN63375 což by mělo být to samé (z hlediska koše a pohonu - membrána je jiná) ale přeci jen pro jistotu si z bedny vyndám ARO711 a pak tu přemotávku (tu ale používat nebudu) a přeměřím to, odsimuluju a uvidí se.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 23 lis 2011 16:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Si musím někde sehnat ty ARO711. Nikdy jsem je neslyšel a ani neměl v ruce. Docela by mně zajímalo jak to hraje a zda je to schopný fungovat i bez subu. Nějaké podlažní basové orgie samozřejmě neočekávám (sám ani nejsem basový maniak), ale zda je to schopno v rozumné ozvučnici (dejme tomu do 80L) zahrat těch 60Hz. Svižnost je předpokládám slušná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 23 lis 2011 19:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jestli chceš můžu ti pak hodit měření. Myslím že moc hluboko bez ekvalizace nepojede a ani nemůže - není na to stavěný. Má poměrně malou výchylku (nevím přesně kolik, výrobce Xmax neudává ale výška vinutí je jen 13mm tak se dá domyslet) a když by ses ho pokusil tahat mopc hluboko prudce by vzrosto zkreslení.

Je to předchůdce tohoto

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 ... 21&catg=30

ale má AlNi (ne AlNiCo) magnet, membránu z jiné papíroviny, poddajnější středičku a celkově hraje příjemněji než ta novější verze. Tesla ho vyráběla snad už od 50. let kdy se používal jako basák v hudebních skříních a některých reprobednách a dělal se až do doby než TVM zařízla PA program asi rok před svým koncem. Ty nejstarší verze ještě s černou membránou bez vlnky moc nemusím. Je to sice o cosi basovější ale zvuk mi připadá méně konkrétní, ovšem ty novější verze co se dělaly od 60. let mají velice příjemný zvuk něco mezi PA a HiFi podobně jako ARO835. Oproti němu má méně basů ale je živější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 24 lis 2011 01:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Samosebou, že chci.
Mně teď hodně mrzí, že jsem od popelnic nebrával ta stará elektronková rádia. Před 15 lety to ještě lidi vyhazovali a dalo se odsaď ukořistit mraky starých reproduktorů. Jenže v tý době mně zajímal tak ARN226 a jemu podobný "výdobytky". O nějaký starý šíro jsem ani nazakopnul. Teď už to každý prodává za poměrně drahé peníze.
No snad se mi ještě k něčemu takovému povede dostat a něco z toho postavit. Taky pasu po ARZ66x. V létě jsem ve sběrném dvoře našel nějaké vybastlené bedny osazené 2xARZ668, ARE667 a ART481. Bohužel, jediné, co co bylo použitelné byl 1ks ARE667. Ale pmatuju si, že basáky měli bílý textilní závěs a díry kolem magnetu, takže se asi jednalo o to nejstarší provedení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 24 lis 2011 03:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jakmile budou přesná měření tak pošlu.

Co tomu bylo že se to nedalo ani opravit nebo vzít na díly?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 24 lis 2011 03:44 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
To je škoda ,že jsi je neukořistil,podle osazení KE 30 .Kamarád je dodnes používá v dílně. .Měl je tak ,že jsem si jich nikdy nevšiml.Sám je stavěl s juniorem TW tak v roce 75 na bassech má ty děrované bloňdáky a bedny hrají jak o závod 10 hodin denně. .Obojí má dodnes.Zkoušel jsem ho lanařit,ale vždy se dohodnem ,že nedá a já netlačím.Mě zůstal jen Junior.KE,20,30 mám ,ale ne ty co jsem stavěl/20 4x,30 3X tuším ale již si pořádně nepamatuji.Tenkrát nás to stavělo hodně lidí.Jedny mé, vlastní maminka dalšího kamaráda,aby ladily s nábytkem tak si vyměnila látku /růžová kytka/.Má je od 80tých let.Káždé vánoce si je poslechnu.\\\\zkoušel jsem jí nabídnout jakoukoliv sestavu,ale nedá ani nevymění.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výhybka Tesla Monolog - 4 Ohmová verze
PříspěvekNapsal: 24 lis 2011 11:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
V jedné bedně měli všechny papíráky utrženou membránu. Brokát zepředu někdo strhnul a z membrán pak nezůstalo nic. Po ART-čku zbylo jen trafo. Druhá bedna byla více-méně kompletní, ale ART mělo urvanej zvukovod a místo toho nasazené uřízlé hrdlo z PET flašky. A basáky byli "lehlé". Jen ten ARE byl v pořádku - jako nový (bílý s oranžovou síťkou). Martinekk mi říkal, že jsem to měl všechno vzít, že prohlé závěsy u nich vůbec nevadí, že je to opravitelné. Jenže to jsem tehdy nevědel a když jsem tam přijel další víkend, byla už ta garáž vyvezena. Kdyby ty repra bývali OK, tak dnes by moje 4-pásma vypadali jinak...2xARZ668+ARO689+ARZ3604+ART481.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 14tr a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group