Poslední návštěva: Právě je 06 kvě 2024 12:41


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 01:08 

Registrován: 21 črc 2010 12:20
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Zlínský
Zdravím, potřeboval bych pomoct s výhybkou. V bedně je ARN6608 a ARV168, doma se mi válí 2x ARZ4608 a řekl jsem si, proč nezkusit udělat "něco jak ARS1038". Jelikož jako amatér jen tak doma něco bastlím/zkouším a upravuju tak si chci umotat cívky do výhybek. Problém je akorát v tom, že nevím jak vinout cívky. Na internetu jsem hledal všelijaké návody a vzorce, ale nic co by mi pomohlo a tak se obracím tady. Mám možnost si na praxích navinout z jakéhokoliv průměru vodiče cívku, jen nevím jak prostě dosáhnout např. hodnoty 0,2mH. To mám prostě vzít drát např. o průměru 1mm a vinout a průběžně měřit? Nebo je nějaký vzorec kde jednoduše dosadím průřez a indukčnost? Díky za odpovědi. :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 02:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mě nejvíc vyhovuje starý DOSový program který se jmenuje prostě "Tlumivka" (mohu poslat). Pokud se nemýlím má v tom prsty RNDr Sýkora. Počítá poměrně přesně, funkce vyhovující, maximálně trošičku přidává závity (cívky co jsem podle něj dělal jsem musel trošku odvinout). Některým "mladším" by mohlo vadit že to není klikací. Pokud to chceš mít přesně tak tě měření nemine. Na tohle bude ale asi stačit když to bude tak nějak OK takže namotej co si v programu spočítáš bez pár závitů. Nezapomínej že v ARS1038 jsou jiné výškáče. Ne že by tam tenhle teoreticky být nemohl, to klidně může, ale otázka je jak se to bude kamarádit s původní výhybkou. Bude to jistě lepší než teď ale jinak nečekej zázraky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 11:41 

Registrován: 21 črc 2010 12:20
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Zlínský
Mě jde o to, že spáchám nějakou výhybku co nejvíc podobnou ARS1038, jen nevím jak na cívky, stejně ten jeden ARV168 byl K.O tak jsem tam dal nějaké 8Ohmové výškáče nokia (kdysi vyrobené seriově v 80. letech v PALu) takže to možná bude hrát ještě úplně jinak :D. Zázraky nečekám, ale lepší tam mít nějaký výškáč a zkusit spáchat 3pásmo (když je možnost), než aby hrál jen uhuhňaný basák... (kdyžtak bych poprosil o zaslání programu)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 16:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tady to máš. Ty "Nokie" by mě zajímaly pokud se vyráběly na území Č(S)R.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 17:32 

Registrován: 21 črc 2010 12:20
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Zlínský
Za program děkuju a přidávám fotky, nic o reproduktorech nevím, jen že jsou od Nokie, mám je od rodiného příslušníka, který je nějak v 80letech vlastnoručně dělal v PALu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 04:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To se zase dozvídáme věci... netipoval bych to. Já tu mám zase jakýsi reproduktor s membránou tkanou z nějakého plastového textilu v origo krabičce, vyrobený v Kovopodniku Brno - hlavní správa KNV. Je to typ 60/19 8R datum výroby je 25.6.1962. Tehdy plastová průsvitná membrána? WTF? Ještě jsem ho ale nenafotil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 05:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5966
Kraj: SR - Trenčianský
Obdobné výšky NOKIA jsem viděl v některých lépe vybavených (na zakázku lépe ozvučených) vozech mercedes W124 a W126.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada k výhybce ARS 1038
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 05:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To víš - háájend z PALu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group